Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Faital Pro pokućni zvučnici

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 18:32
Ovo sve me podsjprotezaeća na ružno pače priču
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 19:35
Vrlo je dobro poznato da najružniji zvučnici najbolje sviraju. Bez iznimke. haha
Na vrh
Indrid Cold View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 19:54
Meni nešto nije jasno u toj priči, osobno već dugo radim sa Faital Pro no u kontekstu izmjena skurenih drajvera u profi kutijama za muzičare, što god mi dođe, jasno ako se klijent složi sa cijenom mjenjam u Faital Pro i svi su doslovno presretni sa zvukom.
Evo zadnji koje sam ugrađivao su baš bili ti 12FH520 i to mi je baš svježe, evo baš gledam serijske brojeve koliko su moji noviji B185298.
E sad ono što meni nije jasno s obzirom da su to drajveri za live svirke i imaju izrazito kruti ovjes treba ih onako žestoko natočiti strujom(snagom) da to prosvira kako se spada, evo konkretno baš to zadnje isprobavanje prije isporuke preko 300W sam im nagurao da bi mi sound onako sjeo kako se spada, što je ujedno i paklena buka.
Doslovno mi nije jasan smisao korištenja toga za kućni hifi jer kao što rekoh na nekim kućnim glasnoćama tu nema ništa od zvuka.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 20:38
Koliko je velik ili moćan driver mi ništa ne znači u kontekstu toga kako će svirati na različitim (nižim) glasnoćama. A ovaj isporučuje 98 dB za 1W, suspenzija ga tu neće osakatit, njen je posao da preživi torturu na velikim glasnoćama, a s ovakvim drajverima vjerojatno i da spriječi overekskurziju, koja znam da je za neke modele nemoguća bez obzira na to koliko W ugurao u njih.
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 22:30
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Koliko je velik ili moćan driver mi ništa ne znači u kontekstu toga kako će svirati na različitim (nižim) glasnoćama. A ovaj isporučuje 98 dB za 1W, suspenzija ga tu neće osakatit, njen je posao da preživi torturu na velikim glasnoćama, a s ovakvim drajverima vjerojatno i da spriječi overekskurziju, koja znam da je za neke modele nemoguća bez obzira na to koliko W ugurao u njih.
OK, ali kao što rekoh, meni je to potpuno neslušljivo u kontekstu hifi na malim snagama, basa jednostavno nema bez ekskurzije membrane, a da je pokreneš  moraš pošteno natočiti struje.
Ako si ti zadovoljan sa tim ma super.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 22:54
Zvučnik nisam ni zamislio kao samostalni sustav. Sa štimom od 66 herca unatoč veličini ovaj moj po bas ekstenziji parira jednom KEFu LS50, tako da o basu ne možemo ni pričat. haha

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2020 u 01:07
Ako ce se ići na satelit + sub sistem po meni ne treba veća kutija od cca 25 litara bas refleksa. U većoj kutiji će to biti nominalno (na papiru) dublje, ali u ušima ne, zbog povećanog grupnog kašnjenja.
Rezime: Kutija od 25 litara će, na uho, zvučati dublje od one od recimo 50 litara i imati mogućnost prijema više snage.
Naravno, ne može se tu izvući neki pravi bas (bit će puno tanje od LS-50) no kao satelit bi mogao bit taman s rezom na cca 80-tak Hz.

p.s.
za onog drugog momka. bas se može postići hodom membrane ali i njezinom površinom...

Editirao soundnewsdino - 23.travanj.2020 u 01:09
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2020 u 02:03
Grupno kašnjenje me najmanje brine. Premišljao sam se o varijantama nižeg štima, ali to bi mi potencijalno dodatno zakompliciralo i poskupilo skretnicu, te u jednoj varijanti i snizilo osjetljivost cijelog sustava.
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2020 u 07:54
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ako ce se ići na satelit + sub sistem po meni ne treba veća kutija od cca 25 litara bas refleksa. U većoj kutiji će to biti nominalno (na papiru) dublje, ali u ušima ne, zbog povećanog grupnog kašnjenja.
Rezime: Kutija od 25 litara će, na uho, zvučati dublje od one od recimo 50 litara i imati mogućnost prijema više snage.
Naravno, ne može se tu izvući neki pravi bas (bit će puno tanje od LS-50) no kao satelit bi mogao bit taman s rezom na cca 80-tak Hz.

p.s.
za onog drugog momka. bas se može postići hodom membrane ali i njezinom površinom...
Slažem se, ovako nekako to izgleda u stvarnosti, dolje kod mene test soba je nešto malo manje od 90m2,
Hod + površina je na nekih cca.300W prosviralo, bas je postao kako treba taman se počela paliti clip ledica na 680W ampu, tada zvuk postaje kompletan i kako se spada, ne trebam napominjati da se to čuje treću ulicu od mene, a u prostoriji je bolje staviti čepiće, no sound je tada rekao bi vrhunski.
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2020 u 09:15
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Vrlo je dobro poznato da najružniji zvučnici najbolje sviraju. Bez iznimke. haha

to znači da Sonus Faber zvučnici nisu ni za svinje nahraniti zlatni_zub
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente