Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub, 20.05.

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2006 u 07:02
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Setup sa Shahinianima mi je ispočetka bio odličan al poslije se zvuk stanjio,povukao...kad je Pravednik stavio Cult jedva se čulo.
Jesi li Amigo mijenjao kabele u nekom trenutku ?

a CM1...podsjetio me na moju prvu ljubav CM2 ( dečkovi izgubili ste oklade, ja sam imao CM2 a ne CDM1 ili 2 )
Mesnat i rasan zvuk,puna ga je prostorija...nije ni čudo da sam od poslušanih  4 malih zvučnika odabrao CM2. Arcami i on su me gurnuli u glazbu.
Zvuk se stanjio kad su kutije povučene nazad i razmaknute. Poslije sam ih vratio na početnu poziciju.
    Moj HiFi
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2006 u 10:49

Zvuk Shahiniana mi se dopao na prvu, naročito detaljnost i bistrina. Možda je bio čak i preprozračan. Iako je imao nedostataka u tijelu i količini fundamenta, sa definicijom je bilo sve ok. Na žalost ne znamo ništa o ampu, pa bi i tu mogao ležati jedan od problema. Tko zna kako bi to sviralo sa nekim drugim pojačalom. Kutijast odjek u višem basu i nižim srednjima i finiš kutije ne govore dobro o cjenovnom rangu gdje se ista nalazi. Inače "Govornice" odlično dočaravaju prostor u dubinu i visinu.

Što se malih CM1 tiče čuo sam ih u boljim izdanjima, tako da dio problema sa Shahinianima pripisujem ampu. Mališani su zbilja odličan zvučnik punog i bogatog zvuka sa manje restrikcije u basu od očekivane za tu dimenziju kutije. Bez većih problema sviraju i u srednje velikim sobama od cca 20 m2.
Na vrh
Vlado Jr. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vlado Jr. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2006 u 17:41
Ako se uzmu u obzir svi nepoznati faktori koji su utjecali na zvuk sustava ove subote - nepoznati zvučnici, kabeli, elektronika, čudljiva soba pa još sve to nepoznato i prezentatoru koji je ima vrlo nezahvalan posao da se snađe najbolje što je mogao u takvim uvjetima, usudio bih se primjetiti kako su Shahinian Arc, unatoč svemu ovome, kutije koje su mi bacile 'bubu u uho'. Određena nepretencioznost koja se nazirala govori o 'ufinjenom' zvuku i ustroju koji svakako zahtjevaju dulju pažnju znalca kako bi se iz potencijala istih izvukao željeni (kvalitativni) nivo sonične prezentacije. Jedina zamjerka koju osobno mogu uputiti (ako se sve uzme u obzir) je ona vezana na izradu i obradu kabineta ali i to je opet stvar ukusa i audiofilskih nazora potencijalnog vlasnika ovih kutija.

Editirao Vlado Jr. - 22.svibanj.2006 u 23:11
Ak' me ne'ko treba. Znate di me morete najti.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2006 u 20:40
Ja sam se iznenadio kad sam vidio grill zvučnika. Ne šper, nego sirov lesonit sa petljavo ubodnom pilom izrezanim otvorima za drivere,sve to prevučeno i zaljepljeno nekom debelom smeđom krpom kojoj je suvišak odrezan skalpelom (ostao je trag reza na lesonitu),koji se btw obavezno mora skinuti jer se niš ne čuje. Smijurija. Sve to jednostavno mora biti da je imidž tog skupog zvučnika kojim se nastoji pokazati da su druge stvari nekom bile prioritetne pri izradi tih kutija, a u to sam se i brzo uvjerio. Sound tih kutija debelo nadoknađuje propuste u završnoj obradi. Slušanje tih drivera okrenutih prema stropu meni osobno je vrlo vrijedno iskustvo. 
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2006 u 21:16
Moram priznati da nisam imao prilike slušati zvučnike ovakvog tipa. Pogotovo ako uzmemo da se radi o dva identična zvučnika s asimetrično postavljenim driverima. Dakle, ne postoji lijevi i desni zvučnik obzirom na postavljene drivere. Ako pogledate sliku na stranici prije, sve će vam biti jasno. Zvučnici su bili postavljeni na jedanke udaljenosti od bočnih zidova, no udaljenost npr. visokotonca na lijevom zvučniku od lijevog zida nije jednaka udaljenosti visokotonca na desnom zvučniku od desnog zida. Isto vrijedi i za ostale drivere. Mislim da se u tom "grmu" krije krucijalna važnost za postavljanje tih zvučnika u prostoriju, odnosno za stvaranje "idealne" zvučne slike. U najmanju ruku čudno.

No, bez obzira na ovaj kuriozitet, ono što sam čuo bilo je jako interesantno. Vrlo muzikalno i korektno prezentirano. Osobno smatram da je najveći adut ovih zvučnika taj što imaju mogućnost da se "izgube" u prostoriji. Nedostatke sam opazio u donjim registrima i pomalo u onim najvišim. Moguće je da ovi nedostaci dolaze iz ostatka setup-a. Ozbiljnija zamjerka bi išla na sami izgled zvučnika.

Interesantno i poučno iskustvo.
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2006 u 00:19
Ja sam se nekako toliko navikao na našu slušaonicu da mi mozak automatski eliminira svaku manu koju ona stvara, pa čujem samo ono neovisno o otme. Po tom pitanu, sustav me oduševio. Povezanost i prirodnost na prvom mjestu, u svoj svojoj raskoši. Taj setup je doslovce pjevao.
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2006 u 07:51
Naaaa-ša-sooo-ba-nee-ma-ma-ne
nikonema-ta-ko-do-bre-dra-ga-necool
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2006 u 09:31
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Ja sam se nekako toliko navikao na našu slušaonicu da mi mozak automatski eliminira svaku manu koju ona stvara, pa čujem samo ono neovisno o otme.

To je ono što već dugo zovemo kontroliranim, tj. poznatim akustičkim uvjetima. Siguran sam da je kod većine ljudi tako. Naviknutost/poznavanje nečega omogućuje evaluaciju nečeg drugog.

Matematičko pitanje za tebe obrva

Ako je:
5X=15
Koliko je 5?
Na vrh
Brock View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brock Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2006 u 09:33
6?
If it's stupid but works, it isn't stupid.
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2006 u 09:35
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Matematièko pitanje za tebe obrva

Ako je:
5X=15
Koliko je 5?

A koliko pas ima četiri noge?
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pomoć i preporuka za početni...
Forum: Uradi sam