Ispiši stranicu | Close Window

Audiofilske snimke

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: CD i ostali mediji
Opis foruma: Preporuke, pokude, recenzije...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=1688
Datum ispisa: 15.studeni.2019 u 08:14
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Audiofilske snimke
Objavio: dioklecijan
Tema:: Audiofilske snimke
Datum objave: 17.rujan.2004 u 20:43

Želim pokrenuti temu u kojoj ae elanovi foruma pokazati svoje najdraže audiofilske CD-ove koje bi preporueili i ostalim elanovima foruma.

Pritom bi želio da kvaliteta snimke ne bude nikako upitna, dakle samo najbolje što imate.

Može i kratki opis i jedna mala slieica od nekoliko kb tako da se stranica lako otvara.

Ako je prisutan omot CD-a tako ae ga i ostali forumaši zapamtiti pa ae ga možda jednom kupiti kada nalete na njega u kakvoj prodavaonici.

Evo da poenem. Ovo je nešto što obavezno morate imati, ako postoji ikakva nada da bi vam se svidio jazz CD. Glazba je potpuno relaksirajuaa i zabavna. Snimka je koncerta u jednom klubu, a doživljaj je kao da ih imate toeno ispred sebe.

Jazz at the Pownshop - Arne Domnerus group

-------------
Gašo: Nije riknuo zbog toga ali zbog nečega je.

Odgovori:
Objavio: analogue
Datum objave: 17.rujan.2004 u 20:58

potpisujem, fenomenalan ugodaj kluba, zveckanje casa, smijeh, a sax i co. prase .

Cuo ga prvi put u Operi na sajmu, od tad cekam da si ga nerucim na vinylu, mljac...svakako preporuka.

-------------
Budimo realni ocekujmo nemoguce

Objavio: Joby
Datum objave: 17.rujan.2004 u 21:33
Isprika na razvodnjavanju, ali me zanima ima li bilo kakve slušne razlike izme?u 24 karat gold i obienog cd-a?

Datum objave: 17.rujan.2004 u 21:39

Nema, kad bi se radilo samo o zlatu ili ne. Obieno je remasteriranje u pitanju.

Marš u drugi forum s ovkvim pitanjima.  Ovdje se govori samo o glazbi.

Otvori forum "je li zlato sve što sja" pa "lamentirajte".

-------------

Objavio: analogue
Datum objave: 17.rujan.2004 u 22:27

Otvori forum "je li zlato sve što sja" pa "lamentirajte".

-------------
Budimo realni ocekujmo nemoguce

Objavio: Gašo
Datum objave: 17.rujan.2004 u 22:28
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Isprika na razvodnjavanju, ali me zanima ima li bilo kakve slušne razlike izme?u 24 karat gold i obienog cd-a?
Ima!!! Sorry dioklecijan, bilo je jaee od mene.   Preporuka: "The Moscow sessions" Sheffield Lab CD-26 , "Ebony concerto" John Bruce Yeh (RR-55CD), "Claire Martin - Perfect alibi" Linn (AKD122), "Blues company - Invitation to the blues" (inak 9064CD) , "David Johansen and the Harry Smiths" Chesky(JD 196). Dosta??

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: Helicon
Datum objave: 17.rujan.2004 u 22:37

Ja imam dvojku, isto izvrsna produkcija i izvedba, preporuka.

Objavio: audiofill
Datum objave: 17.rujan.2004 u 22:56

Elisabeth Karsten - Flux (KKV - FXCD 211, HDCD)

Album Flux norveške ljepotice Elisabeth Karsten je još jedno iz serije odlienih izdanja vee omenutog skandinauskog audiofilskog labela KKV. Ide za preradu Shakespearovih drama sa dodanim melodijama sa 16-tog stoljeea koje u simbiozi uz pratnju basa, saksofona i lutnje pjeva nova "mrs. voice" Elisabeth Karsten. Ljepotica vam do?e u HDCD-u i ljepo ura?enom eetiri djelnom coveru.

Datum objave: 17.rujan.2004 u 23:17

Kad smo vea kod jazza, evo još jedne preporuke:

Garson, Michael -  Serendipity
ID: (8656) Audiophile - LP   Reference Recordings RR 20  (Jazz) USA
Acoustic Jazz LP Featuring Stanley Clarke, Jim Walker, Peter Sprague, Gary Herbig & More. Another Of The Great Prof. Johnson Recordings.

Datum objave: 17.rujan.2004 u 23:19

Evo i slike:

Objavio: tatamata
Datum objave: 17.rujan.2004 u 23:32

Jedan sax: Charles LLoyd -Voice in the Night - ECM1674

Zatim Kenji Kawai: Ghost in a shell - SM recordsGA044

i Nick Drake - Pink Moon- neae primit treau sliku...

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 17.rujan.2004 u 23:35

Patricia Barber - Cafe blue (bluenote/premonition)

Patricia Barber je jedna od rjetkih izvo?aeica koja se može opisati samo jednom rjeeju a to je perfekcionist. Izvo?aeica je inovativnog netradicionalnog jazza sa rafiniranim, izuzetno eistim, skoro sterilnim i mraenim vokalom koji se idealno sklapa sa perfektno odsviranim instrumentima. Poznata je po svojoj muzici koja se obraea na mraenu stranu. Album je pravi izvor akustiekih detajla, snimka je besprijekorna i audiofilima širom svjeta služi kao jedna izme?u referenenih.

Datum objave: 17.rujan.2004 u 23:55

Patricia Barber - Modern cool (blue note/premonition)

Eto još jedan Patricijin uradatak. Ovaj je više "modernistieni" od prijašnjog. Na ovom se ukvara sa staro dobro Light my fire od Doors, She's a lady od Paul Anke, gostuje vokalni kor... Odlieno. Kao svi njeni albumi je i ta odlieno snimljen.

