Ispiši stranicu | Close Window

KLUB 28.09.2019 SonusArt

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Klub
Ime foruma: Audiofil.net klub
Opis foruma: O aktivnosti kluba.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15040
Datum ispisa: 15.listopad.2019 u 10:50
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: KLUB 28.09.2019 SonusArt
Objavio: Denza
Tema:: KLUB 28.09.2019 SonusArt
Datum objave: 24.rujan.2019 u 01:33
Dragi članovi, partneri i svi prijateliji Audiofil kluba,

Nakon ljetne stanke nikako ne propustite ove subote 28.09.2019 u 18h. u prostorijama Audiofil Kluba HR (Baštijanova 52a/4.kat, Zagreb), vrhunski hifi set-up koij ćemo pripremiti u suradnji sa našim partnerima, firmom SonusArt.

Premijerno ćete imati priliku poslušati izvrsne nove Dynaudio Confidence zvučnike,

prekrasan, novi Pathos Inpol Heritage. Potpuno balansirano pojačalo u čistoj A klasi, ručno izrađeno u Italiji,

i kao izvor zvuka koristit ćemo gramofon vrhunske renomirane firme - AVID.

Vjerujemo da ćete doći u velikom broju i da će Vam se svidjeti.
Do skorog druženja, lijepi pozdrav!

-------------
Disconnected from the collective

Odgovori:
Objavio: Dorian
Datum objave: 24.rujan.2019 u 12:43
ovo bi stvarno trebalo doci vidjeti uzivo, ovako na fotkama ovaj pathos djeluje ocajno, a unutra doslovno strava kako je nabacano plus more zicurina kao prastari vintage, djeluje da se industrija malo pogubila ili ostanu bez novaca za razvoj na pola projekta ne znam kako to drugacije objasniti

-------------
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Objavio: Apparatus
Datum objave: 24.rujan.2019 u 13:27
Daj ti hajtek men, što si se odmah uskokodakao?
haha
Vidio si radnu verziju iliti https://www.monoandstereo.com/2016/04/pathos-acoustics-classicremix-flagship.html" rel="nofollow - prototip . Finalni proizvod izgleda sasvim https://www.afmerate.com/v4/demo_inpol_heritage.asp" rel="nofollow - normalno , a uvjeren sam da i dobro radi/zvuči.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 24.rujan.2019 u 14:26
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

haha
Vidio si radnu verziju iliti https://www.monoandstereo.com/2016/04/pathos-acoustics-classicremix-flagship.html" rel="nofollow - prototip . Finalni proizvod izgleda sasvim https://www.afmerate.com/v4/demo_inpol_heritage.asp" rel="nofollow - normalno , a uvjeren sam da i dobro radi/zvuči.
komentirao sam produkcijski primjerak, meni to unutra  izgleda kao kad narucis nesto na stranicama za freelancere i onda jos usput pogledas kaj skuplja prasinu na policama i to sve naguras u jednu kutiju po sistemu neka se nade, ne bu skodilo i prebojas antikorozivnom temeljnom bojom koja je zaostala od pretprosle godine kad je zena farbala ogradu, prevedi uskokodakao haha 
ne znam kako zvuci, no meni izgleda kao u opisu.

-------------
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Objavio: Gašo
Datum objave: 24.rujan.2019 u 15:11
Ko ne dođe, magarac, ovaj, kokoš
Aspetto soprattutto!!!haha

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: Denza
Datum objave: 24.rujan.2019 u 19:51
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

haha
komentirao sam produkcijski primjerak, meni to unutra  izgleda kao kad narucis nesto na stranicama za freelancere i onda jos usput pogledas kaj skuplja prasinu na policama i to sve naguras u jednu kutiju po sistemu neka se nade, ne bu skodilo i prebojas antikorozivnom temeljnom bojom koja je zaostala od pretprosle godine kad je zena farbala ogradu, prevedi uskokodakao haha 

Doriane, kako ti je Apparatus i napisao "hajtek men". 
Negativan si i u svemu ćeš vjerojatno vidjeti problem, a zapravo je problem u tebi.
Pokušaj drugačije ponekad, dakle, biti pozitivan i cijeniti nečiji rad i inicijativu.
Najlakše je pisk***ti i pljuvati po nečijem radu i trudu. 
PS: vrijedi i za one koji se time naslađuju.

my two pennies worth;)

-------------
Disconnected from the collective

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 24.rujan.2019 u 20:44
Nikad mi jedna stvar neće bit jasna; pored toliko pameti u na ovom forumu, Srbi i Slovenci su i dalje giganti za nas po pitanju produkcije u hifi svijetu.
Da ne spominjem Skandinavce.
Pa daj utržite ta svoja znanja, svi ćemo vas podržat!!

Datum objave: 24.rujan.2019 u 21:07
Ok Mrave, jesi kupio sto od ovih hrvatskih brendića koji trenutno egzistiraju, i to na nacin kao kad kupujes strano, bez cijenkanja i to?

Ne znam pricu i background brendova iz susjedstva, ali znam da je pokrenut jedno i zahtjevno u startu, a opstat i izaci van na trziste, jos teze, pogotovo financijski(bez kapitala nema marketinga).

Podrzat znaci cjeniti i investirat u kvalitetu, a ne sam govoriti.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: donkimizer
Datum objave: 24.rujan.2019 u 21:10
Nemoš to kod nas mrave, dok platiš poreze, prireze, davanja, mito, uhljebe, kazne i sve drugo, ne ostane ti ništa. Zamisli da RAAL ribonce proizvode Hrvati, jedan drajver bi koštao bar 6000 eura. Onaj najjeftiniji. haha

Objavio: demo995
Datum objave: 24.rujan.2019 u 21:40
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Nemoš to kod nas mrave, dok platiš poreze, prireze, davanja, mito, uhljebe, kazne i sve drugo, ne ostane ti ništa. Zamisli da RAAL ribonce proizvode Hrvati, jedan drajver bi koštao bar 6000 eura. Onaj najjeftiniji. haha

Zaboravio si napisat.."6000€+pdv"

Datum objave: 24.rujan.2019 u 21:58
Hm.. da. Skandinavci poznati po malim porezima, a Srbi po pravilima igre.

Datum objave: 24.rujan.2019 u 22:00
A jel vam ikad palo na pamet da je u Hrvatskoj teško imat firmu upravo radi ovakvih komentara i razmišljanja!??

Datum objave: 24.rujan.2019 u 22:01
Originalno postano od strane člana: Denza Denza napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

haha

Doriane, kako ti je Apparatus i napisao "hajtek men". 
Negativan si i u svemu ćeš vjerojatno vidjeti problem, a zapravo je problem u tebi.
Pokušaj drugačije ponekad, dakle, biti pozitivan i cijeniti nečiji rad i inicijativu.
Najlakše je pisk***ti i pljuvati po nečijem radu i trudu. 
PS: vrijedi i za one koji se time naslađuju.

my two pennies worth;)
Uopce nisam negativan, niti uopce vidim bilo kakav problem, cinjenicno sam opisao kako to izgleda, ok, mozda se nekom svida necemo o ukusima, problem bi bio da sam napisao nesto sto nije, prica uopce nema veze sa cjeniti neciji rad i sto bi to uopce  trebalo znaciti, nakaradu nazvati lijepim samo zato sto si je netko dao truda pa je radio tek toliko da radi. Komentar je bio samo na izgled i opci vizualni dojam ispod poklopca, ako nekoga zanima mozemo napraviti i recenziju sklopovlja pa sto bude, kaj je dobro ocjenit ce se pozitivno i obratno. Uglavnom nabrijana cijena po defaultu ne znaci da je nesto dobro, a to sto imam visoke kriterije je stvar koja dolazi sa iskustvom.

-------------

Objavio: donkimizer
Datum objave: 24.rujan.2019 u 22:16
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

A jel vam ikad palo na pamet da je u Hrvatskoj teško imat firmu upravo radi ovakvih komentara i razmišljanja!??

Svatko ima svoje okolnosti. Vođenje posla, marketing i proizvodnja su tri različite vještine. Netko tko zna to sve lako će izgurat svoj i dobar i loš proizvod na tržište. A lako ćeš zaključit da većina majstora zna napravit nešto dobro, ali biznis i marketing su im nuklearna fizika.

Datum objave: 24.rujan.2019 u 22:28
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Svatko ima svoje okolnosti. Vođenje posla, marketing i proizvodnja su tri različite vještine. Netko tko zna to sve lako će izgurat svoj i dobar i loš proizvod na tržište. A lako ćeš zaključit da većina majstora zna napravit nešto dobro, ali biznis i marketing su im nuklearna fizika.

Pametni ljudi daju taj dio posla onima koji to znaju.

Datum objave: 24.rujan.2019 u 23:09
Bravo, a ko placa te koji znaju?

Itd.

U krivoj smo temi.

Denza je vec popizdio na posalice a kamoli ovo.

-------------

Datum objave: 24.rujan.2019 u 23:35
Ma tema je uvik ista. Pusta negativnost i pusta pamet.
Denza pardon.

Objavio: Solo
Datum objave: 24.rujan.2019 u 23:43
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Bravo, a ko placa te koji znaju?

Itd.

U krivoj smo temi.

Denza je vec popizdio na posalice a kamoli ovo.

Neće popizditi samo Denza nego i drugi od kojih neki već evo za koji mjesec pa će biti 15 godina kako se trude nešto što smatraju korisnim i što vole promovirati kroz taj klub. Uostalom i Tatamata ti je zadnji put to lijepo rekao.
Bilo bi lijepo kad bi se umjesto pošalica prihvatio nekog korisnog predavanja i upotpunio klupski program sa nekom stručnom temom. Takve stvari su uvijek dobrodošle.

-------------
Timbral listening

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 24.rujan.2019 u 23:52

Nikad mi jedna stvar neće bit jasna; pored toliko pameti u na ovom forumu, Srbi i Slovenci su i dalje giganti za nas po pitanju produkcije u hifi svijetu.
Da ne spominjem Skandinavce.
Pa daj utržite ta svoja znanja, svi ćemo vas podržat!!

Gotovo nitko neće podržati. To je surova realnost...
No u tom smislu nema razlike u usporedbi s tvrtkama iz Slovenije i Srbije. Uspjele su one koje su proizvode plasirale na vanjska tržišta. Slabo bi se oni kruha najeli na domaćim...

U Hrvatskoj ima i bilo je ljudi koji su bili u stanju dizajnirati dobre hifi uređaje. No za razliku od naših susjeda, nisu znali kako zaokružiti proizvod koji bi bio prepoznat na tržištu. Od dobrog hifi uradka do zaokruženog proizvoda je dalek put...

Objavio: Flikoman
Datum objave: 25.rujan.2019 u 05:33
Ljudi,

ovo jest forum, ali nije tržnica. Znači, vidi se koji je naslov teme. Ako imate nešto za reći, recite to u temi koja je namijenjena tome.

Što se tiče prezentacije, slobodno navratite, pa možete i tamo raspravljati do besvjesti. Tema je vezana uz prezentaciju novih proizvoda iz HIFI svijeta i ulaz je slobodan. Ne znam kakve veze imaju sad firma ova/ona s time i slično.

Ja ću, vjerojatno, stići doći.

Objavio: Kalle242
Datum objave: 25.rujan.2019 u 11:35
1. Kvak kvak kokodak... itd, pa da... cemu ne otvoriti novu temu o tome zasto HR proizvodjaci ne uspijevaju kao slovenski ili srpski? Dosta proizvodjaca je i na forumu ili se cesto spominju kao kvalitetni (Electron audio, Marohei, Audio modul, Soundnews, OZ itd)

1. Klub je druzenje prije svega, bilo i ostalo i dobro je dok ga ima kakvog god uvijek nekome nije nesto po volji tko bi svima ugodio!

3. Klub je i dalje otvoren za sve, mislim da bi mogla biti zanimljiva prezentacija. 

Vidimo se! :)

Objavio: Devo
Datum objave: 25.rujan.2019 u 12:14
Točno Kalle, dobro veliš, treba diskutirati, tome i služi forum, ali možda u nekoj drugoj temi, pa eto nek oni koji su već zagadili ovu najavnu temu slobodno otvore novu pa nek tam voze po svom.
A ovaj novi Pathos (crno, drveno, srebrni) sa slike čist dobro izgleda, a koliko se sjećam ta nas pojačala nikad nisu u Klubu razočarala, pa se veselim kak neće ni ovaj bez obzira na izgled njegove utrobe. Paušalne primjedbe pametnjakovića i korisnika konzumne elektronike ne mogu, nisu, i nikad neće utjecati na dolaznost ljudi u naš Klub i treba ih jednostavno ignorirati. Možda su to divne osobe i kvalitetni sugovornici, moguće i kvalitetni budući prijatelji no trkeljanja s visoka ne treba nikako tolerirati. Netko je to kupio, platio i u subotu će to besplatno dovući zajedno sa svom ostalom opremom, izdvojiti svoje slobodno subotnje popodne i dobar dio večeri, čak i noći, da bi nas par  jazavaca sa svim ostalima koji budu došli, to mogli, i opet ponavljam besplatno vidjeti i slušati. Pa zar to ne zaslužuje malo više respekta od "baš ti  je pojačalo grdo i sl."??!! Ljut

Baš se veselim kvalitetnom nastavku sezone i druženju. Nadam se da se budemo okupili u lijepom broju, svi su dobrodošli i hejteri...haha Vidimo se...

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 25.rujan.2019 u 12:41
Isprike još jednom na offtopicu. Umori malo to vječno naše crnilo.

Datum objave: 25.rujan.2019 u 13:07
Iskreno predavanja i paneli (više strucnih ljudi) su izvedivi u klubu no trebalo bi dogovoriti unaprijed koje teme zanimaju ljude koji dolaze u klub, a i sami voditelji/organizatori klubskih zbivanja bi mogli reci postoji li realan interes za takvim događanjima.

-------------

Datum objave: 25.rujan.2019 u 14:36
Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

Točno Kalle, dobro veliš, treba diskutirati, tome i služi forum, ali možda u nekoj drugoj temi, pa eto nek oni koji su već zagadili ovu najavnu temu slobodno otvore novu pa nek tam voze po svom.
A ovaj novi Pathos (crno, drveno, srebrni) sa slike čist dobro izgleda, a koliko se sjećam ta nas pojačala nikad nisu u Klubu razočarala, pa se veselim kak neće ni ovaj bez obzira na izgled njegove utrobe. Paušalne primjedbe pametnjakovića i korisnika konzumne elektronike ne mogu, nisu, i nikad neće utjecati na dolaznost ljudi u naš Klub i treba ih jednostavno ignorirati. Možda su to divne osobe i kvalitetni sugovornici, moguće i kvalitetni budući prijatelji no trkeljanja s visoka ne treba nikako tolerirati. Netko je to kupio, platio i u subotu će to besplatno dovući zajedno sa svom ostalom opremom, izdvojiti svoje slobodno subotnje popodne i dobar dio večeri, čak i noći, da bi nas par  jazavaca sa svim ostalima koji budu došli, to mogli, i opet ponavljam besplatno vidjeti i slušati. Pa zar to ne zaslužuje malo više respekta od "baš ti  je pojačalo grdo i sl."??!! Ljut

Baš se veselim kvalitetnom nastavku sezone i druženju. Nadam se da se budemo okupili u lijepom broju, svi su dobrodošli i hejteri...haha Vidimo se...

Možda bi trebalo početi naplaćivati prezentacije?haha...Ili je već kasno za to?
Teško mogu shvatiti komentare o "zagađivanju" teme. Kao da će kometari koji nisu vezani s najavom nešto naškoditi ovoj prezentaciji. Mogu samo pomoći da tema bude duže na vrhu i možda tako dođe više ljudi.
Inače kada se nađemo uživo i krenemo pričat držimo se samo teme o kojoj smo počeli. Nedaj bože da s hife skrenemo na žene i alkohol...haha

Datum objave: 25.rujan.2019 u 15:10
Ma ne smijes nista pisati u klubskoj temi SND, ona mora ostat cista i netaknuta, prije i poslije prezentacije.

-------------

Datum objave: 25.rujan.2019 u 15:47
@SND ovo je cisto losa insinuacija da se bilo kojim postom bilo tko htio naskoditi prezentaciji, stovise tvrdnja je skroz nesuvisla, prilicno glupo bi bilo da tako nesto uopce ikom padne na pamet, a i ne vidim razloga zasto se ne bi pricalo o temi, ne vidim problem da razni ljudi imaju razna misljenja i dojmove, no to nema bas nikakve veze sa opcim proglasavanjem da je nesto negativno i bilo kakvim stetnim radnjama, zaista cudne formulacije, jedino si dobro primjetio da bi tema mogla zainteresirati vise ljudi da dodu u klub na druzenje.

-------------

Datum objave: 25.rujan.2019 u 17:22
Doriane al fakat, kad bolje razmislis, od kud poriv da popljujes neki uređaj koji te uopce ne zanima i bit ce prezentiran u klubu u koji nikad nisi krocio?

Što ti to treba uopce, i kakva ti je zadovoljština od toga?

-------------

Datum objave: 25.rujan.2019 u 20:24

Doriane al fakat, kad bolje razmislis, od kud poriv da popljujes neki uređaj koji te uopce ne zanima i bit ce prezentiran u klubu u koji nikad nisi krocio?

Što ti to treba uopce, i kakva ti je zadovoljština od toga?
Dizs, ma u cemu je tu uopce problem, ocito ne razumijem kako neke stvari funkcioniraju na forumu, zar se ne smije imati svoje misljenje. I dalje mi nije jasan problem cemu toliko galame oko obicnog komentara na vizualni izgled i iznutrice i nista nisam izmislio, napisao sam sto vidim, isto tako mozda svira najbolje na svijetu, nemam nista protiv toga, stovise napomenuo sam da bi to trebalo doci vidjeti uzivo.
No da skratimo pricu prihvatit cu da misljenja na forumu moraju biti od svih ista i ispricavam se svima tko se na bezvezni post nasao uvrijeden, uopce nije cudno sto je forum mrtav i sto se nitko novi ne ukljucuje  u razgovore niti se vidici prosiruju. Meni je recimo zanimljivo sto su svi skocili da sam negativan i kak sam to mogal reci, a da nikom nije na pamet palo predloziti da uredaj recimo tehnicki analiziramo kao odgovor na moj post pa usporedimo konstrukcije sa slicnim uredajima pa vidimo omjer ulozeno dobiveno na usporedbi nekoliko slicnih uredaja, nebrojeno korisnih mogucnosti za sveetc,etc,etc...
Evo uredaj je najljepsi na svijetu, svira najbolje na svijetu, ne postoji nista bolje od toga i odlican je omjer ulozeno-dobiveno, sam na taj nacin forum ne bu napredovao niti je ikom korisna informacija.

-------------

Datum objave: 25.rujan.2019 u 23:04
Ili kratko i jezgrovito, uopće te nije trebalo u temi o klupskom događanju 28.9.2019.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: dan the man
Datum objave: 26.rujan.2019 u 12:28
Samo jedna mala crtica s poukom…  Ne zamjerite Dorianu što mu svaka dlaka smeta i što kao tehnofil ima iskrivljenu sliku stvarnosti. Mogu se poistovjetiti s njim u doba dok sam bio dosta mlađi (prije 20ak god.) Proučavao sam iznutrice pojačala, urednost žica, veličinu trafoa, broj izlaznih tranzistora i slinio nad SS monstrumima… I danas mi se to dogodi. Doduše vrlo rijetko i kratkotrajno.

Izvrstan primjer mi se ukazao danas listajući stranice Stereophilea. Nabasao sam tako na kratki osvrt Dorianovih mokrih snova – PS audio BHK 300 izlaznih pojačala. Ukratko, iako se nalazi na popisu recommended uređaja,  jedan izlaz je prilikom mjerenja postao nestabilan i na kraju ispustio dušu. Drugog su izmjerili do kraja i zaključili da je odlično dizajniran, ali da ga je najbolje upariti sa zvučnicima koji ne padaju ispod 4 oma impedancije!!!  (Bem ti snagatora). Stoga su mu našli idealnog partnera u DeVore Orangutan 0/96 visokoosjetljivim zvučnicima. Pouka? Ne suditi po slici ili nedajbože specifikacijama. Stvari nisu onakve kakve se čine na posteru.

Datum objave: 26.rujan.2019 u 13:26
Kriva tema, al jbg, koja nije?
haha
Imao sam s Dorianom prepisku i znam kako rezonira. Zato sam ga i nazvao hajtek men. Maime ništa tehnološki starije od koje godine i što nema posljednji urlik čipovlja u crijevima, njemu jednostavno ne valja. Tako mi je temeljito opljuvao dCS i Krell, ali nisam se nafurio jer mi ne treba prevoditelj za audio. A i sam sam to tražio kad sam kraticu PS Audio protumačio kao Pure Shit Audio, a njemu pun potpis (a i soba bogami) toga. Daklem, ko mi kriv?
haha
Inače stoji činjenica da u info temama o aktivnosti kluba ne bi trebalo sprdati uređaje koji trebaju biti prezentirani. Tim prije jer sam u životu vidio iznutrice pojačala ili dva pa me čudi tolika halabuka oko onog talijanskog ampa koji izgleda sasvim normalno. Pogledajte unutrašnjost starijih GamuT pojačala, a 47 Labs da ne spominjem.
Smznuthaha

-------------

Datum objave: 26.rujan.2019 u 13:59
hehehe... sjećam se šprehe oko čipovlja. "Moj je broj 6, a tvoj broj 4".  Zanimljiv čovo samo što najčešće uletava đonom i nije čuo za točku. Samo zareze ljepi svako tolko. haha 

Datum objave: 26.rujan.2019 u 15:45
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Samo jedna mala crtica s poukom…  Ne zamjerite Dorianu što mu svaka dlaka smeta i što kao tehnofil ima iskrivljenu sliku stvarnosti. Mogu se poistovjetiti s njim u doba dok sam bio dosta mlađi (prije 20ak god.) Proučavao sam iznutrice pojačala, urednost žica, veličinu trafoa, broj izlaznih tranzistora i slinio nad SS monstrumima… I danas mi se to dogodi. Doduše vrlo rijetko i kratkotrajno.

Izvrstan primjer mi se ukazao danas listajući stranice Stereophilea. Nabasao sam tako na kratki osvrt Dorianovih mokrih snova – PS audio BHK 300 izlaznih pojačala. Ukratko, iako se nalazi na popisu recommended uređaja,  jedan izlaz je prilikom mjerenja postao nestabilan i na kraju ispustio dušu. Drugog su izmjerili do kraja i zaključili da je odlično dizajniran, ali da ga je najbolje upariti sa zvučnicima koji ne padaju ispod 4 oma impedancije!!!  (Bem ti snagatora). Stoga su mu našli idealnog partnera u DeVore Orangutan 0/96 visokoosjetljivim zvučnicima. Pouka? Ne suditi po slici ili nedajbože specifikacijama. Stvari nisu onakve kakve se čine na posteru.

He, definitivno se slazem da mi ovo nije trebalo. No zadramili ste u najmanju ruku kao da svi posjedujete dionice te firme pa se nadate da ce skociti kao Kraseve(nece), potpuno otislo u suludi besmisao. Pogotovo ti Dan sa ovim zadnjim, ne poznajemo se, no kad nesto pises onda stavi i link na izvor. Tko kaze da je tekst vjerodostojan, koji je serijski broj uredaja koji se navodno zdimio pa mozemo i to prodiskutirati. Osobno posjedujem BHK250(jako slicno 300-ki) i to ima extremno mali unutarnji otpor i radi bez frke i na 2oma. Kroz firmu prode i nebrojeno PA opreme i nisam ga jednom spojio na touring kutije bez ikakve frke, ako ne vjerujes donesi svoj amp pa cemo istu stvar probati, ne odgovaram za posljedice po tvoj amp. Stavio sam potpuno bezazlen komentar na izgled, doslovno kad sam vidio sliku ako bas hocete zagrcnuo sam se od nevjerice da to itko moze pustiti u prodaju, ok +100000kn outside hr nije neki ozbiljan novac to je cinjenica, no opet uz najbolju volju osim na ebay-u nisam mogao naci ni jedan tranzistor u produkciji TO-39 kucista, ni jedan microcontroler kakav je ugraden u taj amp isto nisam nasao u tekucoj produkciji i vrhunac je ona antikorozivna farba, analizirao sam i dublje, no bolje da to ne pisem, uglavnom amp je  poluproizvod, trendovski je popularno imati hybrid i nafrljen bias na A-klasu za privuci ekipu koja ne kuzi sto je ispod haube, doslovno 100kkn baceno u vjetar, takav dojam amp ostavlja i nije nikakva negativa nego ono sto je ocito vidljivo kao takvo, tko ne vjeruje slobodno donese amp pa ga raskopamo na mom stolu i uvjeri se izbliza svojim ocima. Lijepo Vas pozdravljam dok ne shvatite da nisam nista napisao sto nije cinjenicno vidljivo i da ni na kraj pameti nije bilo nikoga uvrijediti(uostalom komentirao sam obicnu nezivu stvar, malo lima i plastike i siguran sam da nitko od Vas nije u vlasnickoj strukturi firme da bi ga trebalo dirati), a Vasi komentari su ciljane uvrede iz potpuno nepoznatog razloga i nepoznatim i nerazumljivim ciljem.

-------------

Datum objave: 26.rujan.2019 u 17:13
Dorian, prilažem serijske brojeve uređaja koji su testirani. Imaš i link kao i završnu rečenicu Johna Atkinsona (obrati posebnu pažnju na zadnju rečenicu). Činjenica da pojačalo radi na 2 oma nije nikakvo čudo i trebalo bi biti sasvim očekivano od 300/600W snagatora, ali kao što vidiš pitanje je KAKO radi. Neki zvučnici padaju i do 1ohm (koliko znam neki elektrostati i niže), pa tu pojačalo mora biti vrlo stabilno i ne pokleknuti. Očito PS Audio taj dio nije do kraja znao rješiti (čitaj bilo bi preskupo), pa čak za tvoje BHK 250 ne navode snagu na 2 ohma u specifikacijama. Tu se ne misli da će se pojačalo zdimiti na zahtjevnim zvučnicima nego se neće pokazati u najboljem svijetlu. I zato mu treba dati nešto lakši teret. Postavlja se samo logično pitanje čemu onda uopće tolika snaga? 

Serial numbers of units reviewed: NPWA-A1-5G0062, '5G0063

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-bhk-signature-300-monoblock-power-amplifier-measurements" rel="nofollow - https://www.stereophile.com/content/ps-audio-bhk-signature-300-monoblock-power-amplifier-measurements

Amplifiers do tend to break when I set them up on the test bench—it's the audio equivalent of taking a car out on the skid pad to find out at what lateral g-force it rolls over—so I give PS Audio's BHK Signature 300 the benefit of the doubt. Its measured performance indicates that it is a well-designed, well-engineered powerhouse of an amplifier, though it will perform at its best with speakers having an impedance of 4 ohms and above.—John Atkinson

Datum objave: 26.rujan.2019 u 17:35
I Dorian ce oguglati i shvatiti da ovo nema smisla, samo mu dajte vremena.

Pricam iz vlastitog ponasanja.

Nekad sam bio zagrijan za otkrivanje zavjera i prevara pa sam prdio na sav prdež sto jeod uređaja sr*nje, a sto nije. Onda sam shvatio da je to gubljenje vremena, da štetim samo sebi, i da time necu nikog spasiti od loseg ulaganja, jer na kraju ljudi kupuju iz raznih pobuda i uvjerenja, tocka.

Boli me kuka sto ko kupuje i sto se kome sviđa, njegova stvar, njegov novac.

Sad samo imam privatnu listu uređaja za izbjegavanje, sto se servisa tice , to su oni koji su tvornicki osuđeni na crkavanje, traze veliki i dugotrajan angazman i na kraju ipak ostaju trajan problem.

