Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobre SH prilike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 14201421142214231424 1428>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 00:12
Nema se tome sto dodati, cinjenica je kako se proizvodi puno vise ss uredjaj, kao i zvucnika za takve. Razlog je svakako dobrim dijelom ekonomske prirode,kako u profitu prilikom proizvodnje, tako i u odrzavanju. 
Ne vjerujem kako bi ova debata uopce i postojala kada bi cijevi bile jeftine, kvalitetne i lako dostupne kao nekad.
Medjutim, ovo je svakako sport ciji dosezi u komparaciji sa financijskim ulaganjem ponekad graniče sa apsurdnim.
Naravno kako svi mi pritom pristajemo na odredjene kompromise, no pretpostavljam kako nam je i pri tome jasno kako i sta moze zvucati 'bolje'.
Iskljucivosti i navijacke postove poput nekih prijasnjih najbolje je ignorirati....
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 06:38
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Ne vjerujem kako bi ova debata uopce i postojala kada bi cijevi bile jeftine, kvalitetne i lako dostupne kao nekad.

Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Iskljucivosti i navijacke postove poput nekih prijasnjih najbolje je ignorirati....

ne misliš li, alex, kako su ove dvije rečenice pomalo skok samom sebi u usta? smijeh

prva rečenica sugerira da jedina komparativna prednost SS-a proizlazi iz relativno visoke cijene samih cijevi. meni to zvuči dosta isključivo...

Editirao zed_alive - 18.rujan.2019 u 06:39
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 08:42
Meni se cini da nemate o cemu pricati
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 11:17
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Dorian, vrlo je nezahvalno pozivati se na brojke i matematiku ili fiziku u ovako subjektivnom hobiju (mnogima je i mnogo više od hobija). Već je bilo nekoliko opsežnih tema s istom tematikom u zlatno doba foruma kada su tu bili aktivni mnogi znalci... Uglavnom, treba u priču uključiti psihoakustiku, mozak, uho i zašto ''čujemo'' ovako ili onako. Ljudsko uho (tj, mozak) je sam po sebi filter, a tu kreće priča o parnim i neparnim harmonicima i njihovom utjecaju na doživljaj glazbe. Struktura harmonika kod lampaških pojačala ugodnije ''napada'' uho i od tuda ponekad dolazi premoć unatoč inferiornijoj matematici i fizici. Dalje, pojačalo moraš gledati kao cjelinu s odgovarajućim zvučnicima jer samo po sebi nema nikakvu svrhu. Složeni odnosi  i interakcija zvučnik-pojačalo još uvijek nisu do kraja znani i ne daju se opisati najčešće spominjanim pojmovima - damping faktor, padovi impedancije, osjetljivost, rise time, slew rate...). Sve je to već nekoliko puta prožvakano u starim temama...

Puno je kompliciranije od brojki na papiru i stoga predlažem malo manje isključivosti.  
Imam feeling da se tehnicki postovi tumace emocionalno, naime uopce nisam iskljuciv nego sam napisao post u kontekstu smislenosti, samo rekoh da je zanimljivo experimentirati lampama u pre sekcijama i isto tako da u danasnje vrijeme nema nekog smisla imati lampe u izlaznim stupnjevima, slicna je stvar i sa ovim sto si gore naveo, tehnicki besprijekorno dizajniram amp ce odraditi sto god mu spojis na njega i biti ce vrhunski, ovo sa harmonicima po meni vec ispada iz ranga hife i ide ka namjestanju izvornog zapisa, no u konacnici ni to nije problem, ne bi vjerovao sto sve mogu danasnji DSP-i, samo je masta granica sto mozes podesiti, meni osobno je puno jednostavnije ako bih bas zelio zvuk odredene lampe to dobiti procesorom, nego kuriti pola kilowata topline i 50kg zeljeza, to je sa pogleda smislenosti, jasno hobby kao takav je sasvim druga prica i stvar je zadovoljstva i tu se nema sto reci.
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 11:46
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

ma nije problem snage, mozes sa lampama kilowate izvuci, uostalom Woodstock su odsvirali na lampe, fora je u inferiornosti lampi u odnosu na SS, nezgodno, nezgrapno i nicim ne moze parirati lampaski izlaz
Stavi uz ovaj tekst smajlić ili nešto, ovako se može desiti da te netko i ozbiljno shvati.

