Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Muzički ukus prije i nakon hi-fia

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:13
Meni je sve nekako počelo s tim MTV gdje sam kao školarac puštao glasno glazbu preko Riz-ove televizije,znači teški pop(R&B)i poslije u srednoj se to sve skupa nadovezalo na teški metal(Metallica i sli.),onda pred kraj srednje sam otkrio famozni rock 70-ih(Led Zeppelin,The Doors,Deep Purpule,Rainbowe,Jimi Hendrix i ostale rokee..),pa sam upao u elektronsku fazu dance,house,techno...i to je sve bilo slušano na totalnom škartu.Kako je moje zanimanje za audiom( i financije,osamostaljenje) iz godine u godinu raslo i raslo počeo sam si slagati sistemčič za što ljepšu reprodukciju navedenog materijala.Kako je sistem postajao sve bolji i bolji došao sam i do jazza i blusea i tako može se reči da je moj opus dosta velik, uz napomenu da ništa od navedenoga nisam prestao slušati.Na klasiku još nisam došao zbog toga šta smatram da sistem mora bit jebeno dobar da  dotični CD ubacim dva puta,ali nikad ne reci nikad!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:18
S obzirom da sam prije 27 godina dobio prvu hifu, do danas mi se glazbeni ukus promijenio čistom evolucijom i istraživanjem.

Može se u glazbi uživati i bez hife, recimo s minilinijom od 500 kn ili bilo čim drugim. Uživanje u hifi nema nikakve veze s glazbom. Hifi je hobi uživanja u zvuku. So sprachte Herr Jango i ja se s tim slažem.

Editirao Joby - 21.listopad.2008 u 22:23
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:20
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

...
 potpuno se slažem sa tomislavom i tatamatom kada kažu da se jednostavno ne može uživati u muzici bez hi-fia. Razlog što neki to mogu je po meni trojak:

1) nikada nisu čuli hi-fi
2) ne čuju
3) ne vole zapravo muziku

...

Nedostaje

4) glazbenici su

barem prema mom dosadašnjem iskustvu sa glazbenicima...

Editirao Doomsday - 21.listopad.2008 u 22:24
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:25
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

...
 potpuno se slažem sa tomislavom i tatamatom kada kažu da se jednostavno ne može uživati u muzici bez hi-fia. Razlog što neki to mogu je po meni trojak:

1) nikada nisu čuli hi-fi
2) ne čuju
3) ne vole zapravo muziku

...

Nedostaje

4) glazbenici su

barem prema mom dosadašnjem iskistvu sa glazbenicima...

Tako je. Glazbenici slušaju glazbeni sadržaj. Njih zvukovlje manje zanima, zato su i rijetki glazbenici istovremeno i hifilističari.

Ono gore od Vuha uopće ne stoji.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:26
evo ja trenutno slusam glazbu na nekom sranju od roadstar-a (cca 400kn u pevecu) i skroz mi o.k...trenutno mi ne treba mi nista bolje...sasvim dovolno da bi poslusao neku emisiju na radiju (sekvando ili sl...bice da sequando...ne znam kako se to pise...)..mjuza mi skroz o.k. i bas mi gust...
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_XLR zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)__satori BE + satori MW16TX/TEXTREME + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:26
Baš sam danas slušal nekaj iz davnine jer me je jedan prijatelj zamolio da mu snimim - Pavlov's Dog i King Crimson - mrak, uvijek mi je lijepo slušat tu staru glazbu.

No moram reći da mi se je, otkad sam u hobiju, ukus jako proširio.
Nisam prije slušal toliko klasike a ni jazza a sad sam u stvari stalno na tome, tumačim to ujedno odrastanjem i sazrijevanjem. No upoznao sam i mnogo dragih ljudi, sa kojima me je druženje i slušanje glazbe tako usmjerilo.

A moram reći da se sa Jangovom tvrdnjom ne slažem, ja sam sustav krenuo graditi da bi mogao što kvalitetnije slušati glazbu a ne da bi posjedovao skupe elektroničke điđe no kak Tatamata veli nekad se čovjek nesvjesno "zaigra" no sve su to sltke muke i nezaobilazan dio ovog hobija. 
...enlightened...coherent...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:27
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

S obzirom da sam prije 27 godina dobio prvu hifu do danas zvuk mi se promijenio čistom evolucijom ukusa i istraživanjem.

Može se u glazbi uživati i bez hife, recimo s minilinijom od 500 kn ili bilo čim drugim. Uživanje u hifi nema nikakve veze s glazbom. Hifi je hobi uživanja u zvuku. So sprachte Herr Jango i ja se s tim slažem.
Ja mislim da sam i najviše uživao slušajuči glazbu    na mini liniji u srednjoj školi.Čoviče po cilu bi noč bio budan i slušao Zeppeline i Doorse i zamišljao da sam Page koji cipa po gitari ili ludi Morrison koji zeza publiku.Sad,danas je sve na neku prišu.Stvarno su rijetki trenuci kad danas uživam opušteno u glazbi.Toplo se nadam da če "mirnija" vremena ipak doč.
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:29

S obzirom da sam prije 27 godina dobio prvu hifu, do danas mi se glazbeni ukus promijenio čistom evolucijom i istraživanjem.

Hm...nisam siguran da se više slažem sa time. Recimo pola albuma koje imam kad slušam na boomboxu ne čujem pola zvukova, sve je mutno do neprepoznatljivosti, bas obično ždere sredinu, visoki isto potisnuti a unatoč tome svejedno misteriozno uspijevaju rezati uši. Ne znam. Kao da slušam neki drugi album.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:32

Hm...nisam siguran da se više slažem sa time. Recimo pola albuma koje imam kad slušam na boomboxu ne čujem pola zvukova, sve je mutno do neprepoznatljivosti, bas obično ždere sredinu, visoki isto potisnuti a unatoč tome svejedno misteriozno uspijevaju rezati uši. Ne znam. Kao da slušam neki drugi album.

Probaj to poslušati bez analize zvuka boomboxa. Možeš li?
Ako ne možeš onda si nepopravljivi hifist.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2008 u 22:35
Vuh, kod tebe je bolest u terminalnoj fazi, a sigurno završava smrću... Mislin, nema šanse da ćeš se riješit' virusa do kraja života...

P.S. nije to ništa, ima nas još, iako su možda neki trenutno kao ja u remisiji zbog terapije popularno nazvane 'šuplji džep'... Samo, nije dobro da se ta terapija predugo provodi, pa tako ni remisija nema šanse potrajat predugo...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike