Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Digitalni kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78798081>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2020 u 13:36
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Tada  sam  bio mali Duc da( čuo sam dosta toga) , ali ko ovaj današnji Duc nikada . Takav se rađa  1/100 god.haha.

1."Usput napominjem da kabel ne može poboljšati zvuk sistema,može ga samo pogoršati.Naime kabel ne može očiniti da sustav svira bolje nego što to sustav sam po sebi može,može ga samo unazaditi.Što znači da će dobar kabel omogućiti da sve vrline sistema izađu na površinu,dok će loš kabel to onemogućiti."

Šta kaže veliki Duc, koji je takodje čuo mnogo toga (ne samo kabela).  Slaže sa prvom točkom. Zašto? Vrlo jednostavno, zadatak svakog kabela je da kod prenosa signala/informacije što je manje moguče degradira. Naravno to je zadatak svake komponente ne samo kabela. 

Problem nastaje kada ti sistem vrišti, pa stavljaš kabel koji guši vsoke da ti nebi tekla krv iz uha hahapošto su zvučnici odlični (dobili u What Hi-Fi 5 zvezda) U dobro složenim sistemima uvek kvalitetniji kabeli ispadaju bolji, Tu je još jedan faktor - ˝ukus slušaoca˝, ali se o tome ne razpravlja.

Gord se ne slaže, ali ništa strašno, svakom svoje.

Editirao 11duc - 06.ožujak.2020 u 13:39
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 00:44
Citiraj
1."Usput napominjem da kabel ne može poboljšati zvuk sistema,može ga samo pogoršati.Naime kabel ne može očiniti da sustav svira bolje nego što to sustav sam po sebi može,može ga samo unazaditi.Što znači da će dobar kabel omogućiti da sve vrline sistema izađu na površinu,dok će loš kabel to onemogućiti."

Kako je moguce znati kako sustav svira sam po sebi bez da koristis kabele izmedju komponenti? 
A ako ih vec koristis, koji su to kabeli koji pokazuju sto sustav stvarno moze da bi svi drugi kabeli naspram njih isli gore ili dolje od "tih pravih"? 

Ne postoji kabel koji ne svira pa stoga ne mozes per se znati kako sustav zapravo moze zvucati bez da ne permutiras sve kombinacije kabela koje postoje ljut
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 08:47
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

ouukej...a kako ti radiš usporedbe ako nije tajna ?
Inače mi je upravo takvo svičanje pokazalo da  Deezer preko Sonos connecta spojen rca interkonektima na pojačalo zvuči lošije nego Deezer preko Sonos connecta preko vulgaris 75omskog digitalnog kabela preko Metronomovog DACa na pojačalo...

jako neizrazito, ne volim slušati pjesmu za pjesmom istu pa uspoređivati. tako bi bilo sigurno lakše, ali je to najbolji način da ti pojedine pjesme dopi*de. pustim si muziku, i skupljam impresije, i ako skužim da neka impresija iskače bitno više nego što je prije iskakala i da se baš ukazao određeni karakter kojeg nije bilo prije (ili ne u toj mjeri), to je razlika. naprosto primjetim nešto novo u soundu i ako se to ponavlja po mnogim pjesmama...to je to

ako negdje čuješ razliku svičanjem, super, ali suptilnije razlike ne moraš čuti na taj način...
impresije impresije...u mom slučaju se znaju pretvorit u iluzije. I meni se desi to novo u zvuku što spominješ al nikad kao neki novi instrument u orkestru. Govorimo naravno o ravnopravnim komponentama koje se razlikuju u nijansama. Ta novost u zvuku je prostornost i ravnopravnost instrumenta tj. rezolucija. A ako mi se desi da čujem neki novi zvuk to je radi toga što ga se ne sjećam otprije. 
Niti imamo fotografsko tj. fonografsko pamćenje niti smo dirigenti da pamtimo partiture...
Inače si u pravu kad kažeš da testne pjesme dopjizde stalno preštekavat . Meni je najveća tlaka probavat komponente...jedino koji gušta u tome je Sten haha
Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 09:23
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

impresije impresije...u mom slučaju se znaju pretvorit u iluzije. I meni se desi to novo u zvuku što spominješ al nikad kao neki novi instrument u orkestru. Govorimo naravno o ravnopravnim komponentama koje se razlikuju u nijansama. Ta novost u zvuku je prostornost i ravnopravnost instrumenta tj. rezolucija. A ako mi se desi da čujem neki novi zvuk to je radi toga što ga se ne sjećam otprije. 
Niti imamo fotografsko tj. fonografsko pamćenje niti smo dirigenti da pamtimo partiture...
Inače si u pravu kad kažeš da testne pjesme dopjizde stalno preštekavat . Meni je najveća tlaka probavat komponente...jedino koji gušta u tome je Sten haha

pa dobro, ali kad se radi o tom nivou da više sam u sebe nisi siguran jesu li razlike iz impresija stvarne ili si utvaraš, tad znaš da su razlike stvarno minorne (ako postoje, no pretpostavimo da dvije različite stvari nisu identične, stoga je realnije da razlike postoje ali su neznatne ili čak i nečujne, nego da ne postoje uopče), bar spram tvojih ušiju. ja ni tu nemam problem, ako je stvarno toliko blisko, ako imam prigodu, napravit ću više dugotrajnijih seansi, isključim nešto, uključim nešto drugo, slušam par dana. i ako mi se čujne impresije potvrđuju, onda uzmem da je to to

sad si možeš reć ok a što ako me i dalje zavarava mozak. a ja velim: koga briga? ako te dugotrajno mozak zavarava da ti je nešto bolje, ma bitno je da ti je bolje, da klapa. tvoje uši zadovoljn(ij)e, i to je i bio cilj priče. ovdje je subjektivnost bitnija nego objektivnost, jer nisu instrumenti ti čime slušamo, već uši. naše. onakve kakve jesu smijeh
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 19:57
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 20:34
Ja nekaj sličnog, nekim "teoretičarima" već dugo tupim....

Editirao olif - 08.ožujak.2020 u 20:35
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 15:26
Super su mi likovi poput Darka,iskoce od nikud, naprave blog/vlog, puno laprdaju, slusaju, opet laprdaju sve u 16, recencije su cista subjektivna prica, bez drugog treceg misljenja, bez ikakvnih mjerenja, i za cas postanu eksperti na siroko.

Recimo krivi navod u linkanom clanku, digitalni audio nije zapoceo pojavom cd-a, taj Darko bi to trebao znati ako vec pise o tome.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 16:06
Taj fenomen jutub rivjuera hifia je u zadnje vrijeme eksplodirao. A vecinom likovi koji u beskonacnost vrte entry level i pocesto cak imaju teze poput "bolja gramofonska baza se ne cuje ako je brzina vrtnje ispravna" i slicno. Plus sto su recenzije doista ubij boze...i da, cista subjektivnost...cak eksplicitno konzumni i lifestyle stav, sve pod mottom "tolerancija, subjektivni izbor, ukus..."

I zanimljivo je da svi recenziraju doslovno iste proizvode.
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 16:57
Ja bih preporučio da popravimo kvalitet vlastitih tekstova umjesto kritiziranja drugih. Pogotovo ako se kritike ne odnose na neku činjenicu... nego "odokativno".

Naročito bi trebalo smanjiti broj jednostavnih rečenica bez sadržaja a kritički usmjerenih.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 19:18
Zaljubljenici u hifi zele malo priblizit svoj hoby drugima i usto pokusat probat sto vise komponenti,sto ima lose u tome?Subjektivnost je normalna u ovom hobiju,takav je i nas dozivljaj koji dobijemo dok slusamo hifi.Ja ne vidim problema sa tim,ako ne valja ne gledam i idem dalje,mada Darka tu i tamo rado pogledam!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78798081>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
ATC-Acoustic Transducer Comp...
Forum: Uradi sam