Ispiši stranicu | Close Window

Despotsko zatvaranje tema

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Web Site
Ime foruma: Audiofil web
Opis foruma: O ovome site-u. Pitanja, prijedlozi, primjedbe...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=3728
Datum ispisa: 20.kolovoz.2019 u 22:17
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Despotsko zatvaranje tema
Objavio: zed
Tema:: Despotsko zatvaranje tema
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 18:42

Vidim da je vec nekoliko tema zatvoreno i da gospoda upravitelji ovog foruma pomalo staljinisticki i bez konzultacija samovoljno i svojerucno to cine.

Koliko Vas cenzora ima na forumu i sta Vam je cilj. Osjecam se kao da nemam pravo da govorim i slobodno iznosim ono sto mislim kad mi svaki balavac u svakom trenutku moze da zatvori temu.

Daj se decki malo sredite i prestanite se igrati s nama.

Free your mind

Odgovori:
Objavio: DARKOB
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 18:43
Originalno postano od strane člana: zed zed napisao:

Vidim da je vec nekoliko tema zatvoreno i da gospoda upravitelji ovog foruma pomalo staljinisticki i bez konzultacija samovoljno i svojerucno to cine.

Koliko Vas cenzora ima na forumu i sta Vam je cilj. Osjecam se kao da nemam pravo da govorim i slobodno iznosim ono sto mislim kad mi svaki balavac u svakom trenutku moze da zatvori temu.

Free your mind

Slažem se s tobom u potpunosti.

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Objavio: kiko
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 19:04

Zed, Darkob - mislim da shvaaam vašu kakti srdžbu glede pitanja zatvaranja tema, a to se pitanje ne može odvojiti od pitanja vo?enja konverzacije na forumu.

Me?utim, pozicija administratora je znaeajno drugaeija iz njegova kuta gledanja i to je ono što je najbitnije za shvatit u cijeloj priei.

Zbog toga bih molio i administratora da posveti dodatno pozornosti moguanostima iznošenja i drugaeijih naeina gledanja na istu stvar.

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 19:08
Kljuena rijee je : drugaeiji naeini gledanja na stvari!

-------------

Objavio: štefek
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 19:10
Kakva bi ja bio oporba , da ne podržim gore navedeno. Nikakva. Naravno da je web stranica privatna, ali ujedno i javna. Javno sam protiv svih gušenja sloboda, plemenskih i interesnih klanova, degutantnih agitiranja , neobjektivnih istupa i kao najvažnije protiv svega što ne vole mladi.

-------------
alter ego

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 19:25
Znate što sam primjetio kod zatvaranja tema ? Mali lokotic ! E pa za svaku bravu pa i takve vrste postoji odre?en kljue. Svaki kljue se može duplirati, zar ne ?!

-------------

Objavio: shusha
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 19:54

Štefek, ti si meni izuzetno zanimljiv. Tako dobro plasiraš sofisticirani humor, a pažljivim eitanjem izme?u redaka jako dobro se može uoeiti što si kome htio reai, ali na jako lijepi naein.

Podsjeaaš me na jednog lika koji je svojedobno haraeio po hr.fido.hifi, s time da je tamo nastupao kao napuhani provokator, što nam je na kraju krajeva i rekao. Go on. BTW, jel ti Matakovia dao prava na ovog "Štefeka"?

-------------
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.

Objavio: Jango Fett
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 19:56

Mogu li i ja znati na koje se teme konkretno misli?

Inaee, vea sam spomenuo da je moje osobno stajalište da se protivim zatvaranju potpuno svrsishodnih tema u kojima se eak dogode iskre oštre i nepoštedne argumentacijske rasprave.

Jedine teme koje treba zatvarati su one u kojima se javi prozivanje, direktno/indirektno vrije?anje pojedinaca, trollanje i bezargumentirano prepucavanje koje izgubi tok sa problematikom.

Sve ostalo, pa tako ukljueujuai i oštrije sukobe u stajalištima vezanih za temu, treba ostaviti.

Sukobi zrelih oštrih diskusija daju okus zanimljivosti, napetosti i stimuliraju mozak, a ujedno je i test za otkrivanje zrelosti pojedinca. To je ono što treba svakom forumu da bi se osjeaao "živ". Zakidanje takvog naeina iskljueivo odbija sve zainteresirane. Nešto kao u vrijeme prohibicije...

Osim toga, teme se truju najeešae ne zbog gubljenja svog kompasa, vea zbog odre?enih pojedinaca, koje bi trebalo sankcionirati ako se pojavljuju eesto na takav naein. A ima ih...

-------------
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 20:18
Originalno postano od strane člana: shusha shusha napisao:

Štefek, ti si meni izuzetno zanimljiv. Tako dobro plasiraš sofisticirani humor, a pažljivim eitanjem izme?u redaka jako dobro se može uoeiti što si kome htio reai, ali na jako lijepi naein.

Podsjeaaš me na jednog lika koji je svojedobno haraeio po hr.fido.hifi, s time da je tamo nastupao kao napuhani provokator, što nam je na kraju krajeva i rekao. Go on. BTW, jel ti Matakovia dao prava na ovog "Štefeka"?

1. Zbilja mi je drago kad neko skuži kaj sam htio reei.
2. Uvijek za kulturno opho?enje
3. Za hr.fido.hifi , nikad euo
4. Uvijek progovaram iz iskustava, ne raspolažem eudnim
   parapsihološkim moaima audio gurua
5. Nije, nadam se da ne bu kaj zamjeril
6. I pod zadnje, Pozdrav!

-------------
alter ego

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 20:45
Svi vi ljepo to obrazlažete a na kraju au ja dobiti po nosu !Šta aed te, takav je život .

-------------

Objavio: tatamata
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 21:50

Darkob; Napisano: 23.svibanj.2005 u 18:42 | IP Zapisan

Gospodo, šta ste mi napravili od teme? Pravi rusvaj i lom. Ima li tko kakve konstruktivne ideje ? Zar tražim tako mnogo ? Mislim da ne.Tako?er molim da se glavna nit vodilja ove teme ispoštuje.Tako?er zahtijevam od glavnog admina da malo kontrolira razmjenu mišljenja me?u forumašima.

Darkob;

Napisano: 23.svibanj.2005 u 18:43 | IP Zapisan http://www.audiofil.net/forum/edit_post.asp?M=Q&PID=63970&TPN=1">Odgovor na poruku DARKOB

zed piše:

Free your mind

Slažem se s tobom u potpunosti.

A prošla je samo jedna minuta izme?u ova dva posta.

Jango Fett :

Sukobi zrelih oštrih diskusija daju okus zanimljivosti, napetosti i stimuliraju mozak, a ujedno je i test za otkrivanje zrelosti pojedinca. To je ono što treba svakom forumu da bi se osjeaao "živ". Zakidanje takvog naeina iskljueivo odbija sve zainteresirane. Nešto kao u vrijeme prohibicije...

Nemojmo sad mahati pamfletima. Molio bih Janga da još jedamput proeita zadnje od 17 stranica zatvorene teme Filter, pa ako misli da se tu radi o sukobu zrelih mišljenja s okusom zanimljivosti, ja mu se duboko isprieavam na citiranju.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 22:14
Originalno postano od strane člana: DARKOB DARKOB napisao:

Svi vi ljepo to obrazlažete a na kraju au ja dobiti po nosu !Šta aed te, takav je život .

DarkoB, to ti je eista audiofilska zloba u nepatvorenom i iskonskom liku, od nekih elanova foruma koji i da žive tri audiofilska života ne mogu nadmašiti tvoju uspješnu i obimnu korespodenciju. Oprosti im!

-------------
alter ego

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 22:27
Štefek, sudeai po tempu tvojih postova, nebu dugo i nadmašit aeš Darca u uspješnoj i obimnoj korespodenciji.

-------------

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 22:37
tatamata, ja sam govorio univerzalno, ne za konkretni primjer. Ako bolje pogledaš na moj post, vidjet aeš da ja pitam o kojim je temama rijee. Ja to naime ne znam, a temu "filter" nisam eitao... no hoau.

-------------

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 22:43
Originalno postano od strane člana: štefek štefek napisao:

Originalno postano od strane člana: DARKOB DARKOB napisao:

DarkoB, to ti je eista audiofilska zloba u nepatvorenom i iskonskom liku, od nekih elanova foruma koji i da žive tri audiofilska života ne mogu nadmašiti tvoju uspješnu i obimnu korespodenciju. Oprosti im!

E jesi maher prve klase !
Despot-zar to nije bila oznaka za krute vladare ?
Koja je razlika izme?u Despota i Autokrate ?

-------------

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 22:45

Proeitao sam strane 14-17 teme "Filter".

Protivim se zatvaranju.

-------------

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:00
Duboko se isprieavam. Over & out .

-------------

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:06

Mislim, nije ovaj forum zasjedanje sjednica/skupštine/sabora da se toekama reda držimo propisanih predloženih tema. Ovo je mjesto prvenstveno za neslužbeno informiranje i druženje kao skupina ljudi jednog okvirnog zajedniekog interesa.

zed u potpunosti ima pravo biti frustriran zbog toga.

-------------

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:27

Vec nekoliko ozbiljnih diskusija je zatvoreno. Mnogo puta je se prijetilo zkljucavanjem, a neki clanovi su bili i iskljuceni. Dali sa razlogom ili ne ja neznam, ali ovo je otvoreni forum i takav treba da bude.

U dikusiji "Filter" nije bilo nicega da bi se trebala zvati "Sveta Inkvizicija".

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:33
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

zed u potpunosti ima pravo biti frustriran zbog toga.

Biti frustriran ?   Ima pravo  ? 

Naravno, ali ... "Are we gonna let the elevator brakes us down ? .."

Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Molio bih Janga da još jedamput proeita zadnje od 17 stranica zatvorene teme Filter, pa ako misli da se tu radi o sukobu zrelih mišljenja s okusom zanimljivosti, ja mu se duboko isprieavam na citiranju.

Na toj (17.) stranici definitivno nije bilo sukoba mišljenja me?u forumašima.

Što ne znaei da sukob mišljenja nije prijetio izaai na vidjelo. Pogledajte, kad Martin odgovara:

"Možda da možda ne.. "       

meni to izgleda kao da kani relativizirati ono na što daje odgovor/repliku. A vama ? 

Odmah potom nastavlja:

"ali nerazumijem kakve veze ima privatni pravni spor sa ovim forumom i zašto ... ?"

što mi pak daje zakljueiti da on sam izjavljuje kako ne razumije ono što dalje navodi u toj upitnoj reeenici. Isto tako, eini mi se da Martin izjavljuje da ne razumije niti zašto ... (dalje nisam kopirao što to konkretno on veli da ne razumije, može se pogledati na temi "Filter").

Nakon toga, slijedi Icon-ov post kojim najavljuje zatvaranje teme, što on definitivno ima pravo ueiniti.

Ali, Iconovom postu prethodio je (gore razložen) Martinov post u kojem se (kako meni izgleda) temeljem prethodno ueinjene relativizacije, slijedeae pitanje/dvojba daje retorieki - što može vrlo izgledno prejudicirati i konaean odgovor na tu retoriku. I to odgovor s ukljueenom negacijom potrebitosti prethodne diskusije.. 

Je li to bila Martinova nakana, ja ne mogu znati.

Stoga bi bilo doista zanimljivo pomnije proeitati Tatamatino pitanje..

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:39
Originalno postano od strane člana: kiko kiko napisao:

Da, a posebno tebi to preporueam

Naime, tatmata kaže da treba proeitati "zadnje od 17 stranica zatvorene teme Filter", a ne zadnju (17. - sedamnaestu) stranicu te teme.

-------------

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:41

Ma daaj.. 

To je srž ?

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:44

Ma daaj.. 

To je srž ?

Ne, kako bi rekao Cortez...

Srž je nešto drugo, a to sam rekao prije par postova.

-------------

Objavio: Cortez
Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:47

3. Za hr.fido.hifi , nikad èuo

Blago tebi.

-------------
Never underestimate the power of stupid people in large groups.
d.B.

Datum objave: 23.svibanj.2005 u 23:56

Da, a posebno tebi to preporueam

Naime, tatmata kaže da treba proeitati "zadnje od 17 stranica zatvorene teme Filter", a ne zadnju (17. - sedamnaestu) stranicu te teme.

Pa ja sam tamo bio prisutan, te našao što je po meni bitno u smislu nezatvaranja teme, a zatim na to i ukazujem: 17. stranica.

Ti si našao nešto drugo, ali na što ukazuješ ?

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:01

Pa ja sam tamo bio prisutan, te našao što je po meni bitno u smislu nezatvaranja teme, a zatim na to i ukazujem: 17. stranica.

Ti si našao nešto drugo, ali na što ukazuješ ?

Ma na ništa. Taj topic jednostavno nije imao elemenata zbog eega bi ga trebalo zatvoriti. Rasprava o filteru je jednostavno poeela biti rasprava o pravnim pitanjima - oko filtera!

Ako je to nekome skretanje s teme sa pravog kolosjeka - onda neka mi isti objasni koji bi to bio pravi kolosijek. Ako još tu dovedemo pitanje o dvostrukim mjerilima, onda se tek razotrkiva sramotnost ovog postupka.

Naime, tema "Prezentacija Horni!" nije zatvorena... a ako aemo baš biti iskljueivi moderator/admin koji se svega drži po toekama reda... onda se zapravo nameae upitnost funkcioniranja ovog sustava...

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:10

O sramotnosti kojeg postupka govoriš ?

Opaenito, postupak zatvaranja teme, sam po sebi - nije sramotan. Inaee, sramotan bi bio onaj tko to ima pravo ueiniti.

Mislim da sramotan nije bio ni ovaj Iconov postupak. To se ne može reai tako samo..  On je rekao da ne želi biti sudac itd. pa zato zatvara temu. Ali, u zraku je visilo pitanje na koje nije lako dati odgovor..

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:19

.. preciznije: pitanje na koje se odgovor ne zna, koji je do daljnjega - nepoznat !

Stoga, kako se onda može znati što slijedi ?  Nema "šanse"..

E - to nije trenutak za zatvaranje teme, nego je to trenutak za razmišljanje !

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:24

Evo bitnog dijela Iconovog teksta povodom zatvaranja:

Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

...mislim da je ovo malo pobjeglo van okvira teme, pa molim da ukoliko želite prieati o filteru da se ponovo otvori tema o filteru, a ne o sudskim tužbama i slienim neaudiofilskim temama...

Dakle, kada se otvori tema o filteru, onda se treba diskutirati samo i iskljueivo o filteru, i to samo onaj dio koji se osniva na slijedeaim domenama:

1. tehnieka strana diskusije - o fizikalnom ustroju filtera

2. analiza zvuka kojeg pruža taj filter

Hmm... 

Svako odstupanje je podložno ovakvim sankcijama naravno, jer tema se gubi, jel tako?

Naravno, to nije slueaj sa temom "Prezentacija Horni!", koja ima preko 20 stranica potpuno nevezane rasprave.  No ja ne bih ni to sankcionirao, ali ako aemo se vea praviti dosljedni, onda bi trebali to i biti - dosljedni!

Meni se sve eini kao je icon to ueinio iz razloga da demonstrira da ovdje ipak ima "pravne države", "teške ruke pravde" itd.

Ipak je on par strana prije napisao :

Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

Eto tek toliko da se vidi da neki od admina uvjek barem jednim okom prati i kontolira situaciju

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:30
Je, ali na toj temi o hornama se "konaeni rezultat" unaprijed zna.. pa nepoznanica tamo praktiki - nema.

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:48

Je, ali na toj temi o hornama se "konaeni rezultat" unaprijed zna.. pa nepoznanica tamo praktiki - nema.

A konaeni je rezultat oeito bio taj da je tema sasvim OK i da ju ne treba zatvarati, jel tako? 

Ali zato je za Filter bila drukeija filozofija!

Jel razumiješ gdje je ovdje problem?

Ali znaš što je prava žalost ovakvog opho?enja? To što se ubija slobodna rasprava.

Evo ilustracija, umjesto da objašnjavam:

Topic o temi "X":

Osoba A: "X je ovakav zato što [argument1], [argument2], [argument3]..."

Osoba B: "X nije takav zato što [argument1], [argument2], [argument3]..."

Osoba A: "Ali to je zato što je Y [argument1], [argument2], [argument3]..."

Osoba B: "Y je stvar toga što [argument1], [argument2], [argument3]..."

Osoba C: "Pa dobro ljudi jel tema X ili nije!!!??? Ajde vratite se na temu ili vas zakljueavam jer ste potpuno skrenuli s teme, ovo nema veze sa X!"

Tko je ovdje zapravo troll i uništavae diskusije? Oni koji su skrenuli s teme? 

Jel na ovom forumu, u njegovom iskonskom konceptu bitan dio sa "X" i "Y", ili onaj dio koji sadrži "[argument]"?

Koji je test bolji: onaj sa zaokruživanjem ili onaj gdje se nešto treba napisati o tome?

Bitno je što se traži: sposobnost intelekta ili statistieka informacija. Što je ovaj forum: zasjedanje sabora ili prostor za druženje i razmjenu iskustava, stavova i znanja?

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:54

.. preciznije: pitanje na koje se odgovor ne zna, koji je do daljnjega - nepoznat !

Stoga, kako se onda može znati što slijedi ?  Nema "šanse"..

E - to nije trenutak za zatvaranje teme, nego je to trenutak za razmišljanje !

Mislim - kad se vea spominju neke "niti vodilje" ...

Dakle, ako u tom trenutku, svjestan neizvjesnosti, kreneš o neeem drugom prieat - onda je to chat.

Ali, ovo nije chat. Ovo je forum.

U tom smislu - niti vodilje - jedino je opravdano iznalaženje svih vjerojatnih odgovora, te identificiranja istih. Tako odjednom imaš isto toliko niti vodilja koliko i identificiranih vjerojatnih odgovora. Svaku nit tada možeš namatati unatrag, a pošto je svaka identificirana - lako pojedine niti možeš iskljueiti iz igre, tj. ueiniti da ne dovode u zabludu svojom brojnom pojavnošau.. Opet ostaje jedna nit. I priea ide dalje..

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:58

kiko, chat nije prieanje o "neeem drugom", chat je prieanje o nieemu...

lako je razlueiti chat od diskusije.

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 00:59

A konaeni je rezultat oeito bio taj da je tema sasvim OK i da ju ne treba zatvarati, jel tako? 

Ne to, nego da je sluh pojedinca taj koji ae konaeno reai o temi, da svaki pojedinac ima svoj sluh, te konaeno - eista raeunica - da je konaean sud u domeni imaginarnoj. 

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:00

kiko, chat nije prieanje o "neeem drugom", chat je prieanje o nieemu...

lako je razlueiti chat od diskusije.

Lakše nego što misliš..

-------------
Se vas bum tužil !

Objavio: Cortez

Osoba C: "Pa dobro ljudi jel tema X ili nije!!!??? Ajde vratite se na temu ili vas zakljuèavam jer ste potpuno skrenuli s teme, ovo nema veze sa X!"

Uuu, kviskoteka!
Da li je osoba C: DarkoB ?!

-------------
Never underestimate the power of stupid people in large groups.
d.B.

Objavio: 11duc

ako se od kog posla beži onda je to od moderatora audiofil.net-a

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:02

Držimo li se teme, Jango ?

(nije retorieko pitanje moje)

-------------
Se vas bum tužil !

Originalno postano od strane člana: Cortez Cortez napisao:

Uuu, kviskoteka!
Da li je osoba C: DarkoB ?!

Ne, osoba C je Cortez

-------------

a i bubi mi nedostaje, njegova šibica bi sad nabacila pravu vatru

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:03

Držimo li se teme, Jango ?

(nije retorieko pitanje moje)

Naravno.

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:04
Definiraj: "mi" !

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:05
Cappycsi ?

-------------
Se vas bum tužil !

Ne to, nego da je sluh pojedinca taj koji ae konaeno reai o temi, da svaki pojedinac ima svoj sluh, te konaeno - eista raeunica - da je konaean sud u domeni imaginarnoj. 

A da? A jesi ti proeitao taj topic?

-------------

nego vas dvojegore , dali to diskutiramo ili skupljamo postove

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:06

Cappycsi ?

Ne.

(ovo postaje chat)

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:07

Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

a i bubi mi nedostaje, njegova šibica bi sad nabacila pravu vatru

Ijooojj - ?e si mi njega sad spomenuo ?  Pa 11duc ....  

Sutra odmah pokreaem temu: "Vratite Bubija !"

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:10

Cappycsi ?

Ne.

(ovo postaje chat)

E, onda aeš vidjet kad Bubi do?e, pa poenemo ..

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:11

nego vas dvojegore , dali to diskutiramo ili skupljamo postove

Rijee je o tome da kiko "izaziva" na besmislene raprave koje se pretvaraju o filozofiranje o nieemu.

Ja sam svoje rekao i obrazložio, a on sada traži da mu objasnim što znaei "mi". Poptuno irelevantno.

Da budem kao kiko: zašto si napisao "vas dvoje". To ukljueuje ženu i muškarca, ali mi smo dva muškarca. Zašto nisi napisao "vas dvojica" 

Dovi?enja, odoh ja do slijedeaeg smilenog poziva na diskusiju.

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:12

ma sve mi je bilo ok. do izjave, da EAD 1000 mkIII ne eita pražene cd-jeve

šala, šala ....

kako je legendarac, sa mojom još neizpunjenom misijom, koja se zove DISCOVERY versus A. LAPIS

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:15

Dovi?enja, odoh ja do slijedeaeg smilenog poziva na diskusiju.

A to ae biti 27.svibnja u Osijeku...     Dogovoreno je, nemoj zaribat. Bilijar, sjeaaš se ?

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:16

Da budem kao kiko: zašto si napisao "vas dvoje". To ukljueuje ženu i muškarca, ali mi smo dva muškarca. Zašto nisi napisao "vas dvojica" 

Hrvatski mu nije materinji jezik..

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:26

Rijee je o tome da kiko "izaziva" na besmislene raprave koje se pretvaraju o filozofiranje o nieemu.

Ja sam svoje rekao i obrazložio, a on sada traži da mu objasnim što znaei "mi". Poptuno irelevantno.

Ma, gledaj: Ako se tema zove "Despotovsko zatvaranje tema", onda to prejudicira na samo jednu bitnu stvar, tj. pojam. Despot.  Zatvaranje odnosno Tema, predmeti su koji su jednoznaeno odre?eni u pravilima foruma, u svojoj suštini. I ne odnose se na ljude, nitko nikog ovdje ne zatvara, nije ovo zatvor..

Me?utim, da bi riješio temu, moraš razrješiti jedini bitan pojam: Despot.

Rekli bi: zna se što je to Despot, zna se tko može zatvarati teme, prema tome .... stvar je jasna.

Nije !

Imaš situacija kada bi netko poželio zatvoriti temu, ali jednostavno nije u poziciji da to faktieno i ueini. Što on eini ?

Netko pomisli da je tema krenula krivim tokom.. Što on eini ?

Netko nalazi da mu je diskusija na temi dosadna, a i da mu je sama tema nezanimljiva. Što taj eini ?

Stoga, poveži to "nitima vodiljama", pa aeš _________________ .

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:27

Evo ti na, Cortez !

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 01:51

Eh, da... Što znaei: riješiti temu ?

Naprimjer, tema je zidanje kuuuaeeee.

Temelj, blokovi, deka, krovište...

Zaai u blato - nije dovoljno. Moraš zaai još i dublje, možda i metar..

Pa onda ovo ostalo, i eto - riješio si tu temu.

Pa onda u toj temi mo'š živit.. inaee ne !  Inaee su puste tlapnje o temi.

Svejedno je rješavao ti temu svojim novcem - za se, ili rješavao neeiju temu - za novac. Operacije su iste.

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 02:06

E, a ovi tekst gori ne vridi za Dalmaciju.

Tamo doli stvari ka drukeije stoidu..

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 07:53
.....imali tko busolu?

Objavio: torrito
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 08:26

i ova tema je otišla u k*rac.

da pogledajte ljudi malo što se ovdje svakodnevno doga?a

brišu se postovi zatvaraju teme bez razloga.

tko to eini i zašto bi i ja isto kao i vi trošili svoje vrijeme živce i novce za  internet kad nam se tako nešto doga?a.

stavite si prst na eelo

-------------
hunt or be hunted

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 08:31
Nije tema otisla u k*rac nego je to sasvim normalan razvoj diskusije. Pusti temu da se razvija sama od sebe dok se tako ista sama i ne ugasi.

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 08:38
Misliš ovako:

-------------
alter ego

Objavio: sixtuplets
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 09:35

...nego je to sasvim normalan razvoj diskusije....
Ovo je daleko od normalnog razvoja diskusije!
To što je postalo tipieno za audiofil.net, ne znaei da je normalno.

Forum lagano propušta vodu na sve strane...

-------------
enough is not enough

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 09:46

Ja sam moderator na jednom drugom forumu, jedan od 80-tak njih (elanova ima preko 15 tisuaa, od toga 5 000 dosta aktivnih), koji je kroz 6 godina svog postojanja prošao sito i rešeto raznoraznih problema i do sada je razvio prilieno ueinkovit sustav opho?enja sa svojim funkconiranjem.

Gledajuai ovaj forum u odnosu na onaj, do?e mi da se nasmijem od toga koliko je ovaj jednostavan i bez nekih posebnih problema - otprilike kao kad si netko umišlja probleme jer ih nema...

Treba naueiti da je jedina bitna stvar od svih s kojima se sada natežemo zapravo paziti na ovo:

- pojava trollova

- direktno i indirektno vrije?anje

- prepucavanja bez argumentacije

- psovanje i bezobrazno ponašanje

- velieanje raznih oblika diskriminacije

- reklamiranje i spamanje

I s koliko zapravo od ovih problema mi imamo posla?

Ovdje nema govora o "skretanju s tema", jer je ovo forum na kojem se diskutira, i tu je pojam "tema" tek od sekundarne važnosti! Bitna je rasprava i druženje, a ne tema!

"Tema" je bitna kod zasjedanja skupštine, ne i na forumu.

Uvo?enjem "teme" kao diskriminatornog prioriteta nad svim ostalim, ubija se bit ovog mjesta.

Teme se obieno same zatvaraju/gase kao rezultat gubljenja interesa, nije potrebno ih zatvarati samo zato što su skrenule s "teme" zadane naslovom i poeetnim postom, a u isto vrijeme raskidati diskusiju u njezinom vrhuncu! 

Takvo, da kažem "robotsko" opho?enje sa ljudima, jednostavno je znak plitkog shvaaanja odre?enih stvari i nerazumijevanja problematike iz tog razloga što se faktor "eovjek" uvijek nekako izbacuje iz igre...

Neka se ljudi naprieaju, zabave, prodiskutiraju, zakaee... niste nikad euli za euvene filozofske debate sa tonom sva?anja... kao što sam rekao, to stimulira mozak, unosi dinamiku i privlaei nove sugovornike.

Jedino je loše kada sve ostane samo na sva?i bez argumentacije - e upravo to nerazlikovanje problem je nekih nadležnih ovdje!

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 09:51
Originalno postano od strane člana: sixtuplets sixtuplets napisao:

...nego je to sasvim normalan razvoj diskusije....
Ovo je daleko od normalnog razvoja diskusije!
To što je postalo tipieno za audiofil.net, ne znaei da je normalno.

Forum lagano propušta vodu na sve strane...

U krivu si.

To je normalno za sve oblike masovnog komuniciranja. Ovo nije službena stvar da bi se o tim stvarima toliko trebalo voditi raeuna.

Eekaj da se pojave trollovi i klonovi, imitatori nekih forumaša u raznim klonovskim nicknameovima, koj su tu samo da zachatavaju i trollaju...

eekaj dok se pojave psihopati koj prijete smrau,

eekaj dok se pojave nacisti,

eekaj dok se forum ne razdvoji na sukobljene klanove,

eekaj dok forum stvarno ne zapadne u probleme.

e onda možeš reai kako forum pušta vodu na sve strane...

a ovo... kao što sam vea rekao... smijeh...

treba gledati sa višeg stajališta - vidno polje je mnogo veae!

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 09:58
sixtuplets, ako vea smatraš da forum pušta vodu, ajd pliz navedi bar jedan moguai scenariji koji bi se mogao odigrati na vrhuncu toga - dakle, kako ae ovaj forum završiti.

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 10:16
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Štefek, sudeai po tempu tvojih postova, nebu dugo i nadmašit aeš Darca u uspješnoj i obimnoj korespodenciji.

Tatamata, to je apsolutno nemoguae i lako osporivo iz daljnjeg obrazloženja.

Za razliku od nekih cjenjenih elanova foruma koji su izvrsni poznavaoci cjelokupne audio tematike i prateaih sadržaja iz svih podrueja istog, te su prošli i usvojili sveobuhvatnu obuku , skrušeno priznajem svoje nepoznavanje i oskudno/elementarno znanje iz:
1: Car audio
2: Samogradnja
3: Kuano kino
4: Konzumne klase do 10.000 kn

Iz gore navedenog vidljivo je skuaenost i ograniaenost tematike na koje mogu razložno/smisleno i argumentirano
ueestvovati. Zato nema razloga brigi koju je Tatamata izrekao u svojoj konstataciji, te audio gurui mogu odahnuti. Moja skromnost nije nikakva pretnja njihovom sveobuhvatnom i neupitnim spoznajama iz svih domena audio tematike.

-------------
alter ego

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 10:17

Jango, zašto ljudi gube interes za eitanjem ovih postova?
Zato jer se stvara interna atmosfera elanova kluba. Kada netko opisuje komponentu ili žicu, tada nije poželjno pozvati nekog na eevape u tom topicu. (Karikiram).

Najgore je što se dopuštaju gluposti od komentara samo zato jer smo se upoznali u klubu i zabavno je to i na forumu spomenuti, a tome mjesta nema. Meni je takav naein komunikacije smiješan i nepotreban. Jedno je prieati o klubu, samo za elanove, a sasvim je drugo dopuštati fore u ostalim temama. INTERNA komunikacija nevezana za topic SE BRIŠE!
Ovdje se jedino brišu postovi kada se nekoga oslovi idiotom, a sutra aemo na pivu. Ma dajte molim vas...  

-------------
enough is not enough

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 10:20

Bitna je rasprava i druženje, a ne tema!

Neka se ljudi naprieaju, zabave, prodiskutiraju, zakaee...

Ovo samo proizvodi kvantitetu, ali ne i kvalitetu!

Pokušaj zaboraviti da se poznajemo. Sjeti se kada si bio samo gost na forumu. ŠTO MOŽEŠ NAUEITI OVDJE? Pametan savjet? Gdje?

-------------
enough is not enough

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 10:42

Six, razumijem donekle tvoje gledanje na stvar, ali mogu ti sasvim pouzdano reai da ja naprimjer Wolfic-a nikad u životu vidjeo nisam, kao i Zeda, kao i Drazzza, kao i ...  a pogledaj neke primjere naših osobnih diskusija.

To hoau dokazati da imam drugaeije gledanje na to pitanje..  koje sada obrazlagati neau.

-------------
Se vas bum tužil !

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 10:50

Sve ima dvije strane gledišta. Eak i vinyl.

Možemo se pitati da li je pozitivno što si se "našao" s 3 osobe ili je negativno što je to zasmetalo nekih drugih 30 osoba...
Treba stati na loptu. Neke stvari nije dobro rješavati u hodu.
Koji je cilj i misija ovog sitea i foruma? Da bude dobro nama ili ponuditi kvalitetu svima?

-------------
enough is not enough

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 11:44

sixtuplets, evo ti pitanje za milijun kuna:

Na osnovu eega zakljueuješ da bi ovaj forum trebao služiti samo jednoj svrsi: informiranju i razmjeni informacija vezanih za audiofiliju i hifi?

Drugo, odakle zakljueuješ ovo:

Zato jer se stvara interna atmosfera elanova kluba.

?

Gdje se to stvara interna atmosfera Kluba? Po mom mišljenju, javlja se vrlo umjereno i u granicama normale - nikada nije prešlo u ozbiljnije Klupske rasprave, osim onih koje se tieu hifi-ja (a onda se to tiee i foruma, jelda?). Osim toga, forum nije baš potpuno odvojen od Kluba, kako neki misle. Zašto bi i bio, pitanje je sad!

Koji je cilj i misija ovog sitea i foruma? Da bude dobro nama ili ponuditi kvalitetu svima?

Hmm.. ne znam  Kakvu kvalitetu? Kvalitetu rasprave ili kvalitetu šturih informacija??? Zašto služi forum? Zašto uopae postoji forum? Što je to "forum"?

Pitanje se postavlja: eemu služi sajt Audiofil.net, a eemu služi Audiofil.net Forum?

Ako na to odgovorimo, znat aemo što je cilj ovog sajta i ovog foruma.

I još jedno pitanje: zašto smatraš da ovakve slobodne rasprave ometaju "normalno" funkcioniranje foruma, a to je po tebi oeito davanje i razmjena informacija za nekoga tko želi nešto naueiti?

Na koji je naein neki forumaš, pa makar i poeetnik, sprijeeen da dobije nekakvu informaciju?

Ovo samo proizvodi kvantitetu, ali ne i kvalitetu!

Opet pitam... kvalitetu ili kvantitetu eega???

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 13:09

Na osnovu eega zakljueuješ da bi ovaj forum trebao služiti samo jednoj svrsi: informiranju i razmjeni informacija vezanih za audiofiliju i hifi?
Na osnovu svojih 7 i kusur godina provedenih na netu...
To što se baviš jednim "euspajz.hr" forumom, ne znaei da bi i ovdje trebalo biti svega i svaeega.

Iskljueivo širenje HiFi znanja i iskustava.

-------------
enough is not enough

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 13:13

Iskljueivo širenje HiFi znanja i iskustava.

OK to je tvoje vi?enje. Trebalo bi pitati vo?e ovog foruma.

Ako je tako, ja više nemam što ovdje tražiti...

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 13:42

Da ne bi bilo nejasnoaa, rekao sam da "Forum pušta vodu" iz razloga jer je na forumu ostavljeno previše stvari koje ne spadaju ovdje, a ponekad nestane ono što se trebalo vidjeti. Despot, kad ste vea spomenuli...
Kritika je išla na raeun samog foruma, njegovog vo?enja, nedovoljno kontroliranih izjava itd. ... što sve zajedno rezultira odbojnošau posjetitelja prema samom forumu i stranici, a na kraju krajeva, i prema samom klubu.

Ništa ovdje neae poeeti niti završiti s današnjim danom. Baš me briga. Misao je stavljena eisto kao komentar.

-------------
enough is not enough

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 14:19

Da ne bi bilo nejasnoæa, rekao sam da "Forum pušta vodu" iz razloga jer je na forumu ostavljeno previše stvari koje ne spadaju ovdje, a ponekad nestane ono što se trebalo vidjeti. Despot, kad ste veæ spomenuli...
Kritika je išla na raèun samog foruma, njegovog voðenja, nedovoljno kontroliranih izjava itd. ... što sve zajedno rezultira odbojnošæu posjetitelja prema samom forumu i stranici, a na kraju krajeva, i prema samom klubu.

Ništa ovdje neæe poèeti niti završiti s današnjim danom. Baš me briga. Misao je stavljena èisto kao komentar.

Sirina diskusije nikad nemoze rezultirati odbojnoscu prema forumu, nego cak naprotiv , rezultirace jos vecom mobilizacijom. Otvoreni forum je otvoreni forum i namjenjen je da se diskutira sve i svasta. Samo tako forum moze da raste i razvija se. Onog trenutka kada prestane da raste tada se i zatvara.

Nikakve odbojnosti prema bilo kome ili cemu nema niti ce je biti.

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 14:52

To su tvoja iskustva, ja sam samo iznio svoja. Od nekoliko ljudi sastrane, tihih promatraea ovog foruma, eujem jedino da je "prisutna nemoguaa komunikacija". Na prste jedne ruke možeš nabrojati suvisle komentare ili preporuke, a još manje možeš nabrojati razumne sugovornike.
Uglavnom svatko svog konja hvali, u suprotnom nastane sva?a.

-------------
enough is not enough

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 15:00

Zed ima pravo u potpunosti. Ljudi smo, a ovo je forum za ljude. To nije katalog koji pruža informacije, vea mjesto za diskusije i druženje.

To nije nieija korist vea prvenstveno druženje u okružju onih sa slienim interesom.

U mom iskustvu do sada, svako takvo iskljueivo i zatvoreno ponašanje rezultira gubitkom interesa i djeluje odbojno, nimalo ne služi nikome i ljudi se tu ne mogu družiti. Treba malo i na psihologiju misliti.

-------------

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 15:08

A, može se desiti da u takvom slueaju baš i nastane sva?a, u da u suprotnom od toga do sva?e ne do?e. To ne možeš samo tako predvidjet..

-------------
Se vas bum tužil !

Objavio: Franc
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 15:09

To su tvoja iskustva, ja sam samo iznio svoja. Od nekoliko ljudi sastrane, tihih promatraea ovog foruma, eujem jedino da je "prisutna nemoguaa komunikacija". Na prste jedne ruke možeš nabrojati suvisle komentare ili preporuke, a još manje možeš nabrojati razumne sugovornike.

Ajde Sixtuplets ohladi poceo si vrijedjat ovaj forum i klub, s time i njihove clanove ! Ako imas sto pametno napisati: IZVOLI ! No nemoj samo lupetat sa "tihim promatracima" !

-------------
Naim is rolling, the others are stoned.
http://www.audiofil.net/klub/

Objavio: icon
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 18:00
Evo da se i ja javim poslje 9 stranica na ovu zanimljivu temu.

drago mi je da ovo uopae netko i proeitao , ali mi je žao što se diže drvlje i kamenje zbog neeeg tako obienog, kao što je zatvaranje teme. Pa nisam je ja ubio, samo sam omoguaio dvv-u da malo ohladi i da se eovjek smiri da mu herc ne otegne od uzbu?enja što mu je netko ukrao ime filtera!?

Tema filtera je nadasve zanimljiva i interesantna i volio bi da se ponovo potegne, ali u smislu da prieamo o filteru i njegovim benifitima i nedostacima,a ne da se pojavljuje sveprisutno, tko je što kome mrdnuo i sl.
To bi bila izvrsna tema sama za sebe i moderator pod rubrikom "ostalo" bi mogao time zainteresirati ljude.
Što se tiee zatvaranja i premještanja tema,to je sastavni dio administriranja nekog sadržaja i nitko se nebi trebao osjeaati ugroženim ili zakinutim što je nešto zatvoreno, dok god to može ponovo aktualizirati.
Može se zabrinuti jedino ako mu netko pozatvara svaku temu koju otvori, ali to se neae desiti.
Još jednom,ljudi, imajte malo obzira prema dvv-u, jer njemu nije svejedno tko je kome što drmnio

p.s. evo ova tema još od prve stranice (kao i mnoge druge nemaju smisla, ali ljude vesele i nitko nije povre?en niti uvre?en, pa se vrti i vrti i vrti )   

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 18:17

Kad smo vec kod tog jebenog filtera. Taj filter se vec nekoliko godina povlaci po trzistu i ako je to sve tako kako dvv kaze onda je to vjerojatno jedini filter na svijetu koji funkcionira. Ja sam ih probao nekoliko a najskuplji je bio oko 3000 dollara (PS Audio) i mogu reci da je bolje bez njih. Mada neki tvrde da su "odlicni".

.....a tko je kome sta ukrao kao sto dvv kaze, sud ce mu presuditi.

Objavio: Ishmael
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 20:05
meni se cini da je tema o filterima bez nekog bitnog razloga zatvorena kao i mnoge prije nje, a da se nije postiglo nista konkretno, a problem je i dalje ostao. a to je da nije definirana granica sto je reklama (ureda, flaming, ....) a sto nije. ne kazem da je to lako definirati, niti mi pada na pamet neko dobro rjesenje, ali htio bih naglasiti potrebu za tim jer kvaliteta foruma i broj clanova pati. a isto tako klub gubi time. za pocetak bi bilo dobro transparentno definirati odnose, ciljeve i uloge na forumu. isto tako bi bilo dobro upoznati clanove tko je vlasnik weba, foruma i kluba, i koja su njegova prava i ovlasti.

-------------

The Truth Is Out There     http://www.sendspace.com/file/yd7i0v - Ishmael

Objavio: admin
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 22:20
Evo Jurice, ako stvarno netko ima da nezna tko je vlasnik kluba onda au to probati definirati. Vlasnik kluba je udruga gra?ana i kao takva je neprofitna organizacija koja ae egzistirati dokle god elanovi istog budu zainteresirani za njegov rad i napredak.

Što se tiee vlasnika Audiofil.net weba i foruma, to sam ja ( Željko Brleeia ) u sto postotnom vlasništvu. Nadam se da nitko nije razoearan zbog ove einjenice. Što se tiee mojih obaveza jedna je sigurno ta da elanovima foruma i eitateljima omoguaim siguran i brz servis te naravno ugodno korištenje.
Istina je da se ponekad desi da forum malo odluta u eudnom smjeru ili se desi da netko od moderatora zakljuea neku temu u možda ne baš najzgodnijem trenutku ali sam siguran da je sve to ueinjeno bez neke zle namjere i u najboljoj želji da se sprijeee ekscesi i neželjene situacije zbog kojih su moderatori i administratori još nedavno bili prozivani pa se sad možda malo puše i na hladno.
Do sada nismo imali profesionalnog moderatora jer si ja to nažalost ne mogu priuštiti kao vlasnik istog foruma. Dakle morat aete nas trpiti ovakve kakvi jesmo do daljnjeg.

Zahvaljujem se ovim putem svim moderatorima na uloženom trudu, što obavljaju funkciju koja je vrlo nezahvalna i naravno što to eine volonterski želeai doprinjeti opaem dobru foruma.

-------------
feel the sound

http://www.audiofil.net/klub/" rel="nofollow - http://www.audiofil.net/klub/

Objavio: dioklecijan
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 22:27
A ja se zahvaljujem Željku što je stvorio ovaj forum i trudi se nesebieno da on besprijekorno fukcionira iako znam koliko to vremena oduzima i koliko je sve to teško i koliko malo koristi, a puno briga ima oko svega ovoga.

-------------
Gašo: Nije riknuo zbog toga ali zbog nečega je.

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 22:42

šefe sve je OK , ljudi malo filozofiraju, i treba tako ... sa time se pokazuje stav foruma, da su ljudi svh mišljenja dobro došli, jer je to jedini naein za proširenje vida za bolji sutra

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 23:14
Glavonja (šef, vlasnik) web stranice je irelevantan podatak. Sa ili bez šefa se može lako funkcionirati, naravno ako postoji osjeaaj odgovornosti .No bez elanova foruma , ma kakvi oni bili djelovanje foruma je okrnjeno, te je krajnje upitno je li ostatak elanstva u moguanosti smisleno nadoknaditi navedeni manjak. Nema potrebe sa iskazivanjem lojalnosti glavonji.

-------------
alter ego

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 23:25

štefek, štefek .....

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 23:31

štefek, štefek .....

Krivo! Trebao si reei:

Šefe, šefe, jel treba kaj pomoai. Navek na usluzi.    

-------------
alter ego

Datum objave: 24.svibanj.2005 u 23:37

Zeljko, naravno potpuno postovanje za jako dobro napravljen i organiziran forum. Nadam se iskreno da ce se jednog dana ulozen trud i isplatiti.

P.S Prsto je nevjerojatno kako cjela web strana besprjekorno tehnicki funkcionira.

Objavio: drazzz
Datum objave: 24.svibanj.2005 u 23:54

Sve ima dvije strane gledišta. Eak i vinyl.

Možemo se pitati da li je pozitivno što si se "našao" s 3 osobe ili je negativno što je to zasmetalo nekih drugih 30 osoba...
Treba stati na loptu. Neke stvari nije dobro rješavati u hodu.

Rolande, ovo za vinyl ti je dobro. Iznova me potsjeti na friško pokvarenog ''Thorensa'' kojeg mi nema tko popraviti.

O ciljevima i misiji ovog foruma možemo lamentirati kao na temu ''što je bilo prije - kokoš ili jaje'', a da ništa konkretno neaemo zakljueiti, jer ae si svatko od nas dozvoliti pravo razlieitog vi?enja iste teme; isto se odnosi i na ciljeve ili misiju ovog foruma - taman kad bi svi ili barem dobra veaina ueesnika foruma bili ujedinjeni u istom cilju ili istoj misiji, svako od nas bi imao razlieito vi?enje puta kojim bismo došli do cilja. Ovaj forum i opaenito web-stranica, obiluju dobrim informacijama, samo ih treba znati pronaai ili ih barem shvatiti na pravi naein.

For instance, postoji još nekoliko hrvatskih audiofilskih site-ova ( vjerujem kako veaina vas zna koji su ), na eijim se stranicama mogu proeitati uglavnom nebulozne recenzije, a forum vrvi bedastoaama. Daleko od toga da ih se i na ovom forumu ne može pronaai, ali to je ništa u usporedbi s kolieinom kvalitetnih i korisnih informacija.

Trenuci u kojima teme foruma poenu gubiti na kvaliteti su trenuci u kojima se neko odre?eno mišljenje na silu želi pretvoriti u opae pravilo. Tada to prestaje biti sukob mišljenja i postaje sukob osoba.

Vjerujem da bismo za dobrobit foruma svi mogli u takvim situacijama malo olabaviti, a opet, s druge strane, ako nema vrije?anja i sve je u granicama normale, eemu ogranieavati ljude u naeinu na koji su se navikli izjašnjavati? Upravo razlieitosti u naeinu izjašnjavanja oko iste stvari, ponekad daju dodatnu draž temi, koja bi bez toga, veaini mogla postati i dosadna nakon nekog vremena.

Uvažavajmo tu?e misli barem onoliko koliko cijenimo vlastite.

-------------

Vjerujte onima koji su u potrazi za istinom. Sumnjajte u one koji su je pronašli.
Andre Gide

Objavio: Vlado Jr.
Datum objave: 25.svibanj.2005 u 00:44
Oj! Drazzz Jel moram još šta dodat? (Ako Darko ovo eita, onda napomena da je ovo bilo retorieko pitanje)

-------------
Ak' me ne'ko treba. Znate di me morete najti.

Objavio: dvv.
Datum objave: 25.svibanj.2005 u 01:36

Originalno postano od strane člana: Ishmael Ishmael napisao:

meni se cini da je tema o filterima bez nekog bitnog razloga zatvorena kao i mnoge prije nje, a da se nije postiglo nista konkretno, a problem je i dalje ostao. a to je da nije definirana granica sto je reklama (ureda, flaming, ....) a sto nije. ne kazem da je to lako definirati, niti mi pada na pamet neko dobro rjesenje, ali htio bih naglasiti potrebu za tim jer kvaliteta foruma i broj clanova pati. a isto tako klub gubi time. za pocetak bi bilo dobro transparentno definirati odnose, ciljeve i uloge na forumu. isto tako bi bilo dobro upoznati clanove tko je vlasnik weba, foruma i kluba, i koja su njegova prava i ovlasti.

Jurice, motam se po forumima jos od 1988 godine, davno pre Interneta. Od onda naovamo, UVEK I SVUDA se dogodi da kad-tad naidje neko ko "vidi" neke zavere, neke mahinacije i manipulacije, pa totalno skrene pricu u nekom levom smeru. Ili neko postavi pitanje, pa mu se ne dopadne odgovor koji je dobio, i on krene u detektivski posao, cime usput ubije temu.

To ne mozes izbeci. Tada je stvar administratora grupe ili foruma da odabere jednu od dve moguce akcije: 1) da pokusa da vrati temu na kolosek, sto znaci da se i sam ukljuci, ili 2) da potopi temu.

Kada uzmes u obzir da je vecina moderatora i administratora u tim ulogama potpuno besplatno i sa ogromnim rasturom vremena koga ionako nemaju dovoljno (pa pogledaj samo Brlecica, pogledaj ga i reci mi da ne lici na coveka kome treba bar mesec dana spavanja!), ne treba se cuditi sto najcesce odaberu da potope temu.

Moze se diskutovati o tome da li je to bas trebalo tako, ali ako se malo spustimo na cisto ljudski nivo, nije tesko razumeti zasto drugacije retko kada uopste i mogu.

Postujmo nase administratore i moderatore - bolje nemamo, gori nam ne trebaju.  A isto to i oni sa punim pravom mogu reci za nas kao korisnike. Uzmi samo da Kiko, sam samcat, uzasno malobrojan, srolja 7 poruka za 3 minute ... A ni ja nisam uvek nezan ...

Pozdrav,

DVV

-------------
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.

Datum objave: 25.svibanj.2005 u 09:17
Drazzz piše/izvadak:
Iznova me potsjeti na friško pokvarenog ''Thorensa'' kojeg mi nema tko popraviti.

Boljke svakog Thorensa uspješno rješava majstor sa dugogodišnjim iskustvom na takvim i slienim poslovima:
098/458-574 , Robert. Provjereno u praksi.

-------------
alter ego

Datum objave: 25.svibanj.2005 u 09:23
Majeric ?

-------------

Datum objave: 25.svibanj.2005 u 09:33
Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Majeric ?

Naravno! U mom slueaju samo rijeei pohvale, te svih koji su došli na moju preporuku.

-------------
alter ego

Datum objave: 25.svibanj.2005 u 09:35
Da jedan od rijetkih servisera koji ima volje i znanja  !

-------------

Datum objave: 25.svibanj.2005 u 10:01
Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Da jedan od rijetkih servisera koji ima volje i znanja  !

Dosta smo hvalili. Ajmo naai nekog da ga špotamo. I tako je crna kronika najeitanija i najpraeenija forma. Tu i tamo možemo ubaciti koje zrnce mudrosti, kao naravnouaenje.

-------------
alter ego

Objavio: drazzz
Datum objave: 25.svibanj.2005 u 10:35

Drazzz piše/izvadak:
Iznova me potsjeti na friško pokvarenog ''Thorensa'' kojeg mi nema tko popraviti.

Boljke svakog Thorensa uspješno rješava majstor sa dugogodišnjim iskustvom na takvim i slienim poslovima:
098/458-574 , Robert. Provjereno u praksi.

Muchas gracias, Štefek. Nije da nemam ljude koji bi to mogli riješiti, ali pitanje je što bi od gramofona ostalo nakon toga...znaš one fore ''je..ga šefe, ja zavrnuo, ono izašlo na drugu stranu''...

-------------

Vjerujte onima koji su u potrazi za istinom. Sumnjajte u one koji su je pronašli.
Andre Gide

Datum objave: 25.svibanj.2005 u 10:53
Originalno postano od strane člana: drazzz drazzz napisao:

Drazzz piše/izvadak: Iznova me potsjeti na friško pokvarenog ''Thorensa'' kojeg mi nema tko popraviti. Boljke svakog Thorensa uspješno rješava majstor sa dugogodišnjim iskustvom na takvim i slienim poslovima: 098/458-574 , Robert. Provjereno u praksi.

Muchas gracias, Štefek. Nije da nemam ljude koji bi to mogli riješiti, ali pitanje je što bi od gramofona ostalo nakon toga...znaš one fore ''je..ga šefe, ja zavrnuo, ono izašlo na drugu stranu''...

Uvijek au rado pomoai, koliko je u mojoj moai.
Istinska preporuka za g. Roberta.

-------------
alter ego

Objavio: icon
Datum objave: 25.svibanj.2005 u 11:22
Originalno postano od strane člana: dvv. dvv. napisao:

Originalno postano od strane člana: Ishmael Ishmael napisao:

Jurice, motam se po forumima jos od 1988 godine, davno pre Interneta. Od onda naovamo, UVEK I SVUDA se dogodi da kad-tad naidje neko ko "vidi" neke zavere, neke mahinacije i manipulacije, pa totalno skrene pricu u nekom levom smeru. Ili neko postavi pitanje, pa mu se ne dopadne odgovor koji je dobio, i on krene u detektivski posao, cime usput ubije temu.

To ne mozes izbeci. Tada je stvar administratora grupe ili foruma da odabere jednu od dve moguce akcije: 1) da pokusa da vrati temu na kolosek, sto znaci da se i sam ukljuci, ili 2) da potopi temu.

Kada uzmes u obzir da je vecina moderatora i administratora u tim ulogama potpuno besplatno i sa ogromnim rasturom vremena koga ionako nemaju dovoljno (pa pogledaj samo Brlecica, pogledaj ga i reci mi da ne lici na coveka kome treba bar mesec dana spavanja!), ne treba se cuditi sto najcesce odaberu da potope temu.

Moze se diskutovati o tome da li je to bas trebalo tako, ali ako se malo spustimo na cisto ljudski nivo, nije tesko razumeti zasto drugacije retko kada uopste i mogu.

Postujmo nase administratore i moderatore - bolje nemamo, gori nam ne trebaju.  A isto to i oni sa punim pravom mogu reci za nas kao korisnike. Uzmi samo da Kiko, sam samcat, uzasno malobrojan, srolja 7 poruka za 3 minute ... A ni ja nisam uvek nezan ...

Pozdrav,

DVV

Hvala na razumjevanju! (na muci se poznaju junaci )

Malo je bilo galame, ali postigao sam ono što sam htio, ljudi su se opet digli i sad možemo opet lijepo o ljudskim temama kao što je filter i vidim da je zed nehotice potegnio još nešto zanimljiviju temu, treba li nam uopae filter!?
Vidite o tome bi se dalo ljepo prieati, imamo dvije strane za i protiv, pa da vidimo.
Btw. tema me itekako zanima, jer bi si i sam probao složiti neki filter (malo nabrijani dioklecijanov projekt) pa da vidimo što se tu da složiti i treba li nam to uopae?

Objavio: shusha
Datum objave: 25.svibanj.2005 u 11:38

Drugovi,

gdje je uopae taj filter i zašto nitko ne kaže: Da, shusha i ti možeš dobiti filter na koji dan. Vidio sam da ga je Gasho donio u klub, ali kuda je dalje otišao - ne znam.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net