Ispiši stranicu | Close Window

XLR kablovi za bridge dva stereo pojacala

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15050
Datum ispisa: 23.studeni.2019 u 02:58
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: XLR kablovi za bridge dva stereo pojacala
Objavio: Zundapp
Tema:: XLR kablovi za bridge dva stereo pojacala
Datum objave: 23.listopad.2019 u 19:26
Interesira me ima li netko na Audifil.net forumu da mi moze napraviti pristojne XLR kablove za prespajanje dva izlazna stereo pojacala u mono blokove? Naravno, samve troskove i rad ja placam.smijeh
Dolazim u Zagreb 24. XI 2019 na vecer i ostajem taj cjeli tjedan do 30.XI 2019 kad picim nazad.

Ako je cjena OK, mozda bi kupio i jedan par XLR kablova za bi-amping. Duzina, sto ja znam, mozda nesto kao 1-1,5 m, jeli to dovoljno dugo?

-------------
Zed

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 23.listopad.2019 u 21:24
Moras konkretno napisat koja su to pojacala i sto je ispred njih.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 23.listopad.2019 u 21:55
Konkretno dva Electrocompaniet AW 60 FTT, a ispred njih je Electrocompaniet EC 4.6.

-------------
Zed

Datum objave: 24.listopad.2019 u 11:35
To su stereo pojačala, i nigdje, ali nigdje u manualu ne piše da ih se smije ili ih je poželjno koristiti kao briđane monoblokove ili da imaju opciju internog jumpera ili neceg što bi ih kao tvornička opcija stavilo u taj mod rada.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: tatamata
Datum objave: 24.listopad.2019 u 12:00
Imao sam AV220 Electrokompaniet  koji je radio u bridgeu. Samo spajanje mora biti izvedeno ovako:

Balanced bridged mode (Mono)
Use an XLR interconnect from the
preamplifiers balanced output left or right to
the power amplifiers right input.
Link from the power amplifiers right XLR
output to the power amplifiers left XLR
input.
This link must turn the phase of + and -.
Connect the speakers + to the amplifiers
right out +. Connect the speakers – to the
amplifiers left out +.

Pa treba malo pripaziti. Sam EC je preporučavao bridge za to pojačalo.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 24.listopad.2019 u 12:10
Ali to nije to pojacalo, pa prica nije ista.

Postoji manual i ne navodi nikakva briđanja

-------------

Datum objave: 24.listopad.2019 u 13:10
Ne zelim sad tu filozofirati, nego kažem da treba biti oprezan i da zelje u pojedinim slucajevima nije moguce ispuniti.

Kod ovog slucaja bi zapravo trebalo napraviti XLR na pozitivni i negativni RCA  kabel, na XLR ulazima vratiti 1-3pin jumpere i tako pokušati, jer nemamo shemu pojačala niti tvornicki opis briđanja pa ne znamo jeli ulazni stupanj potpuno simetrican za XLR ulaz.  Opet navode da je ovo fully balanced amp, a nije, u najbolje, slucaju je ulaz slozen kao instrumentacijsko pojačalo.

Kad briđate neko stereo pojačalo, njegovi izlazni stupnjevi a i napajački dio su u 4x goroj poziciji što se strujnog opterecenja tice pa nije prvo pametno briđati bilo što, a i postoji velika šansa da ce lošije raditi.
Zapravo ne lošije, nego ce prije kapitulirati na vecim glasnocama.

-------------

Datum objave: 24.listopad.2019 u 13:23
Ja sam vec prije imao XLR kablove za bridzanje i to je radlo super, ali sam onda prodao cjeli system i nabavio sebi Gryphona. Sad ponovo imam dva EC AW60 i imam namjeru da ih spojim kao mono blokove ili u biampu.

Pitanje za tatamatu, moze li se kao na tvojoj slici spojiti pojacalo sa RCA kablovima? Imam tih kablova za izvoz, pa bi probao.

Drugo pitanje, na ovim EC pojacalima kad se voze RCA kablovima obicno se spoje 1 i 3 na XLR ulazima i tako podize snaga za 2 db. Pitanje je, ako spojim dva EC AW60 sa RCA kabelima kao na tvojoj slici, moram li spajati 1 i 3 na XLR ulazima ili je to nepotrebno?

-------------
Zed

Objavio: tatamata
Datum objave: 24.listopad.2019 u 13:44
Treba biti oprezan i u svakom slučaju eventualno bridganje prepustiti iskusnom elektroničaru (Gašo npr.), evo jednog posta sa Audiokarme:

A friend left me his 2 Electrocompaniet AW60FTT amps with the request to bridge them to be used as two mono blocks and that in itself is pretty straightforward but the thing is they don't seem to be all that healthy.
After doing some tests I noticed they start cutting of at high frequency : above 6khz on one it goes down very fast and at 12khz I have no output at all, on the other one its a little higher, I start losing amplitude at 10khz and above 18khz there is no output. a square wave comes out as something looking like a sawtooth with rounded angles. There don't seem to be any schematics out there so it's hard to start diagnosing. If anyone here can provide the schematics that would be great, otherwise if anyone is familiar with these amps and this particular problem that would also be very welcome.

Ja to sam nebih radio.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 24.listopad.2019 u 13:51
Ja nisam imao takvih problema, a ovaj lik je vjerojatno imao zvucnike koji imaju jako nisku ohmazu. Naime, poznato je da su pojacala u brudzanju osjetljivija na te stvari. Kad je to receno, veliki EC Aw600 Nemo monoblokovi su u stvari dva EC AW250 u bridzu, a EC AW400 NADA monoblokovi su nista drugo nego dva EC AW180 u bridzu.
Cak se i dva ECAW120 mogu spojiti u monoblokove i onda je to monstrum od 300+ wati i zvuci odlicno.

-------------
Zed

Datum objave: 24.listopad.2019 u 13:56
Dobro, ako ti tako hoces, ja ti slozim kabele.  Ako se što desi nemoj mene kriviti.

-------------

Datum objave: 25.listopad.2019 u 18:11
Ili.. Ako imas vec 4 svoja rca kabela, slozi ti se prelaz sa XLR-2X RCA

-------------

Datum objave: 25.listopad.2019 u 20:20
Odlicno, drago mi je da imas vremena za to. Daj mi samo dva dana da isprobam ovo sa RCA kabelima, ako ne bude dobro, mozes odmah poceti lemiti XLR kabele. smijeh

-------------
Zed

Datum objave: 25.listopad.2019 u 22:15
Što ce probati sa rca? Imaš vec XLR na + i - RCA?

Nemam vremena, al kabel slozim uz jutranju kavu

-------------

Datum objave: 26.listopad.2019 u 08:36
https://ibb.co/jr87yZy" rel="nofollow">

-------------
Zed

Datum objave: 26.listopad.2019 u 08:38
Ovo sam mislio probati ako budem imao vremena. Nasao sam system kako bridge pojacala sa RCA kablovima. Ne znam kako ce biti ali cu probati.

-------------
Zed

Datum objave: 26.listopad.2019 u 08:59
Nece biti dobro, zato sto na jednom (desnom recimo) rca ulazu moras dovest signal obrnute faze od onog na lijevom kanalu.

-------------

Datum objave: 26.listopad.2019 u 09:20
Ok, onda smo to razjasnili.smijeh Molio bih te ako mi mozes napraviti te "Bridge" kabele onkao "Y" izgleda, da ako "bridging" ne bude radio kako treba, da mogu kabele prelemiti u "biamping". Ja kao sto rekoh, dolazim u Zagreb 24.11 i ostajem do 30.11. 

-------------
Zed

Datum objave: 26.listopad.2019 u 09:46
Evo, slucajno sam isao provjeriti taj tvoj EC4.6 preamp.  

Pa što nisi spomenuo da ima tri  RCA L/R izlaza, dva normalna OUT+, i jedan ispod kojeg piše OUT- (minus)???

Dakle ne trebaš nikakve prelaze i nove kabele.  Taj OUT- spojiš na L kanal svojeg izlaza RCA kableom a OUT+ a na R kanal.
Samo stavi jumpere na XLR inpute pojačala snage kako piše u manualu.

Gotovo.

Joj što su ljudi....ne znam što bi rekaohaha

-------------

Datum objave: 26.listopad.2019 u 10:42
Znaci da ne koristim on dva pre-out sa +, nego jedan sa + i jedan sa -,......ako sam dobro shvatio?

-------------
Zed

Objavio: Apparatus
Datum objave: 26.listopad.2019 u 10:48
I tako čovjek na kraju uvijek shvati značaj one mudre izrjeke: read the f**kin' manual (RTFM), prije ili kasnije. A kolko vidim, Cindap je počeo shvaćati još nešto. A to je da se kažu kabeli, a ne kablovi.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 26.listopad.2019 u 10:55
Appi,....jedi galofak, dje me nadje.hm

-------------
Zed

Datum objave: 26.listopad.2019 u 11:10
Da, jel da bi briđao, jedan kanal moja pojacavati isti signal ali fazno okrenut za 180, kao u mirror imageu moraju biti.

Zamisli da si naslonjen na zid i jedan tip ti djeli šamare, s jedne strane face, e to je normalan rad.
U briđu imas dva frajera koji ti obojca u isti tren ljepe šamare, ali na obje strane face, dakle jedan mora vitlat rukom u kontra smjeru od drugog istovremeno.

Jesi shvatio sad sto je briđ?

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 26.listopad.2019 u 11:48
Nakon ovog slikovitog, pače naturalističkog primjera, mislim da je i više no shvatio.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 26.listopad.2019 u 11:51
Nisam bas skroz sigaranhm da sam skuzio, ali mislim da jesam poentu. Ono, kod obicnog spajanja imas preout L- i R+, a kod bidza moras imati dva L i dva R, dakle, na jednoj strani jedan L- i jedan L+, a na drugoj strani jeda R+ i jedan R-. zlatni_zub
Najvjerojatnije sam "promasio ceo fudbal", ali tako nesto kontam?

-------------
Zed

Datum objave: 26.listopad.2019 u 15:02
Kod obicnog spajanja s rca je L+ /R+. Kod Briđanja je L+/L- na L i R rca ulaz jednog stereo pojacala.

-------------

Datum objave: 29.listopad.2019 u 07:28
I? Jesi spojio? Nemoj sad ne javiti

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 29.listopad.2019 u 08:43
spojio je...još se dimi u norveškoj... haha

Datum objave: 29.listopad.2019 u 23:11
Nisam jos spojio,.....nisam imao vremena,.....ali sam si kupio aparat za gasenje pozara za svaki slucaj, you never knowzlatni_zub

-------------
Zed

Datum objave: 29.listopad.2019 u 23:44
Nisi imao vremena za isprobavati briđ? I to u Norveškoj

Kud ovaj svijet ide?

-------------

Datum objave: 29.listopad.2019 u 23:47
Hebiga,....hocemo mi u kapitalizam, e eto ga pobro. Idem u Zagreb popravljat zube (privatno) da se odmorim.haha

-------------
Zed

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net