Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

? Kako odradit DALJINSKI na uredjaju koji ga nema?

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
stifa View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj stifa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: ? Kako odradit DALJINSKI na uredjaju koji ga nema?
    Objavljeno: 28.prosinac.2006 u 11:53
!Elem, zatvorili su mi proslu temu...ne znam zasto....hvala... pa nastavljam ovde.

Imam Arcam Alpha 9p snagas i trazim cd sa varijabilnim izlazom ZATO STO  pre-amp koji planiram kupiti nema daljinsku kontrolu...tj covek koji ga pravi ne zeli ugradjivati  daljinski jer to narusava zvuk...

Posto vidim da ima malo dobrih cd-a sa varijablom zanima me jeli neko zna kako je moguce odraditi daljinski na pre-ampu a da to valja...
Cak mi je pala napamet solucija da se napravi eksterni motor koji bi spolja bio zakacen za sipku od Alpsa i koji bi ga okretao...(bez dodira sa pojacalom...samo okrece sipku spolja), ali ne znam jeli to izvodljivo...
U svakom slucaju ...pomoc...

Znam da neki ne vole daljinski ali ni ja ne volim da dizem dupe svaki put kad ocu da smanjim ili pojacam...imam 100kila...to je 100000 kalorija svaki put...

Na vrh
kpero View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kpero Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2006 u 12:24
Tko ti radi predpojačalo? Reci ti njemu nek ne sere i nek kupi potenciometar sa ugrađenim motorčićem unutar kučišta i nek napravi s nekim PIC-om kontrolu tog motora putem daljinskog. Smetnje nastaju samo u trenutku kada se motorčić okreće i to je zanemarivo. Naravno, ovakvi potići su dosta skuplji od obićnih. Ono tvoje rješenje s nekim step motorom i osovinom se također može napraviti, samo također je potreban neki kvalitetni motočić i pot.
Naravno, ako se frajer razumije u programiranje PIC-eva.

Drugo rješenje je isto s PIC-em, ali ne koristiš potenciometar, nego IC koji služui upravo za tu svrhu. Za dretalje potraži na forumu: pretraga, digitalni pot
Diy rulez
bitno je ocima nevidljivo , al je zato usima cujno....

fly.srk.fer.hr/~kpero/
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2006 u 13:56
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260068110443&ssPageName=MERC_VIC_RSCC_Pr8_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=260068092307&itemcount=8&refwidgetloc=closed_view_item&usedrule1=StoreCatToStoreCat&refwidgettype=cross_promot_widget

Na ebayu možeš kupiti motorizirani potenciometar sa svom pripadnom elektronikom i daljinskim. Može ugraditi svatko pod uvjetom da u uređaju ima mjesta za to. Sve skupa dođe oko 600 -700 kuna, možda i manje.

Editirao dioklecijan - 28.prosinac.2006 u 13:57
Na vrh
febo26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj febo26 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2006 u 10:26
   Bila je tema o daljinskim komandama na forumu prije nekih 2 mjeseca i tamo imas slike od mojih komandi koje sam radio sebi za predpojacalo.

ima selector ulaza za 10 releja,kontrolu alps potenciometra,sat,timer,mute,lcd display.

Moguce su modifikacije po zeljama.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2006 u 18:24
Imaš odlične i suvisle prijedloge a sad jedan blesavi jer sam danas vrlo neozbiljno raspoložen. Možda od odličnog ručka s WF.

Na osovinu nemotoriziranog potenciometra stavi nastavak od alu cijevčice koja je duga taman da dopire do mjesta s kojeg slušaš. Na kraj stavi gumb koji je bio orginalno na preampu.
Cijevčica ima u Bauhausu i jadan od promjera taman paše na 6mm osovinu Alps potova.

Još bolja ideja je sa nekom sajlom.

Tako češ moči mjenjati glasnoču iz fotelje a elektronika za motor pota neče narušavati zvuk.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
pinco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pinco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2006 u 18:36
Evo šta san ja stavija u svoj preamp, jednostavno i jeftino, ploćica je mala, jedino moraš nać neku dobru dušu da ti ubaci program u PIC, 16F84 ima u chipoteci, u uputstvu je objašnjeno da ne proizvodi nikakvi šum pojaćalu ili preampu, ako ne primi IR signal, gasi se nakon 1,2s....

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=5825&KW=ssm&PID=135006#135006
Vinko
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam