Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Offtopic?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 145146147
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 14:14
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Da, to mi nikada neće biti jasno. Umjesto da dijelimo svoja iskustva ovdje, sve što je "bitno" ide na PM. Mislio sam napisati nekoliko stvari o svojem gramu s kojima eksperimentiram ovih dana i koje bi sigurno bile od koristi korisnicima Michellovih gramofona (ne samo Gyra), ali se pitam - čemu? Ova zajednica je totalno rasturena.

Htjedoh Gaši nešto odgovoriti, ali odustah. Previše off-topica u temi za koju skoro nitko nije bio zainteresiran (ne brojim one koji čitaju a ne sudjeluju - ti gotovani me uopće ne zanimaju, od teme od osiguračima do teme o klasicičnoj glazbi), a sad bi još malo proširili sa drugim off-topicom, totalno nevezano s temom.
Sad će sigurno Gašo reći neku pametnu kako je ipak vezano. Ili nešto drugo, ali nešto će morati reći haha što će meni biti totalno nebitno i već pročitano ovdje ili drugdje barem 100 puta.

Popol, čudi me za tebe da ovako reagiraš. Možda zato što nisi bio aktivan jedno vrijeme na forumu, koliko se sjećam.
Ti slobodno piši, ja ću poprilično dozirati, što i radim u zadnje vrijeme, jer me povijest na ovom forumu, na žalost, podučila da treba čuvati svoje vrijeme i živce.

Otvaranje tema, kao što vidimo ove s osiguračima, je vrlo često čisto rasipanje vremena. mojeg prije svega. Iskreno, sad mi je žao što sam je i reaktivirao, gotovo ništa novog doznao, osim što sam se morao baktati s onima koji uopće nemaju iskustva sa osiguračima, a tema je upravo o njima. Već sam se dosta umorio od toga.
Cijenim jedino što se Amigo javio, ostalo je uglavnom za zaborav.
Nadam se da je sad malo jasnije.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 14:24

Da, to mi nikada neće biti jasno. Umjesto da dijelimo svoja iskustva ovdje, sve što je "bitno" ide na PM. Mislio sam napisati nekoliko stvari o svojem gramu s kojima eksperimentiram ovih dana i koje bi sigurno bile od koristi korisnicima Michellovih gramofona (ne samo Gyra), ali se pitam - čemu? Ova zajednica je totalno rasturena.

čemu ustručavanje? ako vidiš potencijalnu korist za nekog tko će to čitati, bio registriran na forumu ili ne, ako je i registriran, pisao po forumu ili ne, i ako si voljan doprinijeti na taj način, ne vidim kakve to veze ima sa stanjem na forumu
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 14:27
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Popol, čudi me za tebe da ovako reagiraš. Možda zato što nisi bio aktivan jedno vrijeme na forumu, koliko se sjećam.
Ti slobodno piši, ja ću poprilično dozirati, što i radim u zadnje vrijeme, jer me povijest na ovom forumu, na žalost, podučila da treba čuvati svoje vrijeme i živce.

Otvaranje tema, kao što vidimo ove s osiguračima, je vrlo često čisto rasipanje vremena. mojeg prije svega. Iskreno, sad mi je žao što sam je i reaktivirao, gotovo ništa novog doznao, osim što sam se morao baktati s onima koji uopće nemaju iskustva sa osiguračima, a tema je upravo o njima. Već sam se dosta umorio od toga.

Istina, dugo nisam bio aktivan, a u to vrijeme nisam ni pratio. Ne znam što se tada događalo. U svakom slučaju, nije da potpuno ne razumijem tvoj izbor jer vidim s druge strane kako se često skače na iskustva koja netko podijeli, pa onda natezanja - često napamet i iz daljine, dociranja i svašta. Ali bez takvog dijeljenja iskustva, audiofilski forum je besmislen.

U svakom slučaju, sada ću reći nešto što inače ne govorim, ali meni se čini da je kultura ovog foruma u totalnoj banani (ni na koji način ne mislim na tebe Sten, baš naprotiv, kao čak niti na jednog pojedinca na forumu, mislim doista na kulturu foruma, skriveni kurikulum). Ne mislim naravno na "psovanje" i povremene razmirice i svađe i slične zapravo površne stvari. Radi se o nečem puno dubljem.

Ovdje prestajem jer nemam namjeru elaborirati, a jednako tako ne želim više niti biti u OT-u.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 14:28
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

čemu ustručavanje? ako vidiš potencijalnu korist za nekog tko će to čitati, bio registriran na forumu ili ne, ako je i registriran, pisao po forumu ili ne, i ako si voljan doprinijeti na taj način, ne vidim kakve to veze ima sa stanjem na forumu

Zbog reciprociteta, zed. Glupo mi je pisati nešto otvoreno i dijeliti u uvjetima gdje je norma da se zapravo ne razgovara.

EDIT:

I opet smo ga usrali, pa molim moderatora da premjesti sve ovo u primjerenu temu. Sorry Dapo.

Editirao popol_vuh - 14.travanj.2020 u 14:29
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 14:43

Zbog reciprociteta, zed. Glupo mi je pisati nešto otvoreno i dijeliti u uvjetima gdje je norma da se zapravo ne razgovara.

ne znam, ja sam razna iskustva stavljao i na forum.hr temu, neka sam opisivao tu...ako smatram da imam nešto vrijedno za saopćiti, što je zgodno za znati i od čega bi netko mogao imati i koristi, stavim to. kakav reciprocitet? učinio sam to jer sam htio nešto podijeliti, ne očekujem reciprocitet. ali znam ako će više ljudi razmišljati kao ja, reciprociteta će biti. ako će razmišljati samo iz aspekta osobne koristi ili ugode, neće ga biti

usputno, nemam osobnih problema oko branjenja iznesenih stavova, niti oko primanja kritike. nekad je konstruktivna čak i kad nije ugodno intonirana, konstruktivnost osobno cijenim i u tom obliku
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 15:05

I vise je nego jasno. Vec sam ti to napisao u postu na prethodnoj stranici. Naravno, to si s lakocom ignorirao. Zao mi je sto smo ja i jos neki rasipali tvoje vrijeme. I jos si se morao baktati s nama koji uopce nemamo iskustva s osiguracima.

Nu!me! se zapitao tko je ovdje ludji? Ne osjecam se ludim, ali se itekako osjecam budalom. Hvala ti na tome, i ne brini, mislim da se slicna situacija nece ponoviti.

I jako dobro shvacam sto popol_vuh zeli reci.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 15:29

... U svakom slučaju, nije da potpuno ne razumijem tvoj izbor jer vidim s druge strane kako se često skače na iskustva koja netko podijeli, pa onda natezanja - često napamet i iz daljine, dociranja i svašta. Ali bez takvog dijeljenja iskustva, audiofilski forum je besmislen
....
To sam ja i napisao, naravno svojim nekim riječima, prije nekoliko godina. Upravo zbog toga sam se referirao da te "nije bilo". Jer, onog tko piše smisleno lako "memoriraš" i vidiš da nedostaje. Nema ih puno.
Promijenilo se nije praktično ništa u međuvremenu. I onda se još neki iščuđavaju.

Ajde, popjavio se Dapo, možda bude nešto, ali volonterski rad ... ima svoj rok trajanja. Što i vidjesmo. Zato smo zapravo tu gdje jesmo.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 15:48
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

... I jako dobro shvacam sto popol_vuh zeli reci...
Nisam baš siguran da shvaćaš.
Jer da shvaćaš, mislim da mi ne bi napisao odgovor kakav si napisao. Jer mene i tebe, Edison, u biti zanimaju drukčije stvari glede hifija. Ja sam samo skrenuo malo na pitanje glede tehničkog dijela, ali tokom godina morao si dobro shvatiti što je meni primarna sfera interesa i na čega trošim svoje vrijeme glede hifija.
Uostalom, moj inicijalni post od prije tjedan to zorno objašnjava.

A glede polemiziranja s Darkovim postom, to je zapravo besmislica sama po sebi (koju očito nisam ni trebao iskopati iz prahistorije), jer čovjek nije tu. To se pretvorilo u nešto što nije trebalo, jer, ponavljam, čovjek nije tu. Ne može se braniti i pojašnjavati, odnosno demantirati ovo ili ono.

Ako se ti osjećaš glupo zbog svega toga što si napisao u tom smjeru ... Ja ti tu ne mogu pomoći. Nisi trebao i ubuduće i nemoj. Eto.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2020 u 22:44

Ako se ti osjećaš glupo zbog svega toga što si napisao u tom smjeru ... Ja ti tu ne mogu pomoći. Nisi trebao i ubuduće i nemoj. Eto.

Ne osjecam se glupo zbog toga sto sam napisao. Sve sto sam napisao je u redu i stoji. Osjecam se glupo zbog toga kome sam pisao i zelio objasniti. Ubuduce cu znati.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 145146147
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente