Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što radim ovih dana

Odgovori Odgovori Stranica  <1 955956957958959>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2020 u 21:38
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Doriane, hajde imaj malo elementarne, ljudske pristojnosti. Ako ti Duc kaže da se kabeli itekako čuju (i strujaši zašto ne?) i ako ti to kažem ja (i kažem) ili tko drugi, prihvati to kao činjenicu. Bez besmislenih i nepotrebnih traktata kako to nije moguće jer ti ne čuješ. I bez zazivanja fizike. Ovako ispadaš glup i nikako ne mogu dokučiti zašto te to zabavlja. Ja kad ispadnem glup, nije mi zabavno nego se zamislim. Ovdje sam se godinama sprdao u vezi strujaša, ne zato jer sam imao neki čvrst stav nego su me zabavljale reakcije čujućih. Na kraju ipak nisam imao osobnog izbora nego odlučiti misliti, okej čuju se, ali ja ne želim u tomu sudjelovati jer me zasad ne zanima pa nemam ni osobnog iskustva sa strujašima. Nisam imao izbora jer nisam smogao hrabrosti proglasiti budalama ljude za koje pouzdano znam da to nisu. Tako postupa pametan čovjek. Onda sam mislio, možda jednog dana, bla, bla, dok se jednom zgodom nisam uvjerio. Strujaši se definitivno čuju, ali ja i dalje o tomu imam pasivan stav, a hoću li se ikad pozabaviti strujašima u vlastitom sustavu i dalje ne znam. Nije ni bitno za ono što sam htio reći. Pritom, interkonekti i zvučnički čuju se toliko kao da si stavio sasvim drugu komponentu. I to na svim kvalitativnim razinama audio opreme koju sam imao. I znam to već 30-ak godina. To ti sve sad kažem ja, a reći će ti svatko tko se time bavio jer to je činjenica. Sad to uzmi u obzir i dalje smatraj što smatraš (tvoje pravo), ali više nemoj gubiti vrijeme dokazujući jer dokazati ne možeš ništa osim da si nezreo u tim godinama. I daj brate smanji malo žute smijavce.
ok,ti pises dobronamjerno
osobno to gledam kao zafrkanciju, da nisam probavao ne bih nista rekao, igrali smo sa tim kod mene doma neko vrijeme i rezultat je bio svi koji su culi odjednom kod mene nisu mogli prepoznati dragona od stock kabela i tako redom dok mi nije dojadilo da se ljudi crvene jer jasno nema razlike
i danas neki post totalno bez veze napisem i kao da je ekipa jedva docekala da krene sa glupostima, pa jasno da cu odgovoriti, ne vidim problem svi se smijemo na kraju, a u smjehu nema nista losega, evo za uskrs i neko vrijeme poslije sam doma, pa duc moze doci pogadati kad svira dragon ako mu je to bas tako zivotno bitno, znam tko ce se na kraju smijati
i evo obecajem vise ni jedan post ni jedno slovo necu ovdje ni bilo gdje napisati o kabelima jer je to odavno preslo granicu glupog, ovo veceras da svira izolator je vrhunac gluposti
evo ako slova vise o tome napisem isti tren se brisem sa foruma
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2020 u 21:42
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Ja sam imao priliku slušati PS BHK uredjaje sa i bez strujnih kabela. I to baš PS Audio strujni. O razlici nema smisla trvit, mogu samo reć-odlični uredjaji, al po Dorianu-tehnički neispravni!!
Al nakon one balade sa Krellom i PS Audiom, meni je sve tu jasno.
Ovo je zabavno.

Pretvorili smo se u uho. Koji je bolji?

Nema tu boljeg. Za neke zvučnike je bolji jedan, za druge drugi.
Odlični uredjaji jedan i drugi.

Za koje zvučnike, ako nije tajna?

Pogledaj PM.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2020 u 22:35
evo ovo je stvarno zadnji post na temu kabela jer je stvarno van ikakve pameti i smisla, evo upravo procitao na drugoj temi kako se od kabela najvise cuju strujasi, a najmanje digitalni,
a stvarnost je dijametralno suprotna, ako se nesto od zica cuje to su kabeli u digitaliji to je toliko ocito da cak i polugluh to moze skuziti, moze ici do granice potpunog prekida komunikacija, sto je isto savrseno logicki i sa stanovista fizike jasno, uglavnom nemam rijeci pa kakvi su to uredaji kad tako nesto drasticno se ne percipira, ne vjerujem  da je istina sto sve procitam, eto def zavrsavam sa svim vrstama kabela jer ovo vise nije ni smjesno kaj se pise
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2020 u 22:46
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

evo ovo je stvarno zadnji post na temu kabela jer je stvarno van ikakve pameti i smisla, evo upravo procitao na drugoj temi kako se od kabela najvise cuju strujasi, a najmanje digitalni

Sten nije to napisao,ako na taj post misliš
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2020 u 01:19

evo ovo je stvarno zadnji post na temu kabela jer je stvarno van ikakve pameti i smisla, evo upravo procitao na drugoj temi kako se od kabela najvise cuju strujasi, a najmanje digitalni,
a stvarnost je dijametralno suprotna, ako se nesto od zica cuje to su kabeli u digitaliji to je toliko ocito da cak i polugluh to moze skuziti, moze ici do granice potpunog prekida komunikacija, sto je isto savrseno logicki i sa stanovista fizike jasno, uglavnom nemam rijeci pa kakvi su to uredaji kad tako nesto drasticno se ne percipira, ne vjerujem  da je istina sto sve procitam, eto def zavrsavam sa svim vrstama kabela jer ovo vise nije ni smjesno kaj se pise

Digitalni? Pa oni samo prenose jedinice i nule haha
Beer
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2020 u 09:20

Mene bi zanimalo zašto će DS dac na bubanj? Zar je već zastario? :)
ide poznaniku, ovaj sabre doletio preko bare za ludo dobro cijenu u danasnjem divljanju cijena ovi su napravili fer i korektan uredaj na bazi spartana i 9038 chipa, a PS radi novi model, sto znaci da kad izide starom ce bitno pasti cijena

Zanimljiv dac. Jesi li isprobao njegov volume control? Kakav je u usporedbi s preampom. 
Mogao bi nam iz prve ruke reći kako zvuči usporedba dac-a, koji je po mjerenjima jedan od najboljih (matrix) i jedan od najgorih (directstream). Jesu li mjerenja u korelaciji sa zvučnim dojmovima...

Editirao dan the man - 06.veljača.2020 u 09:23
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2020 u 13:10

Mene bi zanimalo zašto će DS dac na bubanj? Zar je već zastario? :)
ide poznaniku, ovaj sabre doletio preko bare za ludo dobro cijenu u danasnjem divljanju cijena ovi su napravili fer i korektan uredaj na bazi spartana i 9038 chipa, a PS radi novi model, sto znaci da kad izide starom ce bitno pasti cijena

Zanimljiv dac. Jesi li isprobao njegov volume control? Kakav je u usporedbi s preampom. 
Mogao bi nam iz prve ruke reći kako zvuči usporedba dac-a, koji je po mjerenjima jedan od najboljih (matrix) i jedan od najgorih (directstream). Jesu li mjerenja u korelaciji sa zvučnim dojmovima...

moral bus se malo strpiti dok ne dodem doma, sprava je kod mene dosla prije 4 dana, no ovdje gdje sam trenutno (posal) nemam nista na kaj bi je mogal spojiti pa stoji u kutiji, odnosno mogal bi ubaciti u  profi okruzenje na poslu, no ni to jos nisam stigal, tako da trenutno stoji u kutiji, napisem dojmove cim ulovim priliku

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2020 u 23:18
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Digitalni? Pa oni samo prenose jedinice i nule haha
Beer

Tocno tako. I te nule i jedinice se mogu prenositi bez problema i vrlo tocno. Primjer za to su kompjuterske zice. I tamo idu nule i jedinice, i sve stignu kako treba, i nema neispravno primljenog slijeda na odredistu. Kod audija je mali problem jer nule i jedinice moraju stici "na vrijeme" koje je... pa... fiksno odredjeno. Kod kompjutera ne moraju, ako ne stignu kako treba, sistem za korekciju greske trazi ponovno slanje, korisnik minimalno priceka i sve stigne kako treba. U audiju nije korekcija greske rijesena kako treba. Tako je bilo u startu. Sad kad to mozemo brze poslati, bufferirati i ispraviti, opet nije uradjeno kako treba. Nikom nije previse bitno: pa to je samo muzika... muci samo neke tamo audiofile, svim ostalima je dovoljno dobro.

U digitalnom audiju ne bi trebalo biti problema. Trebalo bi rijesiti korekciju greske kako treba, srediti softver koji se bavi tim dijelom, standardizirati protokole i konekcije. Nije tesko, ali nitko nece. Svi zmire na problem, ili krpaju samo dijelove...

Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 09:50
Ili se možda nitko ne bavi s tim zato jer to nije problem. Odnosno, da preformuliram, bilo koja osoba koja uopće pomisli na proizvodnju error correction algoritma za audio stream bi u roku od sat vremena mogla pokazati da li je ulazak u takav projekt uopće potrebno.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 09:55
samo nemoj sad o null testu s analognim signalom...

napravi taj test na digitalnoj domeni, usporedba nula i jedinica prije i poslije digitalnog prijenosa, i to će imati težinu, pokazat će jel jest bit perfect prijenos ili nije
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 955956957958959>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...