Ispiši stranicu | Close Window

Rakija medica

Forum: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Ostalo
Naziv foruma: Ostalo
Opis foruma: sve što ne spada u dosad nabrojane kategorije
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8307
:
:

Tema: Rakija medica
Pokrenuta od: Johnny
Tema: Rakija medica
:   
Kako se pravi?

Poznata mi je metodologija miješanja trećine meda s lozom i mućkanja i miješanja. Takva je smjesa heterogena, žuta i to valjda nije to....

Uputite me ko zna

Odgovora:
Pokrenuta od: Tihomir
:   
Uzmes rakije, dodas meda, stavis na pec i kad prokuha zapalis sibicom da to na kratko plane, a zatip poklopis s necime da se plamen ugasi.
Nakon toga je spremno za konzumiranje

-------------
U zadnje vrijeme od glazbe slušam samo ženu i djecu

:   

tu ima nešto, a probat ću ovo tvoje

http://www.pcela.hr/pcelinjak/recepti_pica.php#8 - http://www.pcela.hr/pcelinjak/recepti_pica.php#8

Pokrenuta od: Sten
:   
 Predložio bih moderatorima da ovu temu prebace u 'Uradi sam' podforum, jer je uočljivo, iz brojnih postova iz bliže ili dalje prošlosti, da konzumacija etanola dovodi do neumitnog poboljšanje zvuka

-------------

Pokrenuta od: drazzz
:   
Medica je OK. Dok ne probaš bisku.

-------------
Tko se obogatio za godinu dana, trebalo ga je objesiti prije dvanaest mjeseci.

Pokrenuta od: altair
:   
Postao Sten

Predložio bih moderatorima da ovu temu prebace u 'Uradi sam' podforum, jer je uočljivo, iz brojnih postova iz bliže ili dalje prošlosti, da konzumacija etanola dovodi do neumitnog poboljšanje zvuka

-------------

:   
top 10 s t portala članak

Za bol u želucu, prehladu, gripu i slične bolesti kažu da nema boljeg lijeka od rakije! Ona će ubiti sve bakterije i viruse ako se koji nađu u vama. Preporučuje se i za bolove u mišićima, da ne govorimo o dezinfekciji rana, ali onda se koristi u vanjskoj primjeni (iako to mnogi zaboravljaju).

Odlično paše kao aperitiv, za jutarnje buđenje, uz sir i pršut, uz kulen, može prije i poslije ručka, navečer uz vino ili pivo (presijecanje žestokim pićem u nekim je krajevima uobičajeno), pomaže da lakše zaspite, da zaboravite, da se nasmijete. Međutim, ako niste pili domaću rakiju, niste je uopće pili!

Šljivovica

Jednom riječju – klasika! Barem u sjevernim dijelovima Hrvatske. Rijetko ćete naići na pravu šljivovicu u kojoj se osjeti miris i okus šljiva. Najčešće su jake, bez boje, s mirisom koji podsjeća samo na čisti alkohol, ali tek kad legne na želudac, osjetit ćete pravu šljivu kad vam se iz utrobe cijelim tijelom proširi neka čudna toplina.

Ako i naletite na lošiju verziju, ne može biti gora od loze. Ona će vam sigurno pomoći kod bolova u trbuhu, posebno ako ste pojeli nešto masno ili lošije kvalitete, šljiva će u sekundi razgraditi sve štetne (a i neštetne) tvari. Ipak, oprezno s njom! Pretjerano pijanstvo moglo bi biti gore od bilo kojeg do sad!

Travarica

Ono što je šljiva za sjeverni dio zemlje, to je travarica za južni – klasika! Postoji nebrojeno mnogo vrsta travarica, otprilike koliko i raznih ljekovitih biljaka i sela u Dalmaciji, pa vi izračunajte. Kad se kaže da rakija djeluje poput lijeka, prvenstveno se misli na travaricu, koja se među ostalima ističe i mirisom.

Od trava koje dolaze u rakiju i zbog kojih ona ima boju od žućkaste do zelenkaste, najčešće se koristi ruta, ali u obzir dolaze i metvica, lavanda, kadulja, ružmarin itd. Za dobivanje ljekovite travarice koristi se uglavnom pelin. Intenzitet mirisa i okusa, naravno, ovisi o tome koliko se dugo trava ostavi u boci. Ako patite od bolova u leđima, ništa vam neće pomoći kao masaža travaricom s pelinom.

Medica

Medna rakija, medova rakija, medica... poznati je istarski proizvod koji s dodatkom propolisa postaje pravi ljekoviti napitak. Nekad se pogrešno naziva medovina, što je naziv za vino s dodatkom meda. Medica pak u čitavoj ovoj priči o najboljim rakijama više od svih drugih vrsta ima karakteristike likera. U njoj će se naći 15 do 25, a rjeđe 30 posto alkohola.

Medica je također jedna od najopasnijih rakija – slatka, pitka, nježno klizi niz grlo, kad jednom počnete, nećete znati stati, a onda će biti prekasno. Za posljedice ne odgovaramo. Naravno, ovisi o pripremi koliko će biti slatka, ali upravo zbog toga ima određenu težinu zbog koje ju mnogi mogu piti u malim količinama i samo kao aperitiv. Medicu svakako morate probati, ali samo onu pravu – istarsku!

Loza

Dobru lozu teško je naći budući da se ionako vrlo često oplemenjuje travama. O onoj industrijskoj možemo reći samo to da je jako korisna kod zubobolje, posebno ako je u pitanju upala. Ništa vam neće bolje utrnuti zub od čašice, dvije ili tri loze, ali ako ode slučajno u grlo, izraz lica vam neće biti najsretniji.

E, sad, ljubitelji rakija će, naravno, reći da ima vrhunskih domaćih loza, ali svi oni kojima je ovo žestoko piće 'nešto što se mora', s lozom sigurno neće biti oduševljeni. Ona, uz komovicu, ima najmanje okusa i mirisa, a takva vrsta alkohola najčešće odbija. Stoga, ako spadate u grupu pivopija i vinopija, jedan čokanjčić loze bit će dovoljan...

Komovica

Ako ne znate što je komovica, zamislite lozu, samo u nešto gorem izdanju. Ona se naime priprema od 'ostataka' tvari za lozu te se daljnjim vrenjem dobiva komovica. U nekim dijelovima Slavonije postoje 'festivali' komovice na kojima se predstavljaju domaći proizvodi, ali i nju vrlo često kasnije kombiniraju s raznoraznim travama da poprave okus.

Međutim, kako je to i dalje 'narodni lijek', u takvim je kombinacijama zaista vrhunska. Slabi poznavatelji rakija teško mogu pronaći razliku između tih travarica, dobivenih od loze i od komovice. Za više informacija konzultirajte slavonske stručnjake.
Viljamovka

U posljednje se vrijeme sve više cijene rakije dobivene od čistih sorti voćki. Kako je za šljivovicu najbolja vrsta šljiva takozvana bistrica, tako je najcjenjenija rakija od kruške viljamovke. Bolju kvalitetu rakiji dat će sorta, tj. voćka bogatija šećerom i kiselinama.

Prirodna voćna rakija viljamovka jedna je od najcjenjenijih na našim prostorima, posebno se proizvodi u sjeveroistočnim dijelovima Hrvatske. Ne treba je miješati s kruškovcem (kao ni medicu s medovinom), likerom od kruške, jarko crvene boje koji se najčešće pije s malo mlijeka. Viljamovka se, naravno, ni s čime ne miješa, ona bez obzira na jačinu ima specifičan voćni okus.

Mastika

Iako se mastika u našoj zemlji baš ne priprema, makedonska je mastika poznata širom ovih prostora. Premda ona industrijski proizvedena nema ljekovitih svojstava (osim možda za masažu), domaća mastika priprema se od biljke anis koja je posebno dobra za dišne organe i za želučane probleme. Upravo joj anis daje neobičan, mentol okus zbog kojeg je mnogima odbojna.

S možda malim razlikama, makedonska je mastika isto što i grčki ouzo (uzo) i turski raki (čita se bez 'i'). Za razliku od drugih rakija, koje se piju u malim čašicama 0,03 l, mastika se često toči po jedan decilitar, ali se zatim miješa s vodom. Tako pomiješana prozirna tekućina postaje bijela poput mlijeka, ima blaži, ali jednako aromatičan okus.

Orahovica

Orahovica je poznata u svim dijelovima Hrvatske i poput nekih voćnih rakija nema velik postotak alkohola, pa gotovo da se može nazvati likerom. Orah općenito ima veliku primjenu i učinkovitost, linktura od zelenih oraha jača korijen kose, ulje se koristi za tamnjenje kože kod sunčanja, a sam plod izrazito je dobar za gastritis i masnoće u krvi.

Kad se od tako čudotvorno zdrave biljke pripremi rakija, ona ne može biti loša. Ima tamniju, smeđu boju čiji intenzitet ovisi o tome koliko se orasi dugo drže u rakiji, a okus je kombinacija slatkog i gorkog.

Biska

Biska je vrsta biljke, nekima možda poznatija pod imenom imela. Njeni plodovi su otrovni, dok stabljika i listovi imaju izrazito ljekovita svojstva. U starim je tekstovima zapisana kao lijek protiv epilepsije, ali i koječega drugog – regulira krvni tlak, hormonalne poremećaje te neke srčane tegobe.

Posebno poznato mjesto po pripremanju biske je istarski Vrh čiji je stanovnici spremaju od domaće komovice te miješaju s imelom i još tri vrste trave. Oni navodno imaju vlastiti, tajni recept, ali biska se radi duž čitave Istre, prema tome, to je najbolje mjesto ako želite probati pravu domaću rakiju od imele.

Višnjevac

Iako višnjevac uglavnom smatraju likerom, i on može biti bogat alkoholom kao i bilo koja druga vrsta rakije. Cijele, očišćene višnje stavljaju se u lozu ili komovicu da odstoje i fermentiraju, a rezultat je slatka, tamnocrvena tekućina, istovremeno jaka i pitka. Oni proizvodi pripremljeni s nešto manjim postotkom alkohola mogu se piti doslovce kao sokić.

Za pripremu višnjevca ne treba vam kuća, dvorište, kotao i slično, višnje u rakiji mogu stajati i na balkonu u stanu. Bitno je samo pogoditi mjeru, a mi ćemo vam odati još jednu tajnu: kad stavite višnje na vrenje, pritom ulijte i malo ruma, to će još više obogatiti okus vašem višnjevcu!

Pokrenuta od: zed
:   
Rakija pice?..........pa nemogu vjrovati da to netko naziva picem.
Samo je cisti alkohol (uredu, malo razblazen) gori od rakije. Fuj.

-------------

Pokrenuta od: Apparatus
:   
Postao zed

Trebo bi ti probat šljivku kad je moj stari ispeče.Ima čovjek ruku za te stvari.To ti je neka vrsta umjetnosti.Aroma ludilo,a ne peče nego samo grije.Jaka ko grom pa treba paziti.

-------------
http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=166 - The Raynghle

Pokrenuta od: mushroom
:   
Postao zed

ti očito nemaš pojma o čemu prićaš. rakija, dobra rakija, može biti zaista fenomenalno žestoko piće. kakav čisti alkohol, nemoj da ti se netko smije. kao što postoji dobar i loš viski, tako postoji dobra i loša rakija.

:   
inače, tema je fenomenalna, pravo osvježenje. u to ime idem odma popiti jednu šljivu.

:   
Joj, joj,....uh
Rakija je g-ovn-o na kvadrat. Fuj. Sacivaj me Boze.

No, sto se tice teme da je ova tema osvjezenje,...to jest. Nemoj me neozbiljno shvatiti ali ja nemrem podnjeti rakiju. Haggrr....vec mi se povraca. Uh!

-------------

Pokrenuta od: Dado7
:   
Jedino uistinu precijenjeno g..... od sve te alkoholne priče jest ona Ožujska. Bljah

-------------
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

:   
Postao zed

Joj, joj,....uh
Rakija je g-ovn-o na kvadrat. Fuj. Sacivaj me Boze.

No, sto se tice teme da je ova tema osvjezenje,...to jest. Nemoj me neozbiljno shvatiti ali ja nemrem podnjeti rakiju. Haggrr....vec mi se povraca. Uh!

Očito si se nekad davno gadno oblokao rakiještine pa ti se zgadila.I još su ti k tome uvalili neku brlju-isprdušu ŽNJ klase.

-------------

Pokrenuta od: limach
:   
;edicu slozit nije tak samo jednostavno. Jest da se radi o mjesavini izmedju meda i "baze" koja je najcesce trop ili jabuka, no osim meda i "baze u tu rakiju ide jos i raznih drugih sastojaka, ovisno o majstoru. Ali gotovo sigurno ide limun (sok,kora...) a kod nekih cak i cimet. No to su tajne koje se treba nauciti od majstora, i nije bas nekaj za ucit se po forumima.

IMHO, jedne od najboljih rakija koje je moguce kupiti pece moj prijatelj Perkovic. http://www.rakije-perkovic.hr - www.rakije-perkovic.hr

-------------
"Bez muzike život bi bio greška" Nietzche
---------------------
Ja sam Jangov fan. Slazem se unaprijed sa svim kaj on napise. Amen.

Ja sam najveci audiofil. Imam zvucnik i u tus kabini.

Pokrenuta od: analogue
:   
Rakija je nas ekvivalent razvikanom i skomercijaliziranom skotskom wiskey-ju, samo sto je kod nas podcijenjena(kao i puno toga drugog), a po meni je i bolja i kvalitetnija od spomenutog. Inace ne pijem alkohol, ali dobru rakiju nikad ne odbijam; naravno cashicu ne 0.5l
Probaj-te(ko nije) dobru viljamovku, travu, itd. mozda cete drukcije pricati. Da se razumijemo komovica ili brlja il neki buckuris etanola nije rakija neg spirit. To je kao da mi neko kaze da je votka Trojka za gustat

-------------
Budimo realni ocekujmo nemoguce

:   
zed, ok, ne voliš rakiju i to je u redu, dosta ljudi je ne voli, ali ne možeš tvrditi da je to smeće jer nije. da li voliš žestoka pića uopće? ako je odgovor da, reci koja su to, pa možemo dalje. da li si ikada pio vrhunsku viljamovku npr.? ako jesi i misliš da je ''g-ovn-o na kvadrat'', onda stvarno ne znam što da ti kažem.

:   
Postao Dado7

Jedino uistinu precijenjeno g..... od sve te alkoholne priče jest ona Ožujska. Bljah

Probaj daruvarsku Staročešku pivu,koja usput nije vidjela ni Češke ni Čeha, pa buš videl kaj je g-ovno,horror i laksativ.Sve u istoj boci.

-------------

Pokrenuta od: Pastor
:   
Postao Dado7

100% si u pravu. Nikad nisam kužio kog vraga svi vide u toj pivi. Meni jedna od najgorih okusom.

-------------
dobar po difoltu.

:   
Iako whiskey nije moje omiljeno pice, mislim da je Highland Park fantazija nad fantazijama. Sad se toci u malo drugcije boce,.....ja se i dalje drzim ovih starih. Ako budete u prilici da malo "liznete" ovo pice shvaticete zasto rakija nikad nece biti plemenito pice.

Ako nekoga interesira nesto vise moze kliknuti na link.

http://www.highlandpark.co.uk/ - http://www.highlandpark.co.uk/

-------------

:   
Postao analogue

Inace ne pijem alkohol, ali dobru rakiju nikad ne odbijam...  

...ova je dobra, dobra.

-------------

:   

Postao Dado7

Postao Pastor

100% si u pravu. Nikad nisam kužio kog vraga svi vide u toj pivi. Meni jedna od najgorih okusom.

To je bar jednostavno.Tu pivu prodaje njezina cijena i to je sve.

-------------

:   
Postao Apparatus

Probaj daruvarsku Staročešku pivu,koja usput nije vidjela ni Češke ni Čeha, pa buš videl kaj je g-ovno,horror i laksativ.Sve u istoj boci.

Ili pomiješaš žuju s kanifolijom..

-------------
dobar po difoltu.

:   

Kad ste vidjeli nekoga da pjeva od rakije?.

...uh,...****ti, koje je to pice.

-------------

:   
Postao Apparatus

Postao Dado7

Postao Pastor

To je bar jednostavno.Tu pivu prodaje njezina cijena i to je sve.

Hm, da, al Karlovačko je možda neznatno skuplje, a kvalitetom daleko bolje.. Nije to cijena, to je brand srednjoškolskih buntovnika i markiranata koji loču na klupici u parku.

Inače, kad se jednom dokoturam do tebe, podsjetit ću te na tvoju odličnu šljivovicu

-------------
dobar po difoltu.

:   
Jk#h!*vsd.&% kvotanje!

-------------
dobar po difoltu.

Pokrenuta od: butros gali
:   
,  nema ništa gore od branja šljiva ,  pogotovo na kosom terenu.  Prodo šljivik.  

-------------

:   
Postao butros gali

,  nema ništa gore od branja šljiva ,  pogotovo na kosom terenu. 

Ima.Branje gljiva u minskom polju.Na kosom terenu.

-------------

:   

Gljiva ludara.....bez minskog polja.

-------------

Pokrenuta od: Darac12
:   
Postao Apparatus

Postao zed

Trebo bi ti probat šljivku kad je moj stari ispeče.Ima čovjek ruku za te stvari.To ti je neka vrsta umjetnosti.Aroma ludilo,a ne peče nego samo grije.Jaka ko grom pa treba paziti.

Ne konzumiram ovaj alkohol, no znam da Zagorska rakija spada mozda u najjace po svom djelovanju. Posebice ona iz podrucja Bednje. Clanovi lokalnog DVD-a redovito posjecuju Dalmaciju, te uz redovitu prtljagu nose sa saobom i pokoju litru navedenog pica. Slusati njihove dozivljaje predstavlja odredjeno zadovoljstvo. Tako su jedne godine na Hvaru pocastili sa svojim picem tamnosnje domacine. Nakon konzumacije su domacini popadali ko da ih je pokosio mitraljeski rafal. Dakle, oprezno s odabirom i kolicinom prilikom konzumacije rakije.

-------------
KISIK

:   
Ma, to je bila je-bena ekipa,.....padavicara.

-------------

:   
Postao Darac12

...Tako su jedne godine na Hvaru pocastili sa svojim picem tamnosnje domacine. Nakon konzumacije su domacini popadali ko da ih je pokosio mitraljeski rafal. Dakle, oprezno s odabirom i kolicinom prilikom konzumacije rakije.

Ova moja baš ne kosi kao mitraljez,ali samo odjednom skužiš da nemreš ustat.

-------------

:   
Postao Apparatus

[Ova moja baš ne kosi kao mitraljez,ali samo odjednom skužiš da nemreš ustat.

Joj,...to su one najgore!......Nagazne!

-------------

Pokrenuta od: analogue
:   
Postao zed

Postao analogue

Inace ne pijem alkohol, ali dobru rakiju nikad ne odbijam...

...ova je dobra, dobra.

nisam reko nikad , ali rijetko i u dozama degustacije. Nikad ne pijem poluproizvode od pica, ili nesto ili nista.
Inace zivotu pristupam sa hedonisticke strane, samo je vazna granica, kao i u svemu jel'

-------------
Budimo realni ocekujmo nemoguce

Pokrenuta od: Klaus
:   
Kako je ovo pocelo, jos 2-3 strane bi netko mogao pocet i diskusiju o LSD-u...

-------------
Beauty is in the EAR of beholder...

:   
Postao Klaus

U sledecoj epizodi,....naravno poslije "pusenja"........

-------------

:   
Postao Klaus

Kad smo kod toga .... koje sve trave mogu u travaricu na bazi loze?

I ima li ko iskustava sa sladićem i ginkom? Lavanda?

Pokrenuta od: marijancina
:   
višnja mi raste u dvorištu, ujak peče tropicu i šljivu.... medicu jednom kemijo.... idem popit malo ...

-------------
marijančina

Pokrenuta od: aparatusonitus
:   
Unazad 10-tak god. rakiju nisam mogao ni pod razno dok nisam dobio na poklon izvoznu Badelovu šljivovicu. Kako je ponestalo cuge za vrijeme neke tekme, šta da radim, prebit će me, izvučem ja tu šljivu i probam...abate nismo stali dok nismo vidili dno. Najiteresantnije od svega je da od te šljive nismo bili pijani već ludi...što mi se nekako svidilo he, he...Od tada probajem svaku rakiju koje mi se ponudi, a daleko najbolja koju sam probao je rogačuša (od rogača, za neuke jadnike) stara 12 god...kladim se da je i Jahve trese svakodnevno. Ostale svjetske pizdarije se ne mugu mjeriti s njom...ni blizu.

-------------
Non e mai abbastanza...

Pokrenuta od: Gašo
:   
Postao zed

I ti si kao išao tulumariti i razbijati se na Zrče? Daj mojne me.

Mislim niti ja ne volim žesticu ali medicu, rogačicu i orahovaču si drmnem tu i tamo i to je jedino kaj ide od mene od žestokog. Imam doma uvjek zalihu orginalnih domačih primjera. Komiška rogačica mi je nekak najboljša.

Dobro možda koji liker

-------------
Wadia 581 (SE mod) - Soundness Integrator*(prototip) - Sony TA-F808ES - ATC SCM19 V2

Pokrenuta od: Joe Dalton
:   
Ne znam kako se medica pravi ali znam kako se pije.
Nema tog viskija (a probao sam ih dosta i skupih i starih) koji se može mjerit s dobrom rakijom. Travarica, medica, orahovica.... Samo da je dobro složena. Baš u frižideru imam domaću rakiju od drenaka, dobio na poklon. Prva liga. Liječi. Da liječi, diže iz mrtvih.

-------------
Poznato je da svi električni uređaji rade na bijeli dim. Kad dim izađe više ne rade...

:   
Postao aparatusonitus

Unazad 10-tak god. rakiju nisam mogao ni pod razno dok nisam dobio na poklon izvoznu Badelovu šljivovicu. Kako je ponestalo cuge za vrijeme neke tekme, šta da radim, prebit će me, izvučem ja tu šljivu i probam...abate nismo stali dok nismo vidili dno. Najiteresantnije od svega je da od te šljive nismo bili pijani već ludi...što mi se nekako svidilo he, he...Od tada probajem svaku rakiju koje mi se ponudi, a daleko najbolja koju sam probao je rogačuša (od rogača, za neuke jadnike) stara 12 god...kladim se da je i Jahve trese svakodnevno. Ostale svjetske pizdarije se ne mugu mjeriti s njom...ni blizu.

E,e.Nis ti munjen.To je ona kojoj se ne vide slova na etiketi od silnih zlatnih medalja.Švabovi prodaju dušu vragu za jednu bocu.To je cuga.

-------------

Pokrenuta od: tatamata
:   
Postao Joe Dalton

Prva liga. Liječi. Da liječi, diže iz mrtvih.
Rodila šljiva - brat brata nebu poznal.
Kaže mi tast:"Bolja od boga, uzima pamet, al ti i vraća, a bog kad ti uzme, nevraća"

-------------

Pokrenuta od: robot
:   
Postao aparatusonitus

, a daleko najbolja koju sam probao je rogačuša (od rogača, za neuke jadnike) stara 12 god...kladim se da je i Jahve trese svakodnevno. Ostale svjetske pizdarije se ne mugu mjeriti s njom...ni blizu.

rogaćuša & žutuja & šljiva alles gut. mislio sam i na vocne istarske grape, dok mi barbaro nije objasnio kako ih prave. u leskovcu u vojsci sam pio lincuru i neku makedonsku mastiku zajedno, ne treba ni govoriti da sam izgledao kao lobotomirani frankenstein junior, nosili su me kao hawkinga natrag u kasarnu. drugom prilikom je jednog slovenca jožu, inace poznatog ispičuturu, po litre lincure zveknulo ko kad nosoroga u serengetiju pogode omamljujucom strelicom. popiješ je i u glavi cujes glas "la forge warp nine" i pfijjjuuu..ko enterprise...

Pokrenuta od: tatamata
:   
nosili su me kao hawkinga

Lincura je opaka. Jedamput mi je WC školjka bila previsoka da se u nju zblujem.

-------------

:   
Do 80% C2H5OH.

-------------

Pokrenuta od: Aquarius
:   
Postao Apparatus

Do 80% C2H5OH.

E to je cuga!

http://www.oxygenee.com/absinthe/bottles1.html - http://www.oxygenee.com/absinthe/bottles1.html

Evo i mog skromnog priloga Zelenoj vili za jednu kampanju iz vlastite radionice...

Iako nije ni sluga onom zbog kojeg su se uši rezale i stvarala najljepša djela post-modernizma, točilo se u potocima. U ovoj verziji najpoznatijeg Absitha novijeg doba, aktivna (halucenogena) tvar se nalazi u tragovima, obzirom da je zakonom zabranjena. Doduše, 70% alkohol + vatra + šećer, su već sasvim dovoljni za popizditis.

Zamislimo samo kako je to izgledalo u 19. stoljeću.

-------------

Pokrenuta od: tuvok
:   
Ak ima kaj gore od rakiještine onda je to wiski. Kad god se sjetim rakije uvijek je tu i neko riganje. Od rakija preferiram jedino one mješane sa voćem a to i nije rakija već šeri ili slično.

-------------
svaka hi-fa ima jednu manu - uvijek postoji bolja

Pokrenuta od: b.u.b.
:   
Samo se nemojte previse nacugari faking JEGGERMEISTER-A jer bi mogli ka moj frend na hitnu po 2-3 "shots" in the ass.

b.u.b.

-------------
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg

Pokrenuta od: Jango Fett
:   
Postao b.u.b.

Samo se nemojte previse nacugari faking JEGGERMEISTER-A jer bi mogli ka moj frend na hitnu po 2-3 "shots" in the ass.

b.u.b.

Nisam primjetio ništa loše poslije 10 rundi, čak ni glava ne boli ujutro. Jeger ruls!

-------------
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".

Pokrenuta od: Zmija
:   
Postao robot

rogaćuša & žutuja & šljiva alles gut. mislio sam i na vocne istarske grape, dok mi barbaro nije objasnio kako ih prave. u leskovcu u vojsci sam pio lincuru i neku makedonsku mastiku zajedno, ne treba ni govoriti da sam izgledao kao lobotomirani frankenstein junior, nosili su me kao hawkinga natrag u kasarnu. drugom prilikom je jednog slovenca jožu, inace poznatog ispičuturu, po litre lincure zveknulo ko kad nosoroga u serengetiju pogode omamljujucom strelicom. popiješ je i u glavi cujes glas "la forge warp nine" i pfijjjuuu..ko enterprise...

Tko je ono reko, da citiram: "Povratak Kralja"

-------------

:   
Postao Jango Fett

Nisam primjetio ništa loše poslije 10 rundi, čak ni glava ne boli ujutro. Jeger ruls!

10 rundi u našim birtijama bi bilo 3 deci. Ništa. Probaj bocu drmnuti

Grozna tema, ali stvarno treba jednom (SAMO jednom) probati u toku noći pooolako ispiti cijelu bocu neke žestice. Zanimljivo iskustvo. Mamurluk od svakog takvog tamnog pića nakon toga je religiozni doživljaj ("Bože, uzmi me k sebi...").

Jedini proizvod s kojim se to može a da je samo umjereno užasno je prava ruska votka, ledena (ali ni za boga s ledom), po mogućnosti usred Moskve u siječnju na -20. Uz hranu, umjesto vina, raspoređeno kroz cijeli dan. I tako nekoliko dana uzastopce

-------------

Pokrenuta od: Aquarius
:   
Evo još par finih pića iz ranije spomenute kampanje. Doduše, pretposljednje je daleko od finog, dok je posljednje ubitačno samo u kombinaciji s vodkom.

Aj, živili!

-------------

Pokrenuta od: Joby
:   
Ovo je najjača vatrena voda koju sam okusio, osim čistog alkohola

Obratiti pažnju na brojku "80"   

Inače ne volim baš žestice, ali ipak povremeno rado zveknem meku šljivu, dobru travicu ili fini konjačić

:   
To je za kolace,....ili u najboljem slucaju za obloga.

-------------

:   
Ili za dezinfekciju rana...

-------------

:   
Postao Apparatus

Ili za dezinfekciju rana...
... koja više nikad ne zaraste ...

-------------

Pokrenuta od: b.u.b.
:   
Postao Jango Fett

Postao b.u.b.

b.u.b.

Vidim te nakon litre.

b.u.b.

-------------
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg

:   

That´s my booz

-------------
Wadia 581 (SE mod) - Soundness Integrator*(prototip) - Sony TA-F808ES - ATC SCM19 V2

Pokrenuta od: Joby
:   

Aaaa, zato si tak spaljen?!

Pokrenuta od: Helicon
:   
...ovog ljeta posjetio Elvisa frend audiofil iz Pule, Lorenzo...donio sa sobom neke zanimljive Tannoy zvučnike koje smo natakarili na Hajdinjak cijevaša tweak by Davorin, pošten tweak...hehe...ni H nije ostalo od hajdinjaka a sviri ki slavujček...dakle donio Lorenzo zvučnike i Istarsku Medicu...to pićence sasvim fino sjelo uz lampice...medicu treba dobro rashladiti, gotovo zamrznuti u zamrzivaču skupa sa čašicama (bićerinima) u kojima će se konzumirati, dakle dobro hladna medica u zamrznutim čašicama...joj kako to fino gre niz grlo...i na kraju moj "tweak"...hehe...par kapi limuna unutra......svakako isprobati...

-------------

:   
Sad su na HRT1 bili neki talijani iz Istre. Ključ je u temperaturi - 35 stupnjeva da ne ishlapi alkohol. Onda se još mješa sa čistom grapom i pusti 2 mjeseca. Još mi fale samo omjeri.. argh!

Pokrenuta od: bepone
:   
cini mi se da je kila meda na litru rakije (+ dec vode), provjerit cu doma pa cu javit. medica je zakon!

Pokrenuta od: bepone
:   
p.s. i puno njih je pocelo stavljat trave u medicu i to je onda jos bolje, terba znat koliko cega.

inace nesto najbolje sta sam probao je rakija+sipak (onaj divlji) odstajano min 6 mjeseci, i to je nesto za plakat! baca na najbolji konjak i bojom i okusom, od mirisa alkohola uopce nema ni  "m", klizi ko voda covjek se odmah prevari.
nesto perfektno

Pokrenuta od: pule
:   
Postao Johnny

Kako se pravi?

Poznata mi je metodologija miješanja trećine meda s lozom i mućkanja i miješanja.

Muz od sestre se bas bavi proizvodnjom takvih stvari.   Radi se o vecem omjeru od trecine, skoro pola pola koliko sam shvatio. Mogla se i probati na standu na Cvjetnom... Jako dobro.

-------------

:   
Ja probao kroz prošlost u više navrata i uvjek sam se napio.

Fino ali zaj.. piće ako se zaigraš i ne staneš nakon prve čašice.

-------------

Pokrenuta od: pule
:   
To je lijek. Ak popijes vise bu ti jos bolje.

-------------

Pokrenuta od: drazzz
:   
I dalje long live dobra biska.

-------------
Tko se obogatio za godinu dana, trebalo ga je objesiti prije dvanaest mjeseci.

:   
ovo ljeto prvi put ispih rogačušu - jako dobro

Pokrenuta od: Jango Fett
:   
Postao Johnny

ovo ljeto prvi put ispih rogačušu - jako dobro

Potvrđujem.

Jel možda kod Pere?

-------------
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".

Pokrenuta od: catalyst
:   
Kongres u travnju u Istri,bit će biske,ali i škampa!!

-------------
Nosce te ipsum

Ispiši stranicu | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info