Datum objave: 18.rujan.2004 u 00:15

Evo jedan CD Al DiMeole. Zajedno s albumom World Sinfonia ovo su najsjajniji trenuci njegove karijere.

Na harmonici je Dino Saluzzi. Kažu da je harmoniku teško snimiti ali ovdje je to ura?eno maestralno.

Dakle Al Di Meola - Heart of the Immigrants

Inaee za Tatamatu: od Charles Lloyda album Canto mi se eini još boljom snimkom. Inaee cijeli opus ECM je" best of the best" kada je u pitanju boja tona pojedinih instrumenata. Slijede i moji kandidati od ECM uskoro.

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 00:22

Rebecca Pidgeon - The raven (Chesky)

The raven bio je godine 1994 njeno prvo izdanje za Chesky Records. Album je simbioza njenog lijepog, kristalno eistog vokala i rahle string akustieke pozadine. Djelo sadrži elemente jazza, popa, folka i keltske tradicionale glazbe. Slušanje je lako i prozraeno te zbog odliene snimke pravi užitak za sve ljubitelje dobrog zvuka koji ae kod pozornog slušanja u njemu naai mnogo raznih detajla koji kod površnog slušanja nisu eujni.

Ispostavljam 5-tu skladbu Grandmother u kojoj pokaže svu svoju "štimu" i to tako da se eovjek kod glasnog slušanja u nekim segmentima uplaši za zvuenike.

Dalje ispostavljam 12-tu skladbu Spanish harlem (jedna izme?u referenc audiofila širom svjeta). Skladbu zapoeinje njen vokal sa lakim basom i još laganijim pianom te dalje se razvija sa božanstvenom violom sve do vrhunca. U njoj negdje izme?u 21 i 22 sekunde ima detajl koji se na slabom hifi sistemu euje kao "prsk", kao da bi preskoeila LP ploea ali na dobrom sistemu se euje da ide za nešto drugo. Što ide provjerite sami... Tekom prvog slušanja ove skladbe pazite na glasnost i gledajte niskotonske jedinice jer jih snažno zabija !!!

Objavio: globa
Datum objave: 18.rujan.2004 u 07:51

Evo nesto i za ljubitelje bluesa.........

Objavio: denis
Datum objave: 18.rujan.2004 u 08:28

Originalno postano od strane člana: dioklecijan dioklecijan napisao:

...Na harmonici je Dino Saluzzi. Kažu da je harmoniku teško snimiti ali ovdje je to ura?eno maestralno...

Dioklecijan, da li si mozda imalo priliku cuti album Rios Dino Saluzzi, Anthony Cox i David Friedman?

Snimak je takodje odlican!

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 08:33

Ja bih obavezno izdvojio i ovo:

Jacintha - bozanstven glas, „ziva“ atmosfera…

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 09:27

Gypsy

Moj favorit Marin Taylors Spirit of Django, "Gypsy" kompilacija koncerata u manjim klubovima. Iznena?uje ujednaeenost snimaka s obzirom na razne prostore. Linn label.

Ovdje se može djelomieno poslušati

http://www.linnrecords.com/cd_information/cd_information.asp?RecordingID=82 - http://www.linnrecords.com/cd_information/cd_information.asp ?RecordingID=82

Datum objave: 18.rujan.2004 u 09:36

Ovo je godinama bio testni LP u audiofilskim easopisima. Sada ga imate i na CD-u. Udaraljke i bubnjevi svih vrsta. "Paljba" sa svih strana. Vrlo interesantno jer nije samo lupanje vea ima i duha.

Mickey Hart, Airto Moreira, Flora Purim - Dafos

Inaee M. H. je nekadašnji bubnjar grupe Greatful Dead, a A. M. profesor udaraljki na Berkeleyu, F. P. mu je žena.

Vjerojatno se može naai i kod nas, mislim u Dancing Bear-u .

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 09:42

Cowboy Junkies - Trinity Sessions

Kako opisati ovu vrstu glazbe: rock, pop, americana, Lou Reed, Tom Waits...

Earobni glas Margo Timmins ostavit ae vas paf... Samom CD-u bi se u tehniekom smislu mogle naai zamjerke, jer je snimljen s obienim DAT-om, ali ambijent je vrhunski. Još jedan dokaz da se audiofilske snimke ra?aju sasvim slueajno.

Vi?ao sam ovaj CD kod nas u svakakvim trgovinama pa i na sniženjima.

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 10:27
Denis vjerojatno mi je prošao onaj CD kroz ruke, ali nisam ga zapamtio (osim po fotografiji). Vjerojatno je malo više avangardan pa nisam imao dovoljno vremena za preslušavanje. Budem ga nabavio ponovo.

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 10:32

Denis vjerojatno mi je prošao onaj CD kroz ruke, ali nisam ga zapamtio (osim po fotografiji). Vjerojatno je malo više avangardan pa nisam imao dovoljno vremena za preslušavanje. Budem ga nabavio ponovo.

Meni deluje, onako „Kanadski“, sa nekim fracuskim prizvukom… Udaraljke - marimba, harmonika i sl…

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 13:14

A na ovom disku, po meni, ima prostora za fudbalsku utakmicu…

-------------

Objavio: Anorgan
Datum objave: 18.rujan.2004 u 13:47
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Jedan sax: Charles LLoyd -Voice in the Night - ECM1674

Zatim Kenji Kawai: Ghost in a shell - SM recordsGA044

i Nick Drake - Pink Moon- neae primit treau sliku...

Ja imam animirani film Ghost in a shell - izvrstan soundtrack!

-------------
http://www.anorgan.com - Web development

Datum objave: 18.rujan.2004 u 23:05

Danas sam kupio najnoviji album Patricie Barber - A fortnight in France. Ide za live snimku sa 3. teatra u Franciji, snimljenu u 3. i 4. mjesecu ove godine i izdanu ovog mjeseca. Dakle još vruae od štance

I kvaliteta live snimke dragi moji

Obožavam ovu perfekcionistku! ... ali ne bih je imao za ženu

Datum objave: 18.rujan.2004 u 23:09

Pa ona i ne traži muža. Ona ima ženu.

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 23:16

Ovo je CD sa izuzetno realnom i prirodnom snimkom i eesto se spominje kao primjer neutralnosti. Izvanredan CD sa slavnim gostujuaim glazbenicima poput Clark Terrya, Charlie Hadena, Billy Higginsa, Ron Cartera, Jackie McLeana.

Abbey Lincoln sam imao prilike euti i uživo i to je bio sigurno jedan od najljepših glazbenih doga?aja u mom životu.

The World is Falling Down - Abbey Lincoln

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 23:20

Diana Krall - The look of love

The look of love je album kojeg kraljica jazza i ljepotica Diana Krall izvodi sa svojim priznanim kvartetom sa London symphony orchestra i Los angeles session orchestra. Izdan je 2001 godine, nakon njenog GRAMMY Platinum CD 1999 godine nagra?enog albuma When I look in your eyes (gledaj dolje) i nadaljevanje je njezinih nježnih, romantienih balada i bossa nova. Simbioza me?u Diane, njenih muzieara i simfonieara je sijajna i odmah ti povuce misli u intiman ambient sa ...... možda njom  

Preporueljivo za relaksaciju nakon teškog dana gdje božanski masira njen dominirajuei nježni vokal. Obe navo?eni snimki su odlieni, mnogima jedna izme?u referenenih.

When I look in your eyes 

Datum objave: 18.rujan.2004 u 23:30

Audiofill,

Zbog navo?enja ova dva pod audiofilske odmah sam te diskvalificirao.

Ta dva nikako ne spadaju u dobre snimke. Ovaj da.

Diana Krall - Love Scenes

I njoj sam bio na koncertu - jupiiiii

-------------

Datum objave: 18.rujan.2004 u 23:36

Uvaljujem vam jedan odliean sampler. Ne mogu si pomoziti, sorry neeu nikad više 

TAGMclaren - Test tracks 01

Proizvo?ae audio ure?aja višeg cjenovnog razreda TAG MCLAREN je za testiranje audio ure?aja u sudjelovanju sa labelom IN-AKUSTIK izdao ovaj sampler na kojem se nalazi kolekcija razlieitih stilova muzike. Kompilacija je vrlo dobro snimljena i u cjelini vrlo zahtjevna za svaki audio sustav. Uz cd ploeu do?e knjižica u kojoj TAG MCLAREN opisuje svaku pjesmu za sebe i upuauje slušatelja na einjenice i detajle na koje treba polagati pažnju tijekom slušanja svakog naslova. Za neke od njih navodi se toean vremenski period na koji bi slušatelj trebao obratiti pozornost kako bi uoeio da li njegov sustav ispravno reproducira odre?enu glazbenu dionicu. Obaveza!

Datum objave: 18.rujan.2004 u 23:57

Steve Kuhn - Remembering Tomorrow -  ECM 1573

sa Davidom Finckom I Joey Baronom

-------------

Datum objave: 19.rujan.2004 u 00:40

Zbog navo?enja ova dva pod audiofilske odmah sam te diskvalificirao.

Ta dva nikako ne spadaju u dobre snimke. Ovaj da.

Diana Krall - Love Scenes

Love scenes tako?e imam

Pogledaj si organizovane meetinge entuzijasta Atenskog audiofilskog kluba i njihov muzieki repertoar. Pažnja na Dianu Krall: 

http://aca.gr/meet03-1.htm - link1

http://aca.gr/meet00-3.htm - link2

http://aca.gr/meet03-4.htm - link3

Datum objave: 19.rujan.2004 u 08:05

Pogledao. Na popisu ima svakakvih CD-ova. Veainu imam/slušao. Testiranje i uspore?ivanje se može raditi i sa lošim snimkama. Jedan dio snimki koje koriste je eak mono. Ekipa je malo starija pa lošije euju visoke tonove. Tu su i žene, kolaei, pa se radi ugo?aj, treba vrijeme lijepo provesti, a glazba i ne mora biti dobro snimljena da bi je bio užitak slušati. Recimo jueer sam preslušavao Bob Dylana i Jethro Tull cijeli dan, a veaina moje kolekcije ne spada u ultrakvalitetne snimke. No ukusi su razlieiti, svatko neka prosudi sam......

-------------

Datum objave: 19.rujan.2004 u 09:21

Ovaj live nastup snimljen je podrškom Mark Levinsonove firme Cello. Sjajna snimka kojoj se u tehniekom smislu ne mogu naai nikakve zamjerke.

Glazba.... Kada svira Lee Konitz tada se ne može oeekivati nešto jednostavno i standardno. Tu su još i Charlie Haden jedan od ponajboljih basista današnjice koji je inaee strastveni audiofil s rijetkom kolekcijom starih LP-a i mlade snage jazza u liku Brad Mehldau. Njega ili volite ili vam se spava dok on svira. U istoj postavi, na istom mjestu, godinu dana kasnije, snimili su album Another shade of blue

Alone Together

P.S.  Samo za "true" Jazz-ere.

-------------

Datum objave: 19.rujan.2004 u 18:12

Ovaj krasan CD je plod suradnje Kronos Quarteta i Philipa Glassa na soundtracku "Mishima" Izniman aranžman orkestra,string quarteta i jazz elektriene gitare. Slušao sam pokušaje takvih spajanja još od Five Bridges (Nice) prije tridesetak godina ali ovo je prvi put da ta dva zvuka eujem pomirene, eak na CD-u ima dijelova gdje ispod zvuka el.gitare string sekcija ima ulogu ritam sekcije. Vrlo dobra snimka, i prekrasna za slušanje.

izdanje -Nonesuch -79113-2

-------------

Datum objave: 20.rujan.2004 u 08:19

Sve što treba jedan "audiofil" je ovdje:

JVC XRCD 2 - 24 Karat gold

Tiger Okoshi - Color of Soil

Jazz, truba, bogata produkcija

-------------

Datum objave: 20.rujan.2004 u 10:45

Jedan odlican disk sa „malo“ jazza i bluesa…

FI-ANALOGUE PRODUCTION - S a m p l e r

Sve same legende: Shelly Manne, Art Pepper, Miles Davis, Bill Evans Trio, Sonny Rollins, Chet Baker, Jimmy Rogers, Otis Spann, Jimmy D. Lane…

-------------

Datum objave: 20.rujan.2004 u 22:29

Jedan od vodeaih audiofila me?u glazbenicima i obrnuto je zasigurno Keith Jarrett. Slijedeai album možda nije u glazbenom smislu njegovo najveae dostignuae, ali je snimka odliena. Nivo improvizacije koju ovaj jazz trio postiže na koncertu je za ostale glazbenike trajno nedostižan.

Keith Jarrett, Gary Peacock, Jack DeJohnette - Standards in Norway

-------------

Datum objave: 20.rujan.2004 u 22:43

Dakako opet ECM izdanje, doista

PS:posjedujem ih još par komada,jedan izme?u njih i Mike Nock "Ondas"

-------------

Datum objave: 20.rujan.2004 u 23:12
Ovaj Mike Nock - Ondas je odliean album ali ga ne smatram vrhom ECM produkcije u snimateljskom smislu. Ima dosta boljih. Imam i jedan album Nocka koji je izdan za Naxos  Mike Nock Quintet - Ozboppin'. Za cijenu Naxosovih CD-ova od 40-ak kuna izuzetna preporuka. Odliena snimka.

-------------

Datum objave: 24.rujan.2004 u 13:24

Arne Domnerus, Gustaf Sjokvist - Antiphone Blues

Saksofon i orgulje. Snimka je "strašna".  Duhovi iz crkve u kojoj je nastala snimka odmah prelaze u vašu sobu i unose trajan (audiofilski) nespokoj.

-------------

Datum objave: 25.rujan.2004 u 18:26

Mehldau ; dobar i sa Charlesom Lloydom na "Hyperion With Higgins"-ECM1784

PS:ovo je trebalo biti u QUOTEU za Dioklecijanovo spominjanje Mehldaua ali se nekaj zmotalo...

-------------

Datum objave: 25.rujan.2004 u 21:28
Slažem se, to je odliean CD.

-------------

Datum objave: 25.rujan.2004 u 23:54

Ovo je prvi live album Sax legende Wayne Shortera "Footprints live" VERVE-589 679-2 izdan2002.Doista sjajan album 

-------------

Objavio: Sale
Datum objave: 26.rujan.2004 u 01:37
CD koji uvijek vraaam, kako zbog ludilo glazbe, tako i produkcije, Joshua Redman - Freedom in the Groove. Najbolji akustik jazz, uz John Scofielda i njegove albume Groove Elation, Bump, itd...

Pozdrav grooverima

-------------
Raysonic SP-300a -> Martin Logan Aerius
http://www.sasamiocic.com

Objavio: Guests
Datum objave: 26.rujan.2004 u 15:50
Originalno postano od strane člana: denis denis napisao:

A na ovom disku, po meni, ima prostora za fudbalsku utakmicu…

Ovaj bi bio i moja preporuka!

Datum objave: 26.rujan.2004 u 18:53

Ili ovaj dupli cd

Datum objave: 27.rujan.2004 u 13:47

List of http://www.decware.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=Music&action=display&num=1072198445 - sonic masterpieces sa jednog audiofilskog foruma

Uživajte

Datum objave: 27.rujan.2004 u 15:09

A Claudia Gomez… Da li je neko cuo? Clarity Recordings, gold 24kt.

http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?style=music&PID=1008739&cart=207043993 - http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?style=music&PI D=1008739&cart=207043993

-------------

Datum objave: 27.rujan.2004 u 15:56

Jednostavno moram na ovaj sajt nakeljiti ovaj cd.Radi se o bivšoj supergrupi Blind Faith (Eric Clapton, Stevie Winwood, Ginger Baker & Rich Grech). Nisu trajali dugo, nisu snimili baš puno toga ali sve što su snimili je vredno i sada poslušati. Ovaj album snimljen 1969 pogotovo.

Polydor 825 094-2

-------------

Objavio: rmer
Datum objave: 27.rujan.2004 u 16:09

Mickey Hart, Airto Moreira, Flora Purim - Dafos

Inaee M. H. je nekadašnji bubnjar grupe Greatful Dead, a A. M. profesor udaraljki na Berkeleyu, F. P. mu je žena.

Cini se kao interesantan CD! Svakako cu ga imati na umu.. Dodao bih da je Airto svirao sa Davisom na Live/Evil, na prvom Weather Reportu i kasnije sa Return to Forever zajedno s Florom...