I moja hifa svjetli u mraku, no decidiraj sto je to tebi neozbiljno u postu, dozvoljavam stav osobnog ukusa o cemu ne treba raspravljati, no tehnicki je kristalno jasno i cisto sto sam napisao i drugacije ne moze, demantiraj slobodno argumentima, a da ne ispadne smjesno, bez apstrakcija i mozda i  u hifi je sve moguce,bla,bla, cisto tehnicki, fizikalno i matematicki sto to lampa moze bolje od SS-a....
Kad vec zelis tehnicki, pocni od razlike principa rada silikona i vakuma te nihove okoline , razlike u prenosnim karateristiakama,potrebnim kompenzacijama i linearizacijama....

Ja tvrdim da je u obje tehnologije moguce napraviti izvrsnu amplifikaciju, ali one nisu iste u srži i obje imaju prednosti i mane.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 11:52
There is precious little about this specific topic- for example GE's study is not online. But you don't need to read anything if you have the right test equipment- a sine/squarewave oscillator (as opposed to a generator), an amplifier of any kind, a speaker and a VU meter.

Set the oscillator to sine and drive the amp through the speaker. Put the VU meter in the circuit and set the level at 0VU. Then cover up the meter, and switch the oscillator to 'square' and set the level so it sounds at the same level as before. Uncover the meter, and you will see how much more sensitive our ears are to the higher ordered harmonics

citat, R.Karlsen
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 12:09
Alexa, ti se slazes s ovom tvrdnjom? Mislim kad si napravio copy paste.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 12:27
Nema spora da postoje sjajna tranzistorska i jednako sjajna cijevna pojačala.
Ali, ja i dalje tvrdim da za tranzistorsko pojačalo, koje će raditi jednako dobro kao dobre cijevi, treba istresti mnogo više love. I izbor nije baš velik.
Možemo diskutirati o tome kako je teže naći zvučnike za cijevna pojačala. Ako isključimo keramike, onda to donekle stoji.
Proizvođači većine zvučničkih jedinica prilagodili su se karakteristikama prosječnih pojačala. Proizvode zdampirane jedinice koje će prikriti probleme prosječnog tranzistorskog pojačala, a snage im nikad dosta, jer se nikad ne mogu otvoriti koliko treba da bi uhu zvučale prirodno.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 13:01
Ima svega i hrpa toga amigo, odlicnih SS pojacala za normalne novce i odlicnih zvucnika koji ne slijede nazovimo klasicne ustroje, samo sto smo ovdje zakinuti za to pa su i iskustva vrlo ogranicena.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2019 u 13:10
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Nema spora da postoje sjajna tranzistorska i jednako sjajna cijevna pojačala.
Ali, ja i dalje tvrdim da za tranzistorsko pojačalo, koje će raditi jednako dobro kao dobre cijevi, treba istresti mnogo više love. I izbor nije baš velik.

Samo u tu cjenovnu stavku 'oćeš-nećeš moraš uračunati cijenu održavanja, odnosno zamjene cijevi. U dobre cijevi. A to nije obična cifra, to je cifra koju pušiš. Dobra komponenta znatnim dijelom drži vrijednost kroz vrijeme, a cijena ulupana u cijevi je izgubljeni novac.

Kad i to uračunaš i obračunaš, kroz neko znatno razdoblje, da li je i dalje kvalitetan cjevaš povoljniji?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 14201421142214231424 1428>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...
Forum: Audio komponente