Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 163716381639
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 47 minuta prije u 23:04
zed, u pogledu meditativnosti, khanate je meni definitivno "album bend" i nesto sto si volim zavrtiti na ploci, otpocetka do kraja, velika glasnoca i hi-fi obavezno, to se ne moze slusati na nekoj mini liniji, pc zvucnicima i sl. ili na maloj glasnoci. ako su ti uvjeti zadovoljeni i ako slusatelju ova muzika ne proizvodi neki tip instant alergije, odmah ce se paznja poceti posvecivati svim tim sitnim istitravanjima koja disu u jako puno prostora...i tu krece taj duboki fokus. ako covjek nije rastrojen pa da treba jako puno podrazaja u vidu da se stalno "nesto dogada" u muzici, onda ce se kretati sa tim minimalistickim izrazom. jos ako si sklon "mracnijoj" estetici i razumijes kulturnu i estetsku pozadinu cijele stvari, nije toliko hermeticno koliko se mozda cini na prvu.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 17 minuta prije u 23:34
Eh, podsjetio si me na vremena kad je metal bio dobar... haha

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 sati 26 minuta prije u 00:25
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

zed, u pogledu meditativnosti, khanate je meni definitivno "album bend" i nesto sto si volim zavrtiti na ploci, otpocetka do kraja, velika glasnoca i hi-fi obavezno, to se ne moze slusati na nekoj mini liniji, pc zvucnicima i sl. ili na maloj glasnoci. ako su ti uvjeti zadovoljeni i ako slusatelju ova muzika ne proizvodi neki tip instant alergije, odmah ce se paznja poceti posvecivati svim tim sitnim istitravanjima koja disu u jako puno prostora...i tu krece taj duboki fokus. ako covjek nije rastrojen pa da treba jako puno podrazaja u vidu da se stalno "nesto dogada" u muzici, onda ce se kretati sa tim minimalistickim izrazom. jos ako si sklon "mracnijoj" estetici i razumijes kulturnu i estetsku pozadinu cijele stvari, nije toliko hermeticno koliko se mozda cini na prvu.

kužim. meni osobno je showstopper ovome pjevanje, ne radi estetike. jer uz kakvu emociju takvo pjevanje ide...a s tom se ne znam ili ne želim stopiti, a s druge strane, ne znam to više slušati na nekom distantnom levelu, kad glazbu slušam na emotivnom levelu. tak da, radije se držim ovih svojih pjesmuljaka što s popom koketiraju, ako mi izaziva bolju emociju. ali jasno, ovo je sve subjektivno što pričam, svatko će tu imati svoj pristup, i na kraju, nije bitno, svako si uzme iz muzike nešto bitnog i vrijednog, a ovo svakako nisu površni pristupi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 10 minuta prije u 01:41

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 4 sati 44 minuta prije u 08:07
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Da znaju i boli ih kifla za snobi  audiofile koji slusaju sminkersku mjuzu...na sonus farberima haha
Imaš još kakvu ad hominem "argumentaciju" kojom ćeš dokazivati da je to glazba ili je ovdje kraj?
haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 29 minuta prije u 10:22
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 5 minuta prije u 10:46
zed, razumijem ovo što govoriš o emocijama....kao što i sam kažeš, muzika je jako osobna stvar i povezana je sa cjelinom onoga što jesmo, radimo, što nam se dešava i kako vidimo. Beer

Potaknut tvojim postom, evo još jedne numere, meni jedan od najdražih njihovih trackova. To je na hi-fiu prekrasno, točno na onoj glasnoći gdje još soba nije previše zvučno isforsirana, pa da se počinju dešavati neželjene stvari, a opet je glasno.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 27 minuta prije u 11:24
ima to svoju interesantnost, naročito taj rad gitara koji je baš pravo kompleksno tkanje, nije u pitanju. nije teško zamislit mi zapravo da netko uživa u tome. zapravo, da budem iskren, ova sad zadnja mi muzički na prvu dobro zvuči, ne treba mi ni neko ekstra vrijeme navikavanja

sjetim se sebe iz studoš dana, nisam bio nikakav 'mračnjak' tip, ali mi je odnos bio distantniji, mogao sam slušati razno a da nisam poprimao emociju iz pjesama...recimo, slušao bih tužno, a osjećao se uzvišeno. e, sad ne znam to, jer zapravo više tražim emociju, zato mi je jako bitna izvedba, ne u smislu da mora biti svirački i pjevački perfektna, nego da mora biti jasna i direktna u iznošenju osobnog i emocije. zato mi je fora po yt browsati inspirirane live izvedbe koje uvelike nadmašuju albumske, jer su izvođači bili direktno ispred publike i fokusirani i inspirirani predavati osobno. nije da se to ne može i za album, itekako se može, jedino kod live je ta spona direktnija, prirodnija, i...u konačnici, rekao bih, frekventnija. jasno, kvaliteta snimke je problematični dio pa hifistički eh...tu je muzika u prvom planu, jer snimka to često ne prati...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 163716381639
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje