Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 166316641665
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gentlegiant View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gentlegiant Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2020 u 09:20
.

Editirao gentlegiant - 24.veljača.2020 u 09:22
Uopće mi nije dosadno, samo ne znam kaj bi sa sobom.....
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gentlegiant Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2020 u 09:21
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Sto se tice moje AHM ploce i upita od ranije o "mekanim" bubnjevima na Atom heart mother t*** (a strani). Ponovno poslusao nakon dugo vremena i nisu mekani uopce, samo su u nekim sekcijana pjesme dosta povuceni u mixu.

Inace, kao i Animals - ovo izdanje koje imam je UK izdanje iz 1970 (harvest shvl 781) u nekakvom cca VG+/EX stanju i to zvuci fantazija i danas. Te price o nekom strasnom i nuznom habanju ploca meni uopce ne drze vodu. Ne kazem da je savrseno, ali nije niti jako daleko. Imam skroman digitalni front end, ali to je vise klasa
losije od ovoga u svim parametrima...cak i rezoluciji, da ne pricam o prezentnosti, stvarnosti, koherentnosti i prirodnosti zvuka - tu je smijesno kolika je razlika.

Išao sam i ja provjerit. Imam njemačko izdanje iz 70tih u gotovo nm stanju. Je, bubnjevi su na trenutke totalno povučeni u mixu. Gotovo da na trenutke nestanu. Volim Atom. Oduvijek mi je bio drag. Volim cijeli taj njihov početni opus do recimo Walla, iako bi se nešto i kasnije našlo al ni blizu mi nije to kao standardno klasična postava.
Jel bi mogao neki popis krauta koji prodaješ ak nije bed. I koja su zdanja. Čist da vidim kaj se nudi. Zahvaljujem.

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2020 u 16:09
Originalno postano od strane člana: gentlegiant gentlegiant napisao:

Išao sam i ja provjerit. Imam njemačko izdanje iz 70tih u gotovo nm stanju. Je, bubnjevi su na trenutke totalno povučeni u mixu. Gotovo da na trenutke nestanu. Volim Atom. Oduvijek mi je bio drag. Volim cijeli taj njihov početni opus do recimo Walla, iako bi se nešto i kasnije našlo al ni blizu mi nije to kao standardno klasična postava.
Jel bi mogao neki popis krauta koji prodaješ ak nije bed. I koja su zdanja. Čist da vidim kaj se nudi. Zahvaljujem.

Yup, radi se o mixu. Što se krauta tiče, radi se o sljedećem:

- Can: Ege Bamyasi (United Artists Records ‎– USA-29414)
- Can: Future days (United Artists Records (2) ‎– UA-LA213-F)
- Can: Tago mago (United Artists Records ‎– UAS 29 211 X)
- Cluster: Cluster (4 Men With Beards ‎– 4M 140)
- Faust: So far (4 Men With Beards ‎– 4M 174)
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gentlegiant Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2020 u 20:26
Zanimljivo mi je oduvijek bilo kako mi nikad taj can nije legao, a hvaljen čudo jedno.  Iako bih mogao reći da mi je kraut definitivno žanr koji mi najviše leži i najviše paše. Al taj can nikako. Toliko puta sam slušao i njet. Taj Damo nikak da sjedne. Više volim opskurne bendove koji su izdali jedan album i to im je bomba. Nađe se pregršt takovih. A kaj se tiče ovih muških s 4 brade, čitao sam da im nisu nešto izdanja. Loši digitalni prepisi na Lp. Ne znam kak je slučaj s faustom.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2020 u 12:41
gentlegiant, dijelim puno pogleda s tobom. Razumijem zašto je Can toliko cijenjen, dobar dio post-rocka je već tu i stvarno bend zvuči drugačije od svega drugoga. Ali meni isto ta estetika i taj feeling koji proizvode nije nešto. Ali to je u potpunosti samo stvar mojeg ukusa, ne objektivna stvar. Meni nije toliko problem u Damu, koliko u tom funky hepi pristupu, poprilično čistom zvuku, više volim droneanje, nepreciznosti i sl.

Od ovih opskurnih sa jednim-dva albuma nažalost ne znam previše. Volio bih imati Ash ra tempel albume recimo. Znam da tu ima blaga koliko hoćeš, ali moram još istraživati.

4 men with beards je generalno gledano treš. Navodno im nisu sva izdanja ista razina užasa, ali za dosta njihovih izdanja je praktički dokazano da se radi o ovome što navodiš. Mislim da su ova dva albuma koja prodajem nepoznanica kako su nastali, ali je sigurno da zvukovno nisu neka sreća. Unatoč tome, na discogsu idu za vrlo solidne novce. Nekoga tko nije audiofil će zadovoljiti. Meni se samo apsolutno zgadio taj izdavač kad sam saznao što rade.

Meni je samo nevjerojatno što se nađe u dućanima za kupiti, kao službeno izdanje. Nedavno sam otkrio da je izdanje Caveovog Boatman's calla koje imam na vinilu zapravo unofficial izdanje. Vrlo teško za skužiti, jako dobro su iskopirali kako treba sve izgledati, čak uključujući i brojeve matrica. No ono što je doista šokantno u tome (meni barem) je da je album kupljen nov u jednom većem zagrebačkom dućanu sa muzikom.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 sati 2 minuta prije u 18:22

Malo u sredinu 80-tih

Klasik.
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 32 minuta prije u 16:52

Remek dijelo uvijek i navek
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 166316641665
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Potraga za novim zvucnicima
Forum: Dodatni pribor