Ispiši stranicu | Close Window

Pojačalo za Focal Aria906/Supersonic DAC

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15108
Datum ispisa: 30.svibanj.2020 u 21:20
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Pojačalo za Focal Aria906/Supersonic DAC
Objavio: Darco
Tema:: Pojačalo za Focal Aria906/Supersonic DAC
Datum objave: 07.travanj.2020 u 20:41
Pozdrav svima.

Pretprošli black friday sam uzeo Focal Aria 906 u Ronisa (50%). Poklopilo se sa otišlim membranama na Wharfedale diamond 9.3 (u međuvremenu ih popravio). Ubrzo nakon toga sam uzeo i raspberry pi 3 na koji sam istalirao Volumio (kao osnovni izvor muzike).

Eh, zahvaljujući tom raspberryu sam upogonio Apparatusov smeđi Supersoinc USB DAC. Imao sam ga nekolicinu godina neiskorištenog jer nije išao na media player kojeg sam imao, a koji je bio povezan na NAD C325BEE (stavite me na križ za ovo svetogrđe :/). Uh, uh, uh, koja ogromna promjena nakon toga.

E sad, prebacio bih pojačalo i wharfedale zvučnike na vikendicu, pa bih bio zahvalan za neku asistenciju u odabiru "novog" pojačala (navodnici jer ne mora biti nov). 

Rang cijene ovisit će o mojm raspoloženju i džepu pa je raspon između 5.5-8.5k kuna.

Ono što sam stavio na listicu je:

- Nuprime IDA 8
- Audiolab 6000a
- Cyrus One HD
- Rotel A 14 (za njega i Audiolab sam na par mjesta po virtualnom svijetu čuo da dobro ide uz ove Focale)
- Quad Vena II / VA one (na popustu je)
- Creek audio Evolution 50a
- Rega elex R

Nisam siguran da li automatski zanemariti pojačala sa DACom u sebi, kad već imam Supersonic....

Uglavnom, zahvalan za bilo kakv tips and tricks.

Odgovori:
Objavio: nino
Datum objave: 07.travanj.2020 u 21:02
Slušao par godina 906 s Creekom i to je odlična kombinacija

-------------
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)

Objavio: spacelab
Datum objave: 08.travanj.2020 u 07:06
Probaj pojačalo od Naim-a

https://www.focal.com/en/partners/focal-naim" rel="nofollow - https://www.focal.com/en/partners/focal-naim
G
M
T
Y
< id="SL_locer" ="" title="Lock-in ">< id="SL_lng_from" ="SL_lngs">< value="auto">Detect language< value="af">Afrikaans< value="sq">Albanian< value="am">Amharic< value="ar">Arabic< value="hy">Armenian< value="az">Azerbaijani< value="eu">Basque< value="be">Belarusian< value="bn">Bengali< value="bs">Bosnian< value="bg">Bulgarian< value="ca">Catalan< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chichewa< value="zh-CN">Chinese (Simplified)< value="zh-TW">Chinese (Traditional)< value="co">Corsican< value="hr">Croatian< value="cs">Czech< value="da">Danish< value="nl">Dutch< value="en">English< value="eo">Esperanto< value="et">Estonian< value="tl">Filipino< value="fi">Finnish< value="fr">French< value="fy">Frisian< value="gl">Galician< value="ka">Georgian< value="de">German< value="el">Greek< value="gu">Gujarati< value="ht">Haitian Creole< value="ha">Hausa< value="haw">Hawaiian< value="iw">Hebrew< value="hi">Hindi< value="hmn">Hmong< value="hu">Hungarian< value="is">Icelandic< value="ig">Igbo< value="id">Indonesian< value="ga">Irish< value="it">Italian< value="ja">Japanese< value="jw">Javanese< value="kn">Kannada< value="kk">Kazakh< value="km">Khmer< value="ko">Korean< value="ku">Kurdish< value="ky">Kyrgyz< value="lo">Lao< value="la">Latin< value="lv">Latvian< value="lt">Lithuanian< value="lb">Luxembourgish< value="mk">Macedonian< value="mg">Malagasy< value="ms">Malay< value="ml">Malayalam< value="mt">Maltese< value="mi">Maori< value="mr">Marathi< value="mn">Mongolian< value="my">Myanmar (Burmese)< value="ne">Nepali< value="no">Norwegian< value="ps">Pashto< value="fa">Persian< value="pl">Polish< value="pt">Portuguese< value="pa">Punjabi< value="ro">Romanian< value="ru">Russian< value="sm">Samoan< value="gd">Scots Gaelic< value="sr">Serbian< value="st">Sesotho< value="sn">Shona< value="sd">Sindhi< value="si">Sinhala< value="sk">Slovak< value="sl">Slovenian< value="so">Somali< value="es">Spanish< value="su">Sundanese< value="sw">Swahili< value="sv">Swedish< value="tg">Tajik< value="ta">Tamil< value="te">Telugu< value="th">Thai< value="tr">Turkish< value="uk">Ukrainian< value="ur">Urdu< value="uz">Uzbek< value="vi">Vietnamese< value="cy">Welsh< value="xh">Xhosa< value="yi">Yiddish< value="yo">Yoruba< value="zu">Zulu
< id="SL_lng_to" ="SL_lngs">< value="af">Afrikaans< value="sq">Albanian< value="am">Amharic< value="ar">Arabic< value="hy">Armenian< value="az">Azerbaijani< value="eu">Basque< value="be">Belarusian< value="bn">Bengali< value="bs">Bosnian< value="bg">Bulgarian< value="ca">Catalan< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chichewa< value="zh-CN">Chinese (Simplified)< value="zh-TW">Chinese (Traditional)< value="co">Corsican< ed="ed" value="hr">Croatian< value="cs">Czech< value="da">Danish< value="nl">Dutch< value="en">English< value="eo">Esperanto< value="et">Estonian< value="tl">Filipino< value="fi">Finnish< value="fr">French< value="fy">Frisian< value="gl">Galician< value="ka">Georgian< value="de">German< value="el">Greek< value="gu">Gujarati< value="ht">Haitian Creole< value="ha">Hausa< value="haw">Hawaiian< value="iw">Hebrew< value="hi">Hindi< value="hmn">Hmong< value="hu">Hungarian< value="is">Icelandic< value="ig">Igbo< value="id">Indonesian< value="ga">Irish< value="it">Italian< value="ja">Japanese< value="jw">Javanese< value="kn">Kannada< value="kk">Kazakh< value="km">Khmer< value="ko">Korean< value="ku">Kurdish< value="ky">Kyrgyz< value="lo">Lao< value="la">Latin< value="lv">Latvian< value="lt">Lithuanian< value="lb">Luxembourgish< value="mk">Macedonian< value="mg">Malagasy< value="ms">Malay< value="ml">Malayalam< value="mt">Maltese< value="mi">Maori< value="mr">Marathi< value="mn">Mongolian< value="my">Myanmar (Burmese)< value="ne">Nepali< value="no">Norwegian< value="ps">Pashto< value="fa">Persian< value="pl">Polish< value="pt">Portuguese< value="pa">Punjabi< value="ro">Romanian< value="ru">Russian< value="sm">Samoan< value="gd">Scots Gaelic< value="sr">Serbian< value="st">Sesotho< value="sn">Shona< value="sd">Sindhi< value="si">Sinhala< value="sk">Slovak< value="sl">Slovenian< value="so">Somali< value="es">Spanish< value="su">Sundanese< value="sw">Swahili< value="sv">Swedish< value="tg">Tajik< value="ta">Tamil< value="te">Telugu< value="th">Thai< value="tr">Turkish< value="uk">Ukrainian< value="ur">Urdu< value="uz">Uzbek< value="vi">Vietnamese< value="cy">Welsh< value="xh">Xhosa< value="yi">Yiddish< value="yo">Yoruba< value="zu">Zulu
Text-to-speech function is limited to 200 characters
< id="SL_BBL_locer" ="" ="1" title="Show Translator's 3 seconds">
chrome-extension://noaijdpnepcgjemiklgfkcfbkokogabh/content/html/options/options.html?bbl" rel="nofollow - Options : chrome-extension://noaijdpnepcgjemiklgfkcfbkokogabh/content/html/options/options.html?hist" rel="nofollow - History : chrome-extension://noaijdpnepcgjemiklgfkcfbkokogabh/content/html/options/options.html?feed" rel="nofollow - Feedback : https://imtranslator.net/extensions/?tp=chr-ImTranslator&a=0" rel="nofollow - Donate Close

Objavio: Gašo
Datum objave: 08.travanj.2020 u 09:25
Moja preporuka je Cyrus One HD, ima ga prijatelj i izvrsno zvuci, osim toga ima ugrađene opcije digitalnih ulaza i bluetooth prijema. Izvrsno all in one pojacalo.

rpi nemoj koristiti s usb konekcijom za audio interface, nego uzmi kvalitetniju karticu za rpi koja izbacuje spdif. Recimo hifiberry digi pro.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 08.travanj.2020 u 09:46
Pa rpi ide usb-om na DAC (Supersonic od Aparatusa)....a DAC ide na pojačalo.

Zar bih nekako drugačije trebao ?glup
- Probat cu ovaj Cyrus ziher.

- Što se tiče NAIM-a....zanimljiv mi jedan pozitivan review gdje lik spominje jedan od osnovnih razloga zašto bi trebao uzeti NAIM 5si (btw...cca 9500kn...dakle iznad mojih aspiracija).
Kaže: "Naim finally built a product thats ounds as good, if notbetter when used with speakers other then Naim's own products.

- Hvala za Creek iskustvo info

Objavio: zed_alive
Datum objave: 08.travanj.2020 u 09:59
RPi ima stvarno loš USB, praktički bilo koji drugi komp da priključiš preko USB i bit će osjetno bolji...

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 08.travanj.2020 u 10:00
Za rpi postoje ekstenzije u obliku kartica koje izbacuju SPDIF. Naveo sam jednu koju i koristim

USB konekcija na rpiju nije neka sreca od kvalitete.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 08.travanj.2020 u 10:06
Samo, ako trazis savjet, onda ga iskoristi najbolje moguce.

Nebrojeno puta su ljudi trazili ovdje savjet al su zapravo navijali da netko napise potvrdu onog sto su si vec zacrtali.

Internet je pun informacija, svakakvih, od svakojakih likova. Ne kazem da smo tu jedino u pravu, al eto, ja ne znam kakvog su ti Focali karaktera, ne znam sto ti preferiras u zvuku, ali tako ni ne mozemo davati savjete.

Jedino sto ja mogu reci da sam slusao taj Cyrus u poznatom sistemu i da radi izvrsno, neutralno, fino

-------------

Datum objave: 08.travanj.2020 u 10:12
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Za rpi postoje ekstenzije u obliku kartica koje izbacuju SPDIF. Naveo sam jednu koju i koristim

USB konekcija na rpiju nije neka sreca od kvalitete.

To bi onda znacilo da idem direktno sa rpi na pojacalo (zaobilazim dac jer ne znam postoji li spdif to usb type b). Ukoliko je tako, jel to osigurava kvalitetniji zvuk od rpi usb na dac na pojacalo kombinatoriku?

Datum objave: 08.travanj.2020 u 10:19
aha, DAC ti nema SPDIF ulaz...

-------------

Datum objave: 08.travanj.2020 u 10:21

Nebrojeno puta su ljudi trazili ovdje savjet al su zapravo navijali da netko napise potvrdu onog sto su si vec zacrtali.
Internet je pun informacija, svakakvih, od svakojakih likova. Ne kazem da smo tu jedino u pravu, al eto, ja ne znam kakvog su ti Focali karaktera, ne znam sto ti preferiras u zvuku, ali tako ni ne mozemo davati savjete.
Sve ok i zaista sam zahvalan. Da sam zacrtao nesto onda ne bih dao ovu listu od nekolicine pojacalahaha.
Informacije su necije iskustvo, a preference ljudi su različite, te je tesko to uskladiti. Ali se na kraju uvijek uspije nekako isfiltrirati i naći zajedničku granuobrva

Datum objave: 08.travanj.2020 u 10:22
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

aha, DAC ti nema SPDIF ulaz...
Tako je. Samo usb type B. Znači sa spdif karticom izbacujem Supersonic DAC

Datum objave: 08.travanj.2020 u 10:54
Da, izbacujes, ali nije problem u tom DACu, nego RPievom USBu. 

Ako uzmeš amp s DACom, poput Cyrusa, onda je bolje tutnut u njega spdif i tako potpuno zaobici faking USB

-------------

Objavio: hudo
Datum objave: 08.travanj.2020 u 11:47
Imao nekoliko Focala, i meni Naim uopce ne pase (timbar i gornji dio spektra), iako su ista firma i prezentiraju ih u kombinaciji na raznim sajmovima. Ali to ne znaci da se tebi taj karakter zvuka nece svidjeti, a sigurno je da Naim odlicno kontrolira male i velike Focale.

-------------
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be

Datum objave: 08.travanj.2020 u 11:54
To sto se neke firme mrđaju ne znaci da su zvukom kompatibilne. Ne moram objasnjavati zasto firme ulaze u razne koncerne.

-------------

Datum objave: 08.travanj.2020 u 12:48

Da, izbacujes, ali nije problem u tom DACu, nego RPievom USBu. 

Ako uzmeš amp s DACom, poput Cyrusa, onda je bolje tutnut u njega spdif i tako potpuno zaobici faking USB

Ok, budem onda išao u tom smjeru po pitanju RPia, a DAC iskoristiti za drugi source. Kad vec spominjes Rpi, koji SW koristis? Volumio nije loš, ali ga jebe što nemreš baš izbrisati neke foldere ili stvari u folderima (vrati h nakon nekog vremena).

Datum objave: 08.travanj.2020 u 15:04
Volumio, zvucno najbolji.

-------------

Datum objave: 10.travanj.2020 u 11:03
Evo, do lipnja (plan kupnje) će proći još dosta štiva.

Evo jedan koji zadovoljava sve nove feature virtualnog svijeta u kojem živimo.

Marantz PM7000n
Nekolicinu reviewsa pogledao, malo komentara...i normalno, morat ću isprobati sa zvucnicima sam zvuk, ali evo jedan pristojan review u kojem su koristili Focalove zvucnike (ok, nisu ovi moji već samostojeći, al ipak)
https://blog.son-video.com/en/2020/01/review-marantz-pm7000n/" rel="nofollow - https://blog.son-video.com/en/2020/01/review-marantz-pm7000n/

Datum objave: 10.travanj.2020 u 12:49
reviewima vjeruješ, Darko?
to je otprilike ko da vjeruješ u vilenjake...

-------------

Objavio: goran st
Datum objave: 10.travanj.2020 u 13:04
Sto ne postoje vilenjaci?huh

haha

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Datum objave: 10.travanj.2020 u 13:30

Nije to 10 Božjih zapovjedi.....ali daju neke informacije.
U svakom slučaju, čitajući nekolicinu različitih, vidim da nije baš copy paste, kao što možeš vidjeti u nekim općenitim člancima na portalima. Barem ovaj daje malo drugačiji opis u usporedbi nekih drugih.

Drugo, ima sve gadgete koji su mi zanimljivi (pogotovo kad se spoji na neki NAS, a spomenuo sam i samo isprobavanje zvuka prije kupnje.

I treće, spominjući pojačalo na forumu, možda se netko javi sa svojim iskustvom, kao što je kolega napisao za Creek iskustvo i focale.

Datum objave: 10.travanj.2020 u 13:33
I normalno, zaboravih, kao što je Gašo spomenuo Cyrus iskustvo, plus ove neke dodatne nadopune :=). 

A ako Bandić može biti ovoliko dugo na čelu Zagreba, ne vidim razloga i da Vilenjaci ne bi postojali

Datum objave: 10.travanj.2020 u 13:43
trebao bih se sjetiti kad je zadnji put (ili općenito) netko nahvalio tu ijedan marantz... (bar ako ne idemo u povijesne uratke)

-------------

Datum objave: 10.travanj.2020 u 13:50

trebao bih se sjetiti kad je zadnji put (ili općenito) netko nahvalio tu ijedan marantz... (bar ako ne idemo u povijesne uratke)

super info. Thanks.

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 10.travanj.2020 u 22:05

Ma ne...dečko ne..haha
Ljudi večinom vjeruju svojim ušima. Reviewe zapravo nitko ne čita..

Datum objave: 11.travanj.2020 u 00:27
Recenzije su jedan izvor informacija. Forumi su drugi. Osobno poznanstvo sa nekim audiofilom je treći. Četvrti izvor su uši pojedinca. 
Osobno poznanstvo sa nekim audiofilom nemam, a moje uši vjerojatno nisu dovoljno kalibrirane da bi prepoznao, uočio ili osjetio neke vrijednosti i karakteristike zvuka o kojim iskusniji komuniciraju i savjetuju.
Jaz između moje kaibracije i iskusnijih je ogromna te je potreban dugačak put sa pravim smjernicama kako bi pojedinac kao jao došao na neko odredište. Nemere se to osjetiti nakon jednog tečaja ili preslušavanja sa nekim "mentorom".

E sad, na tom putu bi trebali postojati određeni uvjeti (prostorna akustika, pozicije, vrsta i kombinatorika komponenti, te potrošeno vrijeme u tim "idealnim uvjetima") kako bi se uho "ispravno" iskalibriralo. Da čak i imam većinu tih uvjeta, jedan uvjet nemam....a to je potrošnja dovoljno vremena za slušanje. Prepoznajući to ograničenje, nema potrebe ulagati previše i u ove druge uvjetehaha.

I tak, snađi se sa onim što imaš, a to je prvenstveno dnevna soba u kojoj trogodišnje dijete skakuće u ritmu muzike. i sad u tome svemu radiš male iskorake za zadovoljavajući zvuk i neke zanimljive feature. Stim u vezi, od tuda ideja pronalaska nekog pojačala koji nije samo to, već olakšava i neke druge virtualne potrebe. Kad bi tu jednu komponentu razdvojio u više koja svaka ima svoju specijalnost, normalno kako bi to rezultiralo i kvalitetnijim outputom. Pa čak i da je cjenovno identično toj jednoj komponenti, dolazimo do problema prostora (gdje to sve naslagati).

Tako da trenutno idemo u smjeru postojećih Focala, nesto tipa Marantz pm7000n (al ima još vremena za promjene), NAS Synology DS218+, te neki subwoofer. I to je to. Jednostavno, a dovoljno za uživanjeWink.

Ovo sve oko kalibriranja uha je slično kao i sa friškim svijetom craft pivarstva u Hrvata. Nemre neko sa ožujske osjetiti vrijednost lambica (vrlo kisela vrsta piva) bez utakmice i velike, veike količine isprobavanja različitih piva. U pivama,  za razliku od HiFi svijeta, to kalibriranje je jednostavnije. 

Datum objave: 11.travanj.2020 u 07:41
Marantz će sigurno biti odličan za te Focale, Sonus art ima na akciji model iznad po nižoj cijeni. Try before you buy.

https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-marantz-pm8006-crno/PM-8006-crni/product/" rel="nofollow - https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-marantz-pm8006-crno/PM-8006-crni/product/

Datum objave: 11.travanj.2020 u 09:02
pošteno izlaganje, Darco
isprike Draženu, postoje i poštene recenzije, takvi su i tvoje

-------------

Objavio: glava
Datum objave: 11.travanj.2020 u 09:08
Dobro ti kaže spacelab. Pogledaj stranice Hifimedie, imaju i starije brojeve u pdfu i često recenziraju Marantze i nikad nisu nešto loše pisali o njima. Normalni čovjek zaključuje po dobrim recenzijama da je komponenta dobra, a teoretičar zavjere da je loša...
Nemoj očekivat i tražit da ti daju Marantza na slušanje prije kupnje, a i možeš izvuć krive zaključke ako je neusviran.

Možda jedino da na istaknutu cijenu tog Marantza probaš još nažicat štogod. Ne u stilu pitat koja je najniža cijena jer je to uvijek glupo. Zašto bi ti trgovac govorio najnižu cijenu a da bi kupac zadovoljio svoju znatiželju ?
Ono...kažeš trgovcu da ćeš kupit ako ti da još 5% ...

Datum objave: 11.travanj.2020 u 10:35

pošteno izlaganje, Darco
isprike Draženu, postoje i poštene recenzije, takvi su i tvoje

Nema potrebe za isprikom niti sam ja to tako shvatio...Bravo
Recenzija ima svakakvih. Iz renomiranih i nerenomiranih izvora kao što ima i kvalificiranih recenzenata kao i onih drugih. Inflaacija recenzija je u velikoj mjeri uzrokovana tehnologijom jer je ona omogućila da svatko može biti "recenzent" bez obzira na vrlo upitne reference i iskustvo autora. Traženje extra profita mnogi tiskani i internetski mediji pokušavaju naći i u pisanju o audio opremi bez obzira što su njihovi reviweri do jučer recezirali hard diskove i matične ploče. Djelomično su tome kumovali i specijalizirani hifi časopisi koji svoj posao nisu radili kako treba. No bez obzira na to većina nas zna, svako za sebe, koji to mediji imaju kredibilitet i koje vrijedi pročitati.

Više puta sam pročitao ovdje uvjerenje da su sve recenzije prodane, da ih ne vrijedi čitati niti im se može vjerovati. No unatoć tome recenzije se čitaju (da ne kažem da ih svi čitaju) jer ipak večina ljudi ne može poslušati neki uređaj u kontroliranim uvjetima pa im je to jedina informacija. S druge strane što da rade svi oni koji nemaju iskustva, nemaju pristup opremi niti realno znaju kako bi to sve skupa trebalo zvučati? Meni auto služi da pređem s točke A do točke B i da kupujem novi sigurno bi infomacije o novom autu potražio u nekom specijaliziranom mediju.
A o kakvoj se tek tu lovi radi....

Datum objave: 11.travanj.2020 u 11:33
Pošto mi prijatelj radi recenzije za craft pive, mogu prepoznati nezahvalnost takve role. A kamoli kad radis recnzije HiFi ili automobila, kao što je soundnewsdino (Dražen?) spomenuo.

Uglavnom, najveća enigma u komponentama koje tražim je subwoofer. Zadnje išta slično što sam doma koristio je bio neki set 5.1 od Creativa prije 100 godina, koje sam koristio za PC.

Tu zaista nemam pojma na što obratiti pozornost :/ (osim look-a). 

Objavio: Johnny
Datum objave: 11.travanj.2020 u 12:26
NAD.

Nisam slušao kombinaciju, ali imao sam NAD-a i slušao neke focale.
Imao sam i marantza pa se bojim previše prštanja te kombinacije.

Ako je u igri i sub, nad-ovi imaju sa jumperima odvojen pre i power amp.
To je dobro za umetnut aktivnu skretnicu. Neki se igraju digitalnima, a ja sa analognom sa mkp kondićima.

Ide sub i bez skretnice, al to je kompromisno rjesenje.

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Objavio: ear_drum
Datum objave: 11.travanj.2020 u 12:29
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Pošto mi prijatelj radi recenzije za craft pive, mogu prepoznati nezahvalnost takve role. A kamoli kad radis recnzije HiFi ili automobila, kao što je soundnewsdino (Dražen?) spomenuo.

Uglavnom, najveća enigma u komponentama koje tražim je subwoofer. Zadnje išta slično što sam doma koristio je bio neki set 5.1 od Creativa prije 100 godina, koje sam koristio za PC.

Za sub preporucujem REL. Ja imam maki T5i i radi odlicno.

Datum objave: 11.travanj.2020 u 12:55

Na cijenu...haha
Dobrog suba nema (a pogotovo za veće sobe) ispod 600-njak eura...

Datum objave: 11.travanj.2020 u 13:08
Ah, gledao sam za sub isto neki raspon do cca 5k. Pošto će sub doći na red nešto kasnije nakon pojačala, moguća promjena i praga cijene.

Vidim da je REL T5i na tom gornjem pragu. A i izgleda mi cool, sukladno mogućem okruženju.

Od ovih novijh za prodaju nekako mi upali u oko i SVS subovi (SVS pb-1000, gledajući samo spektar cijene)

Na njuskalu našao Focal Cobalt SW800 Limited (čisto radi focala), ali boja...kao da si me *m pogodio u čelo (u smislu okruženja koje ga čeka)...ne ide, osim ako ga ne obojim), KEH HTB2 i Mission E8as1. 

Datum objave: 11.travanj.2020 u 13:54
15 DANA BESPLATNOG ISPROBAVANJA SONUS ART UREĐAJA!

https://sonusart.hr/novosti/15-dana-besplatnog-isprobavanja-sonus-art-uredaja/" rel="nofollow - https://sonusart.hr/novosti/15-dana-besplatnog-isprobavanja-sonus-art-uredaja/

https://sonusart.hr/marantz-pm8006-integrirano-pojacalo.html" rel="nofollow - https://sonusart.hr/marantz-pm8006-integrirano-pojacalo.html

Datum objave: 11.travanj.2020 u 14:07
E sad ćeš vidjeti kako će se roba s polica pretvoriti u second hand ex-demo...haha

Objavio: donkimizer
Datum objave: 11.travanj.2020 u 14:10

Ah, gledao sam za sub isto neki raspon do cca 5k. Pošto će sub doći na red nešto kasnije nakon pojačala, moguća promjena i praga cijene.

Vidim da je REL T5i na tom gornjem pragu. A i izgleda mi cool, sukladno mogućem okruženju.

Od ovih novijh za prodaju nekako mi upali u oko i SVS subovi (SVS pb-1000, gledajući samo spektar cijene)

Na njuskalu našao Focal Cobalt SW800 Limited (čisto radi focala), ali boja...kao da si me *m pogodio u čelo (u smislu okruženja koje ga čeka)...ne ide, osim ako ga ne obojim), KEH HTB2 i Mission E8as1. 

http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/MonolithDFandFF_plus.htm
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XXLS400.htm

Evo ovi su ti sigurno best buy, ako ne i bolji. haha

Datum objave: 11.travanj.2020 u 14:48
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

https://sonusart.hr/novosti/15-dana-besplatnog-isprobavanja-sonus-art-uredaja/" rel="nofollow - https://sonusart.hr/novosti/15-dana-besplatnog-isprobavanja-sonus-art-uredaja/

https://sonusart.hr/marantz-pm8006-integrirano-pojacalo.html" rel="nofollow - https://sonusart.hr/marantz-pm8006-integrirano-pojacalo.html

Znatiželjan sam koji bi bio tvoj razlog za odabir pm8006 naspram pm7000N?

@Donkimizer,-hvala za info

Objavio: ZlyM
Datum objave: 11.travanj.2020 u 18:00
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Evo ovi su ti sigurno best buy, ako ne i bolji. haha

Ima li iskustva koji sub-ovi su zahvalniji za smještaj u prostor downfire ili frontfire? 

-------------

Datum objave: 11.travanj.2020 u 18:28

Usporedi ključne značajke i teh. karakteristike te izaberi što ti treba, pm7000N ima ugrađeni DAC a pm8006 ima više snage. Prema njemačkim testovima zvuk pm8006 je bolje ocjenjen.

Datum objave: 11.travanj.2020 u 18:52

Usporedi ključne značajke i teh. karakteristike te izaberi što ti treba, pm7000N ima ugrađeni DAC a pm8006 ima više snage.

Ok. Mislio sam da nešto posebno i značajno izdvajaš jer si taj amp spomenuo i prije, a u cijenovnom je rangu sa ovim. Stim u vezi, sumnjam da će mi razlika u poweru nešto značiti, za razliku od opcija konektivitija i, nadam se dobrog DACa (AK4490EQ DAC over the Ciruss Logic CS4398 chip)

Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Evo ovi su ti sigurno best buy, ako ne i bolji. haha

Ima li iskustva koji sub-ovi su zahvalniji za smještaj u prostor downfire ili frontfire? 

Ovo je i mene zanimalo. Nisam bio siguran za razliku, osim sto je DF zahvalniji za klincehaha

Datum objave: 11.travanj.2020 u 19:39
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Nije previše bitno, jednako su (ne)zahvalni. Lokacija suba je najvažnija i bez dobre lokacije ćeš definitivno imati suboptimalne ( haha ) rezultate. A pod traženjem dobre lokacije se ne podrazumijeva pomicanje suba 5-8 cm lijevo desno i 3-4 stupnja u smjeru suprotnom od kazaljke na satu.

Datum objave: 11.travanj.2020 u 20:09

PM8006 je bolje pojačalo?

Datum objave: 11.travanj.2020 u 22:28
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

PM8006 je bolje pojačalo?
Haha. U pravu si. Kakvo pitanjeOuch, takav i odgovorBravo.

Inicijalno (u prvom postu) nisam stavio Marantz jer mislim da ima zahvalnijih pojačala, ako gledam primarnu funkcionalnost te komponente. Iz tog razloga, uspoređujući samo PM8005 i PM7000N, mi više odgovaraju dodatne funkcionalnosti PM7000N koje mi zajedno imaju veću vrijednost, nego prednost pojačalnog aspekta pm8005 (a možda i sumnjam da bi mi uho nešto pretjerano prepoznalo razliku). Zbog tih featura sam i stavio "Marantz" na listu. Bez tih featura, teško. Kad sam otvorio temu, nisam imao pojma za te "IT" mogucnosti. 

E sad, u naredna dva mjeseca istraživanja (nadam se ne pretjeranog dosađivanja vama na ovome forumu), svašta se nauči ili zabrije, pa tako i promjeni (lao što sam zadnji put prije 14tak godina ubo DAC od Aparatusa, jer me malo smetala zamjena CD-a non stop :=)). Samo pokušavam naći najbolji cost/performance/benefit odnos

Datum objave: 11.travanj.2020 u 23:27
Kao što sam ti već jednom napisao. Pojačalo je najvažniji dio hifi lanca. Svi ti "featuresi" se daju prilično povoljno nabaviti mimo pojačala a kada ono nije kako treba moš se fučkat s funkcionalnošću.
I još nešto....znam da još to nisi stigao dokučiti....tehnički podaci zapravo jako malo govore o zvuku i dosezima audio uređaja. Ništa iz njih nećeš saznati...

Ako hoćeš igračku od pojačala...onda da...haha

Datum objave: 11.travanj.2020 u 23:49
da...problem je što te integrirani featuresi vode u jedan suženi krug velike industrije, koja u pravilu ne nudi top zvuk za uloženi novac. može postojati pokoji izuzetak tome i dan danas, no oprez nije loš

lakše je kad se limitiraš na koncept solo integriranog pojačala bez ikakvih fičra, tad si fokusiran na kvalitetu ampa i to je to. a ako si dozvoliš i SH onda ti se otvara prostor da podosta spustiš cijenu dobrog zvuka

ali jasno, ti si moraš odrediti u glavi što ti je prioritet, fičri integrirani u uređaju, ili najbolji zvuk za uloženi novac. sami fičri ne moraju nimalo biti žrtvovani. jednostavno, ne moraju nužno doći u istom, integriranom paketu

ako smatraš da integriranim paketom ušparavaš, to možda. no to ide i nauštrb kvalitete integrirane amplifikacije

-------------

Datum objave: 11.travanj.2020 u 23:55
ja sam od nedavnije vlasnik potpuno obnovljenog jačala yamaha A-1, starog bar pune 4 banke. cijena me nije izula, manja je od tog maranca, a da moram kupit novi amp u toj zvukovnoj klasi, u...ne znam stvarno koliko bih morao utrošiti...

-------------

Datum objave: 12.travanj.2020 u 00:07
Moram priznat da je dosta svakojakog teksta prošlo ovih dana ispred moji očiju. Evo taman jedan od prije 10tak minuta koji se nekako nadopunjava na segmente teme:

https://darko.audio/2017/03/future-fi-now/" rel="nofollow - https://darko.audio/2017/03/future-fi-now/

Zaista sam zahvalan na svakoj informaciji/kritici/savjetu. I ne, nisam odlučio još ništa, kako je Gašo spomenuo česte situacije na forumu:
"Samo, ako trazis savjet, onda ga iskoristi najbolje moguce.

Nebrojeno puta su ljudi trazili ovdje savjet al su zapravo navijali da netko napise potvrdu onog sto su si vec zacrtali."

Svjestan sam i voljan podnijeti nešto manju kvalitetu zvuka kupovinom (pod uvjetom da napravim iskorak u odnosu na postojeći zvuk!!!!), ukoliko me zadovolje ovi neki fičri na okupu :).

Datum objave: 12.travanj.2020 u 00:26
Ne treba očekivati napredak u zvuku u prelasku s NAD C325 na predložene Marantze. Moglo bi biti čak i obratno..
No napisano je što su prioriteti. To je, na moje čuđenje, uglavnom tako na ovom forumu. Valjda me ovo novo vrijeme pregazilo. Dugo je trajalo vrijeme kada je zvuk bio važan. Danas je sve drugo važnije...brand, popust, igračke, featuresi, boje prednje ploče, nijansa osvjetljenja i potencijalni pristup jedno milijardu pjesama (kako to gordo zvuči) s glazbenih servisa koje nećeš nikad poslušati....zvuk? Čega?..haha

Datum objave: 12.travanj.2020 u 07:56
Nije, samo ima sve manje audiofila.

-------------

Objavio: jerga
Datum objave: 12.travanj.2020 u 09:13
Đinđe minđe se danas prodaju bolje od dobrog zvuka. 

Datum objave: 12.travanj.2020 u 09:24
pa meni je jasno ako se održava bar neka iluzija da se radi o dobrom zvuku
one stare priče, novo je uvijek bolje, ugrađena naprednija tehnologija tipa HDuM, i to...

-------------

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 12.travanj.2020 u 09:33
Darco, samo jedna stvar o kojoj si pisao i gdje ti mozda moze biti od koristi jedno moje iskustvo: prije sam imao quad 21L zvucnike. ja nisam slusao tvoje zvucnike, ali moji quadovi su kad su bili novi kostali otprilike kao tvoji focali, pa bi valjda to trebalo biti i u slicnoj klasi.

uglavnom, na tim quadovima ne samo da sam vrlo jasno cuo, nego je bila velika i bitbo bolja razlika kada sam spojio jedan drugi i bolji phono stage. opet, bila je fakat velika i bitna razlika kada sam kasnije promijenio gramofonsku bazu. ono sto hocu reci - ne vjerujem da ce trebati bas biti zlatouhi da cujes bolji amp na tvojim zvucnicima. to su bitne stvari. ja vih uvijek isao na kvalitetu zvuka, kako je zed govorio, a featurei su lako rijese, kako je SND rekao.

Datum objave: 12.travanj.2020 u 14:28

Nije, samo ima sve manje audiofila.
Nikad nas ni nije puno bilo,samo postoji sve vise i vise ljubitelja muzike kojima sama reprodukcija nije toliko bitna,barem ne u mjeri kao audiofilima!

-------------
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Datum objave: 12.travanj.2020 u 14:52
Thanks svima za info.

Pričao sam sa nekim frendom koji to malo više prati od mene, pa je i on iznio sumnju da bi taj Pm7000N uopće zvučao bolje od mojeg postojećeg NAD c325. Pošto je i Dražen to spomenuo, vjerojatno ta opcija pada. Također, uputio me da pogledam i Cambridge pojačala, pa mi se nekako nameće Cambridge Audio CXA81

Nino je spomenuo svoje pozitivno iskustvo kombinacije Focala sa Creek evolution 50A (a vidio sam da ima nadogradivu komponentu za DAC, iako 3.500 kn atm, što ipak nije zanemariva opcija), pa ću dodatno na to obnratiti pozornost i poslušat.

Također, uzet ću u obzir i ovo Cyrus one HD iskustvo od Gaše (iako je to spomenuo uzimajući u obzir moju inicijalnu listu).

Objavio: nino
Datum objave: 12.travanj.2020 u 15:09
Ako je Ruby modul za Creek 3500kn to je suludo, za tu lovu kupiš dobar DAC.
Što se tiče Marantza, to bi možda bio dobar match s Focalima, ali ja bih svakako išao na 8005. Nisam čuo to pojačalo, ali serija 800x su već pošteno napravljeni uređaji. Imam SACD SA8003,pa ako tako prave i pojačala te serije to mora biti veliki pomak u odnosu na seriju 7

-------------
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)

Objavio: doro
Datum objave: 12.travanj.2020 u 20:37

Kao što sam ti već jednom napisao. Pojačalo je najvažniji dio hifi lanca. Svi ti "featuresi" se daju prilično povoljno nabaviti mimo pojačala a kada ono nije kako treba moš se fučkat s funkcionalnošću.
I još nešto....znam da još to nisi stigao dokučiti....tehnički podaci zapravo jako malo govore o zvuku i dosezima audio uređaja. Ništa iz njih nećeš saznati...

Neznam moja osobna iskustva su ako vec pricamo postotku nesto vise vaznosti su zvucnici jer su mi uvijek davali pomak naprijed npr. jeftiniji nesto slabiji amp na bolje zvucnike rezultat bolji nego obratno.

-------------
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.

Datum objave: 12.travanj.2020 u 20:39

ja sam od nedavnije vlasnik potpuno obnovljenog jačala yamaha A-1, starog bar pune 4 banke. cijena me nije izula, manja je od tog maranca, a da moram kupit novi amp u toj zvukovnoj klasi, u...ne znam stvarno koliko bih morao utrošiti...

Malo vise nista pretjerano.

-------------
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.

Objavio: djigibao
Datum objave: 12.travanj.2020 u 21:48

Thanks svima za info.

Pričao sam sa nekim frendom koji to malo više prati od mene, pa je i on iznio sumnju da bi taj Pm7000N uopće zvučao bolje od mojeg postojećeg NAD c325. Pošto je i Dražen to spomenuo, vjerojatno ta opcija pada. Također, uputio me da pogledam i Cambridge pojačala, pa mi se nekako nameće Cambridge Audio CXA81

Nino je spomenuo svoje pozitivno iskustvo kombinacije Focala sa Creek evolution 50A (a vidio sam da ima nadogradivu komponentu za DAC, iako 3.500 kn atm, što ipak nije zanemariva opcija), pa ću dodatno na to obnratiti pozornost i poslušat.

Također, uzet ću u obzir i ovo Cyrus one HD iskustvo od Gaše (iako je to spomenuo uzimajući u obzir moju inicijalnu listu).

Mozda ti i ovo moze bit dobro...

https://planetaudio.hr/integrirana-pojacala/solus/" rel="nofollow - https://planetaudio.hr/integrirana-pojacala/solus/

Recenzija:
https://www.stereophile.com/content/quad-artera-solus-integrated-amplifiercd-player" rel="nofollow - https://www.stereophile.com/content/quad-artera-solus-integrated-amplifiercd-player

Objavio: Doomsday
Datum objave: 12.travanj.2020 u 22:34
Evo da ja kažem koju, iako neće bit ništa pretjerano pametno, ali kako već jednom rekoh...

Ako si već imao priliku čuti svoje zvučnike sa NAD pojačalom i karakter zvuka ti je OK, a išao bi na novo radije nego rabljeno, ja bih ti obratija pažnju na njihovo pojačalo D clase koje bi ti moglo donijeti sve što  trebaš...

https://www.ronis.hr/digitalno-pojacalo-nad-d3045/NAD%2DD3045/product/" rel="nofollow - https://www.ronis.hr/digitalno-pojacalo-nad-d3045/NAD%2DD3045/product/

Evo jedna naša  recenzija za malo brzinskog škicavanja, stranih recenzija imaš more na netu...

https://www.bug.hr/recenzije/nad-d-3045-mladji-i-snazniji-8118" rel="nofollow - https://www.bug.hr/recenzije/nad-d-3045-mladji-i-snazniji-8118

Po meni, ovo bi ti moglo bit dobro i dugoročno rješenje, sa svim žičanim i bežičnim vezama koje trebaš...

Ali, kako ne čuh ni njega ni tvoje zvučnike, to je samo pretpostavka...

Naravno, kad bi mogao doma poslušat, puno toga bi bilo jasnije...

Sretno, javi kako si prošao...

smijeh

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Datum objave: 12.travanj.2020 u 22:50
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

čovječe moj, da znaš kak to svira, i po raznim parametrima, i kao cjelina...

nije meni vizija bila imat stari amp, zna Gašo. čuo sam kako to svira, rekao sam si ok, al šta to meni znači, šta ću ja dobit s time u svom usranom sobičku. idem probat. odnio sam doma, ukopčao, slušao nekoliko dana...to je bilo to. a nije amp kojeg je 'smijenila' yamaha bio nimalo loš
znači, to je amp koji razara dinamikom, čuješ mu nisku razinu izobličenja (vjernost) po čitavom bandu kolikog god ga frljio, timbralno ostaje skroz kako valja čitavo vrijeme, puca snagom i dinamikom u basu a otvoren gore, a bez oštrine. transparentan i rezolutan potpuno po po čitavom bandu. živog zvuka. nema šta nema. može se, jasno, i to nadmašit, ali za koju cijenu i čime

-------------

Datum objave: 12.travanj.2020 u 23:36
Originalno postano od strane člana: djigibao djigibao napisao:

Mozda ti i ovo moze bit dobro...
Recenzija:
https://www.stereophile.com/content/quad-artera-solus-integrated-amplifiercd-player

Gledao sam i taj Quad, ali mi je Quad vena II nekao više ostao u "uhu". Btw, taman danas kad sam odbacio Marantza, uletio mi Quad vena II play. U biti, sve ono zbog cega sam inicijano zapikirao Marantz, vratilo se u obliku iste stvari (po featurima), ali malo renomiraniji brand (ili mozda i tu grijesim hm). Al fascinantno je to kako upisom na google pojačala/HiFi//cijene/itd (po domaći)...nemreš dobiti linkove nekih sajtrova sam tak :/...nego malo vamo, malo tamo, pa kroz kanalizaciju i slučajno naiđeš.
https://www.audionovum.hr/audio-uredaji-i-oprema/quad/

Uglavnom ,očigledno se borim sa nekim demonima gdje je na jednoj strani takav neki, nadajući se dobar,  "all in one",  a sa druge strane samo pojačalo sa digitalnim ulazima (+/- DAC). 

Vjerojatno je ispravnija odluka samo pojačalo (kao što ste savjetovali), jer imam raspberry pi (+naručio HiFiBerry Digi+ Pro, zahvaljujući Gaši), a ionako će se u tom svijetu digitalija/streaminga još dosta toga mijenjati, pa neće biti bad nadograditi kasnije nečim izazovnijim. Moguće da ovaj Cx81 bude uz neki popust (prirodnim ili neprirodnim načinom), jer mi taj trenutno titra oko srca. 

nije meni vizija bila imat stari amp, zna Gašo. čuo sam kako to svira, rekao sam si ok, al šta to meni znači, šta ću ja dobit s time u svom usranom sobičku. idem probat. odnio sam doma, ukopčao, slušao nekoliko dana...to je bilo to. 

Bacio sam pogled iz znatiželje kako izgleda to mitsko biće. Moram priznat da me odmah impresirao look za nešto tako ..."tradicionalno"haha, a bacio pogled i na neki review, sa dosta grafova i podataka, meni nerazumljivim. Ali hvaljena roba. I ne , neću cimati Grašu...pardon, Gašunesmijeh.

Btw, pozna li netko Zmajza (nick na ovom forumu), iliti Vedran sa slatkim prezimenom. Eh, koja sam ja budala, lega bivši (otišao u mirovinu) a tek mi sad sinulo da i on ima spretne prstiće za ovakve stvari placo. Vidim da dugo nije postao. Nadam se da se samo zamorio od tematike, a ne nešto drugo.

Objavio: Edison
Datum objave: 12.travanj.2020 u 23:42
Tu je Zmajz, tj. Vedran. Posalji mu poruku pa ce se javiti.

Datum objave: 13.travanj.2020 u 00:29

Neznam moja osobna iskustva su ako vec pricamo postotku nesto vise vaznosti su zvucnici jer su mi uvijek davali pomak naprijed npr. jeftiniji nesto slabiji amp na bolje zvucnike rezultat bolji nego obratno.

Sve je važno no moja iskustva su suprotna. Kada bi pojednostavio to izgleda ovako:

Komercijalno (kilavo) pojačalo + vrhunski zvučnici = dobar zvuk (recimo)
vrhunsko pojačalo + prosječni zvučnici = vrlo dobar zvuk (vrlo često)

Na vrhunskom pojačalu mnogi zvučnici ugodno iznenade. Kilavom pojačalu ništa ne može pomoći...

Datum objave: 13.travanj.2020 u 02:16
Gledam svu ovu ljubav prema Marantzu, dovraga moram i ja poslušat neki. haha

Datum objave: 13.travanj.2020 u 08:59
Ja bi razmislio i o ovom pojačalu, cijena 5900 Kn

https://www.psaudio.com/products/sprout100-integrated-amplifier/#tab-description" rel="nofollow - https://www.psaudio.com/products/sprout100-integrated-amplifier/#tab-description

Datum objave: 13.travanj.2020 u 13:10

nije meni vizija bila imat stari amp, zna Gašo. čuo sam kako to svira, rekao sam si ok, al šta to meni znači, šta ću ja dobit s time u svom usranom sobičku. idem probat. odnio sam doma, ukopčao, slušao nekoliko dana...to je bilo to. a nije amp kojeg je 'smijenila' yamaha bio nimalo loš
znači, to je amp koji razara dinamikom, čuješ mu nisku razinu izobličenja (vjernost) po čitavom bandu kolikog god ga frljio, timbralno ostaje skroz kako valja čitavo vrijeme, puca snagom i dinamikom u basu a otvoren gore, a bez oštrine. transparentan i rezolutan potpuno po po čitavom bandu. živog zvuka. nema šta nema. može se, jasno, i to nadmašit, ali za koju cijenu i čime

Koje zvucnike imas ono?

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 13:16

Sve je važno no moja iskustva su suprotna. Kada bi pojednostavio to izgleda ovako:

Na vrhunskom pojačalu mnogi zvučnici ugodno iznenade. Kilavom pojačalu ništa ne može pomoći...

Ma sve 5, puno je tu kombinacija ja se samo referiram na omjer cijene jeftiniji amp-skuplji dost zvucnici u mojoj praksi imali bolji ukupni dojam nego skuplji dosta amp-jeftiniji zvucnici to je kod mene bila praksa i ne tvrdim da netko drugi nije dozivio obratno il nedaj boze da je to nemoguce.Samo u mom osobnom iskustvu je bila ova prva varijanta.

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 13:26

Neznam ja uvik polazim od kvalitetnog zvucnika,naravno necemo pretjerivat ali kvalitetan zvucnik sa slabijim/jeftinijim pojacalom ce uvik bolje svirat od obrnute situacije..tim bolje sto je puno lakse unaprijedit zvuk s novim pojacalom nego kupnjom novog zvucnika i bavit se ponovno sa pozicioniranjem i slicno.!

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 14:07
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Neznam ja uvik polazim od kvalitetnog zvucnika,naravno necemo pretjerivat ali kvalitetan zvucnik sa slabijim/jeftinijim pojacalom ce uvik bolje svirat od obrnute situacije..tim bolje sto je puno lakse unaprijedit zvuk s novim pojacalom nego kupnjom novog zvucnika i bavit se ponovno sa pozicioniranjem i slicno.!
[/QUOTE]

Poboldao sam znakovito iz tvog posta...
Znam da je moje mišljenje daleko od mainstream razmišljanja no mnogi experimenti su doveli do njega.
Spojite kakve dobre cca 2000 kn zvučnike (AE100, Diamond 9.1, 10.1, kakve Monitor Audio Bronze i slično) na kakvo vrhunsko pojačalo pa javite dojmove. Nakon toga spojite pojačalo ili kakav receiver za 2000 kn na Bowers 800 seriju, Utopije, KEF Reference ili Wilsone pa poslušajte.
Sorry momci ali ova druga varijanta zvuči katastrofa...barem za mene...

Datum objave: 13.travanj.2020 u 14:22
Moja iskustva su da, solidna akustika, zaista dobro pojacalo, elektronika opcenito, moze napraviti magiju i sa "losijim" zvucnicima.

Puno je teze danas pronaci DAC ili amplifikaciju koja stvara "magiju" , nego zvucnike koji cens takvim pogonom lose svirati.

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 14:57

Koje zvucnike imas ono?

ej ti si najn tiin, man... obrva proteza smijeh

zvučnici imaju lijepu, linearnu impedancijsku krivulju, međutim realistično mjereno imaju i 83dB osjetljivost, traže određenu snagu. ne puste wate ali paše im moć ampa da propuše tranzijente po čitavom bandu at will...

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 15:01

Ma sve 5, puno je tu kombinacija ja se samo referiram na omjer cijene jeftiniji amp-skuplji dost zvucnici u mojoj praksi imali bolji ukupni dojam nego skuplji dosta amp-jeftiniji zvucnici to je kod mene bila praksa i ne tvrdim da netko drugi nije dozivio obratno il nedaj boze da je to nemoguce.Samo u mom osobnom iskustvu je bila ova prva varijanta.

tu postoje nepoznanice na relaciji zvučnik-prostor-smještaj, koje ti mogu utjecat na zaključak. tebi je skuplji zvučnik bolje sjeo u dani prostor, pretpostavljam, no moglo se dogoditi i obrnuto, i zaključak bi ti bio drugačiji

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 15:37

Ja bi razmislio i o ovom pojačalu, cijena 5900 Kn
https://www.psaudio.com/products/sprout100-integrated-amplifier/#tab-description" rel="nofollow - https://www.psaudio.com/products/sprout100-integrated-amplifier/#tab-description
Simpatično mi izgleda i vjerujem kako je dobar odnos cijene i kvalitete. Problem je što ga nema (novi) za uzeti kod nas (barem tako mislim), a volio bih imati opciju isprobavanja, ili lakšeg povrata ako nešto zapne.

Moja iskustva su da, solidna akustika, zaista dobro pojacalo, elektronika opcenito, moze napraviti magiju i sa "losijim" zvucnicima.

Puno je teze danas pronaci DAC ili amplifikaciju koja stvara "magiju" , nego zvucnike koji cens takvim pogonom lose svirati.

Pošto sam bacio pogled i na Cambridge Cx81/61/80...kakva su vaša (ne personaliziram, nego mislim i na ostale voljne komentirati) iskustva sa Cambridge pojačalima proteklih 10tak godina?
Soundnewsdino je spomenuo opciju i parasound 200 Classic integrated (pretpostavljam da radi sa njima). Pa sad u usporedbi CX81/80 i 200-tice...kako prevagnuti.

Moj možda najveći problem je što slušam sve...ama baš sve. Od rocka, bluesa, jazza...klasike....R'N'B-a....pop-a....electro sounda. Uglavnom u svakom žanru nađem nešto kvalitetno i zanimljivo za uho i ritam (nisam nikad diskriminirao). Od tuda i namjera da ne namećem kćeri samo nešto što ja volim, nego da joj dam širinu...pa nek ju odnese kud je odnese. 

Jedan poznanik je svojoj kćeri puštao samo Vivaldija i Zeppeline, misleći da će joj ta kvaliteta napraviti pozitivan glazbeni klik. Kad je jednog dana ušao u stan i čuo kako joj iz sobe idu narodnjaci....mogli bi reći kako se malo razočarao, jelte. Uglavnom, to njegovo iskustvo me je malo zamislilo, pa češće puštam stvari iz različih svijetova i žanrova. Tko sam ja da sudim što je dobro za nekog drugog

Datum objave: 13.travanj.2020 u 16:28

Poboldao sam znakovito iz tvog posta...
Znam da je moje mišljenje daleko od mainstream razmišljanja no mnogi experimenti su doveli do njega.
Spojite kakve dobre cca 2000 kn zvučnike (AE100, Diamond 9.1, 10.1, kakve Monitor Audio Bronze i slično) na kakvo vrhunsko pojačalo pa javite dojmove. Nakon toga spojite pojačalo ili kakav receiver za 2000 kn na Bowers 800 seriju, Utopije, KEF Reference ili Wilsone pa poslušajte.
Sorry momci ali ova druga varijanta zvuči katastrofa...barem za mene...
[/QUOTE]Naglasio sam bez ekstrema,amp od 2 soma kn nema sto trazit sa zvucnikom od 20K kn,dalje da ne govorimo,ali eto uzmi si jedan Denon PMA 2000AE,Primare A30,Unison Reasrch Secondo..vrlo fin zvuk mozes dobit..npr Dali Rubicon 6 spoji sa upola jeftinijem ampom npr nekim od predhodno navedenih...da se razumimo naravno da se sa kvalitetnijom amplifikacijo izvlaci i posljednji atom iz postojecih zvucnika i naravno da postoji more zvucnika koji nisu laki za upogonit,ali zato je hifi trziste raznovrsno i veliko da zadovolji skoro sve aspekte.
Eto ja bih s gustom spojio SF Olimpice 2 s mojim Pathosom i siguran sam u sve da bih bolje sviralo nego sad s trenutnim Operama..a razlika u cijeni duplo!
Sto zelim rec bolje to nego da kupim npr Pathos Kratos i spojim ih na trenuitne Opere..

-------------

Objavio: alexatpos
Datum objave: 13.travanj.2020 u 17:26
Ne bih se usudio komentirati sto je vaznije, amp, zvucnici ili 'ostalo' jer svaka teorija se  moze demantirati suprotnim primjerom.

Cini mi se kako se ovdje prilicno  zdravo za gotovo pretpostavlja kako postoji mnogo 'dobrih' ampova, koji ce, eto, dati dobar rezultat sa 'boljim' zvucnicima.

Moje skromno iskustvo mi govori kako je jako vazno prvo pronaci zaista odgovarajuci amp za neke zvucnike, iako mi se cini kako je barem u ovoj raspravi, prevladavajuce misljenje kako postoji puno 'dobrih' ampova koji ce u kombinaciji sa 'boljim' zvucnicima dati zadovoljavajuci ili cak bolji rezultat od tog utiska.

Medjutim, cini mi se kako postoji jedna nepoznanica (kod nekih) a to je kako zaista dobar amp 'svira' sa zaista dobrim zvucnicima.

Opet, iz mog skromnog iskustva, kada sam spajao razlicite ampove (sve bolje i bolje) na 'dobre' zvucnike, svaki put bih se zacudio koliko to 'bolje' svira, a prije toga sam bio itekako zadovoljan.

Kako rekoh, ne zastupam neku odredjenu teoriju, samo primjecujem.
Npr. mislim kako spomenuti Pathos Logos (kada ga Goran vec spominje) ne bi dao neke 'posebne rezultate na SF Olympici 2 i vjerujem kako bi se lova za tako nesto (zvucnike) dala bolje rasporediti, osim u slucaju kada bi covjek odmah znao da je to samo privremeno rjesenje.

Sto se tice postavljenog pitanja iz inicijalnog posta, za nekih 1t eura ili cak vise, covjek u second handu vec moze traziti pojacalo koje je kostalo cca 20'? i ja bih svakako trazio provjerena rjesenja koja ce u buducnosti moci podrzati i 'bolje' zvucnike.

P.S. Nisam slusao puno Focala, niti pratim modele, no Dioklecijan (Botic) ih ima (velike samostojece)i pogoni ih klonom Pass a i to zaista dobro svira.
Mozda ni taj put nije za odbaciti, pogotovo sto se takvo pojacalo moze nabaviti za manje love nego 'original' a provjereno je rjesenje koje pruza puno, pogotovo za omjer ulozenog novca...

p.p.s. Glava, imas pm

Datum objave: 13.travanj.2020 u 18:09

tu postoje nepoznanice na relaciji zvučnik-prostor-smještaj, koje ti mogu utjecat na zaključak. tebi je skuplji zvučnik bolje sjeo u dani prostor, pretpostavljam, no moglo se dogoditi i obrnuto, i zaključak bi ti bio drugačiji

Pa to sam i rekao da je oboje moguce no meni i vise navrata sjelo bolje varijanta skuplji zvucnik jeftiniji amp razlika oko 100-150% u cijeni a imal amp 250% skuplji od zvucnika i to mi je bilo sveukupno slabiji zvuk cisto moja iskustva nista vise od toga.

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 18:41
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Ne bih se usudio komentirati sto je vaznije, amp, zvucnici ili 'ostalo' jer svaka teorija se  moze demantirati suprotnim primjerom.

Cini mi se kako se ovdje prilicno  zdravo za gotovo pretpostavlja kako postoji mnogo 'dobrih' ampova, koji ce, eto, dati dobar rezultat sa 'boljim' zvucnicima.

Moje skromno iskustvo mi govori kako je jako vazno prvo pronaci zaista odgovarajuci amp za neke zvucnike, iako mi se cini kako je barem u ovoj raspravi, prevladavajuce misljenje kako postoji puno 'dobrih' ampova koji ce u kombinaciji sa 'boljim' zvucnicima dati zadovoljavajuci ili cak bolji rezultat od tog utiska.

Medjutim, cini mi se kako postoji jedna nepoznanica (kod nekih) a to je kako zaista dobar amp 'svira' sa zaista dobrim zvucnicima.

Opet, iz mog skromnog iskustva, kada sam spajao razlicite ampove (sve bolje i bolje) na 'dobre' zvucnike, svaki put bih se zacudio koliko to 'bolje' svira, a prije toga sam bio itekako zadovoljan.

Kako rekoh, ne zastupam neku odredjenu teoriju, samo primjecujem.
Npr. mislim kako spomenuti Pathos Logos (kada ga Goran vec spominje) ne bi dao neke 'posebne rezultate na SF Olympici 2 i vjerujem kako bi se lova za tako nesto (zvucnike) dala bolje rasporediti, osim u slucaju kada bi covjek odmah znao da je to samo privremeno rjesenje.

Sto se tice postavljenog pitanja iz inicijalnog posta, za nekih 1t eura ili cak vise, covjek u second handu vec moze traziti pojacalo koje je kostalo cca 20'? i ja bih svakako trazio provjerena rjesenja koja ce u buducnosti moci podrzati i 'bolje' zvucnike.

P.S. Nisam slusao puno Focala, niti pratim modele, no Dioklecijan (Botic) ih ima (velike samostojece)i pogoni ih klonom Pass a i to zaista dobro svira.
Mozda ni taj put nije za odbaciti, pogotovo sto se takvo pojacalo moze nabaviti za manje love nego 'original' a provjereno je rjesenje koje pruza puno, pogotovo za omjer ulozenog novca...

p.p.s. Glava, imas pm
SF Olympice sam spomenuo onako usput ka zvučnike koji su duplo skuplji od postojećeg ampa i koji se napredak dobije ulaganja u skuplji zv. vs  skuplji amp usporedno s trenutnom kombinacijom.
Pitanje dal će bolje svirat sa Pathosom trenutne OPERE SECONDE SE ili klasa poviše OPERA CALASS DIVA?
Ja vjerujem i biram kvalitetniji zvučnik prije nego skuplji i kvalitetniji amp.

I da slažem s s konstatacijom da se osjetnu iznenađujuće promjene na bolje stavljanjem kvalitetnijeg ampa,na starijim operama sam ih promijenio 4 i uvijek bio iznenađen boljim zvukom..

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 20:48
Nema smisla da covjeku, kidnapiramo temu, pa cu biti kratak, jer je nepotrebno pricati o hipotetskim situacijama.
Osim u slucaju kada bi amp te klase bio privremeno rjesenje (dok se ne nadje ili ne kupi amp koji bi slagao sa zvucnicima spomenute klase) kupovina istih i spajanje na takav amp ne bi bila mudro potrosena lova.

Mislim cak kako su i sve spekulacije na tu temu nepotrebne, te iako ne treba generlizirati, ali neka labava pretpostavka je kako bi sve komponente u sistemu trebale biti slicnog nivoa.
Naravno kako je moguce 'ovo i ono', ali mislim kako se o tome ne bi trebala razvijati posebna diskusija 

Datum objave: 13.travanj.2020 u 21:59
Znam kakvo mišljenje uglavnom prevladava. Pisali smo o tome prije 10-tak godina. Butros i ja na jednoj strani a svi ostali na drugoj...haha
No dobro...razumijem zašto je tako. Sve se čuje i sve ima upliv na zvuk i bilo bi najbolje kada bi se sve moglo beskompromisno riješiti. No kako u 99% slučajeva moramo raditi kompromise za mene je jasno. Kada bi birao dali u postojećem sistemu uložiti u pojačalo ili zvučnike odabrao bi pojačalo. Bilo bi idealno da mogu u oboje ali ako ne mogu........

Datum objave: 13.travanj.2020 u 22:07

.
Naglasio sam bez ekstrema,amp od 2 soma kn nema sto trazit sa zvucnikom od 20K kn,.

Po tome nemaju što zvučnici od 2 soma kuna raditi s pojačalom od 20 k Kn. No znaju se dogoditi ugodna iznenađenja...

Objavio: jerga
Datum objave: 13.travanj.2020 u 22:29
Ja se mogu samo pridružiti onima koji prednost daju pojačalu tj. da prosječan zvučnik može dobro zvučati sa kvalitetnim pojačalom što u kontra slučaju nisam imao prilike čuti.

Datum objave: 13.travanj.2020 u 22:31
U mene je relativno jednostavna situacija pa nemam dvojbi. Trebam uložiti u pojačalohaha

Datum objave: 13.travanj.2020 u 22:48
Čuj, uvijek se možeš pridružit tamnoj strani. Čim shvatiš da sva tehnički ispravna pojačala zvuče isto, odmah ćeš imat manju glavobolju. haha
A kad smo kod toga, preporučam Audiolab 8000C + P.  Ima čak i na njuški jedan.

Datum objave: 13.travanj.2020 u 22:53
problem je što 100% tehnički ispravna pojačala ne postoje. iz tog razloga svako zvuči različito

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 23:06
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Ja se mogu samo pridružiti onima koji prednost daju pojačalu tj. da prosječan zvučnik može dobro zvučati sa kvalitetnim pojačalom što u kontra slučaju nisam imao prilike čuti.
Zvucnik nikako ne moze svirat bolje nego sto moze i sto mu je sam domet/klasa,pa nemos ocekivat od Dali Zensor 1 u kombinaciji sa bilo kojim ampom od 15-20Kkn  da nadsvira Dali Rubicon 2 .
Evo uzmimo ova dva zvucnika jedan 2Kkn i drugi 10Kkn ista firma i spojimo ga na amp od 5Kkn,sto ce bolje svirat..da ne govorim o buducem upgredu gdje izvlacimo jos vise iz Rubicona..

Govorim iz aspekta da neidemo u ekstreme..npr ja sam imao Infinity Kappe 200 u kombinaciji sa Denon PMA 1500AE,posli sam upgredao zvucnike sa Opera Seconda MK1..i napredak je bio enorman,sto mislite da sam trebao kupit Denon 2000AE i dobit bolji zvuk nego sa Operama?Ili sam trebao kupit NAD M3 kojeg sam posli upasao sa Operama?

Naravno da sam sa NADom dobio puno vise nego s Denonom ali tesko da bih se NAD u kombinaciji sa Infinity Kappama priblizio zvuk Opera/Denon kombom!

-------------

Datum objave: 13.travanj.2020 u 23:13

problem je što 100% tehnički ispravna pojačala ne postoje. iz tog razloga svako zvuči različito

Da, iz razloga sto 'tehnicki ispravna' pojacala ( to sigurno vrijedi i za ostale komponente) ne postoje, zato 'cujemo' i strujne kabele.....na 'tehnicki ispravnijim' uredjajima 'ne cuje' se ni razlika kod ostalih kabela...
cool

Razlicite topologije, materijali i konstrukcije, sigurno nemaju veze s time kako pojacala 'zvuce'...a ni to na koje su zvucnike spojeni...

Izgleda kako se ova prica pojacalo/zvucnik nastavlja, pa onda bi barem pomoglo kada bi se koristili konkretni primjeri takvih kombinacija, nebitno koja kombinacija je u pitanju (jeftino/skupo)

Datum objave: 13.travanj.2020 u 23:14
Goran ST quote:

Čini mi se da me baš nisi razumio. Ovo o čemu pišeš je nešto sasvim drugo...

Datum objave: 13.travanj.2020 u 23:38

Čuj, uvijek se možeš pridružit tamnoj strani. Čim shvatiš da sva tehnički ispravna pojačala zvuče isto, odmah ćeš imat manju glavobolju. haha
A kad smo kod toga, preporučam Audiolab 8000C + P.  Ima čak i na njuški jedan.
Thanks za preporuku.

Što se tiče ovog dijela tehnički ispravnih pojačala.....pitam za ove neke marke (prvenstveno marke, ne same modele) jer znam da se stvari više ne proizvode kao što su se nekad, prvenstveno u smislu "trajanja". Iz tog razoga me zanima vaše mišljenje "kvalitete" tih nekih pojačala (u smislu trajanja, ne da li je moglo biti bolje napravljeno).

Zbog svojih nekih kriterija, jedna od alternativa mi je novo pojačalo. I volio bih biti miran barem 10tak godina (ne očekujem da ću živjeti još 40tak pa mi ne treba ni durabilnije pojačalohaha).

Ovih dana sam dosta čitao okolo naokolo, dosta stvari i po ovom forumu. Vidim ima dosta "specijalaca" (ne mislim negativno), a zato sam i dosao pitati i štogod naučiti, iako ima dosta stranih foruma. Međutim, problematika kad si dobar u nečemu, znači da su ti i korijeni očvrstili, pa se teško repozicionirati. Ponekad je lakše naučiti nešto novo (ili sagledati iz različitih kuteva gledišta) kad si malo prazniji u glavi, kao ja po ovim stvarimasmijeh

Datum objave: 13.travanj.2020 u 23:54
Povremeno se u prodaji zna pojaviti Pathos classic (mk3) u sh i cijene mu budu oko 1t eur. Novi je cca 20ak tkn.
Sasvim solidno pojacalce, ako ti se dopadne zvukom i legne karakterom na te zvucnike (nisam ih nikad cuo)
Takodjer, nazovi i Bozu u roberto shopu, covjek vjerojatno i ne zna sta ima sve u svojoj ali babinoj spilji (mnogo toga nije oglaseno)
Vjerujem kako ces tamo najprije naci nesto sto ti odgovara, a i uvijek kasnije mozes zamijeniti za nesto bolje

Objavio: Kalle242
Datum objave: 14.travanj.2020 u 12:27

Goran ST quote:

Čini mi se da me baš nisi razumio. Ovo o čemu pišeš je nešto sasvim drugo...

Ma jasno je ko dan da Ce neki prosjecan zvucnik raditi bolje sa iznadprosjecnim pojacalom odnosno dovesti cemo zvucnik do ruba iskoristivosti.

S druge strane cemu, spojis neki bolji zvucnik na to isto pojacalo odmah je sve bolje 

I da cuo sam bolje zvucnike na jeftinijim ampovima nije ni to bas bilo lose kako kad i zavisi kakav amp

Datum objave: 14.travanj.2020 u 12:42
jeftiniji vs skuplji amp: tipično, manje snage, poddimenzionirana napajačka sekcija, izlazni kondovi slabijeg kapaciteta, komponente lošije kvalitete unutra (ne ulazeći u uspjelost dizajna). bilo što od navedenog odrazit će se nužno na izlaz iz zvučnika, i jasno da koja god klasa bila zvučnika, ako je iole dobro napravljen, takav amp ne može iskoristiti njegove mogućnosti

jeftiniji vs skuplji zvučnik - može, ali i ne mora nužno biti lošija kvaliteta drivera, izrade ili dijelova za skretnicu. uvjetna jeftinoća može biti i odrazom naprosto puno manjeg zvučnika, limitiranog donjim krajem frekventnog opsega, ali inače kvalitetnog, sposobnog za solidnu prezentaciju

-------------

Objavio: Sten
Datum objave: 14.travanj.2020 u 12:45

Povremeno se u prodaji zna pojaviti Pathos classic (mk3) u sh i cijene mu budu oko 1t eur. Novi je cca 20ak tkn.
Sasvim solidno pojacalce, ako ti se dopadne zvukom i legne karakterom na te zvucnike (nisam ih nikad cuo)...
Nema toga za 1k eura. Mk1 da (možda malo i manje), ali mk3 tek za 9-10k kuna. Tu i tamo mi zapne za oko u oglasnicima, samo zato što frend ima.

I slažem se da se čini kao jako dobro pojačalo (na osnovu onog što čuh kod njega), iako ga nisam vukao doma, pa ne mogu baš 100% tvrditi proteza

-------------
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->Goldmund Telos 390.2->Totem Mani 2(mod)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius-Atacama XL600

Datum objave: 14.travanj.2020 u 12:55
Imaš ovdje raznih pojačala na akciji

http://hd-multimedia.com/demo-oprema/" rel="nofollow - http://hd-multimedia.com/demo-oprema/

Datum objave: 14.travanj.2020 u 13:04
Sjecam se ovog ampa sa jedne prezentacije u klubu, 10000kn je odlicna cijena

https://www.hifinews.com/content/storm-audio-v55-vertigo-%C2%A33490" rel="nofollow - https://www.hifinews.com/content/storm-audio-v55-vertigo-%C2%A33490

Datum objave: 14.travanj.2020 u 13:20
a stanje 7/10, i bez garancije ide. u prijevodu, neočuvani SH van garancije
btw. nisu li ovi malo napumpali nove cijene prije sniženja, da izgleda bolje sniženje?

-------------

Datum objave: 14.travanj.2020 u 13:58
Sta znaci 7/10?

Novi je kostao 30000 za trećinu cijene nije lose a amp i nije pretjerano star sto Ce reci da ima manje od 10 godina 

Datum objave: 14.travanj.2020 u 14:01
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Sasvim solidno pojacalce, ako ti se dopadne zvukom i legne karakterom na te zvucnike (nisam ih nikad cuo)...
Nema toga za 1k eura. Mk1 da (možda malo i manje), ali mk3 tek za 9-10k kuna. Tu i tamo mi zapne za oko u oglasnicima, samo zato što frend ima.

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pathos-classic-mk3-oglas-22269598" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pathos-classic-mk3-oglas-22269598

Datum objave: 14.travanj.2020 u 14:09
Malo nezahvalno pitanje.... ukoliko se ubode neko starije pojačalo, koliko bi refrešanje istog moglo doći (cca)? Znam da ovisi o pojačalu i njegovom stanju (zato i nezahvalnost pitanja), ali nemam nekoga da ga za ruku povučem provjeravajući nešto prilikom kupnje.....pa da imam i taj mogući parametar u kalkulaciji..

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net