Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

HiFi by Dejan (Deki)

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 15:38
ali je veću ipak uvjetno rečeno lakše istretirati od jeke?
u manjoj nekak fali prostora za tretman haha
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 15:56
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Nema zvučnika koji je projektiran za odbijanac ili komponente projektirane za vibraciju. I odbijanac i vibracije su zlo koje treba zatuć na izvoru.
Negdje sam vidio testni prostor za zvučnike mislim za Martene.
Prostor je ogromna hala nasaftana apsorberima, difuzorima itd. Jeftinije bi prošli da su zvučnike stavili nasred livade al treba sprovest struju do livade pa pada kiša pa šumovi iz okoline itd.

Dakle, mi ne želimo čut nikakav odbijanac jer sve je sadržano u snimci . I prostor i timbar i rezolucija i svašta. Svaki naš pokušaj stvaranja idealnog akustičnog prostora je pokušaj stvaranja dva idealna prostora za slušanje - gluha soba i otvoreni prostor

Ozbiljne firme ugađaju zvučnike na činjenicu da će zvuk biti u sobi. Kako drugačije?
Možeš mjerenja raditi u velikom prostoru, gluhim sobama i slično ali zvučnik će se na kraju naći u realnoj sobi. Tko to ne respektira ne može konstruirati dobar zvučnik...
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 19:10
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Malo ste ga pretjerali....

Vlasnik je prije imao slične zvučnike iste firme.
I ne svira ovaj sustav par dana samo.

I nije neki bauk i 5-6 sati promjeniti izvor, 2 zv. Kabela, 2 interkonekta i USB kabel (strujaša tu niti ne racunam jer se odmah vidjelo da to nije čemu).

Uvijek neke mudrolije i provokacije kod predstavljanja necijeg sustava....
.....ne može bez sračkanja očito....

Je...igrali se sa stiroporom...a kao da u nekih ( osim Appya) sve Accu tretman ko u Lisinskom) a i tam nije Bog zna kaj...
A sto ocekivas da ti kazem,da si mi ovo reka prije 10ak godina rekao bih ti bravo,prestekavanje kabela mi nikad nije bilo napeto i nikad nisam cuo famozne razlike u opisu..znas kad sam cuo najvecu razliku,kad bih nakon 10ak dana vratio staru/losiju znjoru nazad!Cijenim tvoj entuzijazam ali sto rec nego igranje sa stiroporima,tako mi izgleda..neznam mozda grijesim,mozda ste napravili mjerenja sa adekvatnim mikrofonom i programom,mozda ste sve kako treba postavili..a mozda i niste!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 19:40
Meni je super sto se ljudi druze i tak malo igraju isprobavaju, no realno kablu treba neko vrijeme nakon sto ga ustekas da se 'slegne' zvuk pa to na prvu cesto nema veze sa tim nakon par dana. 

Takodjer dacovi i CD playeri na hladno, dojmovi nece biti objektivni no ionako su subjektivni kao i vecina toga oko hifija pa je svejednohaha

No eto dok ljude zabavlja super.
Filo hvala sto si ovo podijelio.cool
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 20:03
Ponavljam, DAC-u i zv kabelu je dato dakeko najviše vremena slušanja, jer su bili prioritet.
A i jedan zvučnički je ostao na probi.

Niti jedan test nije u ovom hobiju idealan.

Ali imam podosta iskustva s takvim, dakako i detaljnijim probavanjima, pa mogu i u tim uvjetima steči neke ( subjektivne) dojmove.
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 00:49
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ozbiljne firme ugađaju zvučnike na činjenicu da će zvuk biti u sobi. Kako drugačije?
Možeš mjerenja raditi u velikom prostoru, gluhim sobama i slično ali zvučnik će se na kraju naći u realnoj sobi. Tko to ne respektira ne može konstruirati dobar zvučnik...

Bravo

Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

..znas kad sam cuo najvecu razliku,kad bih nakon 10ak dana vratio staru/losiju znjoru nazad!

Mi smo konformistična biča. Uvek čemo lakše, sa manje zapažanja preči na bolje, ali vračanje na lošije če biti problem. Tu pomaže kilometrina ˝testiranja/slušanja različitih sistema˝ i naravno kvalitet njih samih.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 09:15
Pa kaj ti to ne izmjeris? Mene ne žuljaju kabeli.

Zanimljivo kak usprkos svih novotarija i antiđitera, kabeli u digitali i sad kad u mrezi i usb konekcijama nema linearnog prenosa informacije i gdje se koriste sustavi zadrzavanja cijelovitosti iste, proizvode jittere od kao vanjskih smetnji.

Latencija postoji ali informacija je u biti cjelovita.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 09:26
Svaki sustav prenosa informacije sa autokorekcijom cjelovitosti informacije ima latenciju, ne moze raditi provjeru i potrazivanje nepristigle informacije linearno, odnosno bez buferiranja.

Pa ni error korekcije u cd plajerima nisu bile bez latencije

Editirao Gašo - 10.ožujak.2020 u 09:29
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 09:36
Ako se dobro sjecam, asinhroni USB transfer kakav se koristi u audiu ima detekciju greske, ali nema korekciju.
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 09:38

Asinhroni ima feedback odnosno primatelj govori izvoru sto da radi i kojim tempom šalje pakete informacija

Editirao Gašo - 10.ožujak.2020 u 09:39
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Razvodni ormar
Forum: Audio komponente