Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audiofilske snimke

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 76>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2004 u 23:36

Uvaljujem vam jedan odliean sampler. Ne mogu si pomoziti, sorry neeu nikad više 

TAGMclaren - Test tracks 01

Proizvo?ae audio ure?aja višeg cjenovnog razreda TAG MCLAREN je za testiranje audio ure?aja u sudjelovanju sa labelom IN-AKUSTIK izdao ovaj sampler na kojem se nalazi kolekcija razlieitih stilova muzike. Kompilacija je vrlo dobro snimljena i u cjelini vrlo zahtjevna za svaki audio sustav. Uz cd ploeu do?e knjižica u kojoj TAG MCLAREN opisuje svaku pjesmu za sebe i upuauje slušatelja na einjenice i detajle na koje treba polagati pažnju tijekom slušanja svakog naslova. Za neke od njih navodi se toean vremenski period na koji bi slušatelj trebao obratiti pozornost kako bi uoeio da li njegov sustav ispravno reproducira odre?enu glazbenu dionicu. Obaveza!

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.rujan.2004 u 23:57

Steve Kuhn - Remembering Tomorrow -  ECM 1573

sa Davidom Finckom I Joey Baronom

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2004 u 00:40
Originalno postano od strane člana: dioklecijan dioklecijan napisao:

Zbog navo?enja ova dva pod audiofilske odmah sam te diskvalificirao.

Ta dva nikako ne spadaju u dobre snimke. Ovaj da.

Diana Krall - Love Scenes

Love scenes tako?e imam

Pogledaj si organizovane meetinge entuzijasta Atenskog audiofilskog kluba i njihov muzieki repertoar. Pažnja na Dianu Krall: 

link1

link2

link3

Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2004 u 08:05

Pogledao. Na popisu ima svakakvih CD-ova. Veainu imam/slušao. Testiranje i uspore?ivanje se može raditi i sa lošim snimkama. Jedan dio snimki koje koriste je eak mono. Ekipa je malo starija pa lošije euju visoke tonove. Tu su i žene, kolaei, pa se radi ugo?aj, treba vrijeme lijepo provesti, a glazba i ne mora biti dobro snimljena da bi je bio užitak slušati. Recimo jueer sam preslušavao Bob Dylana i Jethro Tull cijeli dan, a veaina moje kolekcije ne spada u ultrakvalitetne snimke. No ukusi su razlieiti, svatko neka prosudi sam......

Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2004 u 09:21

Ovaj live nastup snimljen je podrškom Mark Levinsonove firme Cello. Sjajna snimka kojoj se u tehniekom smislu ne mogu naai nikakve zamjerke.

Glazba.... Kada svira Lee Konitz tada se ne može oeekivati nešto jednostavno i standardno. Tu su još i Charlie Haden jedan od ponajboljih basista današnjice koji je inaee strastveni audiofil s rijetkom kolekcijom starih LP-a i mlade snage jazza u liku Brad Mehldau. Njega ili volite ili vam se spava dok on svira. U istoj postavi, na istom mjestu, godinu dana kasnije, snimili su album Another shade of blue

Alone Together

P.S.  Samo za "true" Jazz-ere.

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2004 u 18:12

Ovaj krasan CD je plod suradnje Kronos Quarteta i Philipa Glassa na soundtracku "Mishima" Izniman aranžman orkestra,string quarteta i jazz elektriene gitare. Slušao sam pokušaje takvih spajanja još od Five Bridges (Nice) prije tridesetak godina ali ovo je prvi put da ta dva zvuka eujem pomirene, eak na CD-u ima dijelova gdje ispod zvuka el.gitare string sekcija ima ulogu ritam sekcije. Vrlo dobra snimka, i prekrasna za slušanje.

izdanje -Nonesuch -79113-2

Editirao tatamata
Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2004 u 08:19

Sve što treba jedan "audiofil" je ovdje:

JVC XRCD 2 - 24 Karat gold

Tiger Okoshi - Color of Soil

Jazz, truba, bogata produkcija

Editirao dioklecijan
Na vrh
denis View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2004 u 10:45

Jedan odlican disk sa „malo“ jazza i bluesa…

FI-ANALOGUE PRODUCTION - S a m p l e r

Sve same legende: Shelly Manne, Art Pepper, Miles Davis, Bill Evans Trio, Sonny Rollins, Chet Baker, Jimmy Rogers, Otis Spann, Jimmy D. Lane…

Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2004 u 22:29

Jedan od vodeaih audiofila me?u glazbenicima i obrnuto je zasigurno Keith Jarrett. Slijedeai album možda nije u glazbenom smislu njegovo najveae dostignuae, ali je snimka odliena. Nivo improvizacije koju ovaj jazz trio postiže na koncertu je za ostale glazbenike trajno nedostižan.

Keith Jarrett, Gary Peacock, Jack DeJohnette - Standards in Norway

Editirao dioklecijan
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2004 u 22:43

Dakako opet ECM izdanje, doista

PS:posjedujem ih još par komada,jedan izme?u njih i Mike Nock "Ondas"

Editirao tatamata
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 76>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,093 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS