Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 16181619162016211622 1654>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2019 u 23:30
Bogami, kako decki trose, nije zayebanciya. Vidio na svoje oci.
Ne cudi me da cirilicnih natpisa ima svugdje po svijetu...
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2019 u 13:47
Čim oblaci dođu, vrijeme je za baladu:
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2019 u 15:38
Hahahahhahahaahahaha
Tutunovic?
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2019 u 16:09
Tuta rules haha
Evo malo udružene ženske energije (ima i odličan live s orkestrom njih dvije, di se to i vidi...):
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2019 u 21:35
Danas se vrtio ovaj klasični kraut album iz 1973 na gramafonu. (Track se inače zove "Giggly smile", a ne kako je naslovljen video)

Editirao popol_vuh - 27.srpanj.2019 u 21:37
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2019 u 22:00
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Opleo po NIN, nisam dugo. Krenuo od pocetka, kako prilici. Evo me na trecem, The Fragile. Sad s neke distance mi to zvuci hitoidno, ustvari. U naj mogucem smislu. Pase mi taj neki "industro" ove dane, pa why not...

NIN mi je krajem srednje otvorio oči u puno pogleda. Kratka osobna pričica:

Negdje u 4. srednje sam sasvim slučajno u fakin' Roxy musicu prebirao po CDima i ugledao Downward Spiral, koji mi se svidio izgledom omota i pakunga općenito. Nekako je čak i iz ambalaže curio trulež i depresija, što mi se svidjelo. Kupio ne znajući što je to (nisam internet imao još). Došao doma, poslušao i bilo mi je neslušljivo. Album stavio na stranu i zaboravio na njega par mjeseci. 

Paralelno, dominantno gitaristička muzika koju sam slušao cijeli dotadašnji život mi je već neko vrijeme postajala sve dosadnija i sve predvidljivija. Jednu večer mi je bilo zlo od apsolutno cijele kolekcije CDa koju sam imao. Intuitivno mi je došlo da stavim Downward Spiral, što sam i učinio i BAM. Od prvog do zadnjeg zvuka, album mi je zvučao kao apsolutno savršenstvo. Poslušao sam ga par puta zaredom tu večer i sljedećih par mjeseci mi NIŠTA drugo nije bilo dovoljno dobro. Ostale albume nisam baš mogao nabaviti jer nisam imao para, kao što niti nisam znao nikoga tko ih ima. S vremenom nabavio Pretty hate machine i Broken, koji mi se niti izbliza nisu svidjeli kao Downward spiral. Kasnije je izašao Fragile, koji mi je također bio savršen album, kao i Downward Spiral.

Taj prvi kontakt sa Downward Spiralom mi je otvorio oči u pogledu toga kako je moguće koristiti nemuzikalan zvuk kao gradivni materijal muzike. Učinio je da shvatim da ideju instrumenta uzimam zdravo za gotovo, kao što mi je otvorio i sluh za ekspresivne mogućnosti implicitne samom zvuku kao takvom. Također, to je bio prvi ozbiljniji odmak od tradicionalnih struktura pjesama (jer sam u srednjoj slušao bendove poput Nirvane, Soundgardena, Metallice, Sepulture...i ima tu svakakvih struktura pjesama, ali Downward Spiral je radio neke stvari meni potpuno nove). 

Sve ovo me dovelo do još nekih malo "čudnijih" bendova - u prvom redu do Skinny Puppy i Frontline Assembly. Nakon toga se desilo i otkriće doista avangardnih bendova - barem u domeni popularne muzike - poput Throbbing Gristlea i svega što je iz njega slijedilo i nakon toga su naravno sve granice bile razrušene, a percepcija muzike i onoga što je moguće totalno promijenjena.

NIN sam nedavno pokušao opet slušati nakon mnogo godina, specifično - Downward Spiral. Ako maknem na stranu nostalgiju i zahvalnost koju imam prema tom albumu i Reznoru, moram reći da mi je to još uvijek odličan album. Zanimljivo mi je da ga danas vidim kao čisti pop album, a nekada mi je potpuno razrušio koncepte koje sam imao. Jedino što za mene ostaje Reznorova slabost su njegove riječi i ta vražja patetika kojoj se ne može oteti. Ali DS i Fragile za mene i danas vrhunski pop albumi.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2019 u 23:21
Još uvijek najdraži Tortoise album. I meni najdraži track sa albuma.

Editirao popol_vuh - 29.srpanj.2019 u 23:21
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2019 u 12:20
Za Reznora se kaze da je svojevremeno gurnuo industrial  u mainstream, a produkcijske tehnike koje je rabio prije 25 i vise godina se i danas cuju u stotinama  novijih izvodjaca.

Zanimljivi su soundtraci koje je radio sa Atticus Rossom, pocevsi od Ghosts nadalje. Kolekcije minimal instrumentala cujno inspirirane Steve Reichom, Satiem...

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2019 u 14:59
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Za Reznora se kaze da je svojevremeno gurnuo industrial  u mainstream, a produkcijske tehnike koje je rabio prije 25 i vise godina se i danas cuju u stotinama  novijih izvodjaca.

Zanimljivi su soundtraci koje je radio sa Atticus Rossom, pocevsi od Ghosts nadalje. Kolekcije minimal instrumentala cujno inspirirane Steve Reichom, Satiem...

Ghosts mi je njegov debelo najbolji noviji uradak. Tim više što je album bez riječi, koje po meni čine Reznorovu najveću manu. Davno prije su mi te angsty teen riječi progovarale, ali nažalost Reznor se nije uspio odmaknuti od takvog pisanja.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2019 u 15:59
Ja necu reci da mi smetaju tekstovi, ako nisu bas ocigledno bedasti :))) uglavnom gledam na vokal kao na instrument no tu je ponekad Trent banana istina.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16181619162016211622 1654>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,793 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...
Forum: High-End