Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

EL34 cijevi?

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
mbede View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mbede Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2006 u 08:15
Ima li negdje u HR za kupiti Svetlana ili Mullard EL34 cijevi?
Nasao sam Valve Art i EI Nis, ali nekako bi radje Svetlanu ili Mullarda!

Po cemu sudis da je Mullard ili Svetlana bolji izbor od Ei Nis ?

Kako ih nisam slusao, samo po reviewima po netu gdje se uglavnom svi slazu da je Mullard br1 i Svetlana odmah do njega.
Ispravi me ako sam u krivu!
Na vrh
nikko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nikko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2006 u 09:00
KAda kupujes lampe svjetlana pripazi da imaju cirilicni s ili u tom slucaju  c na lampama.Mozes kupiti plagijat,ustvari naku drugu lampu koja ima isti znak samo bez cirilicnog c koji je jedini pravi orginal(nedavno je ta firma zavrsila na sudu ).
A sto se tice Ei NIs nisu lose odnos cjena kvalitet ja odlican.
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2006 u 10:00

The Pearl CryoValve SVEL34 is the best sounding - modern production EL34 you can buy.

The SED™ SVEL34 is a glass power pentode having a standard octal base and glass envelope. With a gold-plated molybdenum alloy grid and carbon-coated screen grid, the SED™ SVEL34 is the finest power tube of its type being manufactured today. All ratings of the SED™ SVEL34 meet or exceed those of the original version; top-quality cathode materials and extensive aging yield outstanding performance in high-fidelity amplifiers. The SED™ SVEL34 is made exclusively at the SED SPb factory in St. Petersburg, Russia.
cr-svel34 $84.95-matched pair
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2006 u 10:08

Mullard Type XF1

Has wide, very dark brown colored base.  Has 2 getter rings at the top.  Does not have the extra mica spacer below the getter rings like the metal based version. Otherwise very similar to metal based EL34. 
$250 each

Editirao robot - 12.svibanj.2006 u 10:08
Na vrh
mbede View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mbede Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2006 u 10:28
The SED™ SVEL34 is a glass power pentode having a standard octal base and glass envelope. With a gold-plated molybdenum alloy grid and carbon-coated screen grid, the SED™ SVEL34 is the finest power tube of its type being manufactured today. All ratings of the SED™ SVEL34 meet or exceed those of the original version; top-quality cathode materials and extensive aging yield outstanding performance in high-fidelity amplifiers. The SED™ SVEL34 is made exclusively at the SED SPb factory in St. Petersburg, Russia.
cr-svel34 $84.95-matched pair

:) Da i mislio sam s tube depota naruciti ali onu "slabiju" verziju Svetlana.
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.siječanj.2007 u 12:09
Možda je neko upoznat ili se sretao sa ovim cijevima ? http://www.chelmervalve.co.uk/html/hifiaudio.htm 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.siječanj.2007 u 12:51
Baš sam neki dan od prijatelja dobio(tnx Kimmi)4 komada Mullard EL34 XF2(iz 1966.) i jednu XF3 koje bi trebale biti još jako živahne t.j. nepotrošene.Bit će to četvrto pojačalo koje ću si raditi ove godine.Planiram od Šebarta kupiti 2 kom. njegovih AOT40 izlaznih trafoa(double C core) i zalemiti jedan fini guraj-vuci amp.Nisam još izradio cijevni izlaz pa me to ždere.Moram i gotovo.
Evo i sličice.Čisti hard core.

Editirao Apparatus - 01.siječanj.2007 u 13:00
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.siječanj.2007 u 14:49
Lijepo nema šta , evo da se i ja malo pohvalim pogledaj pečat.
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.siječanj.2007 u 17:13
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Baš sam neki dan od prijatelja dobio(tnx Kimmi)4 komada Mullard EL34 XF2(iz 1966.) i jednu XF3 koje bi trebale biti još jako živahne t.j. nepotrošene.Bit će to četvrto pojačalo koje ću si raditi ove godine.Planiram od Šebarta kupiti 2 kom. njegovih AOT40 izlaznih trafoa(double C core) i zalemiti jedan fini guraj-vuci amp.Nisam još izradio cijevni izlaz pa me to ždere.Moram i gotovo.
Evo i sličice.Čisti hard core.

Ja bih radije napravio sa tim ljepojkama single ended varijantu sa korekcijom izlaza na screen mrežici čime dobiješ zvuk najsličniji čistoj triodi, 2 x 8 w sweetest sounda. trafo je lundahl,odlični šved, mozda jedan od najboljih izlaza za te pare model je ll 1664, dodje nekih 95 ojra komad.
http://www.lundahl.se/pdfs/claus_byrith/cb_seamp.jpg
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.siječanj.2007 u 18:16
Originalno postano od strane člana: robot robot napisao:

Ja bih radije napravio sa tim ljepojkama single ended varijantu sa korekcijom izlaza na screen mrežici čime dobiješ zvuk najsličniji čistoj triodi, 2 x 8 w sweetest sounda. trafo je lundahl,odlični šved, mozda jedan od najboljih izlaza za te pare model je ll 1664, dodje nekih 95 ojra komad.
http://www.lundahl.se/pdfs/claus_byrith/cb_seamp.jpg

Da,samo na tih 95 eura ide još toliko(ili ipak manje?)troškova, pa puta dva trafoa...Šebartovi bi trebali biti pakleno dobri.Cijena im je ista i nadam se da ću ih prešverati iz Slovenije.Ne znam još ni sam.
Pajdo moj,ja ti s tim ne mislim tjerati visokoosjetljive kištre pa se bojim da će i onih 20-tak vata u triodnom režimu biti premalo.Mislim da ću završiti na ultralinearu i nekih 35-40 vata snage.Bumo vidli.Sviđa mi se shema Šebartovog TA80(Williamson)koja ne koristi globalnu povratnu vezu.Ulazni stupanj i spliter su riješeni sa ECC81(tri komada za stereo).A i ko za vraga sam se ogrebao za nekoliko Mullard ECC81.Sad imam odličan tube-set.Sigurno ću raditi PP,a ne SE.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,436 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Uradi sam