Neznam koji sta bih preporucio kao audiofilsku snimku... morat cu malo razmisliti.. mozda neki Robert Normandeau, ili pak Bernard Parmegiani..

Datum objave: 27.rujan.2004 u 22:43

I sadrzaj i snimak, izvrsno.........

Objavio: DaNe
Datum objave: 27.rujan.2004 u 23:37

Evo jedne doista savršene orkestralne snimke (da, eak i u usporedbi sa RR-izdanjima!)

Ottorini RESPIGHI (1879-1936)
Feste Romane: 1.Circenses [4:33]; 2. Il giubileo [7:21]; 3. L’ottobrata [7:42]; 4. La Befana [5:01];
Fontane di Romana: 5. La Fontana di Valle Giulia all’alba [5:21]; 6. La Fontana del Tritone al mattino [2:39]; 7. La Fontana di Trevi al merrigio [3:32]; 8. La Fontana di Villa Medici al tramonto [6:14];
Pini di Roma: 9. I Pini di Villa Borghese [2:36]; 10. Pini presso una catacomba [7:39]; 11. I pini del Gianicolo [7:31]; 12. I pini della Via Appia [5:18]
Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia/Daniele Gatti
Recorded 14-16 October 1996 at Auditorio Via della Concilliazione, Rome
RCA RED SEAL 82876 60869 2 [65:54]

DaNe

Datum objave: 01.listopad.2004 u 16:54

Izme?u cd-a Keith Jarretta nekako mi uvijek najdraže izvuai ovaj

Changeless...

-------------

Datum objave: 05.listopad.2004 u 21:30

amo ekipa, ozivimo ovaj post...........................

http://image.allmusic.com/00/amg/cov200/drc800/c852/c852685183b.jpg -

Datum objave: 10.listopad.2004 u 11:08

Dal me netko tražio...

Evo SACD izdanja labela OPUS3, koja su se po smiješni cijeni (60 kuna/komad) prodavala na hifi showu:

Test cd 4

Jazz delights

Showcase

A kako ovo samo svira

Objavio: JANZI
Datum objave: 10.listopad.2004 u 11:24
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Mehldau ; dobar i sa Charlesom Lloydom na "Hyperion With Higgins"-ECM1784

PS:ovo je trebalo biti u QUOTEU za Dioklecijanovo spominjanje Mehldaua ali se nekaj zmotalo...

MENI JE OVAJ C.LLOYD:

http://images-eu.amazon.com/images/P/B00004VXEZ.03.LZZZZZZZ.gif">The Water Is Wide

IPAK BOLJI I DRAŽI!!!!PREPORUEAM!!!!!!!!

-------------
''You can hear a lot by listening !!''

Datum objave: 10.listopad.2004 u 11:32

PA PUNO TOGA OD CHESKY-JA, RECIMO:

http://www.chesky.com/catalog/body_catalogdtl.cfm?PRODUCT=100160&CATEGORY=1 -

A ZA TESTOVE:

I JOŠ PUNO TOGA.... SA CHESKY-JEM NEMA GREŠKE!!

AJTE NA NJIHOVU STRANU PA SI ODABERITE:

http://WWW.CHESKY.COM - http://WWW.CHESKY.COM

-------------

Datum objave: 10.listopad.2004 u 11:38

e ovaj nije od neke avdiofilske firme ali je odlieno snimljen a i muzika je 1A:

EARL KLUGH TRIO - VOL.1

-------------

Objavio: amigo
Datum objave: 10.listopad.2004 u 11:47
Originalno postano od strane člana: audiofill audiofill napisao:

Dal me netko tražio...

Evo SACD izdanja labela OPUS3, koja su se po smiješni cijeni (60 kuna/komad) prodavala na hifi showu:

Test cd 4

Jazz delights

Showcase

A kako ovo samo svira

Iz Mednog sam donio 10 CD-a (ukljueujuai Opus 3), dosad euo 5 i svi su odlieni. Koštali me ukupno 75 eura.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 10.listopad.2004 u 12:00

Amigo, pa i dobro smo se proveli što je najvažnije

Evo još nešto odlieno:

USHER audio technology

sadržaj ploee:

Datum objave: 10.listopad.2004 u 12:45

Amigo, pa i dobro smo se proveli što je najvažnije

Bilo je baš cool.
Nažalost 15.-17. sam u Trogiru, tako da se neaemo vidjeti u Zgb, al se nadam da aete se svi odlieno provesti. Valjda neae biti prevelike nadmenosti izlagaea, valjda ae biti jednostavni i pristupaeni ko i oni u Mednom.
Posebno bi bilo lijepo kad bi bilo ovako povoljnih CD-a.

-------------

Objavio: robot
Datum objave: 14.listopad.2004 u 18:12
dobar  je  john  scofield,  a go go, 
a osobno cesto uzivam u svim cdima  grupe foruplay, mada je sonicki mozda najbolja jedinica i dvojka. solidan je i reckoning od grateful deada, dire straits uzivo on the night,  soundtrack the last emperor (snimljen u abbey roadu),
a od klasike nazalost imam samo jedan disk firme "pierre verany" snimka je biser, na netu sam vidio da imaju dosta izdanja, nazalost mi smo tanki u izdavanju.

Objavio: robot
Datum objave: 14.listopad.2004 u 20:58
zaboravih  sharon  isbin: a journey  to amazon, sjajna  akusticna  gitara, snimka  cista , solidna 4

Datum objave: 14.listopad.2004 u 22:09
Sinoa sam zaružio u eardi na jednoj budimpeštanskoj adi (nazvana po Kristini, kaeri Marije Terezije).
Svirao je ciganski bend: 1. i 2. violina, cimbal, klarinet i kontrabas. Radi se o sastavu sastavljenom redom od virtuoza.
Svirali su bez razglasa, eardaše, ciganske pjesme, ali i Madžarsku rapsodiju i druge vrhunske skladbe. Tehnieki vrlo zahtjevna Madžarska rapsodija odsvirana je na najvišoj profesionalnoj razini, tako dobra izvedba 1. violine na koncertnim podijima rijetko se može euti.
Tako?er, nikad dosad nisam euo tako mekani zvuk violine.
Cimbalist je izveo šou svirajuai izuzetno zahtjevne dionice s povezom preko oeiju, zgodna zabava, ali i dokaz virtuoznosti.
Klarinet odlienog prozraenog zvuka, no u solo dionicama malo previše improvizacija, barem za moj ukus, tako da se osnovna nit ponekad znala zagubiti.
Kontrabas odsviran tako?er virtuozno, zvuk pun, mekan, idealne glasnoae.
Ispred nosa mi je ugrabljen zadnji CD.
Jedino je šteta što deeki nisu džezeri.
Jeli smo madžarski gulaš, zatim juneae, pureae i svinjske odreske s umacima itd. Desert je bio kesten pire sa šlagom od pravog slatkog vrhnja.
Pilo se crno vino iz pokrajine Szekszardia, okusa iznena?ujuae slienog dalmatinskom plavcu.

-------------

Datum objave: 18.listopad.2004 u 20:58
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Ispred nosa mi je ugrabljen zadnji CD.

Poslao kompa CD iz Budimpešte. Sviraei se zovu Lugosi Band.
Na CD-u su Czardas, Come Gipsy, Hungarian Rhapsody, Queen of Czardas, Dulcimer clang from Romania itd.
Snimka baš nije audiofilska,  zvuk nije usporediv sa svirkom uživo, al može se uživati.

-------------

Objavio: Pecarosh
Datum objave: 18.listopad.2004 u 21:25

Test cd 4

Al su zato na hifi sajmu u Zg bili duplo skuplji....

Objavio: nick
Datum objave: 20.listopad.2004 u 20:08

Cowboy Junkies - Trinity Sessions

Kako opisati ovu vrstu glazbe: rock, pop, americana, Lou Reed, Tom Waits...

Earobni glas Margo Timmins ostavit ae vas paf... Samom CD-u bi se u tehniekom smislu mogle naai zamjerke, jer je snimljen s obienim DAT-om, ali ambijent je vrhunski. Još jedan dokaz da se audiofilske snimke ra?aju sasvim slueajno.

Vi?ao sam ovaj CD kod nas u svakakvim trgovinama pa i na sniženjima.

takoder preporucam po pitanju Junkiesa pogledati/poslušati DVD+CD open road, ima jedan dio na DVD-u margo and michael timmins live at the temple-mrak...

-------------
nick

Datum objave: 29.listopad.2004 u 20:12

The fairfield four - I couldn't hear nobody pray

Ovog mi je preporueio prijatelj, elan foruma Hrvoje. Hvala ti još jednom.

Da bi samo culi ove crnce kako pjevaju gospel. Jedan izme?u njih sa svojim niskim vokalom pili kao medo

Label Warner Brothers nije baš audiofilski ali snimka je odliena. Ovo morate obavezno euti

Datum objave: 06.studeni.2004 u 14:38

Best audiophile voices 2 

label: Premium records/24 bit remastering 

1. Desperado - Emi Fujita

2. Fields Of Gold - Eva Cassidy

3. Better Be Home Soon - Andrea Zonn

4. I Left My Heart In San Francisco - Jean Frye Sidwell

5. Do That To Me One More Time - Jheena Lodwick

6. Fly Away - Corrinne May

7. The Ole Devil Called Love - Etta Jones

8. Can't Take My Eyes Off You - Sofia Petersson

9. Both Sides Now - Jeanette Lindstrom & Steve Dobrogosz

10. Stay - Alison Krauss

11. Someone To Watch Over Me - Susannah McCorkle

12. My Foolish Heart - Salena Jones

13. In A Sentimental Mood - Jacqui Dankworth

14. When I Fall In Love - Claire Martin

15. Cry Me A River - Tania Maria

Datum objave: 06.studeni.2004 u 15:15

Dick Hyman - From the age of swing   

label: Reference recordings, HDCD

Evo recenzije rewievera sa Vancouvra. Kratko i jezgrovito, treba mu eestitat  

A true "reference" recording for those who love acoustic instrumentation. The music is wonderful and fun - a throw-back to my grandparents' time; the musicianship and tactile presence of the players makes this recording a palpable "live" experience. It's rare that you find the combination of an excellent performance captured so realistically. You are seated at Dick Hyman's piano for a number of the tracks - his piano is close-miked, and "right there".

Looking to buy new speakers/equipment? Take this CD (with your others) and see the crowd it attracts. You'll find the staff will gravitate to your listening room just to experience it.

One of the best "

Objavio: 11duc
Datum objave: 06.studeni.2004 u 17:45

Super stvar, prati me kuci i u autu !!!

Datum objave: 06.studeni.2004 u 18:51

Eksperimentalno i akusticno

4hero - Two Pages

- malo drugcije i JAKO dobro -

Datum objave: 06.studeni.2004 u 21:33

Jacintha - Here's to Ben   /FIM XRCD

kratko i jezgrovito - vokalni "sonic masterpiece"

Datum objave: 06.studeni.2004 u 21:42

još jedan vokalni "sonic masterpiece"

Jacintha - Autumn leaves  /FIM XRCD

lagano, opuštajuae, first class produkcija

Datum objave: 07.studeni.2004 u 19:34

Za ljubitelje Bob Marley, ali ovaj put u perfektnom Jazz izdanju!   

Datum objave: 07.studeni.2004 u 19:53

Ovaj album mi je od nekuda poznat...

Pogledaj ovdje: http://www.audiofil.net/preporuka_clanak.asp?NewsID=48 - http://www.audiofil.net/preporuka_clanak.asp?NewsID=48

Datum objave: 07.studeni.2004 u 20:45

Roseanna Vitro - Catchin' some rays/the music of ray charles 

label: TELARC

Ovo je naprosto multo simpatiko.  A sad se sigurno pitate dali album ili dama...

više http://www.audiofil.net/preporuka_clanak.asp?NewsID=43 - ovdje  

Datum objave: 08.studeni.2004 u 08:41

Jacintha - Here's to Ben   /FIM XRCD

kratko i jezgrovito - vokalni "sonic masterpiece"

Vidi stranu 2

-------------

Datum objave: 08.studeni.2004 u 09:26
Ovu gore Roseannu Vitro toplo preporueujem. Odliean CD.

Datum objave: 08.studeni.2004 u 10:01

A dvije akustiene gitare+akustiena pratnja?

Dominic Miller & Neil Stacey, New Dorn, NAIM label 

Nježna glazba za uživanje, vrhunska produkcija.

Objavio: Fantocci
Datum objave: 08.studeni.2004 u 10:13

Zadnjih par dana kod mene se vrti ovaj CD argentinca Luisa Salinasa (Primer album):

Dobra stvar; bez pretjeranih improvizacija, zato prijatno i slušljivo.

Ipak, taj post bi trebao biti u rubrici "Šta slušate" a ne u audiofilskim snimakama...

Datum objave: 08.studeni.2004 u 19:37

Originalno postano od strane člana: denis denis napisao:

Vidi stranu 2

Pogledao. Tamo je izdanje labela groove note, ovdje je fim/xrcd

Pozdrav!

Datum objave: 10.studeni.2004 u 09:37
Dave Grusin i Discovered Again...
Lee Ritenour, Ron Carter, Larry Bunker, Harvey Mason...
Predlozen za Grammy nagradu - za "Engineering Excellence"...

-------------

Datum objave: 16.studeni.2004 u 09:49
Dosao sam do fenomenalnog diska, kako izborom pesama i izvodjaca, tako i kavalitetom snimka…
The Famous Sound Of Three Blind Mice, Vol. 1

Izdanje koje slusam je TBM…

-------------

Datum objave: 16.studeni.2004 u 09:57

Denis, kad spomeneš neki CD stavi i neki mali opis muzike, navedi instrumente i sl. Bilo bi korisno, da bar znamo otprilike o eemu se radi.

Ne sumnjam u tvoj ukus. Tvoje preporuke eitam s osobitim zanimanjem.

Datum objave: 16.studeni.2004 u 10:45
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Denis, kad spomeneš neki CD stavi i neki mali opis muzike, navedi instrumente i sl. Bilo bi korisno, da bar znamo otprilike o eemu se radi.

Ne sumnjam u tvoj ukus. Tvoje preporuke eitam s osobitim zanimanjem.

Tacno! U pravu si! Izvinjavam se

Evo, konkretno za ovaj gore navedeni The Famous Sound Of Three Blind Mice, vol. 1… Ljudi su naveli cak i nacin snimanja (to prvi put vidim) nekih numera. Koji mikrofoni su koristeni za odredjeni instrument, nacrtana je i klasicna prostorna postavka… Inace, neke numere je snimao Yoshihiko Kannari. Poznat u tim krugovima.
A album je kompilacija jazz numera izdatih od strane Three Blind Mice, prakticno sampler. Tu su i legendarna Misty od Tsuyoshi Yamamoto Trio, nesto od Isao Suzuki Quarteta, Geroge Mraza i Masaru Imade i ostalih…
Ja sam, inace, slusao Mari Nakamoto i njenu kompilaciju, posle koje sam se malo portudio da nabavim jos nesto od japanskih jazz izvodjaca. I… cista desetka!
Cisto, pitko, sa dosta prostora izmedju izvodjaca… Disk posle koga vam je zao da stisnete taster stop

-------------

Datum objave: 16.studeni.2004 u 10:46
joby - sta bi sa onim tvojim avatarom?

-------------

Datum objave: 16.studeni.2004 u 10:54

Dosadio mi je. Ipak nisam tako ružan. Vratit au onda m.a.j.m.u.n.a da me lakše prepoznaš, esmircic je odustao od njega pa neae biti zabune. M.a.j.m.u.n.i. su nam ipak nekako slieni, naroeito meni.

Datum objave: 23.studeni.2004 u 13:53

Po dužem vremenu sam opet slušao moj omiljeni album Is a woman grupe Lambchop. Više o albumu ovdje: http://www.audiofil.net/preporuka_clanak.asp?NewsID=32 - http://www.audiofil.net/preporuka_clanak.asp?NewsID=32  

Impresioniran sam kako taj album zvuei na malim Cantusima.  Nemam rijeei, oeigledno eu morat na novo preslušati svu kolekciju ... eto, pa sam si opet pravio djelo

Album je odlieno snimljen i zaslužuje mjesto me?u audiofilskim snimkama.

Pozdrav svima!

Objavio: elektronik
Datum objave: 23.studeni.2004 u 15:37
Moja preporuka Jazz Sexy izdanje Chesky Records,jako ugodna Jazz kompilacija.

-------------
Marantz PM7200
Cambridge Audio Azur 640C
Arcam Diva T61
Sonus faber Concertino Home

Objavio: Soxy
Datum objave: 23.studeni.2004 u 23:01

Datum objave: 24.studeni.2004 u 20:02

Alison Krauss-Forget about it   /ROUNDER

Tako dobrog albuma vee dugo nisam euo. Njezin sladak i nježni vokal uz instrumentalnu pratnju odmah preplavi cijelu sobu. Sa ovim albumom punim lijepih balada, ne gine vam ni jedna djevojka... sve ee se stopiti kao sladoled na suncu . Pssst niste euli od mene, ja sam oženjen

Bravo Alison i bravo label Rounder, tako se to radi

Objavio: janacek
Datum objave: 24.studeni.2004 u 22:01
 Moja preporuka na šta god naletite od GOTHENBURG SYMPHONY ORCHESTRA sa dirigentom NEEME JARVI. To su izdanja Deutsche Grammophona, a posebno ako na?ete 15. simfoniju Dmitri Shostakovicha ili 6CD set GRIEG -Complete Music with Orchestra iz njihove Collectors Edition. Snimci su jedni od najboljih  koje sam dosada euo i preporueam svakome tko voli orkestralnu glazbu bez zadrške. Snimali su tako?er i za diskografsku kuau BIS sa istim inžinjerima zvuka (Bergek,Dehn) neke Sibeliusove simfonije od kojih preporueam 1.simfoniju...   prava audiofilska poslastica i nažalost zbog lude dinamike stalna prijetnja za zvuenike.

-------------
Janacek

Objavio: DaNe
Datum objave: 24.studeni.2004 u 23:41

(1) Bartok: Koncert za orkestar, Glazba za gudaee, udaraljke i celestu, Ma?arske skice (Chicago Symphony Orchestra, dir. Fritz Reiner) RCA Living Stereo 82876 61390 2.

Referentna izvedba klasika glazbe 20. stoljeaa i jedna od vjeenih audiofilskih referenci iz legendarne Living Stereo serije vjerojatno nikad nije bolje zvueala nego u ovom novom hibridnom SACD/CD izdanju (premda SACD verziju još nisam slušao), i to po doista prihvatljivoj cijeni od 99 kn. U prošlosti sam bio skeptiean - ne sasvim bez razloga - prema tim pionirskim stereo snimkama ali ovo me definitivno razuvjerilo. I da, na JVC XRCD mogu se nabaviti reizdanja originalnih LP-a, ali za ovaj program treba kupiti DVA takva diska a nisam siguran da zvuena razlika (ako je uopae ima) opravdava praktieno gotovo eetverostruko veau cijenu.

(2) Sibelius. Simfonije br. 1 op. 39 u e-molu i br.5  op. 82 u Es-duru (London Symphony Orchestra, dir. Colin Davis). BMG RCA Red Seal 74321 68017 2.

Još se lome koplja oko toga da li je starija izvedba C. Davisa na Philipsu sa Bostonskim simfonijskim orkestrom bolja od ove nove (2001), interpretativno pa eak i zvukovno, no mislim da s ovim CD-om neaete pogriješiti (pogotovo za 39 kn).

(3) Felix Mendelssohn: Gudaeki kvarteti op. 44 (Quatour Talich), Caliope  CAL 9302.

Nedovoljno poznata glazba, izvrsna izvedba i vrlo topao zvuk eetiriju rasnih gudaekih instrumenata u intimnoj akustici. Ništa (sonieno) spektakularno na prvo slušanje, ali ako volite gudaeke komorne ansamble znat aete koliko je teško postiai da na snimci zvuee doista dobro.

Pozdrav
Darko

Datum objave: 25.studeni.2004 u 22:46

Vee dugo tražim Mapleshade's music festival, ima li tko ???

Da bi samo znali kako ovo svira... eto više ovdje gdje možete i euti sadržaj: http://www.mapleshaderecords.com/reviews/08132.php - http://www.mapleshaderecords.com/reviews/08132.php

Objavio: Dzigi
Datum objave: 26.studeni.2004 u 08:29

Evo nekoliko odlienih stvari, snimke su naravno fenomenalne:

Vlatko Stefanosvki i Miroslav Tadic  Live in Bg

Dusko Goykovich - In my dreams  (Enja)

Serge Prokofiev - Peter und der Wolf (The Chamber Orchestra of Europe
Claudio Abbado ) DEUTSCHE GRAMMOPHON

W.A.Mozart - Requiem  (Prophone)

Datum objave: 26.studeni.2004 u 08:59
Dusko Gojkovic? Nisam cuo...

A ja se trenutno "drogiram" sa neverovatnim snimcima:

1. Tsuyoshi Yamamoto Trio, i legendarni album Autumn In Seattle. Izdanje "First Impression Music" - XRCD. Uvek se iznenadim kad pustim ovaj CD, jer nikad ne ocekujem ovoliko prostora izmedju izvodjaca...

2. Tsuyoshi Yamamoto Trio, i Girl Talk. Izdanje "Three Blind Mice". Takodje neverovatno izvodjenje i vrhunski, vrlo cesto referentni, snimak!

ps. slike sam koristio sa sajta Sorishop-a...

-------------

Objavio: Sale
Datum objave: 26.studeni.2004 u 19:55
Jeste li slušali koji CD labela http://www.sheffieldlab.com/ - Sheffield Lab ?

Vrhunski da boli!

-------------
Raysonic SP-300a -> Martin Logan Aerius
http://www.sasamiocic.com

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net