-------------

Objavio: catalyst
Datum objave: 26.rujan.2019 u 18:36

Kriva tema, al jbg, koja nije?
haha
Imao sam s Dorianom prepisku i znam kako rezonira. Zato sam ga i nazvao hajtek men. Maime ništa tehnološki starije od koje godine i što nema posljednji urlik čipovlja u crijevima, njemu jednostavno ne valja. Tako mi je temeljito opljuvao dCS i Krell, ali nisam se nafurio jer mi ne treba prevoditelj za audio. A i sam sam to tražio kad sam kraticu PS Audio protumačio kao Pure Shit Audio, a njemu pun potpis (a i soba bogami) toga. Daklem, ko mi kriv?
haha
Inače stoji činjenica da u info temama o aktivnosti kluba ne bi trebalo sprdati uređaje koji trebaju biti prezentirani. Tim prije jer sam u životu vidio iznutrice pojačala ili dva pa me čudi tolika halabuka oko onog talijanskog ampa koji izgleda sasvim normalno. Pogledajte unutrašnjost starijih GamuT pojačala, a 47 Labs da ne spominjem.
Smznuthaha
Evo Api quotam tebe,jer nam se razmišljanja skoro ne razlikuju.Čitam temu,vidim da se Dorian zaletio(ali takvih je bilo puno,pa mu nije zamjeriti,ima jednostavno drugi pristup svemu).Jeste ga napali,ali on je u komp audiju ,ima svoj pristup glazbi,naravno uletio je u krivu temu.Iznenadilo me da se nije javio onaj što godinama broji elektrone,takvog majka na ovome forumu nije rodila.Slažem se da treba nešto poslušati o donijeti svoj sud o tome(koji je uvijek subjektivan kao rezultat muzičkog poimanja u našoj glavi,a ne uređaja koji sviraju.U doba kada sam pohodio sajmove ,pod pretpostavkom da su sve sobe loše akustički tretirane,ipak se vidjelo koje pojačalo ili zvučnici bolje ili lošije sviraju.Ne ulazim u to kako su napravljena pojačala,što je šit,a što nije,no slažem se sa tobom da je PS audio sr*nje u svakom proizvodu,pogotovo kada sam prisustvovao raščlanjivanju onog nesretnog PS audio power planta što sam imao i vidio što su Ameri napravili,a Kinezi zajebali.Pa je otišao u smeće  zauvijek.

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 26.rujan.2019 u 23:02
Ne poznam Doriana i neznam koje su mu fiksacije ili fetiši no fakat ne kužim što ste navalili toliko na njega? U što se toliko ogriješio?haha

Datum objave: 26.rujan.2019 u 23:46
Dorian, smatram da nije pristojno tako uklizati na pozivnicu u klub, pa da se radi o ne znam čemu i koliko god se tebi neki uređaj ne sviđao. Nitko nije uvrijeđen, samo treba znati malo forumskog bontona. Stoga sam dirnuo u svetinju zvanu PS Audio, koji evidentno ima problema s inženjeringom, da vidiš da nisi u disneylandu i da se štedi na sve strane. Tako je danas na svim područjima. Bitnije je napraviti dobru marketinšku priču, na to se troši mnogo...

Ako ništa drugo barem smo malo održali temu pri vrhu, pa možda doprinesemo posjećenosti kluba u subotu. Beer

Datum objave: 26.rujan.2019 u 23:54
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ne poznam Doriana i neznam koje su mu fiksacije ili fetiši no fakat ne kužim što ste navalili toliko na njega? U što se toliko ogriješio?haha

Ma ništa, samo se malo zekamo haha

Objavio: moog
Datum objave: 28.rujan.2019 u 16:16

Sad samo imam privatnu listu uređaja za izbjegavanje, sto se servisa tice , to su oni koji su tvornicki osuđeni na crkavanje, traze veliki i dugotrajan angazman i na kraju ipak ostaju trajan problem.

Da li te volja podijelit listu, ili je Top Secret?

-------------
I'm a Blackstar ✴

Datum objave: 29.rujan.2019 u 00:54
Radje nebi javno.

-------------

Objavio: moog
Datum objave: 29.rujan.2019 u 02:16
Poštujem. Sve ok.

-------------
I'm a Blackstar ✴

Datum objave: 29.rujan.2019 u 12:52
@Dan, Kao sto sam vec rekao nikakvu zlu namjeru nisam imao, komentar sam eto pustio onak na prvu doslovno u nevjerici sto vidim, definitivno nisam ocekivao da ce biti toliko reakcija, izmedu ostaloga sam se ispricao ako se itko nasao uvrijeden i eto jos jednom se ispricavam jer nisam znao da se ne komentiraju postovi iz kluba. U konacnici je i dobro ispalo tema se danima drzi na vrhu i uopce nije lose da se prica i komentira.
Sto se tice linkanog teksta pa ako si procitao u cijelosti ustvari je lik nahvalio amp do bola i kao sto je autor teksta sam rekao da je testiranje usporedivo sa auto crash testom, doslovno ga je skuhao, nista cudno da je prooscilirao, pa jos uvijek ne postoji  poluvodic koji nece podivljati kad ga se temperaturno skuha, similarno gledano da to isto probas komercijalnim ampovima 99,99% bi ih zavrsilo u bjelom dimu, a vecina i najskupljih bi se isto skuhala bez frke, no prica ne ukazuje na nikakav konstrukcijski propust u sklopovima. Sa hladnjacima od "50kg" to se ne bi dogodilo, inace radi se o early verziji uredaja, kasnije popodne ti specificiram sto je jos sve izmjenjeno u kasnijim serijama. No sve u svemu test potvrduje da sam dobro izabrao i da posjedujem vrhunski amp, usput prokomentiram vise puta spomenuti darTZeel kojeg sam kao i hrpu toga raskopusao do zadnjeg serafa. Netko je spomenuo da imam drugaciji pristup, radi se samo o kvalificiranju uredaja po sistemu "value for money" i uopce mi se to ne cini da je pogresno, evo vratiti cu se nakratko na darTZell, izvedba je vrhunska to se moze vidjeti samo u mjernim i profi telekomunikacijskim uredajima ta razina kvalitativne izvedbe, no index "VfM" je katastrofa samo iz razloga sto je dizajniran u svicarskoj i tamo je sve 10-15 puta skuplje nego u ostalom svijetu, cisto kao primjer, prije par godina sam trebao kvalitetne 8 slojne plocice i slucajno me sestricna upoznala sa jednim covjekom nasih korjena iz svicarske ima firmu za izradu PCB-a blizu Geneve, uz preporuku mi je poslao ponudu za 10 plocica na iznos od 6000eur, kad sam vidio mislio sam da je losa sala, no to je regularna najniza cijena koju mi je mogao ponuditi, jasno kinezi su to napravili za sram me napisati koji iznos i to jos u visoj kvaliteti izrade.
Netko je spomenuo i Power plant pa cim stignem malo i taj dio price objasnim kako to sada izgleda.
@Appy, nisam bas tako kvalificirao dCS, Rossinija sam nahvalio na sva usta u onoj prepisci.

-------------

Datum objave: 29.rujan.2019 u 13:17
Da, najbolje da ne bi nahvalio Rossinija. Stvar koja bi trebala šljakati (nisam slušao) još znatno bolje od Puccinija, koji je sam po sebi prilično genijalan, možeš samo nahvaliti. Ali avaj: 30000€. Ja nemam, a tko ima taj će se usrećiti.

Što se pak kuhanja pojačala tiče, u Stereofajlu naravno, iščitao sam s godinama valjda sve što se tiče Krella. Svakog su tjerali do krajnjih granica i niti jedan nije uginuo. A izmjerili su još puno bolje od podataka u oficijelnim brošurama. Ne kažem ja da ti imaš smeće od ampa, ali brate budi realan. Zayebi pojačalo koje riknjava na testu. Takvi rigorozni testovi (iznad normalne aksploatacijske razine) rade se upravo zato da bi se provjerilo hoće li amp biti pouzdan dugi niz godina, u normalnim kućnim uvjetima.

-------------

Datum objave: 29.rujan.2019 u 13:50

Da, najbolje da ne bi nahvalio Rossinija. Stvar koja bi trebala šljakati (nisam slušao) još znatno bolje od Puccinija, koji je sam po sebi prilično genijalan, možeš samo nahvaliti. Ali avaj: 30000€. Ja nemam, a tko ima taj će se usrećiti.

Što se pak kuhanja pojačala tiče, u Stereofajlu naravno, iščitao sam s godinama valjda sve što se tiče Krella. Svakog su tjerali do krajnjih granica i niti jedan nije uginuo. A izmjerili su još puno bolje od podataka u oficijelnim brošurama. Ne kažem ja da ti imaš smeće od ampa, ali brate budi realan. Zayebi pojačalo koje riknjava na testu. Takvi rigorozni testovi (iznad normalne aksploatacijske razine) rade se upravo zato da bi se provjerilo hoće li amp biti pouzdan dugi niz godina, u normalnim kućnim uvjetima.
Ondasnja genijalnost i zvuk Rossinija je decidirano bila u najmodernijoj platformi na kojoj je napravljen, dCS je samo firma koja je imala dovoljno novca za uloziti u razvoj na toj platformi i ako se ne varam biti prva u tome. U meduvremenu se puno toga promjenilo i na toj platformi imas i meni iznenadujuce puno drugih uredaja u produkciji i sada mozes do tog zvuka sa puno manje od tih 30000eur.
Ovo sa kuhanjem ti je u jednoj recenici kontradiktorno, nikako nemres testne crash uvjete usporediti sa pouzdanosti kucnog slusanja, pa pobogu tko doma slusa test signal na max snagi da bi mogao tako skuhati amp.
Vjerujem da bi tvoj Krell bez frke podnio 2 sata na 100W trajno opterecen, vjerujem i 200W bi proslo i to trajno, ne samo 2 sata, ono sto se meni ne svida kod Krell-a je veliki kapacitet izlaza, hrpa paraleliziranih izlaznih tranda kojima se kapacitet zbraja i meni to osobno ne odgovara, izdrzljivost uopce nije sporna tocka, izdrzao bi na izlazima i tockasto zavarivanje da se spoje elektrode umjesto zvucnika, ni malo ne sumnjam da ne bi.

-------------

Datum objave: 29.rujan.2019 u 18:43
Dorian,  svi smo mi pacijenti svoje vrste. Tebe fascinira nova tehnologija i top dijelovi, Apija brutalne performanse, mene pak point to point izrada francuske gospođe iz sela Villeduberta (Jadis). Nikakve hi-tech điđe, ali pjeva da ti bude jaaaakoo milo. Smatram ipak da je najbolji value for money kad nađeš dobar amp u second handu, a čini mi se da je ono najbolje već odavno napravljeno. Kod digitalije je već priča drukčija, ali ako se istreseš za vrhunsku stvar jednom, dugo možeš biti miran. Naći ćeš moždan novije, jače, drukčije, a pitanje da li izlazi više muzike...

Datum objave: 29.rujan.2019 u 19:09
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Dorian,  svi smo mi pacijenti svoje vrste. Tebe fascinira nova tehnologija i top dijelovi, Apija brutalne performanse, mene pak point to point izrada francuske gospođe iz sela Villeduberta (Jadis). Nikakve hi-tech điđe, ali pjeva da ti bude jaaaakoo milo. Smatram ipak da je najbolji value for money kad nađeš dobar amp u second handu, a čini mi se da je ono najbolje već odavno napravljeno. Kod digitalije je već priča drukčija, ali ako se istreseš za vrhunsku stvar jednom, dugo možeš biti miran. Naći ćeš moždan novije, jače, drukčije, a pitanje da li izlazi više muzike...

Jep, sa ovim se potpuno slazem, ne znam kako se dobro izraziti no stvari su pomalo vec otisle izvan spektra sto ljudsko uho uopce ikako moze percipirati, iduca faza je kako unaprijediti ljudski dnk za bolji sluhhaha. Nesto mi je trenutno palo na pamet kad si spomenuo da volis lampe, jedna problematika oko izlaznih trafoa, bas cu to malo prouciti ili postaviti pitanje u  nekoj drugoj temi, vjerojatno bi Ilimzn znao odgovor, ja sam osobno sa lampama pogotovo izlazni dio skroz na Vi, iako sam bio na nekoliko triode festivala sto iz znatizelje sto zbog druzenja.

-------------

Datum objave: 09.listopad.2019 u 15:14
Lijepo se je ova tema, zahvaljujući raznim okolnostima dosta držala pri vrhu, prezentacije je prošla, vrlo uspješno, no fali šlag na torti. Nema nikoga da napiše nekakve svoje utiske, iako je bilo dosta ljudi, a neki su i prilično dugo sjedili u slušaoni i radili...šta...pa valjda uživali...haha
S obzirom da je izvor zvuka bio gramofon, stariji i iskusniji gramofondžije su imali neke male zamjerke, no mi mladi, zeleni i neiskusni smo bome stvarno uživali u prezentaciji jako dobrog zvuka.
No, manje i nije bilo za očekivati jer se tu radilo o sistemu od cca 250 K kuna MPC cjenovnog ranga.
I tak, kao što sam rekao negdje na početku teme, "grdi" Pathos flagship "poluproizvoď" nije nimalo razočarao, jako se dobro nosio i sa stvarno prekrasnim Dynaudio Confidence 30 zvučnicima  i velikim klupskim prostorom. Ne želim se upuštati u opise zvukovnih dosega postignutih tim sistemom (jer više ni neznam da li bih to znao), reći ću samo da je to skup sistem ogromnog potencijala. Ovako kako je bio nabrzinu složen svirao je jako dobro. Dok smo slagali stekli smo dojam da i pojačalo i zvučnici imaju možda samo kojih par sati svirke iza sebe a i to je pitanje kada je to bilo, gramofon smo dobili tvornički zapakiran, dakle nije još bio uopće radio...
Svi koji su bili mislim da su dobili dragocjeno iskustvo slušanja vrhunskog sustava, a oni koje je u dolasku spriječila kiša il kaj god drugo su ostali debelo zakinuti jer osim kaj nisu uživali u glazbi, još i nisu kušali vrhunsko Baisovo vino...hahaBuketWacko
...želim svima više sreće drugi put, i da znate, svi ste dobrodošli...Hug

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 09.listopad.2019 u 18:06
Cek, ne kuzim, da je bio dac mogao bi reci kak ti zvuci ukupno, a ovak s gramofnom ne mozes? A sustav je svejedno pozencijalno vrhunski.

Intrigatno, nema kaj.

-------------

Objavio: tatamata
Datum objave: 09.listopad.2019 u 20:05

Cek, ne kuzim, da je bio dac mogao bi reci kak ti zvuci ukupno, a ovak s gramofnom ne mozes? A sustav je svejedno pozencijalno vrhunski. 
Intrigatno, nema kaj.
Sustav je doista dobro svirao, rekao bih i odlično pred kraj. Po mom mišljenju mogao je i još puno bolje. Kako to?
Pa evo, pregledao sam pažljivo zvučnike, pa pojačalo, pa gramofon. I onda sam slušao.
I sviralo je odlično.
Sad dolazi onaj pasus Deve "stariji i iskusniji gramofondžije su imali neke male zamjerke".
U razgovoru sa Devom rekao sam mu da sistem vjerojatno može još bolje raditi sa pažljivije odabranom tj. boljom zvučnicom. Vidio sam da se radi o stock zvučnici entry level klase i da bi izbor bolje zvučnice sigurno podigao ukupan dojam. No i sa zvučnicom od dvjestotinjak kuna je sistem je radio sjajno. Naslušao sam se raznih zvučnica i ovom sistemu je da bi radio briljantno falilo upravo ono što dobru zvučnicu razlikuje od prosječne. To svoje mišljenje sam prenio Devi, Devo vama, a ti evo ostaomalo zbunjen. Pri pažljivom slušanju iz ukupnog zvuka sistema se ipak daju razlučiti kao se ponašaju zvučnici, kako svoj posao odrađuje pojačalo, a kako zvuči prosječna zvučnica i koji su joj limiti.
Šteta što to pojačalo i zvučnike nismo čuli u boljem svjetlu, jako sam sklon Devinoj ocjeni da je potencijalno vrhunski što vjerojatno i jest.
Da ne pričam o tome da sam puštao pomno odabrana vrhunska izdanja iz Denzine kolekcije a da nisam imao osiguranu ni četku za čišćenje ploča a kamoli za čišćenje igle. Šlamperaj.

No na stranu sve to, otišao sam sa sastanka sa mišljenjem da je Pathos top integrirac a da novom uratku Dynaudia mogu samo skinuti kapu.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Objavio: goran st
Datum objave: 09.listopad.2019 u 21:55
Clapbravo Zac,odlican osvrt!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 10.listopad.2019 u 15:11

Intrigatno, nema kaj.

DAC nitko nigdje ne spominje, sa "gramofnom" niš nije ni sviralo, sistem je vrhunski, kaj god mi ovdje trkeljali, a to kaj ne kužiš ti je direktna posljedica toga kaj te u Klubu nikad nema. 
Nisi bio na slušanju, a sad bi tu razglabal, a o čemu, molim te...intrigantno, kaj ne!?
Hvala Tatamati Clap

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 10.listopad.2019 u 15:22
Sad tek vidim da i nisam nigdje napisao nešto poput "potencijalno vrhunski" tak da je to ustvari krivo shvaćeno jer bi to značilo da u stvari može biti i da nije vrhunski sustav.
Napisao sam "ogromnog potencijala" što bi značilo da može i još puno bolje svirati nego kaj smo ga mi slušali, uostalom, Žac je sve rekao.

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 11.listopad.2019 u 01:40
Nema me u klubu iz vlastitih razloga i obaveza, i odavno sam napisao da u klubu nista ne vuce na sudjelovanje u istom jer nema baš necega sto bi me privuklo tamo. Ako moram do kluba da bi vidio neke ljude, stare poznanike, znaci da nema ionako volje da se i privatno druzimo i neobavezno brbljamo, pa cemu to forsirati u klubu?

Podrzavam i dalje da u klubu osim pregršt prezentacija i pokojeg koncerta budu odrzani paneli i diskusije o temama koje zele sudionici kluba. Takve manifestacije dobro dođu u popunjavanju znanja i iskustva, uz same prije navedene prezentacije, zapravo smatram da bi paneli bili odlicni za daljnu nadopunu znanja i iskustva svakog tko se zeli baviti ovim hobijem.

Bilo je u klubu mnogih znalaca, al ne dolaze vise iz razloga slicnih mojima, pa mozda nebi bilo lose da aktivni clanovi kluba prodiskutiraju zasto je tome tako.

-------------

Datum objave: 11.listopad.2019 u 10:31
Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

Intrigatno, nema kaj.

DAC nitko nigdje ne spominje, sa "gramofnom" niš nije ni sviralo, sistem je vrhunski, kaj god mi ovdje trkeljali, a to kaj ne kužiš ti je direktna posljedica toga kaj te u Klubu nikad nema. 
Nisi bio na slušanju, a sad bi tu razglabal, a o čemu, molim te...intrigantno, kaj ne!?
Hvala Tatamati Clap

Ovo "ti je direktna poslijedica toga kaj te u klubu nikad nema"....mi zvuči kao i ono "nema te nikad u crkvi"
Odma se osjećaš se posramljeno..haha

Datum objave: 11.listopad.2019 u 12:15
Klub je otvoren za sve i svatko tamo zalazi ili ne zalazi iz svojih razloga.

Osobno ne osjecam posljedice toga sto ne dolazim, ali rado cu doci ukoliko me nesto privuce.

-------------

Datum objave: 11.listopad.2019 u 18:07

Osobno ne osjecam posljedice toga sto ne dolazim, ali rado cu doci ukoliko me nesto privuce.

Ma naravno. Stavio sam smajlić...evo opet...haha
Naravno da ne osjećaš poslijedice. No malo "po prstima" zbog neažurnosti se podrazumjeva...haha

Datum objave: 11.listopad.2019 u 21:32

Naravno da ne osjećaš poslijedice. No malo "po prstima" zbog neažurnosti se podrazumjeva...haha

Iskreno, zapazim tvoj upis na klupskim temama sa vremena na vrijeme zadnjih par godina... I nisam jedini. I stvarno ne kužim što te pokreće na takav cinizam i podhebavanje...Koliko meni je poznato u klubu te nije bilo bar minimalno 10-ak godina osim koliko se sjećam na prezentacije partnerske HD multimedije i eventualno kojeg posjeta usput više... I svaki upis i komentar je isti, takav kakav je i ovaj. Ponajmanje imaju veze s aktualnom prezentacijom. Čovjek bi si čak pomislio da si upućen u rad kluba.  Za nekoga tko je bio i počasni član kluba baš si super.

-------------
Timbral listening

Objavio: zed_alive
Datum objave: 11.listopad.2019 u 21:46
Hm...
A za neupućene, što znači rad kluba?
Koliko vidim, svodi se manje-više na marketinške prezentacije...

Datum objave: 11.listopad.2019 u 23:08
Originalno postano od strane člana: Solo Solo napisao:

Iskreno, zapazim tvoj upis na klupskim temama sa vremena na vrijeme zadnjih par godina... I nisam jedini. I stvarno ne kužim što te pokreće na takav cinizam i podhebavanje...Koliko meni je poznato u klubu te nije bilo bar minimalno 10-ak godina osim koliko se sjećam na prezentacije partnerske HD multimedije i eventualno kojeg posjeta usput više... I svaki upis i komentar je isti, takav kakav je i ovaj. Ponajmanje imaju veze s aktualnom prezentacijom. Čovjek bi si čak pomislio da si upućen u rad kluba.  Za nekoga tko je bio i počasni član kluba baš si super.

Eto...sad sam i ja dobio po prstima.....haha...
Klub je pun meni vrlo dragih ljudi i odnos prema njima ne treba dovoditi u vezu s mojim odnosom prema klubu. Ja bih se, kao i ti, pitao što nekog pokreće da broji tko je koliko puta bio u klubu? Kao da se radi o nekakvoj svetinji u koju je  učestalost dolaska  dokaz ispravnosti a eventualna kritika hereza.
To kod mene u startu stvara potrebu za zajebancijom...haha
Koliko je vremena prošlo? 15 godina?
U klubu sam od početka osobno i kao donator te jedan sam od onih koji su vidjeli potencijal ideje audiofil kluba. Po meni je bilo dovoljno vremena i nije postojao ni jedan razlog da se klub ne razvije u nešto što danas predstavlja TooLoud fest. Što po imageu, kvaliteti, ozbiljnosti i relevantnosti. Prošlo je 15 godina i imamo što imamo. Početni zanos je splasnuo te je volje i želje ponestalo. Osnivače baš i ne vidim. Ponekad je znalo zaiskriti i iz toga se znalo nešto pozitivno dogoditi. Možda se nije moglo bolje. Moguće. Za mene je to određeno razočarenje no što se može. Tako to ponekad ide. Stvari se ne razvijaju kao želiš...

Datum objave: 11.listopad.2019 u 23:40
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Hm...
A za neupućene, što znači rad kluba?
Koliko vidim, svodi se manje-više na marketinške prezentacije...

Klub je kao prvo volonterske naravi tako da i sve aktivosti i sve vidljivo i nevidljivo treba doživljavati u tom svjetlu. Sve naše aktivnosti i neaktivnosti ovisne su o našem angažmanu u neko naše slobodno vrijeme. Uz nešto "tehničkih" prezentacija, kroz klub je prošlo i dosta koncerata,  te kroz većinu vremena su kako ti kažeš "marketinških prezentacija" mada ih ja tako nimalo ne doživljavam pogotovo kroz zadnjih par godina kada se za razliku od prije promijenilo stanje i na tržištu i i u samom hifi-ju. Klub je predavanjima ili prisustvom bio uključen i na pokojem sajmu. Postoji naravno i gro druženja i ajmo reć razmjena iskustava bilo kroz zajedničke posjete sajmovima, drugim prezentacijama i osobnim sustavima a kojih je puno inicirano kroz druženje i upoznavanje u klubu. Sigurno da je klub uvijek bio otvoren za bilo kakve produktivne i poticajne inicijative bilo kroz predavanja, neki panel ili prezentacije. I iz samog tog razloga vjerujem da su Devo i Tatamata napisali to što jesu. 
Svatko su takvoj jednoj prezentaciji očito izvlači neke svoje zaključke i dojmove bio on prisutan ili ne. To valjda izgleda nije ni bitno. Na žalost po meni forum je uvijek bio u raskoraku s onim što se dešavalo na prezentaciji i uvijek su se tražile neke vjerne recenzije zvuka i uređaja. Kao da maltene svi doma imaju iz prve posložene vrhunsko zvučeće sustave ili da ih je bar lako kroz to vrijeme pravilno ocijeniti. Jednostavno to u principu nije baš tako. Čast iznimkama. Vjerujem da je veliko iskustvo bilo i onima koji su sa nekim od vrhunskih komponenti koje su bile predstavljene u klubu, prošli proces samog setapiranja i ugađanja zvuka za prezentaciju. Kad se tako nešto odradi u gro navrata s vrhunskim komponentama koje "moraju dobro raditi" a to ne pokažu uvijek, sigurno predstavlja jedno vrijedno iskustvo za koje, složit ćeš se, ne možeš baš često naći prilike. Klub je kroz svo to vrijeme za takve stvari zaista bio prilika. Stvari se naravno mijenjaju kako u našoj hifi okolini tako i u klubu, što je bilo prije 10 godina više nije, ali sigurno da barem u onoj osnovi se nije ništa bitno promijenilo i da se i dalje za one koji vole hifi i kojima vjerna reprodukcija nešto znači ima prostora i mjesta gdje se takve stvari cijene i razmjenjuju. Shvaćam i da "na van" neke stvari i upisi pogotovo ovdje na forumu mogu imati drugačiji smisao ali baš zbog toga i takvih stvari forum nije najsretnije mjesto i forma. To je jednostavno teško promijeniti.

-------------
Timbral listening

Datum objave: 12.listopad.2019 u 00:18
Dražene, niti tko broji niti poteže ali sam si neke stvari izpotencirao... Kad te ovako čitam. a prije si od mene skupio klubskog staža, pitam se gdje je tebi nestao početni zanos i volja, otkud razočarenje i zašto nije bilo kod tebe volje za nešto konstruktivnije i konkretnije od ovakvog natezanja po forumu. Za angažman u klubu uvijek ima slobodnih mjesta ...
Btw igrom slučaja sam neki dan sa Kuzmom na Ljubljanskom sajmu malo porazgovarao baš o temi i sajmovima koju gore navodiš i nekako smo se našli na istim valnim duljinama baš za konstataciju kako je taj naš tradicionalni hifi (onaj klasičan, stereo, gdje je zvuk i vjerna reprodukcija na prvom mjestu) ipak i dalje sport puno manjeg broja zanesenjaka od onog okruženja i one gomile koja svake godine pohodi Minhen i slična događanja. To je u svom istinskom smislu bio i ostao sport nekog manjeg broja ljudi, po meni s te strane nespojivim sa takvim masivnim događajima. 

-------------
Timbral listening

Datum objave: 12.listopad.2019 u 00:43

Dražene, niti tko broji niti poteže ali sam si neke stvari izpotencirao... Kad te ovako čitam. a prije si od mene skupio klubskog staža, pitam se gdje je tebi nestao početni zanos i volja, otkud razočarenje i zašto nije bilo kod tebe volje za nešto konstruktivnije i konkretnije od ovakvog natezanja po forumu. Za angažman u klubu uvijek ima slobodnih mjesta ...
Btw igrom slučaja sam neki dan sa Kuzmom na Ljubljanskom sajmu malo porazgovarao baš o temi i sajmovima koju gore navodiš i nekako smo se našli na istim valnim duljinama baš za konstataciju kako je taj naš tradicionalni hifi (onaj klasičan, stereo, gdje je zvuk i vjerna reprodukcija na prvom mjestu) ipak i dalje sport puno manjeg broja zanesenjaka od onog okruženja i one gomile koja svake godine pohodi Minhen i slična događanja. To je u svom istinskom smislu bio i ostao sport nekog manjeg broja ljudi, po meni s te strane nespojivim sa takvim masivnim događajima.

Utjecaj ljudi iz posla, među koje i ja spadam, je od početka bio limitiran. Zbog potencijalnog sukoba interesa smo bili po strani. Ne vidim što smo više mogli. Donirali smo opremu da klub krene, dali podršku i u obostranom interesu i krenuli s prezentacijama. No kako to obično ide, opetovano ponavljani obrazac je postao dosadan i početni momentum se izgubio a zainteresirani su se počeli osipati.
Jednostavno nije napravljen prijeko potreban iskorak. Ostalo je povijest. ...
Što se tiče razgovora s Kuzmom i pozicije klasičnog hifi-ja nema nepoznanica. Kuzma zna isto što i svi mi iz posla. Klasični hifi je otprilike na 25% prometa u odnosu prije 10 godina no zamjenili su ga drugačiji uređaji. Hifi se samo se promijenio....

Datum objave: 12.listopad.2019 u 10:39

... gdje je tebi nestao početni zanos i volja, otkud razočarenje i zašto nije bilo kod tebe volje za nešto konstruktivnije i konkretnije od ovakvog natezanja po forumu. Za angažman u klubu uvijek ima slobodnih mjesta ...

Tko u klubu trenutno daje ideje i odlucuje o programu klubskih događanja? 

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net