Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaTorritov strujni kabl

Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2005 u 16:43
Da se ti misliš.
Na vrh
denis View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2005 u 16:48
Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2005 u 16:48
Originalno postano od strane člana: Damir Damir napisao:

Odgovor na poruku:

Damire, opet pricas o dve razlicite stvari, koje nemaju ama bas bilo kakve veze jedna sa drugom.[/QUOTE]

Ne Dvv, nego ti istoj stvari pristupas sa dva razlicita stajalista, jednom kao hobista a drugi puta kao profesionalac. Budi siguran da ne grijesim.[/quote]

Ja pouzdano znam da ti gresis, ali sto je jos lepse, mislim da to radis sasvim namerno. Ono sto ne znam je zasto.

Citiraj Odgovor na poruku:
Karanov slucaj ne bih ponovo otvarao, jer sam jos tada shvatio da tu postoji nekoliko struja ispod povrsine, gde jedni zele da zeznu druge, pa ne bih bas da ja budem taj koji ce sada da pere njihov kakav god ves.[/QUOTE]

Oprosti, a kako se to  zove kad sa neprovjerenom tvrdnjom izades na javni forum. Pranje tudeg vesa ? [/quote]

Ja sam brojku dobio od Milana Karana. A ti izvoli proveravaj do mile volje. Jos uvek sasvim dobro znam sta mi je preko telefona receno.

Poenta ovde, po meni, je to sto je Torrito napravio nekakav kabl, koji ima nekakvu cenu koju je on odredio ne znam kako niti na osnovi cega (niti me to zanima, to je njegov proizvod i stoga njegova stvar), za koju ja smatram da je opravdana u kontekstu kvaliteta koji dobijam.[/QUOTE]

Zar onda cijena Karana isto tako nije necija stvar ? [/quote]

Vidi, ako imas neki problem sa Karanom, daj molim te resavaj to sa njim, a ne sa nama. Stalno povlacenje Karana kao analogije samo govori o tome da nemas konkretnih argumenata za tekucu temu.

Ili hoces reci da rascicavas stvari samnom preko foruma i Torrita? Samo ne znam sta, jer koliko ja znam, mi se ni ne poznajemo, niti smo ikada ista radili zajedno u bilo kom obliku.

U svakom slucaju, dugujes ljudima ovde objasnjenje zasto stalno potezes Karana kada ga niko drugi ni ne spominje; meni ne dugujes nista, jer kako rekoh, nikada nismo imali nista zajedno.

Citiraj   Odgovor na poruku:
Ko ovde ima pravo da diskutuje o Torritovoj politici cena? Odakle mu to pravo? U cije ime diskutuje? Sa kojim ciljem? Mozes li da mi direktno odgovoris na ta pitanja, bez uvijanja i bez uvodjenja drugih, irelevantnih analogija? Bilo ti, bilo neko - iko - drugi?[/QUOTE]

Netko je takav ili slican kabel vec radio i prezentirao. Neko je desetak istih narandastih kabela vidio u torritovom prtljaznjiku i zapitao ga da li je to taj kabel. Na sto je on odgovorio, citiram: "nitko od vas gore navedenih nije zatražio kabel na slušanje niti bilo što drugo.a vjerujte da ga niti ne želim davati takvim audiofilima." Sada ti Dvv bez uvijanja reci tko ima pravo da se na ovakav nacin obraca forumu. Tko nema pravo da pita? [/quote]

Pitati i insinuirati sve ovo sto je ovde receno, ne samo sa tvoje strane vec i sa drugih, su bar po meni dve sasvim razlicite stvari.

Ja nikada nisam rekao da je Torrito u pravu, vec obrnuto, rekao sam da ne znam da li on to proizvodi, ne znam da li on to prodaje, i ako prodaje, posto, pa stoga nisam ni mogao da kazem smatram li da to vredi cene koja se za njega trazi. Sve ovo ti pise u prethodnim porukama, treba samo procitati.

Torritov stav da ga nece davati drugima je njegova licna stvar; da sam ja na njegovom mestu, ne bih tako razmisljao, ali ja nisam na njegovom vec na svom mestu.

Sto se tice njegovog komentara o "ovakvim" ili "onakvim" audiofilima, opet, licno to nikada ne bih tako rekao, jer ni meni samom ne bi bilo jasno sta cu ja na forumu o kome imam tako lose misljenje. A ako sam uprkos svemu ipak tu, onda bih smatrao da sam u najmanju ruku duzan neki minimum uljudnog ponasanja. I ne bih komentarisao "ovakve" i "onakve" audiofile, iako bih sasvim normalno imao ljude blize svom stavu i one sa kojima se ne slazem. Kao sto i sada imam.

Za mene, ovde nema niti mesta, nit smisla diskusiji. Torrito nudi sta nudi za neku cenu; ako to valja, prodavace se, ako ne valja, nece se prodavati. Ja sam glupim previdom pokrenuo ovu temu, sto jeste moja greska, ali ne zato da bih reklamirao niti Torrita, niti ikoga drugoga - ali ne ni zato da bi se sada ova tema pretvorila u pljuvaonicu Torrita.[/QUOTE]

Ako hoces da kazes da si se zaletio sa ovom diskusijom, onda te u potpunosti razumijem. [/quote]

Ti ovo zoves diskusijom? U kojoj se neko maltene razapinje na krst, u kojoj se "diskutuje" metodom prisilne analogije?

Da ne bude nesporazuma - da, aludiram na tvoje posto-poto naturanje Karana kao podteme, niko ne zna zasto jer ga niko nije spomenuo, a ti ne mozes da napises niti jednu poruku bez bar dva-tri osvrta na Karana.

I nije rec o Torritu, on je tu samo usputna zrtva, rec je o jednoj bolesnoj potrebi da se tudji rad omalovazi, ponizi, da se pokaze kako je X maltene lopov.[/QUOTE]

Zasto generalizirati pomisao da postoji zelja da se bilo ciji rad omalovazi. Prvo treba dokazati da neciji RAD postoji u konstruktorskom, proizvodackom ili intelektualnom smislu. To se ne dokazuje vrijedanjem, povlacenjem iz rasprava, isclanjenjem iz kluba, tajenjem informacija ili dvostrukim mjerilima. [/quote]

Ako sam dobro razumeo, ti kazes da se onaj kabl koji mi je Torrito dao sam skinuo sa neke rolne, sam presekao po meri, sam ogolio, sam zalemio na uticnice koje je sam doneo sam sobom, onda se sam bacio u gepek automobila, i sam se predao meni na ruke?

Pre nego sto ova "diskusija" skrene potpuno u Monty Python vode, pokusajmo da izbegnemo makar deo apsurda. Negirati Torritu kao minimum proizvodjacko delo je potpuna besmislica. O konstruktorskom i intelektualnom se moze diskutovati i dokazivati, ali imputirati samoproizvodnju kabla je ipak preterano.

Ne znam o kojim to dvostrukim kriterijumima mislis u kontekstu mene; ako opet, po n-ti put, pokusavas da nametnes Karana kao temu razgovora, samo da te obavestim da ga ja jos uvek imam, da u njemu jos uvek uzivam, da jos uvek ni ne razmisljam da ga zamenim i da jos uvek smatram da on vredi novaca koje kosta - mada verovatno kosta razlicito od trzista do trzista, ne znam, njihova politika cena nema veze samnom.

Da li je on, bas kao i Torritov kabl, nekome vredan tih para ili nije, skup ili jeftin, lep ili ruzan, to je na svakome da odluci sam za sebe. Meni Karan vredi onoga sto kosta, bas kao sto mi i Torritov kabl vredi onoga sto kosta, a drugi neka sami donose svoje odluke.

Dakle, ili ces se vratiti na temu Torritovog kabla, ili cemo prekinuti dopisivanje, bar u ovoj temi, koja nigde nema rec "Karan". Ako o Karanu hoces da diskutujes, izvoli pokrenuti novu temu, pa mozemo tamo.

Ne mozes traziti uvazavanje drugih ako i sam nisi spreman da ga das.

Pozdrav,

DVV

Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2005 u 18:03
The End
.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down