Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 16891690169116921693 1694>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2020 u 11:48
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Nije im bilo bas jasno od kud jednom Balkancu saznanje za tako nesto smijeh
FILM
To je film koji je stekao gotovo kultni status (zbog Altmana i Cohena) među zagrebačkom mladeži sedamdesetih, prikazivao se pod nazivom "Kockar i bludnica". Tih dana su se doista gledali filmovi, čitale knjige, beskrajnim razgovirima dočekivala jutra. Eh mladosti.haha

da
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2020 u 12:44
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2020 u 23:29
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2020 u 11:39

Editirao Muzikman - 12.svibanj.2020 u 11:42
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2020 u 23:32
Mislim da ovo može ići ovdje jer to upravo preslušavam.

FREE Dynamically Uncompressed Audiophile Music Sampler from MA Recordings

download:
https://www.marecordings.com

Pjesme:
01. “Gajdarsko Oro” - from Krushevo
02. “Jano mori” - from Krushevo
3. “Honey Suckle Rose/Ain’t Misbehavin’” - from The Very Thought of Two by Sheila Jordan & HarvieSwartz
4. “Saint Thomas” - from Songs From Within by Sheila Jordan & Harvie Swartz
5. “Gitana” Silvia Perez Cruz + Ravid Goldschmidt - from Llama
6. “Marvin`s Udu Voodoo” - from Ghatam by The Antenna Repairment
7. “Minor`s Boogie” - from Man From Plovdiv by Milcho Leviev
8. “Gears” - from With Space in Mind by percussionist Mark Nauseef
9. “Victimae paschali laudes” - from Sous les voûtes le serpent .... by Michel Godard
10. “Batuta Lui Costel Sarambel” - Hora Tiganeaska - from Departe de Casa
11. Gregorian Chant with Peter Epstein
12. “Izvor” Miroslav Tadic: guitar + Santiago Vasquez

Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
AU-US-HR View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AU-US-HR Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2020 u 04:27
momentalno slusam ovo https://www.linnrecords.com/recording-stability

Clark Tracey - Stability
bye now...
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2020 u 16:04
Pan Sonic, za mene jedan od onih "top" elektroničkih "bendova" koje slušam već jako dugo. Sjetio sam se neki dan njihovog koncerta u galeriji ITD-a još davne 2007 u sklopu zagrebačkog biennale- a. 

Osim iznimnog elektroničkog koncerta, ostao mi je u sjećanju još po jednoj stvari: to je bio najbolji zvuk koji sam ikada čuo i to bez ikakve konkurencije...u ikojim uvjetima, apsolutna referenca za mene. Usporedba zvuči čudno - kako mogu uspoređivati "live" zvuk i kućni hi-fi. Međutim, ovaj live zvuk je bio poprilično poseban: galerija ITDa je pravokutan prostor u tlocrtu, više se ne sjećam kako je bio tretiran, publike je bilo solidno popunjeno, ali bez ikakvog gužvanja i sa stražnjim dijelom dvorane praznim (ne zbog ograđenosti, već zbog ne previše ljudi). "Stagea" nije bilo - svi smo bili na istoj razini, a Pan Sonic su bili samo za stolom na kojem su stajali svi gizmoi na kojima rade muziku. Iza njih je bilo još dosta prostora do stražnjeg zida, a ispred njih sa svake strane je na pod bio postavljen monstruozni full-range setup (nalik na dva full-range zvučnika, sa toe-inom prema publici) sve skupa nalik na velik hi-fi sistem u prostoru koji nalikuje na veliku sobu. Publika se stala u sredinu između zvučnika i prvi red se odmaknuo od zvučnika, pa je pomalo i ličilo na "kućno slušanje" haha. Za setup mi je doista žao što ne znam o čemu se radilo.

Zvuk? Gotovo beskonačna rezolucija bez imalo distorzije na vrlo visokoj glasnoći. Luda dinamika. Bilo je dijelova koncerta gdje se dio kompozicije sastojao od tako dubokih frekvencija (bez ičega drugog) gdje sam znao da svira samo po tome što mi se tresao donji dio nogavica. bez ikakvog drugog zvučnog događaja uz to. Ponekad isto tako samo fizički osjećaj u utrobi ili prsima. Preciznost takva da ovo što govorem o trešnji nogavica - ne govorim o nekontroliranoj trešnji cijelih nogavica, već počinje od gležnja pa do koljena. U nekom drugom trenutku iznad koljena - kao zvučni "sken". Uz, ponavljam, savršenu preciznost i nikakav suvišak. U nekim drugim trenutcima je dio kompozicije bila vrlo glasna "bijela buka" i jednako zadivljujuće - takva rezolucija da se svako zrnce zvuka moglo razabrati, sa savršenim bite-om, a bez imalo iritantnosti ili neželjene distorzije u tome. Apsolutno fascinantno. I sve između je bilo takvo, ali naveo sam dva primjera na kojima je najočitije o čemu se radi.

Editirao popol_vuh - 13.svibanj.2020 u 16:06
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2020 u 16:29

Jedan od prvih postova u ovoj temi mislim da drugi post je bio ovaj odlican chili album.
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2020 u 22:32
Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Presjajno! Kayhan Kalhor jest jedan od meni najdražih izvođača bliskoistočnih tradicija glazbene alkemije, za ovaj album nisam znao, blagodarim!

Micro Utopia Be
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2020 u 20:27
Malo smo na disco prešli, pa se nadam da je bar netko od vas u proslosti pokusao dio ovih pokreta na svom podiju (žalosno bi bilo da je cijela audiofil "naobrazba" prošla bez plesa)

Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16891690169116921693 1694>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvucnici za cca. 10 000 kn