Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

BLUES preporuka

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 20>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 11:48
Znam. Imam njegov prvijenac i drugijenac. Dobar je Kenny sam kaj nitko nema Stevia. Imam osjačaj da je poživio imao bi sve boljih albuma ali eto nikad nebumo saznali. Taman se streznil i več je opal s helikopterom u grmlje.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 11:56
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Znam. Imam njegov prvijenac i drugijenac. Dobar je Kenny sam kaj nitko nema Stevia. Imam osjačaj da je poživio imao bi sve boljih albuma ali eto nikad nebumo saznali. Taman se streznil i več je opal s helikopterom u grmlje.
Prepoznal si se? :-))) Gashiwatta, ovo kupi na slijepo (ok, ja sam prvo preslusao, ali ...) Da je samo DVD u igri, zazalio bih da ga nisam vidio ... ovako ... dodaj jos CD. Inace, mali Shepherd je otisao na "pilgrimage" ... iako se svuda pojavljuje ... pjesme su djelo starih majstora. Dokumentarac bi imao vecu tezinu da su ga odradili Clapton ili Beck, koji ovim 90-ogodisnjacima imaju vise za zahvaliti ...
Kompletich za iskusne bluesere i one kojima je blues usputna zabava ...

Disclaimer - pisac ovog teksta nije ni na koji nacin financijski povezan s izvodjacem, diskografskom kucom ili maloprodajom CD-ova. Svako odusevljenje koje se da iscitati je potpuno spontano :-)

Editirao altair - 08.kolovoz.2007 u 03:22
Na vrh
Mike051 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mike051 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 11:58
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Stevie Ray Vaughan.

Bilo što.

Ditto!
Tin Pan Alley sa Soul To Soul kao primjer kako svira  Car.

Linux is just like a wigwam: no gates, no windows and apache inside.
Na vrh
Mike051 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mike051 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 12:14
Originalno postano od strane člana: markone markone napisao:

blues ženske duše! meni omiljen glas
Maria Muldaur

I meni!!    Preporučam ovaj album: Woman Alone With The Blues

Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 12:20
I sam sam veliki poklonik SRV-a, ali ako pogledate listu najboljih gitarista svih vremena ... ispred njega je B.B. King ... kolika je to majstorcina vidi se kad zajedno sviraju on i mladi Shepherd ... ;-)

Btw, Tin Pan Alley je sa "Couldn't Stand the Weather" (moze se naci kao bonus na remasteru "Texas Flood") ... fenomenalna izvedba, ali ne i SRV-ova pjesma ... vec Roberta Geddinsa ...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 12:45
SRV je imao puno covera drugih autora no u svaki je dodao toliko sebe da se činilo kako je on sam autor što je zapravo i bio na neki način.
Ne znam dali ste i koliko njega analizirali ali se na svakom njegovom albumu osječa točno u kakvom je stanju bio što se karijere,duševnog stanja, droge i alkohola tiće.

Prvijenac "Texsas flood" odiše sviježinom i entuzijazmom, drugi "Couldn´t stand...." je nakako zreliji i pun samopouzdanja,  "Soul to soul" je nakako rastresen i bljedunjav bez one prave energije (iz doba kad je SRV bio do grla u drogi), a "In step" odražava trezvenost, zrelost i novog SRV-a sa zacrtanim ciljem. "Family style" mi je nekako posebno drag jer se osječa pozitivna atmosfera i dobar odnos između SRV-a i brata Jimmya(koji je odahnuo što se Stevie izvukao iz pakla droge).

Editirao Gašo - 07.kolovoz.2007 u 13:05
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 12:57
@Gasho -
Ako se ne varam, za Voodoo Child je dobio Grammya ... skinuti Jimmya i ostati svoj ... svaka cast.
Svejedno, mislim da mu je mjesto medju prvom trojicom gitarista svih vremena kliznulo medju prstima upravo zato sto je bio daleko veci gitarist neko autor. Morao bih prelistati albume da vidim tko je autor, ali dojma sam da bi 8 od 10 pjesama koje najvise volim bile tudje ... Heh, bas gledam ... tek na In Step ima vise svojih nego tudjih pjesama.

Da je SRV bio maher napraviti obradu i staviti svoj pecat - to stoji.

Da se vratim pocetnoj preporuci - draz ovog "projekta" nije mladi blueser vec stari majstori. Izvorni blues. Sviran od ljudi koji zive za blues, a ne za prodaju albuma. Valjda su zato i dogurali do 90-ih.
Na vrh
markone View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 14:14
samo jedna mala upadica kad smo već SRV-a.

frajer je na gitaru stavljao ekstra debele žice. prva žica trinaestica! 0.013!
tko je probao svirati ele gitaru zna o ćemu se radi. uglavnom trebalo je imati fakat jaku ruku odsvirati njegova vibrata i ostale bravure

Na vrh
Mike051 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mike051 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 14:17
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Btw, Tin Pan Alley je sa "Couldn't Stand the Weather" (moze se naci kao bonus na remasteru "Texas Flood") ... fenomenalna izvedba, ali ne i SRV-ova pjesma ... vec Roberta Geddinsa ...

Imaš pravo. Mea glupa.    Sjećanje me izdalo, ali Tin Pan Alley ionako najčešće slušam s Burmester testnog cd-a No.2.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2007 u 15:40
Originalno postano od strane člana: Mike051 Mike051 napisao:

Imaš pravo. Mea glupa.    Sjećanje me izdalo, ali Tin Pan Alley ionako najčešće slušam s Burmester testnog cd-a No.2.

Ja slušam s tri orginalna SRV testna CD-a , "Couldn´t stand ...." , posthumne kompilacije "The sky is crying" i izdanja jednog od prvih radijskih nastupa "In the beginning".
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 20>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente