Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što radim ovih dana

Odgovori Odgovori Stranica  <1 956957958959>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 13:23
Ne mora bit bitperfect. Mora se samo ne čut. Uništavaš progresivno sve više bitova dok ne potvrdiš prag čujnosti za najgori mogući slučaj, usporediš sa tipičnom količinom oštećenja i primjetiš da se uopće ne moraš bavit time. haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 13:53
viš, zbog ljudi koji su razmišljali kao ti, standardi i jesu kakvi jesu. tako se smatralo da koju milisekundu (a kamo li koju stoticu nanosekundi) jittera ljudsko uho ionako ne čuje, i čemu raditi dramu oko toga
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 17:22
Pa, jel se prestalo to smatrati? To je isto prilično trivijalan zadatak dokazati. Jebeš ga, evo cvatu 4k, 8k i 16k televizori, HDRi i sve sile ludorija koje vidno i očigledno poboljšavaju sliku, pa vjerujem da i u audio svijetu isto tako postoje čarobnjaci koji redovito rade na čujnom i očiglednom poboljšanju zvučne slike. Ne znam čim se bave, ali čut ću jednom nadam se. haha
Na vrh
Ervol View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ervol Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 18:39
Dragi audiofili nadam se da uzivate u laganoj suboti uvecer.

Novi sam sa ovome forumu i nisam znao pod koju bi tocno temu postavio svoje pitanje a posto puno toga vezanog za ovu temu radim sam cini mi se da je ovdje prikladno.

Naime radi se o digitalnoj korekciji sobe. Iako je ova funkcija je postala dosta dostupnija zadnjih godina ona je naprimjer u auto industriji jos uvijek totalna nepoznanica a auti sami po sebi sto se tice akustickih svojstava su iznimno nepovoljni.

Zanima me sto mislite o ovoj ideji, jedna aplikacija koja je u stanju izmjeriti akusticka svojstva prostorije (npr. auto kabine) i onda je korigirati dok pusta glazbu?

Znaci, glazba ne sivra preko zvucnika od mobitela nego je mobitel spojen sa audio sustavom (npr. sa radiom u autu) i preko tog sustava glazba svira, aplikacija je tu samo da korigira energiju u pojedinim pojasevima..

Ako se mozda netko bavio s necim slicnim ili ako ima neka opcenito iskustva sa digitalnom korekcijom sobe, bilo bi super kad bi ih podijelio.

Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 19:03
Pa, koliko je meni poznato upravo u automobilima je to puno više i dulje zastupljeno nego u kućnim uvjetima.
(u autu imam JBL MS-8 koji vrhunski odradi ono što mu je namjena - ima autotuning...kliknes i on odradi sve...vise manje...;) )

U kućnim uvjetima tek se u zadnje vrijeme primjenuje DSPkorekcija i to večinom za potrebe kućnog kina.

Ali elektronika svakog dana postaje sve jeftinija pa mislim da ce to biti sve vise i više zatupljeno...
Mislim da se ide u smijeru da ce biti jeftinije imati aktivne zvučnike sa 20pojačala u Dklasi sa DSPom povezanih na izvor nego kombinacija pasivnih zvučnika sa svom pustom pratećom elektronikom, izvorom, pretpojačalom,pojačalom,zicama i slično.

ali oko samog siftwera za korekciju sobe nemam pojma...

ali ako se ne varam ima ih po ovom forumu...pa...javit će se netko pametan ;)

Editirao nu!me! - 29.veljača.2020 u 19:04
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Ervol View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ervol Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 19:17
Pozdrav nu!me! i hvala na odgovoru.
Moram priznati da nisam upoznat sa JBL MS-8 sustavom. Sad sam kratko googlao ali jos uvijek ne kuzim kako se radi s time kalibracija/korekcija? Jeli dobijes i neki mikrofon kojim kalibriras?
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 19:33
Dobijes stereo mikrofon, ustavari "slusalice" koje na poziciji drajvera imaju mikrofone...
Postelis osnovne postavke poput broja drajvera (2way, 3way, 1 sub, 2 suba, centralni zvucnik) odradis rezne frekcencije...i onda lupnes da on odradi auto "kalibraciju" gdje on posteli glasnocu i vremensko kasnjenje drajvera...

Ti samo trebas malo gledati ljevo pa dasno dik su "sluhe" na glavi...;)

Ok odradi posao...
S tim da ms8 i nije neki vrhunac tehnologije ali je izrazito jednostavan za koristenje...brain free...

Bilo bi ljepo da ima vise takvih uredjaja
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 19:42
Ne želiš striktno takozvanu "room korekciju" nego DSP paket koji ima u sebi EQ, crossover filtere, time alignment itd.
Najosnovnije poboljšanje što se tiče car audia će biti ispravno složeni crossoveri između svih zvučnika u autu, suba, midova i visokotonca i onda još EQ povrh toga.
Ne stignem sad puno tipkat al potraži na youtubeu neš tipa "miniDSP car audio" ili "car audio REW" pa ćeš vidjet otprilike o čem se radi.
Na vrh
Ervol View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ervol Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 19:44
Skroz interesantan proizvod! Nemogu vjerovati da nisam cuo za njega huh

"Bilo bi ljepo da ima vise takvih uredjaja "

nu!me! bili te interesirala usporedba sa ovom aplikacijom koju sam napravio?

Neznam jeli ok da tu napisem kako se zove aplikacija radi reklamiranja ali ako hoces mogu ti u inbox poslati link.

Na vrh
djigibao View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 19:59
Stavi link ovdje, mozda ima jos ljudi kojima bi to bilo interesantno...ja npr. haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 956957958959>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Interkonekti - srebro i...
Forum: Audio komponente