Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Novi prostorni plan slušaonice

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2020 u 13:06
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Moj savjet mu je bio da ne nalazi odmah akustičara i da ne misli da je akustika najbitnija jer će mu neki loš nadriakustičar pretvorit kuću u gluhu komoru tj.zemunicu.

Ako se komu da pretraživat može naći slike jedne slušaonice jednog audiofila koji je preozbiljno shvatio akustiku. 
Dotični je između okvira slike ili goblena i zida napunio purpen koji se preljeva izvan okvira. Netko ga je uvjerio da svaku nišu u slušaonici treba popunit jer iz niša izlazi najveće smeće
Krasno za vidit.

Naravno da je akustika najbitnija. Nažalost tvoji primjeri bisera koji slušaju druge bisere baš i nisu relevantni. Taj audiofil nije ništa "ozbiljno shvatio", nego se okačio za savjet nekog kvaziautoritativnog tutleka i bez mozga ga primjenio na svoju prostoriju. Logično je zaključiti da tako pristupa i gradnji ostatka sustava, života itd.
No dobro, u svakom poslu ima, kak se ono kaže i hohštaplera i onih šta stvarno znaju. Potražit drugo i treće mišljenje. Kao kod doktora. haha
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2020 u 13:14
Evo jednog online kalkulatora u koji sam nabrzinu ukucao neke dimenzije. Pripazite samo kad mičete miša preko crvenih crtica koji prikazuju modove prostorije, čuju se sinusni tonovi na zvučnik ako ne ugasite (okrugli gumbić gore desno iznad modova).
Obratite pozornost na Bolt Area - dobre omjere dimenzija prostora.

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.listopad.2020 u 07:51
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

ti to zoveš fetišom, ja to zovem zdravom pameću pogotovo kad gradiš od nule. Ako več misliš uložiti u hifi, dobro je složiti što povoljniju akustičku situaciju za isti.

Imam neke elemete, u obliku tepiha i otvorenih ulja na platnu, al prostor je malen, ima "oduške" na tri kuta sobe pa nema neke naglašene probleme.
eto vidiš...ni ti ni ja nemamo akustičnih elemenata u slušaonici osim prirodnih tj. kauč, otvori u prostorijama, knjige itd.
Treba dovest akustičara al tek na kraju da izmjeri postojeće stanje i napravi finalni tač
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.listopad.2020 u 09:42
Al glava, kad se kuća gradi onda je to drugo.

Ja nisam gradio kuću od nule niti radio adaptaciju, da jesam, probrinuo bi se za akustiku u toku gradnje.
Bass regiju nije moguce naknadno, a i prve refleksije je ljepše i elegantnije riješiti dok su zidovi nedovršeni
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2020 u 08:39
Ako na bass područje misliš na stojne valove, OK. Može se odmah u startu izgradit po gabaritima kao što je na linku Donkimizera al nije ni to konačno. Na tom linku se pretpostavlja da zvuk dolazi sa jednog zida a realnost će bit da zvuk dolazi iz zvučnika koji je udaljen npr.1 metar. Pa di su onda materijali zidova, kauč na kojem sjedi, možda najbolji akustični element je fotelja sa visokim uzglavljem di odmah anuliraš zadnje odbijance koji ti ili dolaze u uho ili stvaraju s prednjim valom Stojni val a na čijem piku su ti upravo uši itd.
A kako se ono kaže...zamah krila leptira u Japanu prouzroči oluju u Brazilu. Tako napraviš po PSu a onda kupiš zvučnik ili kauč koji sve poremeti.
Ja osobno nisam uopće razmišljao o hifi kod gradnje kuće. Jedino sam napravio spušteni strop koji na krajevima ne dodiruje zidove pa kao to su zamke za odbijance. Ma najvažniji je open space kojeg kad ispuniš raznoraznim elementima već je OK akustični prostor.
Kad mi se bude dalo dovest ću hifi akustičara da mi sve izmjeri i da napravi što treba . 
Al zanimljivo, kad pljesnem čujem jeku s galerije i sad bi čovjek rekao da je to užasan  akustičan problem. Vraga, kad slušam glazbu ne čujem nikakvu jeku kako god nafrljio hifu. A i kako bi?  Dok jeka dođe do ušiju već prije nje dođe glasniji direktan zvuk iz zvučnika.

Alo Đentli. Kako ćeš onda radit kuću ? Potrudi se shvatit barem ugrubo Donkijev link. Ili si možda došao samo prodavat glinene kuće haha 
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2020 u 10:43
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Al zanimljivo, kad pljesnem čujem jeku s galerije i sad bi čovjek rekao da je to užasan  akustičan problem. 

Možda si zabunom (ujutro, nerazdramljen); pljeskao u kupaoni.....i još koječega.....haha

Editirao olif - 14.studeni.2020 u 10:43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike