Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Interkonekti - zvučne razlike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 09:35
Da, i ako ste uvjereni da za rock i metal ne treba hifa, poslusajte si recimo https://m.youtube.com/watch?v=sgpxLlaK9-o

Tu ne smije doci do iritacije ili raspada, frajer radi "gustu" produkciju, al koliko slojeva ce biti jasno cujno a koliko sljepljeno ovisi o hifi

Editirao Gašo - 08.ožujak.2020 u 09:36
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 09:35
Vjecno hvala Kalle na Devinu
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 10:00
@ nume - ok, iako bez da znas tocno koji master i kakav izvorno file je bio, ne znaci cijela stvar nista. I k tome, ne znam na sto mislis kad kazes da ne zvuci nesto.

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Osobno nebi rekao da sam nabasao na toliko losu snimku da me to odbilo od slusanja ili bilo neslušljivo na trenutnom sustavu

Ista stvar.
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 10:13
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

.... Elektrostati su fenomenalni s malim sastavima, jazz trio/kvartet, vokali i sl. Ali kad treba odsvirati vise od 5 instrumenata, pocinju problemi. Nema dinamike, premalo pritiska zvucnici rade i sve djeluje komprimirano. Narocito kod simfonijskih djela. Kad sam toga postao svjestan, jedino je preostalo promijenit zvucnike. Tako da se u potpunosti slazem sa tvrdnjom da ne smije sistem biti ogranicen u vrsti muzike koju moze dobro odsvirati.
Moram priznati da mi ovo zvuči "naopako", da tako kažem. I ja sam proveo zadnjih 10 godina na elektrostatima (nešto i magnetostata), i ako oni nešto rade fenomenalno to je klasika. Nema veze jedan instrument ili 2 zbora sa simfonijskim orkestrom. Klasična kutija u istom rangu cijene nema šanse.

Ono što jedino ne mogu je, stvoriti zvučni tlak kakav se doživi na amplificiranom koncertu, i zbog toga ih ljudi uglavnom zaobilaze (pojednostavljeno rečeno, dalo bi se tu još u detalje).
Meni su bili dobri i za noise tipa Hammerhead i Jesus Lizard, iako sam znao da bi (veća) klasična kutija stvorila više tlaka i u tom smislu djelovala više kao koncertni događaj. No, nisam se htio odreći svih ostalih blagodati panela.

E sad, ne sviđa mi se što je sad ovo zapravo OT, i što u biti moram reći - imao si negdje nekakav drugi problem, Logani nisu bili tome uzrok. To mogu tvrditi praktično sa 100% sigurnosti.
Ako sam ja mogao biti zadovoljan sa Aeriusom (malo čak i manji, malo stariji), onda ... proteza

Ili si imao preveliku sobu ili je nešto u sistemu bilo ispod traženog nivoa ... teško je sad reći.
Vjerujem da si sa klasičnom kutijom dobio više tlaka i basa (ali se isto tako i kutija "čuje", osim ako se ne radi barem o duplo skupljim zvučnicima) ali u potpunosti nadsvirati elektrostate (a tu zapravo mislim na Logane jer sam se s njima najviše družio i smatram ih najboljima) treba možda i 3x više love za klasičnu kištru.

Uglavnom se slazemo, iako ne izgleda odmah tako. Dio problema si dobro primijetio, a to je veca prostorija u kojoj ESL ne moze napraviti pritisak. Medjutim, velicina panela je najvazniji parametar svakog elektrostata. I to kosta. Osjecam da sam nepravedan prema MLovima, jer sam godinama uzivao u njima. Sad kad sam ih zamijenio sa 3x skupljim zvucnicima, htio ili ne htio usporedjujem zvuk. Normalno da se ta razlika u vrihednosti cuje. Inace, ostatak sistema je isti za sada, pa mogu uociti cisto promjene u zvucnicima.
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 11:48
Zahvaljujem na dobronamjernim savjetima, Apparatus. Prostorija je samo za slusanje. Nikakve drustvene funkcije, samo mjuza. Mogu unutra napravit sta god zelim. Bilo bi mi drago da mogu stupit u kontakt s osobom za akustiku koju spominjes.
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 12:02
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Vjecno hvala Kalle na Devinu

hahacool nema na čemu
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 12:12
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Pred par mjeseci mi appy rekao da testiram zvucnike sa nekom stvari od black sabbatha...
Inace ne slusam takvu glazbu...
Poslusao tvar na yubito...sviralo ok
Skinuo neki album...na brzinu...
Stavio...meni to lose sviralo...zasto...vise se ne sjecam...
Mislio ajd sheban mi sustav...
Onda utakao sluhe....na sluhama isto...
Prenio dojmove da to kod mene lose zvuci a netko napisao da je to normalno

pa, ak se mene pita, to je 'tanka' produkcija, nedostaje tu punoće u području basa. a kvalitetom općenito mi se čini da ima i boljeg u rocku

na nekom neutrala sustavu mora ti se učiniti 'ok, al mogli su baš malo taj bas podebljati u produkciji, zvučalo bi i bolje'. ako je zvuk sustava iole na svijetliju stranu, to ide na paranje ušiju. ako je pak sustav na masniju stranu, ili su uši malo roloffane radi godine proizvodnje haha morti tad zvuči kakoo treba, ne znam
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 12:19
inače, a propos kabela, čuh spominjani Canare 4s8 zvučnički. žica za 2.5 eura po metru. zvuči kao tehnički vrlo ispravan kabel smijeh da haha sirijsli, kroz glavu mi je prolazilo svo ono zavaljavanje s nekim audiofilskim žicama ispod standarda - i sam sam to prošao - i koliko audiofili izgube vremena i energije, a netko dan danas za 20 kn/m proizvodi žicu koja isporuči baš sve što ti je bitno, kako treba: sve što ti treba je tu, po čitavom bandu, bez dubioza

onda sam doma isprobao twisted pair IC upleten od Gotham parica, Star Line RCA. to opet svira kao vrlo tehnički ispravna žica smijeh haha čovjek se zapita tko je tu lud, na što ima smisla točno trošiti pare, i tako to. opet ista priča: da ti netko to ponudi kao entry žicu, ma koji k bi se zajebavao s tam nekim probama, do ne znam koje razine kvalitete sistema...
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 12:25
Sad ce ljudi reci da svira tehnički" jer je to profesionala beživotna neudiofilska.

Zaboravi da ces ljudima izbiti iz glave 20+ godina pranja mozga od strane audiofilskih brendova i štampe.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 13:03
Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Zahvaljujem na dobronamjernim savjetima, Apparatus. Prostorija je samo za slusanje. Nikakve drustvene funkcije, samo mjuza. Mogu unutra napravit sta god zelim. Bilo bi mi drago da mogu stupit u kontakt s osobom za akustiku koju spominjes.
Poslat ću ti na PM podatke, a ukoliko bude realizacije mogu pomoći nizom izvedbenih savjeta, oko nabavke mateijala... Ja sam to odkrvario prije 5 godina, nije bilo jeftino i bilo je teško, no prezadovoljan sam (također namjenski prostor samo za hifu) i da me sad zla sudba ponovo uvali u nekakvu kvazipolusobu, odrekao bih se klasične hife i nabavio vrhunske sluje.
haha
U toj već davnoj temi, nisam ni mogao ni htio dijeliti šapkom i kapom tuđe intelektualno vlasništvo, ali tema svakako ima značaj kao ilustracija da se može puno toga ako je netko posvećen i ne razmišlja isključivo na razini hobista. Ovo je konačni rezultat. Sad toliko, jer ova tema je kriva kao i obično, a ako i kad kreneš, svakako otvori zasebnu temu pa ćemo diskutirati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Šum u sistemu
Forum: Audio komponente