Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

"STANDARD" predpojačalo problem

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 20:57
Dan danas se držim onoga pravila da sve 2 puta premjerim i pregledam a da budem siguran napravim to još jednom.

Bilo bi veselo da sam skurio nečiji skupi uređaj.

No dobro događa se i uvježbanim samograditeljima pa nečemo čovjeku solit pamet i smijat mu se.

Materjal nije skup, napravi nove pločice i pažljivo napravi novi preamp sa što kračim putem signala i probaj iz te izrade nešto naučiti o tome što radiš.

Editirao Gašo - 10.prosinac.2006 u 20:58
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 20:59
Jeba te ćuk, ovo je biser godine!!!!
Tko bi se toga sjetio?!!!!!
Na vrh
damir18 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damir18 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 20:59
Nemam što reči nego UPS! Kao prvo dečki ja vam se zahvaljujem. A što se tiče ovoga ipak sam početnik, a pošto mi je ovo velika greška, na njoj ću se barem nešto naučiti :)

Eto pozdrav i uživajte!
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 21:14
Originalno postano od strane člana: damir18 damir18 napisao:

Nemam što reči nego UPS! Kao prvo dečki ja vam se zahvaljujem. A što se tiče ovoga ipak sam početnik, a pošto mi je ovo velika greška, na njoj ću se barem nešto naučiti :)

Eto pozdrav i uživajte!

Nemoj se samo demoralizirati nego radi dalje.Ako ubuduće budeš štogod trebao rado ćemo ti pomoći.I nemoj krivo shvatiti.Nije to bilo ismijavanje već prisjećanje na vlastite bisere.
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 21:27
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Nije to bilo ismijavanje već prisjećanje na vlastite bisere.

Aha, to se sad tako zove?!
Na vrh
Quattor View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Quattor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 21:30
Dok ne napraviš nove pločice uzmi lepo pa odlemi podnožja za IC-ove i IC-ove zalemi direktno sa donje strane pločice, kao SMD. Okreni stabilizatore 7812 i 7912 i proveri kako je grec okrenut. Pre nego što zalemiš IC-ove (kupi nove, ovi su verovatno ispustili dušu) proveri da li će im na pinovima biti OK napon - ±12V sa ispravnim polaritetom! Obavezno gledaj u datasheet!
E sad neću ni kako ja hoću!
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 21:35
Ako ćeš ovo gore raditi onda provjeri i orjentaciju elektrolita.

Ma najbolje napravi pločicu iz početka nego da je vrtiš, budeš se izvrtio do besvjesti.

Možda opampovi i nisu izgorili, ne daju se oni tako lako.

Kada sve bude radilo zamjeni ove opampove sa OPA2134 i imaš preamp ala Rotel od 4000 kuna.

Editirao dioklecijan - 10.prosinac.2006 u 21:38
Na vrh
kpero View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kpero Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 22:18
Ovo me podsjeća na moju obrannu maturalne radnje. 5 minuta prije nego frend treba prikazati kako radi njegov uređaj, on mene pita: "pa dobro, kak ja imam 2 buksne na  ulazu, a na shemi ih je 4". Ja gledam shemu, pa gledam uređaj, pa oped shemu i na kraju skužim. Frajer okrenuo natpise na kutiji, a zapravo on kutiju nije ni radio. Da bi bilo najbolje, potpuno je zamijenio napajanje i signal :)). Heh. Na kraju je sve radilo OK, jer nije uspio spojiti sve kak je on zamislio. No profesoru je bilo isto čudno da na pločici piše ulaz, a tamo zapravo izlaz :))).

No. Ovakve stvari se događaju kad ljudi ulaze u projekte, a da ne prouč bar kak radi dioda i tranzistor, pa tek onda , kako se zapravo izrađuje PCB
Diy rulez
bitno je ocima nevidljivo , al je zato usima cujno....

fly.srk.fer.hr/~kpero/
Na vrh
damir18 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damir18 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 22:40
Originalno postano od strane člana: kpero kpero napisao:

Ovo me podsjeća na moju obrannu maturalne radnje. 5 minuta prije nego frend treba prikazati kako radi njegov uređaj, on mene pita: "pa dobro, kak ja imam 2 buksne na  ulazu, a na shemi ih je 4". Ja gledam shemu, pa gledam uređaj, pa oped shemu i na kraju skužim. Frajer okrenuo natpise na kutiji, a zapravo on kutiju nije ni radio. Da bi bilo najbolje, potpuno je zamijenio napajanje i signal :)). Heh. Na kraju je sve radilo OK, jer nije uspio spojiti sve kak je on zamislio. No profesoru je bilo isto čudno da na pločici piše ulaz, a tamo zapravo izlaz :))).No. Ovakve stvari se događaju kad ljudi ulaze u projekte, a da ne prouč bar kak radi dioda i tranzistor, pa tek onda , kako se zapravo izrađuje PCB

ja znam kako radi dioda, tranzistor... ali očito je da nemam pretjerano mnogo iskustva oko izrade PCB-a. Ah, bit će bolje drugi puta
Na vrh
damir18 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damir18 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2006 u 22:43
Ma kakvi rotiranje i okretanje. Budem radio sve ispočetka. Jest da je otišlo jedno malo bogastvo (za jednog školarca) ali važan je onaj osjećaj kad sve proradi kak treba.

Pozdrav i hvala još jednom!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600