Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pozicija gramofona

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
naturel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj naturel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pozicija gramofona
    Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 09:20
Iako se radi o temi, koja se može aplicirati i na ostale komponente, misli da je ipak gramofon, komponenta, kod koje treba posvetiti setupu najviše pažnje. Zanima me kakva su vaša mišljenja i dosadašnje solucije, vezane na to, gdje postaviti gramofon (zid, rack, posebna stalaža...), kako ga štititi od vibracija odnosno odvoditi vibracije (podloge, pjesak, šiljci...) i slieno.
LP
Marijan Radaljac
Radoblje 11
3270 Laško
gsm:+386 41 620 914
Tel: +386 3 5730 306
leonida.radaljac@guest.arnes.si
Na vrh
Franc View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 09:40

Trenutno mi stoji na vrhu no imam u planu nabaviti dva manja racka gdje bi gramofon bi odvojen od ostatka sistema. Sada ispod gramofona koristim Cambridge audio platformu no uskoro je mislim zamjenit sa Rondo platformom koja je punjena pijeskom !

Na vrh
Guests View Drop Down
Guest
Guest
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Guests Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 10:40
Franc! Mislim da Rondova kutija za pijesak je pre skupa. Pogledaj po netu, ima diy projekta za pola love... Nije da mrzim rondo (imam i stalke i rack njihov) ali za ovak nesto (kutija za pijesak) mi je glupo davati nekome novce...

A sto se tice postava gramofona, ja sam dobio dobre rezultate sa "Vibrapods". Jeftino $6 kom. ali kod nas je nemoguce nabavit.

b.u.b. 
Na vrh
Franc View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 11:55

Ma razmisljao sam izradi istog no kad sve zbrojim : medijapan,kit,boja,pticji javor, pijesak, alat, ... dodje skoro na isto ! a i cijena kod Ronda nije uvijek ona koja pise !

Na vrh
naturel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj naturel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 12:18

Evo kod mene to izgleda ovako. Neki dobiju alergiju na zidni stalak, neki na gramofon smješten na vrh racka neki na odvojen samostojeei stalak, mož?a može i na pod. Pro et contra!? Zašto recimo odbojnost prema montaži na zid? Slabosti i dobre strane raznih varianti? Kiko je, kada se prikljueio na forum, u jednom od prvih postova predložio ktiju od 1m3 napunjenu sa pijeskom (vjerujem da karikirano ), ali zaista, kakva su vaša iskustva sa reakcijama gramofonske kombinacije, na razlieite, navedene uslove.

NEMA SLIKE!?

Editirao naturel
LP
Marijan Radaljac
Radoblje 11
3270 Laško
gsm:+386 41 620 914
Tel: +386 3 5730 306
leonida.radaljac@guest.arnes.si
Na vrh
Wolfic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Wolfic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 14:11
koliko tona bi imao taj stalak ?
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 15:15
Da se i ja pridružim.Danas mi je ekskluzivno iz Osijeka g.?or?evia dopremio platformu pod nazivom HORIZON. Ta platforma ae jedno izvjesno vrijeme provesti u mom sustavu kao testirana komponenta.Sam pogled na nju ne može nikoga ostaviti ravnodušnim.Kada se ju bolje pogleda sa svih strana, osjeaa se energija ljubavi njezinog konstruktora.Ovo sve navodim jer mislim da kvalitetna platforma može strašno unaprijediti gramofonsku integraciju.
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
shusha View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj shusha Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 15:27
Euj Darko, a kolko to treba "popapati žganaca" da te krenu nazivati ljudi i donositi ti doma takve poslastice?
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 15:39

Originalno postano od strane člana: shusha shusha napisao:

Euj Darko, a kolko to treba "popapati žganaca" da te krenu nazivati ljudi i donositi ti doma takve poslastice?

Jedno odre?eno vrijeme sam ja u kontaktu sg.?or?eviaem. Izme?u ostaloga kod mene se stvorila neopisiva želja za saznanjem o njegovim novim uratcima.Smile

Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 17:11
OK su vaše nakane da gramofonima i ostalim komponentama olakšate život , te im maximalno želite dopustiti da se izraze , stavljajuei ih na izolacijske platforme ,  ali po mom mišljenju je glavni problem kako sprijeeiti akustieku energiju da uopee do?e do naših ljubimaca ,  jer su njihova kueišta zapravo veliki primatelji i kondenzatori akustieke energije , i problem je vee tu prije nego ga platforma ili šiljate nožice uspiju kanalizirati od ure?aja.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,813 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Podlošci ili šiljci
Forum: Uradi sam