Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klasika na vinilu

Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2020 u 22:17
Tatamata, ti slušaj i guštaj što god hoćeš od klasike, a ja ću pisati onako kako ja doživljavam ponešto od te glazbe. Imam nešto i godina, ne kao ti, ali dovoljno da se solidno snalazim u tome i da mogu dati neku preporuku.
 Ne smatram se nikakvim stručnjakom na tom polju, niti sam ovdje dosad vidio nekoga kome bih mogao prišiti taj pojam, no, naravno, ti se prvi ne moraš složiti s njome (preporukom) te možeš predložiti nešto drugo, drage volje ću to uzeti u obzir. Najiskrenije. To sam već i činio u prar navrata (dosta davno sad već) mada, nije bilo rezultata.

Mislim, prva moja rečenica je suvišna, ali kad si već daješ za pravo docirati ne svisoka, nego sa stanovišta jako blizu aroganciji, onda zaslužuješ i određeni odgovor, a da ipak ostanemo u okvirima normalnog razgovora.

Glede Parta, ako sam i rekao nešto u tom stilu, očito si predoslovno shvatio. Iimao sam par njegovih CD-a u vlastitoj kolekcijii i imam svoje mišljenje o njemu, koje nema puno veze s ovime što si mi ti stavio u usta, no to nije moj problem.
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->Goldmund Telos 390.2->Totem Mani 2(mod)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius-Atacama XL600
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2020 u 10:46
Moja razmišljanja o kompetenciji za diskusiju i rasprave na forumima (osobito mladih ljudi) su i dovele do mog posta, ti si kolaterarna žrtva, nemoj uzeti srcu, dakako da cijenim ljubav prema klasici koju nastojiš prenijeti.

Ono što mene smeta je da su Google doktori spremni po forumima iznositi svoja viđenja Zaratustre a da pritom nisu pročitali nijedno djelo Friedricha Nietszchea, napabirčili su neke rečenice tu neke tamo, i složili si mozaik sliku koja je često iskrivljena i bez osnova. Nedostatak u kompetenciji hrabro brane svojom odjedamput shvačenom i stečenom slobodom da imaju pravo na svoje mišljenje bez obzira kakvo ono bilo i nemožeš tu apsolutno ništa.
Tu su korijeni relativiziranja svega oko nas i zastrašujuće izgleda pogled na sjene stvari koje dolaze.
Barem meni. No ispravno i kažeš da je to u biti isključivo moj problem.

I slušajte klasiku, unutar nje su tisuće glazbi koje se potpuno razlikuju jedna od druge i nema na svijetu čovjeka za kojeg se tu nemože naći nešto po njegovom ukusu. Treba samo zagrepsti.
Wink
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2020 u 11:56
tatamata, hvala na uključivanju u ovu temu. Nadao sam se da ćeš napisati koju riječ ovdje jer znam da znaš puno o ovoj temi.

Ono što mi se ne sviđa je ovo prepucavanje koje je izbilo i mislim da nema osnove za to. Drago mi je da Sten iznosi svoja viđenja i dijeli ih - meni to puno znači, kao i doprinos svakoga tko ima što svoje za reći. "Kompetentnost za raspravu" je nešto što bih osobno oprezno uzimao kad su ovakve teme u pitanju - naravno, ukoliko je zadovoljen uvjet samosvijesti sudionika do kuda njihovo znanje ili "znanje" ide, te ukoliko to jasno iskazuju i ne prikazuju se lažno. Dijeljenje osobnog iskustva u ovakvim stvarima smatram vrijednim.

Ovaj dio o google doktorima i kompetencijama za diskusiju osobito mladih ljudi, kako kažeš - to mi nije jasno na što se odnosi. Jasno mi je na koji generalni fenomen misliš i slažem se s tobom, međutim ne vidim povezanost sa ostatkom teme.

EDIT:

Još sam htio reći da ne smatram problematičnim što neki ljudi koji su u klasici kao riba u vodi čitaju forum, pa im se nečije neznanje čini smiješnim. Smiješno i ružno je samo ako se netko tko ne zna prikazuje kao znalac. Ovdje nitko ne nastupa iz te pozicije. A svakome od nas je štošta smiješno što ljudi pišu kad dođu na "naš teritorij", ali ako bismo dosljedno provodili taj princip, vrlo brzo nitko ne bi ništa pisao. Ili bismo uskoro imali veći broj manjih znanstvenih ili stručnih foruma koji ne bi imali zajedničkog jezika.

Editirao popol_vuh - 10.travanj.2020 u 12:01
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
izvor direktno u amp ili sa ...