Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub, 20.05.

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Franc View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2006 u 15:59
Audio Aero, no neznam koji modeli !
Naim is rolling, the others are stoned.
http://www.audiofil.net/klub/

Na vrh
Damir View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.svibanj.2006 u 12:31
Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Audio Aero, no neznam koji modeli !

Prima CD i Amp. Prva verzija koja po mojem misljenju svira bolje od sadasnje. Mislim da si pojačalo vec slusao Embarrassed
Zraka, zraka...
Na vrh
Damir View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.svibanj.2006 u 12:42

Treba napomenuti da ce set-up postaviti i prezentaciju voditi Amigo.

Zraka, zraka...
Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj admin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.svibanj.2006 u 12:44
znači, opet ćemo morat pušit vani ?
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.svibanj.2006 u 12:59
Originalno postano od strane člana: admin admin napisao:

znači, opet ćemo morat pušit vani ?
Pushinga u prostorijama naravno nema, osim ak vam guzda da, onda bum zažmiril. mig cool

Moram reć da odavno želim čuti te kištre. Ak budu OK napravit ću se mutav pa ih kupit za službene namjene, kao govornice, kak i zgledaju.

Poslije velim, joj, zabunil sam se, to nisu govornice, nego nekakvi vražji zvučnici, di mi je bila pamet! i otfuram ih doma. Sjajan plan, ha? zlatni_zub mig
    Moj HiFi
Na vrh
Ishmael View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ishmael Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2006 u 19:51
    Sinoc sam bio u klubu nakon par tjedana pauze. Setup je bio neobican i pun novih i nepoznatih uredjaja. Osobno me jako zanimalo kako rade one govornice. Zvuk Shahiniana me intrigirao zbog njihovog nekonvencionalnog dizajna, a takve komponente uvijek nude nesto novo i uzbudljivo. Nakon par mozda pola sata slusanja dojmovi su da se radi o solidnom zvucniku koji trazi dosta paznje pri odabiru smjestaja da bi dao svoj maksimum. Ono sto mi se ne svidja su cujne koloracije u nizem srednjetonskom podrucju koje uzrokuju pomalo "kutijast" zvuk sto odvraca paznju od muzike i stavlja samu opremu u prvi plan sto je meni inace, a pogotovo za te novce, vrlo velika mana. No, oblik kutije i nacin isijavanja zvuka su mi predstavljali vrlo zanimljivo i vrijedno slusno iskustvo. Jos jedna zanimljivost mi je bila upotreba Monacor zvucnickih jedinica u skupljem zvucniku, sto je mozda iznenadilo neke u klubu, ali o kvaliteti tih jedinica se u vise navrata govorilo na ovom forumu i sada se potvrdilo da neke od tih jedinica mogu pruziti vrlo dobar zvuk. Srednjetonac koristen u Arc-ovima je Monacorov DM 510, a visokotonac DT 25Ti, i te dvije jedinice svoj posao odradjuju vrlo dobro, a na kraju krajeva nisu bas ni jeftine ako je to neko mjerilo kvalitete. Da je sprega kutije i bas jedinice bolje rjesena ukupni rezultat bio bi vrlo dobar, ovako mi se cini da ne predstavljaju neko izuzetno dostignuce po pitanju zvuka. U danasnjim konstrukcijama se vise paznje obraca na rjesavanje svih vrsta koloracija, pa tako i onih uzrokovanim kutijom.

Pri kraju veceri na red su dosli i mali B&W CM1 zvucnici koji su u onom kratkom vremenu koliko sam ih slusao pokazali da ona govorkanja koja su ih pratila proteklih tjedana nisu bez razloga. Zvuk koji izlazi iz tih kutijica odlikuje se cistocom, povezanoscu kroz spektar i odsutnosti bilo kakvih cujnih dodataka uzrokovanih bilo kutijom bilo samim jedinicama, a opet je nudio zavidnu kolicinu detalja u svim dijelovima spektra. Naravno bas nije isao jako duboko (makar s obzirom na velicinu ide iznenadjujuce duboko), ali ono sto moze odvirati je vrlo dobro, a ono sto nije u stanju odsvirati ni ne pokusava "odglumiti" kao neki dizajni koji glume "veliki" zvuk namjernom manipulacijom sa frekvencijskim odzivom. Ukratko, zvucnik kojeg bi se sa uzitkom dalo slusati i u ozbiljnijem sistemu.

The Truth Is Out There    Ishmael
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2006 u 20:27
Bili su CM1? Ah baš mi je đao što to nisma čuo, ali eto imao sam neke druge planove pa sam otišao ranije...

Ovi Shainiani su mi zvučali vrhunski. Nisam se uopće zamarao pojedinostima, ono što me ulovilo je glazba u svoj svojoj poletnosti, uživao sam slušajući ih, i to ne mogu nikako drukčije objasniti nego kao subjektivni doživljaj. No naravno, pretpostavljam da to nije samo zbog zvučnika već uvelike zbog onoga što ih je hranilo, izvor i amp. 
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2006 u 21:15
Nakon što sam s Damirom spojio setup od zadanih komponenti i kabela:

Audio Aero Prima CD player, Audio Aero integrirac, Shahinian Arc zvučnici, Dezorel filter, neki Sinergistic Research zvučnički kabeli, moji DIY interkonekti i strujni kabeli,

mogli smo samo molit Boga da će to dobro radit. Nekih opcija izmjene komponenti, ili kabela nije bilo, a niti jednu komponentu ranije nisam čuo.

Pomakao sam zvučnike pola metra naprijed-nazad, odlučio sam se za naprijed, učinio mi se veći stege i povezaniji zvuk. Kasnije smo malo s time eksperimentirali, no bez dramatičnih rezultata.

Osobno mislim da se radi o jako dobrim komponentama koje su nam pružile vrlo dobar zvuk, no siguran sam da bi u nekim drugim kombinacijama komponente dale još bolje rezultate.

Zvuk je bio otvoren, precizan, muzikalan, zadivljujuće transparentan i artikuliran. Stage je imao solidnu širinu i nevjerojatnu dubinu.
Bas je bio dobro definiran i čist (izuzev pojednih frekvi prema sredini gdje se malo čula kutija ili soba, makar to graniči s cjepidlačenjem na koje imamo pravo zbog paprene cijene), ali zbog  nedovoljne izbalansiranosti setupa, nedovoljno glasan. Radi toga neke snimke sjele su bolje, neke lošije.

Jako transparentni i malo preotvoreni zvuk u srednjima i visokima rezultat je cijelog setupa, uključujući ožičenje. Da smo imali zvučničke kabele, ili interkonekte malo masnijeg zvuka, malo voluminoznijeg basa, sve bi sjelo još puno bolje, mislim da ne bi bilo mjesta niti najmanjoj zamjerki.

Tako skupe setupe treba pažljivo pripremati nekoliko dana, rezultati će biti puno bolji, nego kad se spoji što se ima i onda bespomoćno gleda što će se dogoditi.

B&W CM1 po mojem mišljenju s nekim snimkama bolje su se snašli baš zbog nešto masnijeg karaktera, no u drugom setupu čuo sam ih u još boljem izdanju. Bespredmetna je direktna usporedba kutija čije cijene su u odnosu 7x, no u ovom setupu u pojedinim elementima CM1 nije niti najmanje zaostajao. Te kutije po mojem mišljenju predstavljaju best buy u klasi malih zvučnika.

Editirao amigo - 21.svibanj.2006 u 21:17
    Moj HiFi
Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj admin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2006 u 21:41

Setup je ovako izgledao. Na žalost fotić mi je ostao u Klubu pa ću ostatak dignuti naknadno...
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2006 u 06:57
Setup sa Shahinianima mi je ispočetka bio odličan al poslije se zvuk stanjio,povukao...kad je Pravednik stavio Cult jedva se čulo.
Jesi li Amigo mijenjao kabele u nekom trenutku ?

a CM1...podsjetio me na moju prvu ljubav CM2 ( dečkovi izgubili ste oklade, ja sam imao CM2 a ne CDM1 ili 2 )
Mesnat i rasan zvuk,puna ga je prostorija...nije ni čudo da sam od poslušanih  4 malih zvučnika odabrao CM2. Arcami i on su me gurnuli u glazbu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Dodatni pribor