Ispiši stranicu | Close Window

Pomoć - zvučnici preporuka

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15049
Datum ispisa: 13.studeni.2019 u 17:58
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Pomoć - zvučnici preporuka
Objavio: cydia
Tema:: Pomoć - zvučnici preporuka
Datum objave: 18.listopad.2019 u 16:21
Pozdrav,

odmah najvažnije, skroz sam neupućen, ne kužim se baš u tome, zato sam tu za neke informacije, pomoć ili šta god.

Trenutno imam receiver Yamaha RX-V457 i još 2 staaaare zvučnike od aiwa SX-FZAP1, Main speaker: Music Power: 60W, Impedance 6 ohm, Sourround speaker: Music Power 20W, Impedance 16 ohm

Bio sam kod frenda i ima neke (nisu bile neš skupe, neke JBG) manje, plus receiver od Samsunga i joj... pa to baš onako lijepo i čisto zvuči i taj bas, onako ga osjetiš baš u kosti... teško opisati... kod mene se bas čuje više... hmmm... drugačije :-)
U biti da skratim, želim neku upgrade... a sada, koliko para? Pa ne znam... možda bih tražio nešta polovno preko njuškala... novo možda neš na akciji samo... pa je li mi imate nešta za preporučiti? Na šta uopće gledam? Samo znam da W i nije toliko bitna stavka? Znači ne treba mi ništa extra, svemirski, ali opet da imam nešta lijepo i dobro, da mogu uživati kada slušam pjesme i video/filmove... Trenutno mi je na receiver spojen tv i iMac i preko toga puštam onda filmove i muziku.

Odgovori:
Objavio: Apparatus
Datum objave: 18.listopad.2019 u 17:53
Dobrodošao na forum, dobri čovječe. https://www.njuskalo.hr/zvucnici/castle-isis-zvucnici-zivahne-male-zivotinjice-mission-kef-rogers-oglas-27717644" rel="nofollow - Molim te, kupi si ovo . Dođeš k tipu sa soma kuna i on će ti ih prodati. Radije kupi ti jer ti trebaju, jer ću ih na kraju kupiti ja, makar mi ne trebaju nimalo.
haha
Upravo je nevjerojatno da taj zvučnik ćubi u oglasu toliko dugo za te pare. To se zove opće neznanje. Prekrasan komad engleske stolarije i zvučničkog inženjeringa generalno. Firma mi je poznata odavno (čuo barem 3-4 modela) i tvrdim da nisu napravili ni jedan pogrešan zvučnik. A za ove "pare" boljega u svemiru zacijelo nema.

P.S. Ne bi bilo loše staviti i link, jel...khm...
Ljut

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 18.listopad.2019 u 17:58
I naravno, kad jednom odlučiš nabaviti bolju amplifikaciju od tog risivera, zvučnici ti neće biti usko grlo.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: zed_alive
Datum objave: 18.listopad.2019 u 18:04
oprez oko Isisa. to su zvučnici preko 20 jari stari, što nije problem. ali je problem što su meni na istim takvim Isisima visokotonci trajali 20 jari, i onda se počeo guliti lak s njih, a oni propuhivati. a nova zamjena ne postoji jer su to Castle oriđiđi visokotonci sa specifičnim custom faceplate-om. druga stvar, taman da je sve s visokotoncima ok i da će godinama biti tako, malo su to zafrknuti zvučnici jer su sami po sebi tanani basom, i kako će oni funkcionirati, to ovisi o prostoru, pa i o pratećem sustavu (najviše, jasno, o ampu - vole amp moćan u basu)

Objavio: Mijo
Datum objave: 18.listopad.2019 u 21:09
Najbolje da prika (ili je prija ? ) Cydia prelista zvučnike po njuškalu koji mu ulaze u budžet ,pa onda metne linkove ovdje ,a mi mu pomognemo da odabere najbolje od tog .

Objavio: Gašo
Datum objave: 18.listopad.2019 u 22:04
https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=Q+acoustics" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=Q+acoustics

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 18.listopad.2019 u 23:04
http://www.zvucne-novosti.hr/index.php/ae/100-series/" rel="nofollow - http://www.zvucne-novosti.hr/index.php/ae/100-series/

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 18.listopad.2019 u 23:05
Dođi na Too loud fest pa pogledaj i poslusaj u zivo sto se nudi

-------------

Datum objave: 18.listopad.2019 u 23:07
https://audiodream.hr/proizvod/cyrus-one-linear/" rel="nofollow - https://audiodream.hr/proizvod/cyrus-one-linear/

-------------

Datum objave: 21.listopad.2019 u 17:13
Pozdrav,

hvala na informacijama. Znači za cijenu, hm... ako su polovni onda tako negdje oko 1000kn, eventualno i malo više, sve ovisi, ali i ne rado baš 1500 kn...

A što sam našao na njuškalu su ove tu:

KS Kücke Linea B50
KEF Cresta 10
Infinity RS4000
MONITOR AUDIO RADIUS 180
FOCAL JM lab Chorus 705
Ciare/ electronic melody
Mission M72
NS 7900
INFINITY EL 20
Tannoy Mercury m1
IMG Stage Line SOUND-65/SW
Mission LX-2

I ovaj Castle Isis što je Apparatus naveo... što mislite?

Objavio: Zundapp
Datum objave: 21.listopad.2019 u 17:39
Ovaj Castle sto t Apparatus predlaze je za tu cijenu svemirski.

-------------
Zed

Objavio: hudo
Datum objave: 21.listopad.2019 u 18:48
Sa one liste cuo (i posjedovao) par modela moj izbor bi pao na Mission LX2 bez puno predomisljanja, ako ti se uklapa u budzet.

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Objavio: zden
Datum objave: 21.listopad.2019 u 19:13
Tannoyy gold eclipse !

-------------
zden

Datum objave: 21.listopad.2019 u 21:34
U vezi Castle Isis, svakako uzeti u obzir što je Zed napisao. Ono u vezi tvitera. Ja ih nisam imao pa ne znam, a on jest. Naslušao se svojedobno raznih modela i bili su jedan bolji od drugoga, Ali to je bilo prije 20 + godina, a sad je sad.
mig

-------------

Objavio: nino
Datum objave: 21.listopad.2019 u 22:58
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

U vezi Castle Isis, svakako uzeti u obzir što je Zed napisao. Ono u vezi tvitera. Ja ih nisam imao pa ne znam, a on jest. Naslušao se svojedobno raznih modela i bili su jedan bolji od drugoga, Ali to je bilo prije 20 + godina, a sad je sad.
mig

Imam ih još uvijek i za sada ne pokazuju znakove umora. Prije par mjeseci sam ih spojio i sve je ok. Naravno, stari su to zvučnici, pa bi trebalo prije kupovine obratiti pažnju na ovo što kaže Zed i dobro pregledati i preslušati.
Već su se spominjali par puta ovdje na forumu i stvarno mi nije jasno kako to nitko nije kupio.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 21.listopad.2019 u 22:59
Uf ,Cydia ,oni prvi s popisa su ti stari čet'erest godina! Kak veliš da si neupućen ,trebao bi bježati od svega starijeg od 15-ak godina ,a pogotovo od nekih Vintage zvučnika i zvučnika od proizvođača poznatijih po mini-linijama kao npr. Samsung ,Sony ,Philips ,Kenwood i sl. jer ,vidim da njuškalo vrvi takvim zvučnicima.

