Ispiši stranicu | Close Window

Interkonekti - srebro ili bakar

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15085
Datum ispisa: 02.travanj.2020 u 14:56
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Interkonekti - srebro ili bakar
Objavio: Muzikman
Tema:: Interkonekti - srebro ili bakar
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 12:02
Puno kabela sam probao i uvijek ja srebro bolje od bakra.Samo losiji uredjaji bolje podnose bakrene kabele, jer im otvorenost srebra ne odgovara. Naravno, razlika u cijeni bakrenih i srebrnih kabeela je velika, pa i to odlucuje.

-------------
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)

Odgovori:
Objavio: Apparatus
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 12:24
Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Puno kabela sam probao i uvijek ja srebro bolje od bakra.Samo losiji uredjaji bolje podnose bakrene kabele, jer im otvorenost srebra ne odgovara. Naravno, razlika u cijeni bakrenih i srebrnih kabeela je velika, pa i to odlucuje.

Skroz se slažem kolega. Ovako ugrubo jer uvijek ima odmaka i specifičnih slučajeva, ali generalno da. Vidim, imaš AQ Kilimanjaro zvučnički drot. Taj mi je svojedobno bio napet, ali nisam ga mogao naći, a pogotovo ne za probu prije kupnje što smatram obvezom prema sebi.

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Objavio: Kalle242
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 13:00

Samo losiji uredjaji bolje podnose bakrene kabele, jer im otvorenost srebra ne odgovara.

Nije svo srebro isto, neki su kablovi otvorenog finog i rezolutnog zvuka, a neki ti zabijaju šestar u uho.haha
Ima ih pak da znaju zvučati čak i toplo i tjelesno ko neki masni bakrenjak... zavisi to o materijalu, geometriji, izolatorima itd.

Objavio: alexatpos
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 13:43
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Skroz se slažem kolega. Ovako ugrubo jer uvijek ima odmaka i specifičnih slučajeva, ali generalno da. Vidim, imaš AQ Kilimanjaro zvučnički drot. Taj mi je svojedobno bio napet, ali nisam ga mogao naći, a pogotovo ne za probu prije kupnje što smatram obvezom prema sebi.

Ne treba generalizirati,pogotovo sa novijim generacijiom uredjaja koji favoriziraju rezoluciju, odnosno koji su <napiljeni<kolokvijalno receno. Vise puta sam se uvjerio upravo u suprotno.

Objavio: zed_alive
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 13:44
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Ne treba generalizirati,pogotovo sa novijim generacijiom uredjaja koji favoriziraju rezoluciju, odnosno koji su <napiljeni<kolokvijalno receno. Vise puta sam se uvjerio upravo u suprotno.

suprotno, što?

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Objavio: dan the man
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 14:25
Ja se skrasio s AQ Cheetah interkonektom. Nekako mi u optimumu cijenom. Sigurno ima boljih, ali po kojoj cijeni? Vrebao sam sky, ali naletio na fejk. Čovo bio siguran da ima oriđiđi. Tako da pušem na hladno.

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Datum objave: 06.ožujak.2020 u 14:46
Meni je srebro uvijek radilo bolje, a sad yebiga. 

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Datum objave: 06.ožujak.2020 u 15:02

obzirom da ti je onaj 'početni' album od Black Sabbath referenca za snimke rocka, brijem da imam neke ideje zaš ti svako srebro paše...

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 15:13
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Nije svo srebro isto, neki su kablovi otvorenog finog i rezolutnog zvuka, a neki ti zabijaju šestar u uho.haha
Ima ih pak da znaju zvučati čak i toplo i tjelesno ko neki masni bakrenjak... zavisi to o materijalu, geometriji, izolatorima itd.

Radili test na srebu. U prvom slučaju koristili prirodnu svilu, u drugom teflon. Zanimljivo je, da je svila (sad če Gašo) dala prizvuk sličnan osečaju kada bi je uzeli u ruku. Obečavam da neču pisati o drugim testovima pošto če me pojedinci razvaliti haha 
Baš me ova tema motivirala da se poigram diy digitalnim kabelom, imam tri različite žice srebra i neke dobre konektore.

Datum objave: 06.ožujak.2020 u 15:28
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

obzirom da ti je onaj 'početni' album od Black Sabbath referenca za snimke rocka, brijem da imam neke ideje zaš ti svako srebro paše...
Ideje su skroz dobra stvar kad sviću onomu tko zna što bi s njima.

-------------

Datum objave: 06.ožujak.2020 u 16:34

Samo losiji uredjaji bolje podnose bakrene kabele, jer im otvorenost srebra ne odgovara.

Sve istina. Ne treba biti iskljuciv, slazem se.

-------------
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)

Objavio: Sten
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 17:00

A što si ti uopće slušao od srebra? Svoj Sky i možda još neki Audiotruth i to je to. Dakle, sve u svemu 2 modela, 'ajd nek' bude i 3, da ne ispada da pretjerujem haha
Ima srebra koje para uši (naravno manje ili više, ali ono uistinu odlično ne smije ni malo) i to kod prilično respektabilnih brendova (Audio Note, Wireworld, Kimber … prvi mi padoše na pamet), a u ostalim varijantama da i ne pričam.

Ja bih samo rekao da su ponajbolji kabeli od srebra bolji od ponajboljih kabela od bakra. Razlika nije "nebo i zemlja", ali se lijepo čuje.

-------------
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius, Atacama XL600

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 17:15
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Ja se skrasio s AQ Cheetah interkonektom. Nekako mi u optimumu cijenom. Sigurno ima boljih, ali po kojoj cijeni? Vrebao sam sky, ali naletio na fejk. Čovo bio siguran da ima oriđiđi. Tako da pušem na hladno.

To je jedan od rijetkih AQ gornje klase koji mi nikako nije legao.

Objavio: spacelab
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 17:37
Ja sam se skrasio s Nordost Tyr interkonektom, bolje vozi od AQ i Kimbera

Datum objave: 06.ožujak.2020 u 18:14
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ionako svi već znaju da je kod tebe ili AQ ili ništa mig
Sad bih ja opet trebao pisati o svojoj povijesti kabela ko prije par mjeseci jer ti ne čitaš. Drugim riječima, više no dovoljno. Barem nisam godinama glorificirao onu smiješnu žičicu (Kimber PBJ) jedino dobru za vezanje vreća krumpira prije transporta kamijonom. Pogledaj clip do kraja i pomno slušaj. Ti si onaj klinac (pljunuti-ko da tebe slušam), a ja legendarni George Kennedy, onaj unutra.
smijeh2

-------------

Datum objave: 06.ožujak.2020 u 18:45

... Drugim riječima, više no dovoljno...
Ah, sorry, onda sve OK. Odnosno AQ, AQ, AQ, AQ ... haha
Btw. ne gledam klipiće, linkove ili slično kao vrst odgovora.

-------------
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)

Objavio: jerga
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 19:44
Srebro stvara neku ovisnost... povratak na bakar je skoro pa nemoguć odnosno samo u slučaju rasprodaje obiteljskog srebra. Naravno mislim na određene kabele. Sjećam se kad sam ubo KCAG na CD player, doslovno šok. Nije mi legao u sistem, ali tražio sam dalje dok nisam završio tu priču sa AQ Amazon.

Objavio: hudo
Datum objave: 06.ožujak.2020 u 20:08
Evo uboo onaj AQ sa njuskala prema vasoj preporuci (nek vam je na dusu ako mi se ne svidja), da konacno zamjenim Alliexpress Nordost Odin od 100€ (koji radi sasvim dobro za kabel do 100€). Slabo ima AQova ovdje u irskoj pa nikako da nabavim neki za probu, a ovaj vikend letim nazad i prolazim kroz Zg.
Al volio bi cut jos srebra, imao sam jedino nekoliko jeftinih original nordosta i to mi uopce nije pasalo, radilo cak suprotno i puno losije od najobicnije zice.

-------------
Roon PC - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Premium pre - Nord NC500 power - Focal 1028be

Datum objave: 07.ožujak.2020 u 09:30

Ah, sorry, onda sve OK. Odnosno AQ, AQ, AQ, AQ ... haha
Btw. ne gledam klipiće, linkove ili slično kao vrst odgovora.
Da, samo AQ. Isključivo. Slobodno pogledaj klipić. Mali je isti ti. Zapljunuti.
haha

-------------

Objavio: vdem
Datum objave: 07.ožujak.2020 u 15:23
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Srebro stvara neku ovisnost... povratak na bakar je skoro pa nemoguć odnosno samo u slučaju rasprodaje obiteljskog srebra. Naravno mislim na određene kabele. Sjećam se kad sam ubo KCAG na CD player, doslovno šok. Nije mi legao u sistem, ali tražio sam dalje dok nisam završio tu priču sa AQ Amazon.
Da, ovisnost. Da li je stvar u samo srebru ili ovisnosti u smislu da kvalitativni korak unazad nije podnošljiv je za raspravu.

Jer i u mom slučaju je AQ Amazon bio kraj te priče. Dok prije koju godinu (čisto iz kurioziteta) nisam ubo Wild Blue Yonder... i... trenutno zayebo sam sebe.

Možeš jedanput pogađat koji kabel mi je u sistemu. haha

-------------

Datum objave: 07.ožujak.2020 u 16:45
Ovo je dobro, da stvara ovisnost. Moze bit. Samo sto za dobro srebro treba puno monies

-------------

Datum objave: 07.ožujak.2020 u 17:05

Ovo je dobro, da stvara ovisnost. Moze bit. Samo sto za dobro srebro treba puno monies
Ovo drugo: Ta tvrdnja stoji ali danas u vrijeme kada možeš bilo što kupiti i bilo gdje na planeti, postoj i šansa za dokazati suprotno. Uz malo (puno) sreće i ponešto rizika naravno.

Datum objave: 07.ožujak.2020 u 17:10

Ovo drugo: Ta tvrdnja stoji ali danas u vrijeme kada možeš bilo što kupiti i bilo gdje na planeti, postoj i šansa za dokazati suprotno. Uz malo (puno) sreće i ponešto rizika naravno.

Da, ali ipak smo u Hrvatskoj debelo limitirani onim sto mozemo probati prije kupnje u vlastitom sistemu. Mozemo samo sanjati o americkom "30 days money back guarantee". Koliko je novaca otislo na temelju recenzija i tudjih misljenja, jer je bilo: ili tako ili nikako...

-------------

Objavio: Gašo
Datum objave: 07.ožujak.2020 u 17:22
Postoji i manje stresno rijesenje, nazoves Maru i probas/narucis/kupis odlicno srebro

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 07.ožujak.2020 u 17:37
To svakako. Covjek od povjerenja, po mom iskustvu. Doduse, nisam mislio samo na kabele.

-------------

Datum objave: 07.ožujak.2020 u 18:14
Ja koji ne trosim puno vremena i novaca na opservacije kabela probao/poslusao njegove Maduro S i rekao sam sebi, ok, ovo je dobro u svakom pogledu, kabel koji ke realno vrlo neutralan i resio. Bez stresa, bez natezanja, bes gubitaka na kupi-prodaj dok ne dođes do neceg dobrog. Imam jos par dobrih ICova tipa Gothama s furde od 0kn ili jednog srebra koje sam dobio u razmjeni za izradu jednog divajsa. Uglavnom razlike su minorne.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 10.ožujak.2020 u 17:31
Za Lapis-a kažu da je slabiji na basu ...

Objavio: kela
Datum objave: 11.ožujak.2020 u 06:58
Meni se svidja kako radi Audio Note Sootto znjora ako pricamo o srebru. I da, za rezoluciju srebro je level up nad bakrom, samo nije svaka znjora ista niti pase bilo gdje.

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 08:58
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Tko kaže? Možda netko s nedovoljno dobrom opremom pa kad mu Lapis napravi pičvajz u smislu povećanja rezolucije, smanji mu se saft u zvuku, isti onaj kojeg nije ni trebalo biti i nekakav naviknuti tonski balans se promijeni pa ne treba odmah kriviti iključivo kabel. Ne spaja se to bilo kamo već na ozbiljniju opremu koja nema velikih nedostataka u cjelini. Tim kabelom nećeš postići neku sinergiju kako se to gordo zove, a koja se u nižim klasama svodi praktički na maskiranje jednog problema drugim u ime nekakvog kvazi optimuma. To je prilično brutalno protočan drot s minimumom karaktera. Nije zahvalno generalizirati, ali mislim da je to jedna od target žica koju ima smisla probati, za sustave visoke srednje klase koji su sami po sebi bez jako ozbiljnih ograničenja. Jbg, meni je to bilo jako dobro u jednoj fazi razvoja.

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 14:09

Tko kaže? Možda netko s nedovoljno dobrom opremom pa kad mu Lapis napravi pičvajz u smislu povećanja rezolucije, smanji mu se saft u zvuku, isti onaj kojeg nije ni trebalo biti i nekakav naviknuti tonski balans se promijeni pa ne treba odmah kriviti iključivo kabel. Ne spaja se to bilo kamo već na ozbiljniju opremu koja nema velikih nedostataka u cjelini. Tim kabelom nećeš postići neku sinergiju kako se to gordo zove, a koja se u nižim klasama svodi praktički na maskiranje jednog problema drugim u ime nekakvog kvazi optimuma. To je prilično brutalno protočan drot s minimumom karaktera. Nije zahvalno generalizirati, ali mislim da je to jedna od target žica koju ima smisla probati, za sustave visoke srednje klase koji su sami po sebi bez jako ozbiljnih ograničenja. Jbg, meni je to bilo jako dobro u jednoj fazi razvoja.

Uvjetno rečeno svo to starije quest srebrno žicovlje baca tjelesno na tanju i otvoreniju stranu i lapis i diamond i amazon od ovih koje sam imao no vrlo je rezolutno, nema maskiranja i prikrivanja detalja. Ako sustav nema safta/mesa/basa tak će i ić van.

Netko će reći da je to neutralno, no taj pojam je izlizan, pa neću.haha

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 15:00
Pa to sam i reko. Radi upravo ono što dobra žica i treba raditi: ne mulja. Pa dobiješ u facu prilično realnu sliku. Onda se to nekomu ne sviđa pa veli da mu nije legao u sistem. 
haha
A pojam neutralnosti ne može biti izlizan nikad, ukoliko se špreha zove audio.

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 15:19
pa ako nekome sve skupa sustav naginje na svjetliju ili suhlju stranu moguće da mu neće mu neće leći ti kablovi, syebat će tonski balans ili će sustav zvučati "tanje" i ne više ni blizu neuRalnom, badava ti onda more detalja i odvrnuta pipa ako voda postane prehladna. haha

Zato treba imati za svaku priliku kabel. haha

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 16:08
Pa to sam i reko MkII. Onda će vlasnik sustava kukati da mu kabel nije u sinergiji pa će se usrećiti s nekim van den Muljem ili sl.
haha

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 16:11
postoje i drugi dobri kablovi koji su drugačiji doduše od tih questova, a opet nemaš osjećaj da imaš van den mulj u sustavu. To su entry level 102mkIIi spikehaha

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 16:21
ako neki kabel roll offa baseve ili prenaglasi visoke, nema govora o neutralnom ne
o neuRalnom, to već možda haha

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 16:53
I ti si u entry level žicama haha

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 17:14

postoje i drugi dobri kablovi koji su drugačiji doduše od tih questova, a opet nemaš osjećaj da imaš van den mulj u sustavu. To su entry level 102mkIIi spikehaha
Postoje naravno. Cardas na primjer. Za treće niti ne znam jer ipak nisam mazohist.
haha 
I van den Mulj navodno ima vrhunskijeh žičurda. Navodno. 
haha

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 17:48
I Emerald i lapis su odlični kabeli. Konstrukcija identična (tu su bila oba X3) osim jedan bakar drugi srebro. Razlika u zvuku očekivana, emerald puniji bas, lapis rezolutniji. Ponašanje u sustavu kako je Apparatus lijepo objasnio. Dva vrlo dobra kabela koji se mogu ubosti za male pare. Puno njih se pita kakav je lapis u odnosu na diamonda pa da bude jasno: Lapis nema šanse u usporedbi niti s “najobičnijim” diamondom a kamoli sa kasnijim izdanjima.

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 18:26
Vjerujem da nema šanse. Meni je bilo interesantno, prije dosta godina, proučiti kako AQ dovraga dozira zvuk tako da mu skuplji i recimo hijerarhijski jači model, obvezno, uvijek i nepogrješivo zvuči bolje od modela niže. Mogao sam to zato jer se nikad nisu sramili pokazati žice iznutra i temeljito ih opisati. Raj za fejkere.
haha

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 19:36
Dakle ni jedan AQ nije neutralan jer svaki ima neki svoj upliv na zvuk.

Nemre neutralan kabel biti preneutralan za ovakav ili onakav sustav, kakve su to nebuloze???

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 19:44
Ne treba doslovno shvatati napisano... Recimo... AQ ima manji upliv na zvuk od svih ostalih. I onda je - neutralniji od ostalih. Tako gledano nisu nebuloze.

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 20:04

I Emerald i lapis su odlični kabeli. Konstrukcija identična (tu su bila oba X3) osim jedan bakar drugi srebro. Razlika u zvuku očekivana, emerald puniji bas, lapis rezolutniji. Ponašanje u sustavu kako je Apparatus lijepo objasnio. Dva vrlo dobra kabela koji se mogu ubosti za male pare. Puno njih se pita kakav je lapis u odnosu na diamonda pa da bude jasno: Lapis nema šanse u usporedbi niti s “najobičnijim” diamondom a kamoli sa kasnijim izdanjima.

Meni, u mom sustavu je Diamond X3 bio puno bolji od X2.
Valjda je to utjecaj marketinga.

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 21:05
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Ne treba doslovno shvatati napisano... Recimo... AQ ima manji upliv na zvuk od svih ostalih. I onda je - neutralniji od ostalih. Tako gledano nisu nebuloze.

A jak ti je argument.  ...od svih ostalih, a međusobno se cujno razlikuju sami AQ kabeli.

Ja bi trebao reci na to, aha ok, onda je neutralan.haha

-------------

Datum objave: 11.ožujak.2020 u 21:18
Ti si ničim izazvan napisao to što si napisao. Neutralnost je tvoj argument, ne moj.

-------------

Objavio: ZlyM
Datum objave: 11.ožujak.2020 u 22:17
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Dakle ni jedan AQ nije neutralan jer svaki ima neki svoj upliv na zvuk.

Nemre neutralan kabel biti preneutralan za ovakav ili onakav sustav, kakve su to nebuloze???

Navedi jedan kabel koji nema upliv u zvuk (između ostalog iz tog razloga se kabeli čuju).
Kako si mogao usporediti idealan slučaj "da kabela nema" odnosno da je to referenca zvuka,
sa drugim kabelom koji ti je dao isti ili najsličniji rezultat.

-------------
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD

Objavio: 11duc
Datum objave: 11.ožujak.2020 u 23:56
Toliko želim napisati da je sve to zbog tehničko neispravnih uredjaja, ali neču haha Inače ako pričamo o AQ kabelima, kada predješ iz Lapisa na Dimonda tek onda čuješ koliko Lapis zrnat.

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 09:40
Jel itko probao ista drugo osim Lapis Apis AQ MIT?
Tko je probao AN Sootto za usporedbu?

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 09:46
Pa sad baš da je zrnat, to nisam nikad čuo. Al neka tebe. Ionako je sve subjektivno, a jedino apsolutno objektivno na ovome svjetu je upravo baš to da je sve subjektivno.
obrva
No dobro, kako je AQ dozirao zvuk obzirom na cijenu? Recimo, kojim su sve smicalicama proizvođači služili da im n.pr. CD plejeri zvuče sve bolje kako raste cijena, dobro mi je poznato. Ali, kako to učiniti sa žicama, majkumu? A činjenica je da je svaki (tako je uostalom i danas) AQ zvučao sve bolje (neutralnije) kako je rasla cijena? Kad se zagledaš u grafički prikaz njihove upravo legendarne AudioTruth serije interkonekata izgleda sasvim logično, naravno ukoliko si iole upućen u osnovna svojstava materijala za izradbu dobrijeh žičurda. Kako to rade drugi? Slično. Kimber na primjer, ali tema je AQ. Pa lectejkaluk:

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 09:50
'el morti znaš koliki je ukupni presjek jedne grane kod Lapisa, a koliki kod Diamonda (morti i koji su pojedinačni presjeci korišteni)? 

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 10:14
Što znači presjek grane? Pitaj Olifa, on je neki dan rezal voćke.
haha
Slika jasno pokazuje da je Diamond ništa drugo nego ukupno 3 Lapisa u jednom črevetu. Barem kaj se metalurgije dotikavle.

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 10:47
Lapis: 22 AWG = 0.33mm2 (jedan vodič)
Diamond: 19 AWG = 0.65mm2 (22+24+26 AWG)

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:04
kao zračni dizajn, međutim teflon unutarnji omotač plus teflon cjevčice između vodiča, radi držanja distance i litz geometrije. zraka još najmanje. mogli su bar neki pamuk metnuti umjesto tih teflon cjevčuga

Lapis je dosta elementarno dizajniran, dakle radi se o jednoj relativno debeloj žičurdi, neoptimalnog presjeka, pa će bit više skin efekta

kod Diamonda su vodove odvojili u zasebno izolirane teflon bužire, a u svaki lupili tri vodiča različitih presjeka (što je povoljnije , a ukupni presjek je dupli u odnosu na Lapis

ja sam si radio s neizoliranim OCC 2*26 + 1*24 AWG. to je ukupni presjek 0.46mm2, presjekom dakle skoro na pola puta između Lapisa i Diamonda. izolator je isključivo široki (preko 3mm dijametra iznutra) teflon bužir, istvistano u par, unutra samo zrak. najveća ranjivost su vibracije jer žice su slobodne u zraku. prva verzija je bila samo s 2*26 AWG, zvukom zapravo vrlo slično, samo zeru tanje/živahnije/zračnije, ali jako sličan zvuk. molto zadovoljan rezultatom smijeh

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:15

3 razlicite geometrije pravih izoliranih licni za signal i masu kad imas nebalansirani kabel..

https://hfc-fs.s3-eu-west-1.amazonaws.com/s3fs-public/styles/content_body_image/public/images/an_cable_sootto_350.jpgitok=aUJ_nrBx

l
https://hfc-fs.s3-eu-west-1.amazonaws.com/s3fs-public/styles/content_body_image/public/images/an_cable_sootto_350.jpgitok=aUJ_nrBx" rel="nofollow">

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:21

Lapis: 22 AWG = 0.33mm2 (jedan vodič)
Diamond: 19 AWG = 0.65mm2 (22+24+26 AWG)
Edit: Ups, nisam odmah skužio... Koliko ja vidim (a i imao) Lapis ima 3 srebrne žice, unutar centralnog dijela, dočim Diamond im 3 žice u 3 grupe, to jest 9. Ukupni presjek sam zaboravio pa ako ti kažeš...

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:22
@kela to je bome pun k vodiča...

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:23

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:25
a pazi ovo Appi, ovdje je drugačija specka za Diamond, 3*24AWG. dakle ima više različitih verzija Diamonda

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:25
Fasciniran sam do kojih detalja vas nekoliko poznaje tematiku kabela. Svaka cast za trud. Ja kupujem kabele vec 30 godina, ali nisam nikad isao za tim pojedinostima.

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:28

@kela to je bome pun k vodiča...

I pun k... sounda izlazi :)

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 11:33

a pazi ovo Appi, ovdje je drugačija specka za Diamond, 3*24AWG. dakle ima više različitih verzija Diamonda
Prvo editirao onaj post pa vidio tvoju sliku... Nema veze. Bilo je toga. Mislim da još negdje imam AQ brošuru s početka 90-ih i ako se ne varam prva verzija Lapisa bila je bakar. Provjerit ću. Ovo s presjecima žica ću isto vidjeti, koliko budem mogao.

-------------

Datum objave: 12.ožujak.2020 u 19:36

Prvo editirao onaj post pa vidio tvoju sliku... Nema veze. Bilo je toga. Mislim da još negdje imam AQ brošuru s početka 90-ih i ako se ne varam prva verzija Lapisa bila je bakar. Provjerit ću. Ovo s presjecima žica ću isto vidjeti, koliko budem mogao.
Da ne tražiš: Diamond koji se proizvodio pod nazivom AQ je imao tri identična vodiča u jednoj grupi, a pod oznakom ATruth je imao 3 različita presjeka srebra. 
Prvi Lapis je bio bakar, kasnije su ga pretvorili u prvu verziju Emeralda dok je Lapis postao srebrni, ali potpuno drukčiji kabel od onog par postova prije (lapis x3)

Datum objave: 13.ožujak.2020 u 14:18
Admin ocito favorizira AQ posto je obrisao moj zadnji post.
Uglavnom vidim da svi briju na AQ koji ima svega par zicica i to se smatra ultra znjorom..
Jel itko probao nesto drugo sa pravim(citaj) velikim brojem licni a ne svega njih par i onda udri cijenu da glava boli.. Ako je vec cijena takva ocekujem puno metalurgije unutra i onda ocekujem propusnost..

Datum objave: 14.ožujak.2020 u 12:05
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Jel itko probao nesto drugo sa pravim(citaj) velikim brojem licni a ne svega njih par i onda udri cijenu da glava boli.. Ako je vec cijena takva ocekujem puno metalurgije unutra i onda ocekujem propusnost..

Da, naravno. Cardas žice su na toj ideji. Veliki broj izoliranih licni... u kompleksnoj geometriji na principima zlatnog reza. Sa posebnim naglaskom na kvalitet materijala i terminacija.

U mom slučaju, na mom sistemu AQ ožičenje je bolje leglo od Cardasa. Više puta probano. Dok na nekim drugim sistemima Cardas / licnasto ožičenje ostavlja dojam uravnoteženije zvučne slike

-------------

Datum objave: 16.ožujak.2020 u 09:16
Spominjanje Audioquesta i Cardasa u jednoj rečenici odličan je primjer kao se različitim empirijskim metodama može postići odličan rezultat i koliko je svijet šaren, nepojašnjiv i teško pojmljiv. I još manje izmjeriv. A ponajmanje matematički dokučiv. A ukoliko nekoga zanima koje razloge AQ navodi zašto radi kako radi, https://manualzz.com/doc/10292303/instrukciyu---technical-manual-rukovodstvo-po-ustanovke-au..." rel="nofollow - može pročitati ovdje . Za Cardas nađite sami.

-------------

Objavio: goran st
Datum objave: 23.ožujak.2020 u 18:04
Evo u ovo vrijeme karantene i corone virusa imam podosta vremena i kolega Zlym je uskocio u mojoj potrazi za srebrenim interkonektima koje bi moglo rijesit tu stavku jednom za svagda!Nesebicno mi je ponudio iz svoje "zalihe" jedan vrhunski AQ Diamond X3 XLR da poslusam u svom sistemu!
Inace poznato je da nisam ljubitelj kabela i koristim ih kao nuzno zlo,ne mjenjam ih cesto i ne testiram.Vjerovanja sam da kabeli vrlo malo utjecu na zvuk sistema i tu su samo da manje ili vise pokvare vec postojeci zvuk.
Ovaj kabel je u moj sistem donio vrlo male promjene  u para parametara,kad ih sve poslozim u jedno i kad usporedim s mojim bakrenim IC dolazim do vrlo malog ali  finog pomaka nabolje!Necu sad govorit zurnalskim rijecnikom audiofilski recezenata i pricat basne i bajke o tektonskim promjenama ali da je bolji od trenutnog je.
Trebalo mi je 7-8 dana da uocim te male finese koje su vrlo ljepo zaukruzile odlican sound koji trenutno dolazi iz mojih zvucnika!!
Steta sto je ova situacija vrlo ozbiljna i odlucio sam odgodit kupnju kabela ali prvom prilikom kad se stanje popravi uzimam ih pod mus!
Hvala jos jednom Zlatko!!Bravo

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Objavio: ZlyM
Datum objave: 23.ožujak.2020 u 18:56
Volio bih čuti kako bi prošli ti tvoji MIT protiv Sterling-a. 
Guštaj Bravo

-------------
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD

Datum objave: 23.ožujak.2020 u 19:04
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Guštaj Bravo

A šta tu imaš slušat!!

Objavio: goran st
Datum objave: 23.ožujak.2020 u 20:22
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Guštaj Bravo

A šta tu imaš slušat!!
Nemam potrebe za tim,bar za sad,mozda za vrime neke druge krize!mig

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Datum objave: 23.ožujak.2020 u 20:31
Slažem se. Samo bi upa u problem!!
Pogotovo šta bi Sterling sigurno tu lega!!

Datum objave: 01.travanj.2020 u 18:54
Da li je netko probao interkonekt kombinaciju srebra i bakra ?

Datum objave: 01.travanj.2020 u 20:41
Yes. Oba su Kimber: Silverstreak i Select 1021. Šta te konkretno zanima jer oba se i ponašaju kao mix starije (full Ag) i mlađe (full Cu) braće.

Datum objave: 01.travanj.2020 u 20:54

Da li je netko probao interkonekt kombinaciju srebra i bakra ?
Mislio sam da smo kao forum nadišli ovakva pitanja.
Kao da svi srebrni kabeli sviraju isto, a onda ćemo to primijeniti i na bakar.

Evo, i ja sam (doma) slušao jedno tjedan dana Kimberov Select 1021, i mogu ti reći da to zaobiđeš. Ne zato što je hibrid, nego zato što je loš kabel. Prema mom shvaćanju dobrog zvuka, naravno.
Zapravo, kad boljem razmislim, to je najlošiji Kimber kojeg čuh. Prije bi se mogao ponovo naviknuti na PBJ nego istrpiti 1021.

-------------

Datum objave: 01.travanj.2020 u 21:16
Sten, nismo mi nažalost na ovome forumu nadišli puno bazičnija pitanja!!

Datum objave: 01.travanj.2020 u 22:35
Sten, javi se da ti posudim 1021 pa probaj ispočetka sve.

Datum objave: 01.travanj.2020 u 22:39
Što reći ...
Meni ovo prije svega zvuči kao pitanje za news grupe. Ma zapravo, to nije ni pošteno pitanje, nego, eto tako ...

No, iskreno, vidim da je dosta ljudi uvjereno u superiornost srebra. Evo, meni doma je svo ožičenje srebro, ali sam se naslušao stvarno dosta srebra da "krvare uši" ili barem vrlo napornog zvuka. Ako nije stvarno vrhunski proizvod, bakar mi se čini kao sigurnije rješenje.

I što sad reći na postavljeno "pitanje"? Još bi shvatio da netko pita za model "taj i taj", ali ovako, generalno...

-------------

Datum objave: 01.travanj.2020 u 22:45

Sten, javi se da ti posudim 1021 pa probaj ispočetka sve.
Ne hvala, imah dobre uši onda, to se nije promijenilo.
Ako hoćeš imam ti ja jedan full srebrni viška (trenutno), nikakve oznake na sebi (osim što ja znam što je), pa ti pošaljem na slušanac. Kladim se da će sahraniti 1021, a cijenom nije skuplji.
Eto, toliko mi je bo loš (a recimo da mi je Kimber vrlo drag brend, čak i najdraži od ovih velikih, pogotovo glede interkonekata), i nije da mu nisam dao šansu.

-------------

Datum objave: 01.travanj.2020 u 22:50
Ma pitanje je općenito, čovjek se nije susreo s time pa pita, ništa strašno. Srebro se mora “ubost” ali onda nema povratka nazad. Tako je bilo kod mene. A da ti je 1021 tako los to mi ne ide u glavu, po meni vrhunski, mrvu ispod najboljih.

Objavio: Edison
Datum objave: 01.travanj.2020 u 23:12

Što reći ...
Meni ovo prije svega zvuči kao pitanje za news grupe. Ma zapravo, to nije ni pošteno pitanje, nego, eto tako ...

Covjek je pitao, i sto sad?
A mi smo neki high-class prema news grupama?
Nakon ovakvog odgovora, razmislit ce da li ce drugi put ista pitati...

NHF

Datum objave: 01.travanj.2020 u 23:32
Sve ok, ali ...
Učestuješ li na news grupama? Ja jesam, nekoć davno. Da, ovo je "high class" za news grupe. Nadam se da ne treba elaborirati. Ne u smislu da smo mi sad tu neka elita, već je ovdje skoncentrirano (s čisto audiofilskog gledišta - što je ipak i naziv stranice) tolika količina iskustva kojeg tamo (dok sam tu i tamo učetovao) nije bilo ni blizu.

I kao što rekoh, gdje tu zapravo pitanje? Kao da ja pitam, je li slušao tko lampaški preamp i tranđa izlaz? Kakvog to smisla ima?
Ljudi se trebaju malo potruditi ako žele ući malo kvalitetnije u hifi, bolje ga shvatiti, inače su news grupe i forum.hr (audio podforum, ili kako se već tamo zove) možda bolja varijanta. Ima ovdje tražilica, i ima stvarno dobrih tekstova od prije ...

Evo, to je moj "elitistički" stav, pa kome pravo, a kome krivo.

-------------

Datum objave: 01.travanj.2020 u 23:42

Ma pitanje je općenito, čovjek se nije susreo s time pa pita, ništa strašno. Srebro se mora “ubost” ali onda nema povratka nazad. Tako je bilo kod mene. A da ti je 1021 tako los to mi ne ide u glavu, po meni vrhunski, mrvu ispod najboljih.

Eto, meni je razočarenje teže. Pogotovo jer sam ga ubo u sistem nakon 1010, kojeg sam tada imao, i koji je zvučao odlično, a 1021 je samo proizvodio zvukove, ne baš ugodne. Sve nešto stisnuto, pomalo hladno, strilno, anemično, suhonjavo, muzika negdje nestala... Čak i da nije bio usviran, za tjedan dana bi se malo pomakao na bolje, no ni trc.

Kao što već rekoh, pitanje je preopćenito da bih to uopće nazvao pitanjem. Evo, da je pitao za 1021 dobio bi kvalitetniju informaciju. Iako dijametralnu suprotnu, pa neka si misli haha
Svaki od nas dvojice misli da je u pravu, no jedan nije. Uz pretpostavku da su 1021 bili identični zvukom (a ne bi bili prvi model koji je "šarao", tako da ... )
Btw. ponuda još stoji ako stvarno trebaš/želiš čuti nešto što ja smatram vrhuncem s ove strane 1k eura, a možda i više.

-------------

Datum objave: 01.travanj.2020 u 23:50
ja KImber baš i ne cijenim, ne sjećam se da sam čuo ijedan njihov IC ili zvučnički a da je sviralo dobro za novac koji košta, po mojem shvaćanju kako bi to trebalo svirati. ali Selecte recimo nisam uopće slušao

-------------

Datum objave: 01.travanj.2020 u 23:55
inače, ti hibridi srebra i bakra, valjda imaju smisla najviše trgovcima da ti ga zapapre negdje na pola puta između srebra i bakra (po uglavnom suludim cijenama po kojima to prodaju)

-------------

Datum objave: 02.travanj.2020 u 00:06
Problem je i taj što su ovdje kriteriji općenito visoki. Recimo meni kod Kimbera počinju dobri kabeli od Select serije, ono ispod mi ne leži, namjerno ne kažem loše jer znam da se mnogi zaklinju u 8TC.
Monocle je točka gdje kreću ozbiljniji zvučnički kabeli, ipak se može malo i ispod Select koji uopće nisu jeftini.

Datum objave: 02.travanj.2020 u 00:10

inače, ti hibridi srebra i bakra, valjda imaju smisla najviše trgovcima da ti ga zapapre negdje na pola puta između srebra i bakra (po uglavnom suludim cijenama po kojima to prodaju)

Ma nije baš da profitiraju samo trgovci i proizvođači od hibrida, profitira i kvalitetan sistem i konzument na kraju. Primjera ima dosta. A da su cijene nekih sulude - jesu. Ali valjda i takvi imaju kupca jer inače ne bi bile kakve jesu, o tome se puno koplja polomilo pa najbolje ne spominjati cijene.

Datum objave: 02.travanj.2020 u 00:30

Problem je i taj što su ovdje kriteriji općenito visoki...
Po meni to ne bi trebao biti problem, već prednost. Treba samo shvatiti da za svakoga postoji različit tip/nivo hifi foruma/grupa na kojem se može sudjelovati i da to bude prihvatljivo za ta određeno mjesto.

Kao što rekoh, ovo bi trebao biti, i kad se potrefi dobra tema s dobrim sudionicima, to je "high class" za audiofile. Ne može se u isto vrijeme biti i fakultet i osnovna škola.
Mislim, teorestski može, vidjeh na nekim forumima "odsjek" za početnička pitanja. Ali opet, taj koji pita bi trebao znati kojeg "ranga" je njegovo pitanje, inače će Dapo brzo odustati proteza

Iskreno, kad sam se učlanio na forum prije 15 godina bilo mi je malo "to me ne zanima, to je preskupo, vjerojatno ne vrijedi tu lovu". Danas drukčije gledam i drago mi je da je forum ipak zadržao "high class" nivo, i nadam se da će ostati na tom kursu.
Jer ne vidim drugo mjesto u HR, za nekoga koga zanima razmijeniti koju riječ sa osobama koji imaju što za reći, i da forum ima solidnu posjećenost.

-------------

Datum objave: 02.travanj.2020 u 07:53
Postavio sam općenito pitanje ali konkrektno sam mislio na interkonekte Harmonic Technology Magic Link III i Acoustic Zen Matrix II.
G
M
T
Y
< id="SL_locer" ="" title="Lock-in ">< id="SL_lng_from" ="SL_lngs">< value="auto">Detect language< value="af">Afrikaans< value="sq">Albanian< value="am">Amharic< value="ar">Arabic< value="hy">Armenian< value="az">Azerbaijani< value="eu">Basque< value="be">Belarusian< value="bn">Bengali< value="bs">Bosnian< value="bg">Bulgarian< value="ca">Catalan< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chichewa< value="zh-CN">Chinese (Simplified)< value="zh-TW">Chinese (Traditional)< value="co">Corsican< value="hr">Croatian< value="cs">Czech< value="da">Danish< value="nl">Dutch< value="en">English< value="eo">Esperanto< value="et">Estonian< value="tl">Filipino< value="fi">Finnish< value="fr">French< value="fy">Frisian< value="gl">Galician< value="ka">Georgian< value="de">German< value="el">Greek< value="gu">Gujarati< value="ht">Haitian Creole< value="ha">Hausa< value="haw">Hawaiian< value="iw">Hebrew< value="hi">Hindi< value="hmn">Hmong< value="hu">Hungarian< value="is">Icelandic< value="ig">Igbo< value="id">Indonesian< value="ga">Irish< value="it">Italian< value="ja">Japanese< value="jw">Javanese< value="kn">Kannada< value="kk">Kazakh< value="km">Khmer< value="ko">Korean< value="ku">Kurdish< value="ky">Kyrgyz< value="lo">Lao< value="la">Latin< value="lv">Latvian< value="lt">Lithuanian< value="lb">Luxembourgish< value="mk">Macedonian< value="mg">Malagasy< value="ms">Malay< value="ml">Malayalam< value="mt">Maltese< value="mi">Maori< value="mr">Marathi< value="mn">Mongolian< value="my">Myanmar (Burmese)< value="ne">Nepali< value="no">Norwegian< value="ps">Pashto< value="fa">Persian< value="pl">Polish< value="pt">Portuguese< value="pa">Punjabi< value="ro">Romanian< value="ru">Russian< value="sm">Samoan< value="gd">Scots Gaelic< value="sr">Serbian< value="st">Sesotho< value="sn">Shona< value="sd">Sindhi< value="si">Sinhala< value="sk">Slovak< value="sl">Slovenian< value="so">Somali< value="es">Spanish< value="su">Sundanese< value="sw">Swahili< value="sv">Swedish< value="tg">Tajik< value="ta">Tamil< value="te">Telugu< value="th">Thai< value="tr">Turkish< value="uk">Ukrainian< value="ur">Urdu< value="uz">Uzbek< value="vi">Vietnamese< value="cy">Welsh< value="xh">Xhosa< value="yi">Yiddish< value="yo">Yoruba< value="zu">Zulu
< id="SL_lng_to" ="SL_lngs">< value="af">Afrikaans< value="sq">Albanian< value="am">Amharic< value="ar">Arabic< value="hy">Armenian< value="az">Azerbaijani< value="eu">Basque< value="be">Belarusian< value="bn">Bengali< value="bs">Bosnian< value="bg">Bulgarian< value="ca">Catalan< value="ceb">Cebuano< value="ny">Chichewa< value="zh-CN">Chinese (Simplified)< value="zh-TW">Chinese (Traditional)< value="co">Corsican< ed="ed" value="hr">Croatian< value="cs">Czech< value="da">Danish< value="nl">Dutch< value="en">English< value="eo">Esperanto< value="et">Estonian< value="tl">Filipino< value="fi">Finnish< value="fr">French< value="fy">Frisian< value="gl">Galician< value="ka">Georgian< value="de">German< value="el">Greek< value="gu">Gujarati< value="ht">Haitian Creole< value="ha">Hausa< value="haw">Hawaiian< value="iw">Hebrew< value="hi">Hindi< value="hmn">Hmong< value="hu">Hungarian< value="is">Icelandic< value="ig">Igbo< value="id">Indonesian< value="ga">Irish< value="it">Italian< value="ja">Japanese< value="jw">Javanese< value="kn">Kannada< value="kk">Kazakh< value="km">Khmer< value="ko">Korean< value="ku">Kurdish< value="ky">Kyrgyz< value="lo">Lao< value="la">Latin< value="lv">Latvian< value="lt">Lithuanian< value="lb">Luxembourgish< value="mk">Macedonian< value="mg">Malagasy< value="ms">Malay< value="ml">Malayalam< value="mt">Maltese< value="mi">Maori< value="mr">Marathi< value="mn">Mongolian< value="my">Myanmar (Burmese)< value="ne">Nepali< value="no">Norwegian< value="ps">Pashto< value="fa">Persian< value="pl">Polish< value="pt">Portuguese< value="pa">Punjabi< value="ro">Romanian< value="ru">Russian< value="sm">Samoan< value="gd">Scots Gaelic< value="sr">Serbian< value="st">Sesotho< value="sn">Shona< value="sd">Sindhi< value="si">Sinhala< value="sk">Slovak< value="sl">Slovenian< value="so">Somali< value="es">Spanish< value="su">Sundanese< value="sw">Swahili< value="sv">Swedish< value="tg">Tajik< value="ta">Tamil< value="te">Telugu< value="th">Thai< value="tr">Turkish< value="uk">Ukrainian< value="ur">Urdu< value="uz">Uzbek< value="vi">Vietnamese< value="cy">Welsh< value="xh">Xhosa< value="yi">Yiddish< value="yo">Yoruba< value="zu">Zulu
Text-to-speech function is limited to 200 characters
< id="SL_BBL_locer" ="" ="1" title="Show Translator's 3 seconds">
chrome-extension://noaijdpnepcgjemiklgfkcfbkokogabh/content/html/options/options.html?bbl" rel="nofollow - Options : chrome-extension://noaijdpnepcgjemiklgfkcfbkokogabh/content/html/options/options.html?hist" rel="nofollow - History : chrome-extension://noaijdpnepcgjemiklgfkcfbkokogabh/content/html/options/options.html?feed" rel="nofollow - Feedback : https://imtranslator.net/extensions/?tp=chr-ImTranslator&a=0" rel="nofollow - Donate Close

Datum objave: 02.travanj.2020 u 09:36
Dva meni najdraža kabelska brenda (AQ i Kimber) su potpuno različitim pristupom konstrukcije kabela došli do jako sličnih rezultata (razlike su mikrodetaljima - tu mislim na top of the line). Početni modeli se najviše zvukovno razlikuju  pa kako se ide prema vrhu tako se i razlike smanjuju da bi na kraju i skoro pa nestale. Neovisno dakle koriste li srebro, bakar, željezo ali rezultat su ostvarili. I tu se školski može naučiti razlika između bakra, hibrida, srebra. 

Datum objave: 02.travanj.2020 u 12:27
Spacelab, brate, stvarno bi mogao pogledati kako ti izgleda post prije nego što ga objaviš haha
Btw. ovo sa konkretnim modelima je već i konkretno pitanje. Ja to slušao nisam, no možda netko je. Pa će onda i odgovor biti kvalitetniji nego općenito pričati i ništa zapravo ne reći.

Eto, nismo čovjeka otjerali, nego smo pitanje usmjerili u smislene okvire. O tome sam i pričao.
E sad, druga stvar je ako nitko nije slušao te modele, pa neće biti ni riječi, no po meni bolje i to, nego još 5 stranica općenito o srebru i bakru koje ne bi donijele ništa novog. Primjena je bitna (u konkretnim modelima), ne materijali sami po sebi.

-------------

Datum objave: 02.travanj.2020 u 13:10
pa dobro, nekad su iskustveni zaključci i na općenitoj razini. primjerice, posrebreni bakar za interkonekte ili zvučničke. jel bi se i za to reklo 'ovisi o modelu', ili bi većina generalno rekla 'izbjegavaj, brate'?

onaj tko zna odgovor na neko pitanje, taj ni ne pita. zaključak je logičan. inače, meni neka snobovština oko razine znanja ili iskustva u hifi ne leži. di piše da je ovo forum za samo vrlo iskusne audiofile? zato valjda i je forum više-manje mrtav, jer su sudionici mahom vrlo iskusni, i ne da im se više pisati, a pogotovo nešto svrsishodno, jer su sve svoje uglavnom već izrekli, napisali i isprobali. a drugima ionako nije mjesto na 'hi class' forumu

hi class groblje. iliti hi end.

-------------

Datum objave: 02.travanj.2020 u 13:37
Sve si krivo shvatio, ali meni se takve stvari više ne da objašnjavati.

Radije ću objašnjavati nešto bilo kojem newbiju koji dođe sa smislenim pitanjima tj. takvima iz kojih se vidi da je stvarno voljan naučiti, da ima isprvan stav glede nečeg što ne zna, a stvarno ga zanima.
E sad, tko me pita što je ispravan stav nek se sam banira na određeno vrijeme haha

No, to što većina ljudi ovdje nema dovoljno iskustva sa konkretnim komponentama (srećom, ima i onih drugih, iako manje, ali još uvijek zadovoljavajuće dovoljno, inače ne bih ni ja tu više bio), to stvarno nije moj problem.
Lako je filozofirati oko nečega i imati "copy-paste" mišljenja pokupljenih odokolo, pa ćemo onda red zafrkancije i 5 strana OT-a (još pogotovo ako se netko svađa - super), ali to ne poboljšava forum.
Vidimo na zadnjim primjerima.

-------------

Datum objave: 02.travanj.2020 u 14:05
pa onda objasniš, jednostavno, koji je smisao komentiranja levela pitanja
i bolje šaljivi offtopic nego toksični postovi

-------------

Objavio: Dapo
Datum objave: 02.travanj.2020 u 14:42
Sten, covjek je pitao. Nema nista lose u tom pitanju i jel to high class ili neko newbie pitanje. Pitanje je pitanje. Iskreno, uz svo moje iskustvo i mene zanima kako sviraju srebro bakar interkonekti. Koji su dobri, a koji losi. Nikad nisam imao takav interkonekt u sistemu. Ili sam imao samo bakar ili samo srebro, al nikad srebro bakar kombinaciju. A vidim dosad da ima dobrih odgovora.

Ajde da ne ide dalje ta trakavica oko pitanja, pa se vratite na temu.

-------------
Rule #1: Keep your moderator happy at all times

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net