Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY zvučnički kabel (ideje za konstrukciju)

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 16:43
metar navedene ti je skontno oko 50 dolara. trebaš 8 metara za twisted pair 2*2m
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 16:50
Ma ok... ja imam 2.5 metra... znači samo gola žica u tom kabelu je okvirno $3000.

To baca malkice drugačije svjetlo na pretjerane cijene kabela.

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 19:42
Bas sam imao nedavno zicu od occ srebra od naseg poznatog frkaca kablova. To radi stvarno mrak, no i kosta.

Ako ides raditi isto ili slicno u diy varijanti kosta nesto manje ali je i dalje skupo s obzirom na materijal, i pitanje hoces li dobiti isti ili bar približan rezultat.

Editirao Kalle242 - 21.ožujak.2020 u 19:43
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 19:53
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Ma ok... ja imam 2.5 metra... znači samo gola žica u tom kabelu je okvirno $3000.

To baca malkice drugačije svjetlo na pretjerane cijene kabela.

Zavisi dosta od presjeka vodica, a taj u biti uz duzinu odredjuje tezinu. Velike tvrtke kojima je to jedan od glavnih materijala u konacnom proizvodu ne nabavljaju to po cijenama koje moze dobiti zed za par metara.

Cijena kilograma srebra na trzistu je ispod 400$. OK, treba nam srebro vece cistoce, treba ga izvuci, polirati i sto jos sve ne. Ali opet... I jedna velika tvrtka kao sto je AQ samo na kolicinu i svoju poziciju na trzistu sigurno dosta moze spustiti nabavnu cijenu. A u pet metara kabela sigurno nema kilogram vodica (ako se ne koriste ekstremno veliki presjeci vodica).

"Pretjerane cijene" kabela mislim da ne dolaze zbog cijene materijala, tehnologije i slicnih proizvodnih troskova. Uglavnom dolaze zbog trzista, tj. ima ljudi koji su spremni platiti takve cijene. Tako je kod svega na trzistu.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 20:03
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Bas sam imao nedavno zicu od occ srebra od naseg poznatog frkaca kablova. To radi stvarno mrak, no i kosta.

Ako ides raditi isto ili slicno u diy varijanti kosta nesto manje ali je i dalje skupo s obzirom na materijal, i pitanje hoces li dobiti isti ili bar približan rezultat.

nije mi želja napraviti ovo iz sigurnosti u rezultat, nego iz ljubavi prema eksperimentiranju
ali da ne vjerujem da će rezultat biti dobar, a možda i odličan, ne bih se upuštao u to

jedna prednost DIY u ovom konkretnom slučaju je što si čovjek 'za po doma' može složiti out of the box kabel, kakav komercijalno ne bi imao prođu, na kraju niti bi imao smisla. znači, može se DIY konstrukcijom doista minimizirati količina dielektrika
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 20:22
Edison... Ja sam izveo jednostavnu računicu da bih ukazao na veliku cijenu materijala. Što je sam zed_alive već objavio.

I da, u pravu si, AQ, Nordost i ostali imaju prevelike cijene. To je potpuno točno ako je jedina računica vrijednosti težina u kg.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 20:34
stvar je u tome da je i za ovo OCC DIY srebro komercijalna, skupa cijena, zato je sve tako skupo. a to OCC srebro, to konkretno znači da je proizvedeno patentiranim OCC postupkom. i zato takva cijena, vlasnik patenta, jasno, zarađuje na tome

spomenute AQ žice nisu OCC. sličan proces možda jest prošlo (koliko sličan, tko će ga znati?), ali da se radi o OCC to bi značilo da je ili AQ naručio žice od drugdje, ili pak platio da može proizvoditi na taj način. obzirom da je postupak patentiran, oni zakonski ni ne smiju proizvoditi na taj isti način bez odobrenja od vlasnika patenta

tako da nije nemoguće da su ti 5N OCC vodiči i superiorni onima iz Dragona. negdje sam pročitao usputno da je FPS srebro od AQ-a bilo 4N čistoće
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 20:53
Ne da nije nemoguće... sasvim je sigurno da je Neotech OCC srebrna žica bolja od AQ iako ne znamo detalje osim poliranja. Pretpostavljam da je bolja i od Furutechove (Fujiwara).

Ja i dalje mislim da je kvalitativno bolje da kupiš polovni zvučnički kabel od poznatog proizvođača za istu ili manju cijenu od ove koju ćeš dati za ovaj diy projekt. Ako ništa... nakon prodaje gubitak je minimalan.

Osim ako planiraš proizvodnju... to je onda drugi par cipela.

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 21:24

I da, u pravu si, AQ, Nordost i ostali imaju prevelike cijene. To je potpuno točno ako je jedina računica vrijednosti težina u kg.

Nemoj se odmah ljutiti, ali ja nisam napisao da su cijene pretjerane, stavio sam to pod navodnike. Cijene su takve kakve jesu. A isto tako nisam napisao nista iz cega bi se dala izvesti ova druga citirana recenica.

"Pretjerane cijene" kabela mislim da ne dolaze zbog cijene materijala, tehnologije i slicnih proizvodnih troskova. Uglavnom dolaze zbog trzista, tj. ima ljudi koji su spremni platiti takve cijene. Tako je kod svega na trzistu.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2020 u 21:49

Ne da nije nemoguće... sasvim je sigurno da je Neotech OCC srebrna žica bolja od AQ iako ne znamo detalje osim poliranja. Pretpostavljam da je bolja i od Furutechove (Fujiwara).

Ja i dalje mislim da je kvalitativno bolje da kupiš polovni zvučnički kabel od poznatog proizvođača za istu ili manju cijenu od ove koju ćeš dati za ovaj diy projekt. Ako ništa... nakon prodaje gubitak je minimalan.

Osim ako planiraš proizvodnju... to je onda drugi par cipela.

imam Clear 3, i planiram ga nadmašiti. isključivo home use, nikakva proizvodnja

Editirao zed_alive - 21.ožujak.2020 u 21:50
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA