Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Redoslijed upgradea: ručka vs. zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Redoslijed upgradea: ručka vs. zvučnica
    Objavljeno: 03.travanj.2020 u 13:58
Napisao sam primjer, cinjenicu, koja govori da istu pažnju traze zice između linijskog preampa i pojacala snage.
Pa ti vidi
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 13:17
OK, znači ako ispravo čitam sve ovo, žici od zvučnice do phonoa doista treba pridati vrlo ozbiljnu pažnju. Imati ću to na umu kod nove ručke i eventualnog re-ožičenja.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 19:56
Srecom zvucnice su po prirodi floating i balansirani izvori tako da se dobro slozenim preampom moze dobiti visok CMRR.

A sto se problematike kabela i svih zahvata radi ocuvanja signala tice, postoje i druge tocke gdje se javlja slicna situacija kao kod konekcije zvucnice i phono preampa i gdje se odigrava igra u mV.

To je recimo u vezama između pretpojacala i pojacala snage kod tiseg do normalnog nivoa glasnoce slusanja. Pojacala snage imaju gain slican MM pretpojacalu a u zvucnike nakon pojacanja idu signali ispod 1V , sto znaci da u pojacalo snage ulazi signal reda par mV.

To mozda nije direkno tema, al da svratim paznju

Editirao Gašo - 02.travanj.2020 u 20:06
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 19:23
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Ovo boldano mi je zapravo bizarno, što više razmišljam. Nije da ne vjerujem tvojem iskustvu, samo mi je teško prihvatiti da je promjena žice donijela više od promjene zvučnice. Iako, ne znam koja je stvarna razlika DV 10x5 i AN IQ3. Možda je ova dynavectorica stvarno "giant killer"? Možda regina ručka jednostavno ne može iskoristiti AN kako bi trebala? Možda nešto u sinergiji sa phonoima?

Nije bizarno, nivo signala od zvučnice do phona je 100 x manji nego kod normalne interkonekcije i utjecaj svega je za toliko i veći. Ne treba mistificirati u ovom slučaju. Sa zvučnicom doslovno možeš slušati "elektromagnetsku oluju" ako je malo profuraš okolo prema strujnim kabelima, elektromotoru gramofona ili obližnjim transformatorima...pa otud i eventualne velike razlike kod promjene geometrije, vodiča ili prelaznih otpora, ovdje je to jako jako bitno...

I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 18:10

Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Kad pricam o zicama u gramu onda mislim na ozicenje.
Dobro si povezao, na P3 su bile testirane identicne RB303 rucke ali razlicite zvucnice i ozicenja.
Na kraju je ozicenje donijelo vise razlike..

A Dual je bio samo za usporedbu da stara kanta kad se malo sredi moze i nakon toliko godina fino raditi, naravno to je entry level..

Ovo boldano mi je zapravo bizarno, što više razmišljam. Nije da ne vjerujem tvojem iskustvu, samo mi je teško prihvatiti da je promjena žice donijela više od promjene zvučnice. Iako, ne znam koja je stvarna razlika DV 10x5 i AN IQ3. Možda je ova dynavectorica stvarno "giant killer"? Možda regina ručka jednostavno ne može iskoristiti AN kako bi trebala? Možda nešto u sinergiji sa phonoima?

Puno je razloga za razliku u soundu ali i dalje svi zele ignorirati cinjenicu da tu znjore nisu bitne. Radi se o mV raznini signala i sve je bitno da se signal ne sj__e. Svaki dodatni konektor (rca) stvara dodatni problem signalu tog levela.
Ako imamo setup sa direknim ozicenejm do phona vs identican setup sa zicom do chincha i onda dalje IC na phono, pomeni uvijek prvi bolje radi... Tko se dosta igrao razno raznim stvarima i levelima na grebalici sigurno ima dodatnih iskustava koje moze podjeliti tu s nama o ovoj temi..
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2020 u 14:19

Dobro si povezao, na P3 su bile testirane identicne RB303 rucke ali razlicite zvucnice i ozicenja.

A Dual je bio samo za usporedbu da stara kanta kad se malo sredi moze i nakon toliko godina fino raditi, naravno to je entry level..

Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2020 u 13:08

-Rega P3, RB303, origin live ekscentricni uteg, cardas unutarnje ozicenje lemljeno srebrom na AN Lexus IC zicu od rucke prema phono, Dynavector 10x5 MC
-Dual 1228 obnovljen, stock rucka, stock ozicenje, Shure M97 Jico Sas eliptic stylus
->Rega bolje odradjuje posao

-u Dual stavljeno ozicenje AWG 38 99.99% Pure Silver shieldano u teflonskim cjevcicama nakon cega rega moze u mirovinu u ovakvom setupu ako direktno kompariramo

Znači Dual negdje u sebi ima žice nekakve? O čemu/kojim žicama se točno radi? Ili govoriš u ožičenju ručke i prema phono-u?

Također, nisi napisao je li u drugoj usporedbi korištena ista zvučnica na Dualu (Shure M97). 

U svakom slučaju, korisna usporedba koja pokazuje da je upgrade žice nešto što nije beznačajno, ali bolja bi bila usporedba - isti gram/ručka/zvučnica sa različitim žicama (kao u ovom drugom slučaju dolje).

-kasnie u drugu identicnu RB303 stavljena Audio Note 99.999% silver Tonearm zica sa AN IQ3 zvucnicom i radjena usporedba za prvom ruckom i Dynavectorom na P3, Nebo i zemlja u korist AN zice i zvucnice.
Na drugu RB303 stavljen Dynavector umjesto IQ3 i primjetna jepoprilicna razlika ali manje drasticna nego kad se promjenila zica. 

Ovo boldano se odnosi na ovu ručku koja je imala AN ožičenje? Pretpostavljam da je tako. OK, to pokazuje da je žica u ovom setupu bitna varijabla...vrlo korisno iskustvo, hvala. 

Ja na svojoj RB250 za unutarnje ožičenje imam "Cardas 33ga ofc copper litz". Za vanjsko je "SOFC (silver and ofc copper cocktail) with separate earth wire and modified gold phonos". Rađeno od strane Audio Origami (lik iz Škotske koji radi PU7 ručku). Ima i varijantu gdje unutarnju žicu mijenja sa Kondo Silver Fairy, ali to je puno skuplje.

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2020 u 12:32

-Rega P3, RB303, origin live ekscentricni uteg, cardas unutarnje ozicenje lemljeno srebrom na AN Lexus IC zicu od rucke prema phono, Dynavector 10x5 MC
-Dual 1228 obnovljen, stock rucka, stock ozicenje, Shure M97 Jico Sas eliptic stylus

-u Dual stavljeno ozicenje AWG 38 99.99% Pure Silver shieldano u teflonskim cjevcicama nakon cega rega moze u mirovinu u ovakvom setupu ako direktno kompariramo

Znači Dual negdje u sebi ima žice nekakve? O čemu/kojim žicama se točno radi? Ili govoriš u ožičenju ručke i prema phono-u?

Također, nisi napisao je li u drugoj usporedbi korištena ista zvučnica na Dualu (Shure M97). 

U svakom slučaju, korisna usporedba koja pokazuje da je upgrade žice nešto što nije beznačajno, ali bolja bi bila usporedba - isti gram/ručka/zvučnica sa različitim žicama (kao u ovom drugom slučaju dolje).

-kasnie u drugu identicnu RB303 stavljena Audio Note 99.999% silver Tonearm zica sa AN IQ3 zvucnicom i radjena usporedba za prvom ruckom i Dynavectorom na P3, Nebo i zemlja u korist AN zice i zvucnice.
Na drugu RB303 stavljen Dynavector umjesto IQ3 i primjetna jepoprilicna razlika ali manje drasticna nego kad se promjenila zica. 

Ovo boldano se odnosi na ovu ručku koja je imala AN ožičenje? Pretpostavljam da je tako. OK, to pokazuje da je žica u ovom setupu bitna varijabla...vrlo korisno iskustvo, hvala. 

Ja na svojoj RB250 za unutarnje ožičenje imam "Cardas 33ga ofc copper litz". Za vanjsko je "SOFC (silver and ofc copper cocktail) with separate earth wire and modified gold phonos". Rađeno od strane Audio Origami (lik iz Škotske koji radi PU7 ručku). Ima i varijantu gdje unutarnju žicu mijenja sa Kondo Silver Fairy, ali to je puno skuplje.

Editirao popol_vuh - 30.ožujak.2020 u 12:42
Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 20:59

Vidim da se vecina smije na spomen ozicenja ali eto, kad probate i usporedite donesite zakljucke i sami.
Ja sam dao samo svojih 5% na navedenu temu..

kela, možeš li napisati koju ručku si slušao sa stock/promijenjenim kabelom i malo opisati razliku u zvuku? I ako možeš napisati koja žica je stavljena umjesto stock...je li neka kondo perverzija ili ipak nešto priuštivije?

Ima dosta vremena od tada, ali uglavnom kolko se sjecam bilo je igranja sa jako puno gramova, rucki, zvucnica i zica. Ovo dalje je bila zanimljiva usporedba i rezultati

Phono je bilo diy pasivna riia sa nekoliko stageva opa627 i malo ezotericnih djelova i dodatno AN R-Zero.

Sve to testirano na razlicitim setupima a primarno na Roksan K2, AN Lexus IC, AN Lexus zvucnicki, Dali Ikon 6/SF grand piano home/

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 20:00

Vidim da se vecina smije na spomen ozicenja ali eto, kad probate i usporedite donesite zakljucke i sami.
Ja sam dao samo svojih 5% na navedenu temu..

kela, možeš li napisati koju ručku si slušao sa stock/promijenjenim kabelom i malo opisati razliku u zvuku? I ako možeš napisati koja žica je stavljena umjesto stock...je li neka kondo perverzija ili ipak nešto priuštivije?

Editirao popol_vuh - 29.ožujak.2020 u 20:01
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
ATC scm19 V1