Datum objave: 22.listopad.2019 u 09:42
Originalno postano od strane člana: cydia cydia napisao:

Pozdrav,

hvala na informacijama. Znači za cijenu, hm... ako su polovni onda tako negdje oko 1000kn, eventualno i malo više, sve ovisi, ali i ne rado baš 1500 kn...

A što sam našao na njuškalu su ove tu:

KS Kücke Linea B50
KEF Cresta 10
Infinity RS4000
MONITOR AUDIO RADIUS 180
FOCAL JM lab Chorus 705
Ciare/ electronic melody
Mission M72
NS 7900
INFINITY EL 20
Tannoy Mercury m1
IMG Stage Line SOUND-65/SW
Mission LX-2

I ovaj Castle Isis što je Apparatus naveo... što mislite?
O Castleu je sad valjda rečeno sve što se moglo. Iz prve i druge ruke. U vezi popisa, imam godinama Tannoy Mercury M1. To jest ima ga ženica pa moram paziti da me ne ispljuska. Odličan mali zvučnik pogotovo uzevši u obzir da sam ga kupio za 500 kuna. Dosta davno imao KEF Cresta na posudbi, ali dobrih godinu dana. Paranormalno dobar za novce. Još je bio bolji Cresta 2 (za broj veći) jer je imao sve što i jedinica plus bolji bas. Kakav je Cresta 10, pojma nemam osim što je ružniji. 
Budžet ti je jako tanak pa nije lako kupiti iole kompletan zvučnik koji k tomu nije jako star i koji će biti pouzdan. Dobro kolega Mijo veli. Što god bilo, morat ćeš smoći načina probati kod sebe jer nitko drugi ne zna što bi ti htio.

-------------

Datum objave: 22.listopad.2019 u 11:48
Ponekad se na njuškalu pojavi "prilika koja se ne propušta " ,ali kak je njuškalo nakrcano s toliko smeća od zvučnika ,kojekakvih bumboksova ,ispodprosječnih zvučnika ,kojim vlasnici lijepe etiketu hajenda i tak ,jednostavno nemam volje pratiti ponudi na njuškalu . Ali mi je žao što svojedobno nisam uzeo TDL Rtl 1 ,pa makar im popravljao i skretnicu i ovjese ,jer ta firma više ne postoji a čovjek tražio 750 kuna za njih !

Datum objave: 22.listopad.2019 u 18:32
Spomenuo bi također jos jedan mali odlican zvucnik koji ide za kikiriki (ispod 100 jura), i ne da vrijedi svake lipe nego puno više. 

http://www.iforce.co.nz/View.aspx?i=yryg2ane.fe2.jpg" rel="nofollow - Onkyo D-055

Imam ih u drugom sistemcicu, probao ih i u glavnom, nevjerojatno kako to radi, naravno ne mogu jako duboko i gromoglasno, ali strahovito su brzi, dinamicni, prilicno neutralni i ugodni.

-------------

Datum objave: 22.listopad.2019 u 18:38
Ako naiđe, ovo je isto https://www.hifido.co.jp/photo/18/209/20904/d.jpg" rel="nofollow - odlican mali zvucnik

https://media.karousell.com/media/photos/products/2015/03/13/acoustic_energy_ae100i_bookshelf_speakers_1426232609_caaca03d.jpg" rel="nofollow - I ovo

-------------

Datum objave: 22.listopad.2019 u 18:45
https://www.ebay.com/itm/113918513931" rel="nofollow - https://www.ebay.com/itm/113918513931

-------------

Datum objave: 23.listopad.2019 u 01:53
@hudo, a koje su sve čuo s one liste? Koje onda odpadaju sigurno?
Za ove Castle Isis, hm… malo se tu bojim kupiti toliko stare zvučnike pa da mi kasnije nešta ne radi, a nisam baš profić da sada gledam što ne radi ili što bi moglo biti pokvareno… hmmm. ne znam, možda bolje da još pričekam, možda još naleti neki best buy.

Znači kako vidim, kada čitam vaše komentare, ove su još u igri:
1. Castle Isis 1.000,00 HRK 
2. Tannoy Mercury m1 1.000,00 HRK 
3. Mission LX-2 1.200,00 HRK 

A kako su ovi?:

Wharfedale DELTA 9   850,00 HRK 
ONKYO SKF-4800 1.700,00 HRK 
Q Acoustics 3020 1.600,00 HRK 
DAVIS ACOUSTICS EVA 1.529,00 HRK - Novo -
Tannoy Gold Eclipse  
Acoustic Energy AE100 1.638,00 HRK  - Novo -

Datum objave: 23.listopad.2019 u 01:58
Hmm... nema ovdje opcija za editiranje svog posta? Ako ne onda:

ONKYO SKF-4800 Isto - novo -
Tannoy Gold Eclipse oko 1300 kn

Datum objave: 23.listopad.2019 u 11:36
Od novih ,definitivno probaj poslušati Davis i AE 100 . I za jednog i za drugog ti se itekako isplati dati tih 500-600 kuna više u odnosu na polovnjak za 1000 . S tim što su oba navedena ,po mom mišljenju za sobe do 16 kvadrata . Mislim ,premali su za neki veći dnevni boravak .

Datum objave: 23.listopad.2019 u 11:57
Znači ako bi rangirao zvučnike ove, DAVIS ACOUSTICS EVA i Acoustic Energy AE100 bi bili prije nego Q Acoustics 3020?

Još sam vidio da je ovaj DALI SPEKTOR 2 ok? Cijena mu je 1890 kn nov iz dućana.

Datum objave: 23.listopad.2019 u 12:18
Pa gledaj ,AE 100 su pravi mali biseri . Čini mi se da ti to more potvrditi i Gašo ,jer je imao iste i frizirao ih . Davis acoustics je firma koja proizvodi drivere za samogradnju ,pa nekako očekujem da su i njihovi driveri u gotovim kutijama kvalitetniji od prosječne komercijale . Q Acoustics 3020 su bili fest nahvaljeni ,ali ja osobno bi dao prednost ovoj dvojici.

Datum objave: 23.listopad.2019 u 13:32
Mogu potvrditi, ali realno ispruzio bi se do novih.  Plovne je teško pronaci u ok stanju i ipak trebaju intervenciju na visokotoncima što otpada ako sam ne znas.

-------------

Datum objave: 23.listopad.2019 u 13:34
A kakvi su Pro-Ject Speaker Box 5? Vidim na Amazonu se može dobiti za 200 EUR nove + shipping...
hmmm... 
Ove su znači još aktivni:
(novi iz dućana u HR ili Amazon):

Q Acoustics 3020 - 220 EUR
DAVIS ACOUSTICS EVA - 220 EUR
Acoustic Energy AE100 - 220 EUR
DALI SPEKTOR 2  - 253 EUR
Pro-Ject Speaker Box 5  - 220 EUR

Datum objave: 23.listopad.2019 u 13:42
Ajmo malo objasniti i pojednostaviti.

Nitko ovdje nije zivio sa svim tim zvucnicima da bi mogao tocno reci kakav je koji i u dnosu na neki drugi, a i da je, to nebi bila procjena iz tvoje nego iz tuđe perspektive.

Osobno mogu potvrditi jedino da je Acoustic energy tvrtka koja je davala puno za novac, i što se izrade tice i sto se zvuka tice.

Moras odluciti sam na kraju, al nije dobro odmah siriti se na 20 opcija jer poludis inace, a svako tko se ovdje javi ce imati neku svoju ideju. Nastane kaos u glavi.

-------------

Datum objave: 23.listopad.2019 u 14:04
A dobro, to vjerojatno je, samo što nemam baš sada priliku ih poslušati negdje te modele... 

A zato sam i suzio na ta 5 za sada, pa eto, svaka informacija dobro dođe. U biti od tih modele kako sam shvatio, ne mogu pogriješiti? 
Jer kako sam već naveo, ja sada slušam muziku (i Filmovi) s aiwa SX-FZAP1, a bio nedavno kod frenda, on je kupio davno neki komplet Samsung receiver plus te neke JBG (oko 1000-1400kn) i meni bio to već vrh, pa zato bi neki upgrade, da bude nekako bolje i ljepše za slušati nego kod tih aiwa... Eto, nadam se da shvaćate i mene, meni je najveći problem da ne znam baš gdje bih poslušao svaki zvučnik.

Datum objave: 23.listopad.2019 u 14:53
Pa ,evo ,mislim da se za slušanje AE moreš javiti pp članu Soundnewsdino

Datum objave: 24.listopad.2019 u 01:38
A super, ok. A je li znate možda za ostale gdje bi mogao poslušati zvuk?

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 24.listopad.2019 u 10:07

Ova kupovina može lako završiti kao "ludilo u paklu"...haha
Desetak pari zvučnika, što novih što rabljenih, koje treba poslušati u različitim sobama, na različitim pojačalima, kabelima i izvorima a kupac je osoba realno bez iskustva koja nezna što sve utječe na zvuk zvučnika. O percepciji kako bi to zapravo sve trebalo zvučati da ne govorim...
U ovoj fazi bilo bi najmudrije poslušati savjete iskusnih forumaša. Ako te nakon kupnje hifi bude i dalje zanimao bit će vremena i skupljenog iskustva za ozbilnije evaluacije komponenti..mig

Datum objave: 24.listopad.2019 u 10:21
ma ne

čovjek bez iskustva bi htio od iskusnih objektivnu preporuku kvalitetnog zvučnika, koji je uz to lako i brzo nabavljiv, prilično jeftin (idealno SH), al da garantira dugovječnost

'muzička želja'? de facto jest. al čovjek zna zašto je došao tu. da li bude to dobio i da li može dobiti to što želi, to je druga stvar

Datum objave: 24.listopad.2019 u 11:52

Ne kužim te baš kako ne znaš gdje poslušati . Upišeš u gugl ime proizvođača npr. "Davis acoustics hrvatska " ,izbaci ti ime zastupnika tj. dućana ili više njih ,nazoveš i pitaš imaju li na lageru i kad možeš doći poslušati . Neki uz polog daju i da odneseš doma par dana .
I nemoj da te sikiraju malo oštriji komentari nekih članova

Objavio: demo995
Datum objave: 24.listopad.2019 u 12:29
Ima na njuški TDL RTL 3 za 200€ otprilike, zar nije to solidan zvučnik za tu lovu? Jednom prilikom sam ga čuo onak s nogu, koliko se sjećam sasvim pristojno svira, možda je mrvicu oštro radio.
Ako se ne varam, mislim da je Gašo modificirao/popravljao nešto od TDL-a pa ako je, možda može nešto više napisati o istim.

Datum objave: 24.listopad.2019 u 13:13
A da, ne znam koliko mi to može pomoći ako idem i poslušam svaki u dućanu, oni ipak imaju idealne uvdjete, tj. drugačije će opet to biti kod mene doma... A tko zna je li bi skužio sada baš veliku razliku... da su svi jednog pokraj drugofa ok, ali da idem poslušati svaki u razmaku od nekoliko sati/dane onda mislim da i nema baš toliko učinka?!
Na kraju mislim ako su svi ti modeli ok za tu cijenu, onda mogu samo još gledati na cijenu, dostupnost i eventualno "Brand", tj. ako ga nekad želim prodati da mi bude lakše prodati, tj. da mu vrijednost ne padne brzo...

Datum objave: 24.listopad.2019 u 14:19
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Ima na njuški TDL RTL 3 za 200€ otprilike, zar nije to solidan zvučnik za tu lovu? Jednom prilikom sam ga čuo onak s nogu, koliko se sjećam sasvim pristojno svira, možda je mrvicu oštro radio.
Ako se ne varam, mislim da je Gašo modificirao/popravljao nešto od TDL-a pa ako je, možda može nešto više napisati o istim.

Tdl Rtl 3 je odličan zvučnik ,ali tamo negdje iz sredine 90-ih ,vjerojatno ,znači ,malo mator i malo prevelik za manju sobu . Istina ,Cydia se ne izjašnjava kolika mu je soba ,što je jako bitno za preporuku .
Cydia ,ipak je bolje poslušati bilo kako ,nego nikako tj. uzeti samo na osnovu nečije preporuke .
Btw ,kad smo ti se već ovako raspisali ,nadam se da ćeš nas izvijestiti šta si uz'o i kak tambura .

Datum objave: 31.listopad.2019 u 16:03
HEy, evo još nisam kupio ništa, malo gledam i čekam :-)
Samo sam htio još pitati za ovaj zvučnik Dali Zensor 3, on je 2600 kn, ali ako bi se njega moglo dobiti polovno tipa 1800-2200 kn, ne znam... možda bi i on bio opcija. Vidim da su to kao dobri zvučnici? Jeli se isplati investicija ta, tj. taj višak naspram ovih drugih koji sam naveo? Pošto su ovi oko 1500-1600 kn
Acoustic Energy AE100
DAVIS ACOUSTICS EVA
Q Acoustics 3020
Pro-Ject Speaker Box 5
NUMAN Retrospective 1978 MKII

Datum objave: 31.listopad.2019 u 21:00
Kakav te sad Numan spopao 😀? Trosistemac u maloj kutiji ,za na policu ,a za malo para ! Meni miriše na egzotiku upitne kvalitete . Opet ,tko zna ,možda i valja ,al ja nikad čuo dok maloprije ne zguglah . Opet ,bitna je veličina tvoje sobe ,kol'ka je ? Jer ,Dali je npr.za broj veći i tak.

Datum objave: 31.listopad.2019 u 21:16
Ah pa vidim ovaj zvučnik popularan... 
A soba, hmmm... Je li birna veličina sobe ili kolika će biti udaljenost ja i zvučnici? Sad sam izmjerio, znači od zida do iza odmara do drugog zida, ispadne cijea soba ima ukupno oko 12 m2

Datum objave: 31.listopad.2019 u 21:34
Ukupna veličina sobe je bitna da ti preveliki zvučnici ne bi bumijali ,odnosno da ti ne divlja bas ,koji bude glasan a bez kontrole . Tvoja udaljenost će biti vjerojatno određena razmještajem stvari u sobi ,pa ćeš morati malo tražiti idealnu ili približnu poziciju . Al ,svejedno ,ako si prinuđen na malu udaljenost od zvučnika ,opet će ti tako bolje odgovarati manji zvučnik . Konkretnu preporuku ne bih davao ,ali Ae i Davis su prikladniji tvojoj sobi jer imaju manje midbass jedinice i volumen kutije od Dali-a ,koji je dobar ,ali broj veći zvučnik . Opet ,možda bi ti i volio višak basa ,pa makar i labavijeg . Zato velim da konkretnu preporuku nije zahvalno davati .

Objavio: Doomsday
Datum objave: 31.listopad.2019 u 22:26
Za zvučnik, pogovoto kad kupuješ bez velikog iskustva, po mom mišljenju, novo je novo...

Za tako malu sobu, jesi razmislio o Dali Zensor 1...?

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-zensor-1-black-ash-light-walnut-racun-garancija-oglas-24017719" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-zensor-1-black-ash-light-walnut-racun-garancija-oglas-24017719

https://www.elipso.hr/rezultati/?q=Dali+Zensor+1" rel="nofollow - https://www.elipso.hr/rezultati/?q=Dali+Zensor+1

U Elipsu, cijena je za komad, i za 200 kn više možeš birat boju finiša...

Evo i malo informacija o njima, i naravno, kao  i sve na internetu, uključujući i ovaj moj post, uzeti sa zrnom soli...

https://www.dali-speakers.com/loudspeakers/zensor/zensor-1/" rel="nofollow - https://www.dali-speakers.com/loudspeakers/zensor/zensor-1/

https://www.whathifi.com/dali/zensor-1/review" rel="nofollow - https://www.whathifi.com/dali/zensor-1/review

https://www.stereophile.com/content/dali-zensor-1-loudspeaker" rel="nofollow - https://www.stereophile.com/content/dali-zensor-1-loudspeaker

zlatni_zub

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Objavio: Doomsday
Datum objave: 01.studeni.2019 u 01:30
Palo mi je na pamet, za Dali Zensor 1, postoji predviđena mogućost montaže na zid, samo se nabace gumice na leđa umisto na dno... Imaš sve u uputstvu...

https://media-dali.azureedge.net/4971/zensor_manual_g-update-_web.pdf" rel="nofollow - https://media-dali.azureedge.net/4971/zensor_manual_g-update-_web.pdf

Tako se dobije još malo na basu, ako je recimo na polici ili stalku malo 'tanak'... A dobiješ i na prostoru... Samo ih moraš okačit na cca. visinu uha u visini visokotonca, i da između njih ne bude stvari koji mogu smetat stereo slici...

Ali, ja bi ti uz to savjetova da se pod hitno makneš od multichanel HT rec-a kojeg sad imaš, i uzmeš nešto stereo...

Ne moraš se odmah bacat na prsi i pljunit neku veliku lovu... Za početak, minimalno ulaganje, čisto da vidiš šta jeftini stereo napravi HT-u...  Kasnije lako možeš, ako misliš da treba, a možda ti neće ni trebat, ić na bolji i skuplji stereo zvuk,  pojačalo prije nego rec, ali kako rekoh, ko zna, možda budeš zauvijek sretan i sa ovim, vidi:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/sansui-rz-2900-oglas-29501050" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/sansui-rz-2900-oglas-29501050

https://www.hifiengine.com/manual_library/sansui/rz-2900.shtml" rel="nofollow - https://www.hifiengine.com/manual_library/sansui/rz-2900.shtml

Ako je ispravan, ovaj Sansui rec iz polovice 90-tih koji je u biti konfekcija i na samom kraju smislenih uređaja od legedarnog proizvođača iz Japana, kladim se da će svejedno pomest pod i pojest za doručak u stereo reprodukciji tu tvoju HT Yamahu koja je, mislim, novija...

To je jednostavno tako... Ako imaš volje, čak ako ne uzmeš nove zvučnike, žrtvuj tih 350 kn ako je uređaj ispravan, pa vidi razliku u repordukciji stereo glazbe... Mogao bi se iznenadit i koliko toga mogu dati tvoji stari zvučnici, na drugačijoj amplifikaciji...

Iako, ti aiwa zvučnici nisu neki dobar izbor,definitivno, i njima će Zensor 1 napravit ono šta će stereo rec napravit HT rec-u, samo zvučnike se ipak uvijek isplati uzimat nove ili novije, jer propadaju obično poprilično brže od recimo pojačala i slično...

Nije uvijek pravilo, ali obično jest tako...

Valjda...

proteza

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Objavio: jerga
Datum objave: 01.studeni.2019 u 10:36
Tu je bilo nekoliko dobrih prijedloga, odabereš jedan i kreneš...na put pokušaja i pogrešaka. Kako si na samom početku slaganja nekog "ozbiljnijeg" sustava na tebi je gdje ćeš na tom putu stati. Možda nakon prvog koraka, a možda nikad. Onaj prijedlog za stereo pojačalo uzmi krajnje ozbiljno i ne gubi vrijeme i novac ako planiraš držati multichannel HT jer će napredak biti skroman koliko god uložio u zvučnike.

Datum objave: 01.studeni.2019 u 10:39
Ovo je situacija koja se periodično ponavlja na ovom forumu...
Teško mi je ponekad shvatiti lijenost da se posluša nešto. Ok...ne može sve no makar dio koji se može organizirati. Umjesto toga gubi se vrijeme svako malo na  novi popis s novim zvučnicima. Na kraju ispadne da su i savjeti irelevantni jer u ovoj situaciji onaj tko traži savjet zapravo želi da mu se potvrdi izbor onog zvučnika koji je njegov favorit.
Zašto baš taj zvučnik također nije jasno. Možda cijena, možda popust, možda jer ga "svi hvale" ...
Zvuk? čega?...haha

Objavio: zden
Datum objave: 01.studeni.2019 u 10:42
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ovo je situacija koja se periodično ponavlja na ovom forumu...
Teško mi je ponekad shvatiti lijenost da se posluša nešto. Ok...ne može sve no makar dio koji se može organizirati. Umjesto toga gubi se vrijeme svako malo na  novi popis s novim zvučnicima. Na kraju ispadne da su i savjeti irelevantni jer u ovoj situaciji onaj tko traži savjet zapravo želi da mu se potvrdi izbor onog zvučnika koji je njegov favorit.
Zašto baš taj zvučnik također nije jasno. Možda cijena, možda popust, možda jer ga "svi hvale" ...
Zvuk? čega?...haha

Ima jedna izreka - puno baba  kilavo dijete ,  da

-------------
zden

Datum objave: 05.studeni.2019 u 14:02
"Big brother" nas budno motri !
😀 Otkad sam napisao komentar za Numan zvučnike ,svaki dan kad otvorim facebook. ,prvo što ugledam je reklama za njih !😀

Datum objave: 05.studeni.2019 u 15:19
Evo bio sam i isprobao sam neke.
David Acoustics Eva, Pro-Ject Speaker Box 5 i FYNE AUDIO F301.
Prvo ova prva 2... kao možda malo bolji taj Pro-Ject Speaker Box 5, ali ajmo reć stvarno meni bilo teško razlikovati, ali eto možda mrvicu. 
A sada, prodavač mi je rekao da poslušam ove FYNE AUDIO F301 i stvarno kategorija bolja, odmah sam čuo razliku i meni su se svidjeli odmah. Eto caka je da su malo skuplji, ali opet kad sam njih čuo... 

Datum objave: 05.studeni.2019 u 15:41
reci da su ti malo skupi ali da ti se sviđaju zvukom, pitaj za najbolju moguću cijenu koju ti mogu ponuditi, i...odluči

audiofilija je dug put, a kupovati nešto s čim u startu (komparativno) nisi zadovoljan, a još novo, to nema smisla

Datum objave: 05.studeni.2019 u 16:09
A jesu čak, kao izložbeni model (par puata samo upalili) pa oko 15% snizili, što je ok, blzu 2000 kn... 
A David Acoustics Eva, Pro-Ject Speaker Box 5 njih ne bi, samo nešto što bi bilo nešta u tom rangu s ovim FYNE AUDIO F301 jer stvarno je velika razlika u zvuku i baš mi je zvuk oduševio. 
A kod tih 2 nisam to osjetio, kao lijep zvuk, ali ok... ništa sada prestrašno dobro. Pa eto ipak ako je razlika u recimo tih nekih 400 kn, a imam onda nešto s čim sam ja skroz zadovoljan i valjda miran 10 godina, onda mi se ipak isplati dati to malo više... Jedino je pitanje kako su još ovi koje nisam poslušao tipa:
Dali Zensor 3
Acoustic Energy AE100
Q Acoustics 3020
...

Datum objave: 05.studeni.2019 u 16:10
a onda poslušaš i te, pa si miran

Objavio: jerga
Datum objave: 05.studeni.2019 u 19:06
Još se misliš?

Objavio: djigibao
Datum objave: 05.studeni.2019 u 22:24

Evo bio sam i isprobao sam neke.
David Acoustics Eva, Pro-Ject Speaker Box 5 i FYNE AUDIO F301.
Prvo ova prva 2... kao možda malo bolji taj Pro-Ject Speaker Box 5, ali ajmo reć stvarno meni bilo teško razlikovati, ali eto možda mrvicu. 
A sada, prodavač mi je rekao da poslušam ove FYNE AUDIO F301 i stvarno kategorija bolja, odmah sam čuo razliku i meni su se svidjeli odmah. Eto caka je da su malo skuplji, ali opet kad sam njih čuo... 

Na koju aparaturu su bili spojeni zvucnici?
Koja je velicina prostora gdje si slusao? Da li je priblizno/slicno kao tvoja ili totalno drugacija?

Datum objave: 05.studeni.2019 u 22:43
Djigibao je na dobrom tragu (ako misli na to) ,naime ,nije rijetkost da u dućanu metnu budget zvučnike na višestruko skuplji i kvalitetniji sustav. Dakako da neiskusnim kupcima ,koji ne prepoznaju sustav ,to bude puno bolje nego u drugom dućanu ,gdje su bili budget zvučnici na budget sustavu .

Datum objave: 05.studeni.2019 u 22:59
@zed_alive - pa da, trebam još možda od ovih tu ponuđenih što ste mi postali poslušati pa da sam miran.
@jerga - ne znam, samo sam 3 zvučnika poslušao i za sada ovaj FYNE AUDIO F301. Tko zna, možda ima nešta slično ovome, nemam pojma.

@djigibao i @Mijo - a naravno, vjerojatno neće biti sve isto ko kod mene u sobi, ali to smo i napisali tu, da ne može, ali šta ćeš? Ideš barem poslušati u tim "idealnim uvjetima" zvučnika pa vidjeti. Recimo on me pitao koji receiver imam, rekao sam ma ne znam neki stari Yamaha, onda mi je rekao da je spojio na njihov najjeftiniji taj receiver kojeg su imali pa da ono kao bude približno. Onda je sva ta 3 zvučnika, što sam napisao, spojio na isto sve, znači mogao sam poslušati sva 3 u istim uvjetima i u tim istim uvjetima, su mi odpala ona 2 odmah, a ovaj, eto bio stvarno druga kategorija...

Datum objave: 05.studeni.2019 u 23:02
Ovaj FYNE AUDIO F301 je bio veći od ovih 2 i imao je gumenu membranu ako sam dobro napisao da se zove, a valjda ova druga dva od... emmm... od neke spužve? 

Datum objave: 05.studeni.2019 u 23:25
Gumeni ovjes ,ne membrana 😀, da ,gumeni ovjes je trajniji pa tim i bolji . Ak si sva tri slušao na istom sistemu ,onda nemaš dvojbi..

Objavio: donkimizer
Datum objave: 06.studeni.2019 u 00:22
Svi izgledaju gumeno. Mislim da je pjena/spužva predominantna uglavnom na treš konzumerskim proizvodima u današnje vrijeme, tako da ćeš ju teško naći na ičemu što podsjeća na hifi. haha

Datum objave: 06.studeni.2019 u 00:28
Nađe se spužva i kod ozbiljnijih proizvođača npr. Ciare ,Visaton ,i spominjani AE je prije uglavnom koristio spužvasti ovjes ,ne znam kak je danas..

Datum objave: 06.studeni.2019 u 00:33
Pa da. Prije. Prije par stoljeća. haha

Datum objave: 06.studeni.2019 u 00:43
Aha, ovjes, ok :-)
Pa je li onda nemam dvojbi? Malo mi je čudno da ga baš nema toliko po netu, pa je li to kvalitetan zvučnik? Mislim opet ne bi baš htio kupiti nešta što ipak nije nešta... Ali eto, po zvuku mi se činio bolji od ova 2 druga. 
Rekao je prodavač da je to škotska firma i da su prošle godine osvojili dosta nagrada za njihove zvučnike... (ako sam dobro zapamtio)
Ovdje je njihov site i karakteristike, je lo to ok?:
https://www.fyneaudio.com/product/f301/" rel="nofollow - https://www.fyneaudio.com/product/f301/

I je li ovi zvučnici onda imaju 7 godina garancije?:
https://www.fyneaudio.com/warranty/" rel="nofollow - https://www.fyneaudio.com/warranty/

Datum objave: 06.studeni.2019 u 01:05
Fyne audio je ,kolko sam upućen ,relativno nova ,ali dosta nahvaljena firma . Osnovali je ljudi pobjegli iz Tannoy-a ,tak nešt.
@Donk ,kaj oćeš reći ,da sam i ja star ,jer mi iz sjećanja nisu izbledjeli spužvasti ovjesi,veliš stoljeće ?😀

Datum objave: 06.studeni.2019 u 01:33
Originalno postano od strane člana: Mijo Mijo napisao:

Fyne audio je ,kolko sam upućen ,relativno nova ,ali dosta nahvaljena firma . Osnovali je ljudi pobjegli iz Tannoy-a ,tak nešt.
@Donk ,kaj oćeš reći ,da sam i ja star ,jer mi iz sjećanja nisu izbledjeli spužvasti ovjesi,veliš stoljeće ?😀

Da, zgledali su mi sumnjivo familijarno njihovi koaksijalci.
Ne znam točno koliko si star, treba provjerit, kako si palio svoj prvi gramofon? Jel trebalo potezat ko kad pališ motorku? haha

Datum objave: 06.studeni.2019 u 01:44

Mislim opet ne bi baš htio kupiti nešta što ipak nije nešta... Ali eto, po zvuku mi se činio bolji od ova 2 druga. 
Rekao je prodavač da je to škotska firma i da su prošle godine osvojili dosta nagrada za njihove zvučnike... (ako sam dobro zapamtio)
https://www.fyneaudio.com/product/f301/" rel="nofollow - https://www.fyneaudio.com/product/f301/

Čuj, s obzirom na svoja ograničenja budžeta, mislim da ti nema druge nego poslušat sve šta se može poslušat (pogotovo ak kupuješ novo) i birat nakon toga.
Jer objektivno gledano, u tom cjenovnom rangu će se vjerojatno naći jako puno kompromisa u svakom zvučniku.

Datum objave: 06.studeni.2019 u 01:57

Da, zgledali su mi sumnjivo familijarno njihovi koaksijalci.
Ne znam točno koliko si star, treba provjerit, kako si palio svoj prvi gramofon? Jel trebalo potezat ko kad pališ motorku? haha
[/QUOTE]
Nisam baš iz tog doba . Najbolje godine ,43 ,al jesam prije 30-ak godina petljao i po zvučnicima sa platnenim ovjesom ,a to je tek staro.

Datum objave: 06.studeni.2019 u 02:26
Je, al tkanina je izdržljivija i od gume. Prilično standardno za recimo PA.

Datum objave: 06.studeni.2019 u 07:51
uh, pjenastih ovjesa se sjećam dobro sa svojih prvih zvučnika, energy esm3, kupljenih krajem '90-te...to se u roku 6-7 godina raspalo u tripizdematerine...

u slučaju ako su ovjesi na nekom od zvučnika doista od pjene, ne kupuj to nikako

Objavio: djigibao
Datum objave: 06.studeni.2019 u 09:08

Aha, ovjes, ok :-)
Pa je li onda nemam dvojbi? Malo mi je čudno da ga baš nema toliko po netu, pa je li to kvalitetan zvučnik? Mislim opet ne bi baš htio kupiti nešta što ipak nije nešta... Ali eto, po zvuku mi se činio bolji od ova 2 druga. 

I je li ovi zvučnici onda imaju 7 godina garancije?:
https://www.fyneaudio.com/warranty/" rel="nofollow - https://www.fyneaudio.com/warranty/

Tu firmu su osnovili pojedinci (kvalitetni) koji su otisli iz jako poznate i cijenjene firme u svijetu zvucnika - Tannoy.
Ti zvucnici (F301) su dobili dobre ocijene na raznim recenzijama pa si pogledaj/potrazi malo.
Evo par njih:
  •    https://www.avforums.com/review/fyne-audio-f301-standmount-speaker-review.15342" rel="nofollow - https://www.avforums.com/review/fyne-audio-f301-standmount-speaker-review.15342
  •    https://www.hifinews.com/content/fyne-audio-f301-loudspeaker" rel="nofollow - https://www.hifinews.com/content/fyne-audio-f301-loudspeaker

Objavio: Fantocci
Datum objave: 06.studeni.2019 u 15:34
I Dynaudio ih je koristio, imaju svojih prednosti.

Datum objave: 07.studeni.2019 u 00:10

Gumeni ovjes ,ne membrana 😀, da ,gumeni ovjes je trajniji pa tim i bolji . Ak si sva tri slušao na istom sistemu ,onda nemaš dvojbi..

Nema boljeg i lošijeg ovjesa. Kada je na driveru "spužvasti ovjes" za to postoji inženjerski razlog. Isto se odnosi na "gumene" i svake druge tipove ovjesa.
Jedan zvučnik iz "dvorane slavnih" AE1 je imao spužvaste ovjese. Kako se čini Phil Jones je znao što radi....obrva

Datum objave: 07.studeni.2019 u 00:43

A jesu čak, kao izložbeni model (par puata samo upalili) pa oko 15% snizili, što je ok, blzu 2000 kn... 
A David Acoustics Eva, Pro-Ject Speaker Box 5 njih ne bi, samo nešto što bi bilo nešta u tom rangu s ovim FYNE AUDIO F301 jer stvarno je velika razlika u zvuku i baš mi je zvuk oduševio. 
A kod tih 2 nisam to osjetio, kao lijep zvuk, ali ok... ništa sada prestrašno dobro. Pa eto ipak ako je razlika u recimo tih nekih 400 kn, a imam onda nešto s čim sam ja skroz zadovoljan i valjda miran 10 godina, onda mi se ipak isplati dati to malo više... Jedino je pitanje kako su još ovi koje nisam poslušao tipa:
Dali Zensor 3
Acoustic Energy AE100
Q Acoustics 3020
...

Javi se za AE100. Za sada ovaj tjedan nema gužve u slušaonici...

Datum objave: 07.studeni.2019 u 00:44
Dakako da je u ozbiljnijim zvučnicima stavljen materijal ovjesa zbog točno određenog razloga i potrebe . Npr. Supravox i dan danas meće platnene ovjese na koaksijalce ,i danas se nađe pjenasti ovjes zbog potrebe što manjeg otpora hodu membrane ,mada nova tehnologija omogućuje i izradu super-tanke a kvalitetne gume ,s primjesama nečeg vjerojatno ,kao pandan pjenastim itd...Al nema potrebe s tim opterećivati priku Cydiu ,kad sam veli da je neupućen ..

Datum objave: 07.studeni.2019 u 08:58
Svakako ga ne treba opterečivati no ne treba pisati koještarije. Na krutost ovjesa (Cms) više se utječe donjim centratorom nego s gornjim (ovjes od gume ili drugo). Materijal ovjesa ima direktan upiliv na frekvencijsku karakteristiku pa zato ga proizvođači kombiniraju u raznim izvedbama s raznim materijalima za membrane....

Datum objave: 07.studeni.2019 u 09:34

Nema boljeg i lošijeg ovjesa. Kada je na driveru "spužvasti ovjes" za to postoji inženjerski razlog. Isto se odnosi na "gumene" i svake druge tipove ovjesa. 
Jedan zvučnik iz "dvorane slavnih" AE1 je imao spužvaste ovjese. Kako se čini Phil Jones je znao što radi....obrva
Druže, ima boljeg i lošijeg ovjesa kako se kolokvijalno naziva gornji centrator membrane. Dobri su postojani i nakon 40+ godina i ne samo to već su besprijekorni. Živi primjer ti je ovaj moj Kefonja 101. Na SF Extrema su isto bili kao novi poslije 20+ godina.

Oni spužvasti koliko god inicijalno bili dobri, postali su trulex još davno. A mislim da nema čovjeka koji je neminovno morao reparirati drajvere na nekoć vrhunskim (a i danas bogami) zvuljarama tipa Infinity i sl. koji u glavi ima potpuni mir. Jer reparacijom možeš dobiti nešto slično, možda i vrlo slično, ali nikad original. Pa te onda nakon toga, koliko god reparirani zvučnik eventualno dobro radio, uvijek prca u glavi kako je to tek šljakalo nekad kad je bilo originalno. Hvala lijepa, ali meni takav mazohizam ne treba. Dakle, itekako ima boljih i lošijih, gledano čisto pragmatično iz perspektive korisnika, a kako drukčije?

-------------

Datum objave: 07.studeni.2019 u 10:57
Vanjski ovjes ima veliki utjecaj na mehanicko ponasanje membrane pa je odabir njegovog materijala vezan uz željene rezultate koje konstruktor drivera odabrao a ne da zezne korisnika. Dakle nema boljih i losijih, ima optimiziranih, a trajnost je nuspojava.

Isto bi mogao jambrati da zasto odabrani kondici u pojacalima odu nakon x godina, pa ih treba zamjeniti. Takva pojacala su dakle mazohizam i treba ih zaobilaziti? Da ke kazem da odabir novih, ovisno o funkciji u sklopu isto postavlja pitanke dali sad to radi kao sto je bilo novo.

-------------

Datum objave: 07.studeni.2019 u 11:04
za Apparatus..

A ti kao imaš neke zvučnike više od 20 godina...haha
Kako ti to gledaš i koji su tvoji prioriteti je drugo pitanje. Odabrana vrsta ovjesa ima svoju svrhu i inženjerski razlog. Moja iskustva s ovjesima, a imam ih poprilično, nisu ni blizu tako dramatična na štetu spužvastih ovjesa. Pucaju i gumeni samo tako i to u relativno kratkom roku. S druge strane i ovi spužvasti su napredovali pa vidim kod novih modela da imaju neki premaz, veću gustoču pa su dugotrajniji.
Moje iskustvo govori da je trajnost ovjesa najviše uvjetovana načinom uporabe i uvjetima okoline u kojoj se zvučnik nalazi. Onaj koji permanentno bas kontrole drži na +10 dB i sluša glasno vrlo će brzo "spržiti" svoj ovjes od stalnog maksimalnog naprezanja. Ako tome dodamo vlagu, pušenje i slično rezultat je tu.
Dakle bilo je slučajeva da  jedan te isti gumeni ovjes istog zvučnika kod jednog kupca uredno traje 15 godina a kod nekoga 4 godine.

Datum objave: 07.studeni.2019 u 11:10
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Isto bi mogao jambrati da zasto odabrani kondici u pojacalima odu nakon x godina, pa ih treba zamjeniti. Takva pojacala su dakle mazohizam i treba ih zaobilaziti? Da ke kazem da odabir novih, ovisno o funkciji u sklopu isto postavlja pitanke dali sad to radi kao sto je bilo novo.

ma jest, al ono s Energyjima je bila svinjarija...da su trajali 20 godina ovjesi nitko ne bi previše kukao, al ne može, brate, propasti za 6 godina...a sjećaš se i ti dobro te serije, zar ne smijeh

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:05
@Soundnewsdino ,ne kužim zašto mene napadaš da pišem koještarije ,a ja samo rekao da je gumeni ovjes trajniji . A petorica drugih kolega rekoše to isto ,samo još rezolutnije?

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:12
Ustvari ,kužim pozadinu toga ,al ako pogledaš sve postove ,vidjećeš da sam prvi čovjeku preporučio AE i rekao da ih more poslušat kod tebe . Dakle ,nije mi namjera okretati vodu od tvog mlina pišući koještarije .

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:27

Ustvari ,kužim pozadinu toga ,al ako pogledaš sve postove ,vidjećeš da sam prvi čovjeku preporučio AE i rekao da ih more poslušat kod tebe . Dakle ,nije mi namjera okretati vodu od tvog mlina pišući koještarije .

AE100 koji je preporuka ima gumene ovjese..

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:31

@Soundnewsdino ,ne kužim zašto mene napadaš da pišem koještarije ,a ja samo rekao da je gumeni ovjes trajniji . A petorica drugih kolega rekoše to isto ,samo još rezolutnije?

Nikoga ne napadam...pričamo...
Copy paste tvog posta:

Mijo napisa: "Gumeni ovjes ,ne membrana 😀, da ,gumeni ovjes je trajniji pa tim i bolji"

Može netko biti rezolutan do mile volje ali ovo poboldano jednostavno ne stoji. Opisao sam zašto..

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:48
Možda je bolje reći da svaki lakše strada iz drugih razloga. haha Al kao što si i rekao, danas i spužvasti imaju neki premaz pa duže prežive. Opet, bar kolko ja znam, spužve su danas u značajnoj manjini kod hifi drivera i zvučnika.

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:48
Neeeee, bolji je onaj drugi koji se pretvori u bulšit nakon 5-10 godina.
haha

-------------

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:50
Konačno sam skužio. Danas bulšit ima specijalni premaz koji od njega radi pitu.
haha

-------------

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:56
Mislim da uopće ne bi trebalo biti bitno. Audio industrija mora doći do te razine da svake godine izlazi nova serija. Kao kod mobitela. haha
I naravno da riknu točno dan nakon isteka garantnog roka.

Datum objave: 07.studeni.2019 u 13:59

Neeeee, bolji je onaj drugi koji se pretvori u bulšit nakon 5-10 godina.
haha

Je..imaš praf...isto ko i oni kabeli unutar DCS-a koji nisu izdržali više od mjesec dana...haha

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:03
@Soundnewsdino ,ok ,naj se srditi ,drugi put bum napiso da je pjenasti ovjes trajniji i bolji i svi zadovoljni !😀
Kaj se tiče onog ispravka gdje sam rekao da se pjenasti ovjes stavlja zbog manjeg otpora kretanju membrane ,a ti veliš da otpor kretanju membrane određuje elastičnost centratora ,obojica smo na svoj način u pravu . Elastičnost centratora određuje otpor središtu tj.unutarnjem dijelu membrane ,no otpor kretanju oboda membrane određuje vanjski ovjes . Što je mekši (spužvasti npr. ) manje "lomi" membranu . Pojednostavljeno .

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:03
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Možda je bolje reći da svaki lakše strada iz drugih razloga. haha Al kao što si i rekao, danas i spužvasti imaju neki premaz pa duže prežive. Opet, bar kolko ja znam, spužve su danas u značajnoj manjini kod hifi drivera i zvučnika.

Vjerojatno..no opet recimo je Wharferdale u svojoj Diamond 11 seriji prešao na neku vrstu spužvastih ovjesa. Do sada su bili na gumi. Zašto su to napravili? Pa zato jer je u zadanoj situaciji to bilo bolje...

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:09

Konačno sam skužio. Danas bulšit ima specijalni premaz koji od njega radi pitu.
haha
Konacno nisi skuzio jer nebi palamudio kak je sve crno/bijelo.

-------------

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:11

Je..imaš praf...isto ko i oni kabeli unutar DCS-a koji nisu izdržali više od mjesec dana...haha
Uuu, vrh ti je usporedba. Drage ću volje tebi i još nekolicini s foruma koji ni qurtzeta ne kužite, besplatno poslati originalne dCS kompjuterske ribbon kabele pa si od tog blaga (bakrene licnice bogate kisikom, pokostrene u PVC izolaciji) složite vrhunske interkonekte optočene vebeteom od 200 jura za quad.

-------------

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:17

@Soundnewsdino ,ok ,naj se srditi ,drugi put bum napiso da je pjenasti ovjes trajniji i bolji i svi zadovoljni !😀
Kaj se tiče onog ispravka gdje sam rekao da se pjenasti ovjes stavlja zbog manjeg otpora kretanju membrane ,a ti veliš da otpor kretanju membrane određuje elastičnost centratora ,obojica smo na svoj način u pravu . Elastičnost centratora određuje otpor središtu tj.unutarnjem dijelu membrane ,no otpor kretanju oboda membrane određuje vanjski ovjes . Što je mekši (spužvasti npr. ) manje "lomi" membranu . Pojednostavljeno .

Opet se nebih složio...
Ne trebaš napisati da je spužvasti ovjes trajniji i bolji jer ni to ne stoji....
Što se tiče opisa rada mekšeg (spužvastog) ovjesa isto je upitan. Ponekad se dopisujem s Matt Spandl-om (glavnim konstruktorom u AE) i saznam zanimljive stvari. Acoustic Energy spužvaste ovjese stavlja na drivere koji imaju metalnu membranu (nekad AE1, danas u seriju 300 i u AE1 Active). U seriji 100 (papirne membrane) i seriji 500 (carbon fibre) stavljaju gumene ovjese. Zašto baš spužvasti ovjes za metalne membrane mogu samo špekulirati. Možda im treba lakši ovjes, možda spužvasti ovjes umanjuje "zvonjavu" visokog Q faktora na visokim frekvencijama bas-mid zvučnika ...nešto treće...četvrto..itd...
Isto je u KEF-u, B&W, Monitor Audio...itd itd...
Postoje ozbiljne firme koje se bave konstrukcijom zvučnika i koja imaju svoja rješenja ovisno o modelima. To što netko nešto ne razumije i ne može pojmiti ne znači da isti o tome ne vode računa.
Ajmo bit ozbiljni....obrva

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:22

Vjerojatno..no opet recimo je Wharferdale u svojoj Diamond 11 seriji prešao na neku vrstu spužvastih ovjesa. Do sada su bili na gumi. Zašto su to napravili? Pa zato jer je u zadanoj situaciji to bilo bolje...

Kad netko tak neš napravi uglavnom mi se čini da otkriva toplu vodu. Znaš ono, svi voze benzinca i dizelaša, a ti odlučio proizvodit auto na parni pogon. No dobro, ak performira (ili štedi haha) bolje nego guma, tko sam ja da se bunim.

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:26
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Kad netko tak neš napravi uglavnom mi se čini da otkriva toplu vodu. Znaš ono, svi voze benzinca i dizelaša, a ti odlučio proizvodit auto na parni pogon. No dobro, ak performira (ili štedi haha) bolje nego guma, tko sam ja da se bunim.

Ma dobro...nema idealnog ovjesa. Premda neki ovdje gumu smatraju "dugotrajnim" rješenjem trebam podsjetiti da guma ima karakteristiku da stari bez obzira na uporabu. To vrijedi od pogonskih remena gramfona pa sve do auto guma. Ako netko ima zvučnik star 20 ili više godina i misli da gumeni ovjes ima ista svojstva kao prvi dan grdo se vara...

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:37

Ma dobro...nema idealnog ovjesa. Premda neki ovdje gumu smatraju "dugotrajnim" rješenjem trebam podsjetiti da guma ima karakteristiku da stari bez obzira na uporabu. To vrijedi od pogonskih remena gramfona pa sve do auto guma. Ako netko ima zvučnik star 20 ili više godina i misli da gumeni ovjes ima ista svojstva kao prvi dan grdo se vara...

mislim da malo tvrđa guma ipak ima bolja svojstva od pjene u formi prašine... haha
ako ja u roku od 20 godina moram promijeniti 2-3 pjene da bi to uopće sviralo, o čemu pričamo?

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:40
Appy, jedno pitanje za te, koje me uvik mučilo. Kažeš, mijenjanje ovjesa na zvučniku neće nikad imat originalni potpis.
Jel možemo to isto utvrdit i kod refreshanja pojačala, gdje se stavljaju dijelovi istih ili približnih vrijednosti, ali ne i isti?

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:44
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

mislim da malo tvrđa guma ipak ima bolja svojstva od pjene u formi prašine... haha
ako ja u roku od 20 godina moram promijeniti 2-3 pjene da bi to uopće sviralo, o čemu pričamo?

Pričamo o tome da audiofilima zapravo zvuk nije visoko na listi prioriteta. No to već znamo...haha

Datum objave: 07.studeni.2019 u 14:45
Mrav vidim to te muci, jer si me isto pitao na tooloudu. Ishod ovisi o tome koja je lokalna zadaca pojedinog konda u sklopovlju, a taj koji refresa bi trebao iskustveno znati sto koristiti da uređaj ostane maksimalno zvucno ocuvan.
Ovo iskustveno, znaci svjestan i naslusan kako pojedini brend i serija elemenata zvuci na određenim pozicijama i zadacama i naravno optimizirati koristenje prema tome.

Uređaj nece zvucati kao kad je dosao na refresh, pa i da je refreshan apsolutno istim elementima, jer na kraju nisu stari kao oni izvađeni.

-------------

Objavio: doro
Datum objave: 07.studeni.2019 u 15:10

Uuu, vrh ti je usporedba. Drage ću volje tebi i još nekolicini s foruma koji ni qurtzeta ne kužite, besplatno poslati originalne dCS kompjuterske ribbon kabele pa si od tog blaga (bakrene licnice bogate kisikom, pokostrene u PVC izolaciji) složite vrhunske interkonekte optočene vebeteom od 200 jura za quad.

I ti dao toliko love za tog macka u vreci koji u sebi ima drotice za sprihere tanke delat!...Pa tko je tu onda mazohist?;

-------------
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.

Datum objave: 07.studeni.2019 u 15:11

Pričamo o tome da audiofilima zapravo zvuk nije visoko na listi prioriteta. No to već znamo...haha

a to bi trebalo povlačit sa sobom, ako ti je zvuk visoko na listi prioriteta, da sve drugo nema bitnost

da živimo u situaciji gdje nas financijski briga jel za 5 godina bacamo zvučnik u smeće i kupujemo brend nju vans, onda bi se moglo pričat o tome šta nam je bitno, jel zvuk ili šta, pa onda izguštaj i baci, kupi što ti zvuči najbolje i nebu d' cicija 

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net