Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Gravesen SBA-10

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gravesen SBA-10
    Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 16:48
Da li netko zna nekog tko to ima? 
Tj. zanima me tko bi mi to mogao napraviti.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 16:56
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Da li netko zna nekog tko to ima? 
Tj. zanima me tko bi mi to mogao napraviti.
unazad nekoliko mjeseci je na facebook. grupi hifi netko prikazao primjerak i nudio uslugu izrade, nisam spremio objavu, no ako uspijem pronaci pa linkam
P5 Power Plant, DirectStream DAC(u odlasku),X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, Stellar phono, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 19:30
pitaj donkimizera jel bi to radio
prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2020 u 09:20
Samo par malih napomena ;
- ako nisi u prilici to poslušati onda ideš na sljepo, što nije baš pametno jer ipak trošiš relativno puno novaca
- to što neko ime stoji iza projekta nije garancija da će to kod tebe svirati sukladno tvojim očekivanjima bez obzira na ''kvalitetu'' dijelova (prostor igra ogromnu ulogu) a i pitanje je koji zvuk paše tebi, odnosno projektantu
- ako se jednog dana odlučiš to prodati, velika vjerojatnost je da nećeš dobiti ni cijenu dijelova koju si potrošio
- ako ti je samogradnja hobi, onda super
- ali ako ćeš platiti nekome da ti napravi kutije, odradi finiš, a ti eventualno polemiš komponente i to za nešto što nikad nisi čuo u životu, onda ti je definitvno pametnija i isplativija opcija kupiti nešto polovno što možeš poslušati u svom prostoru, te ako ti jednog dana dosadi, onda to možeš prodati uz gubitak od cca 10-30%...

Ovo pišem jer je ovo projekt na koji ćeš skašiti minimalno 3000-4000eura...pa...

Mislim da se za tih 3000-4000eura može naći dosta dobrih zvučnika koji su kao novi koštali puno više...

Uglavnom, kad se samogradnja u pitanju, kad nešto radiš za svoj gušt, onda pare nisu toliko bitne...
međutim ako ćeš ulagati u to, da ti netko sve to napravi, onda je po meni bolje gledati nešto komercijalno, mislim da ćeš u konačnici bolje proći...
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2020 u 13:03
Zašto SBA-10, a ne Fusion?

I mene lože ti njegovi projekti, ali nekako uvijek iz podsvijesti dolazi ono što nu!ga! kaže

Editirao bais - 20.siječanj.2020 u 13:04
Automatski bias
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2020 u 18:02
Ja u principu ne slušam audio opremu prije kupnje i uglavnom nisam nikad pogriješio. Kad sam pogriješio, jednostavno sam prodao opremu i idemo dalje.

nu!me!, nema potrebe da tebi objašnjavam što je Satori jer ga imaš. To je zvučnik od "papira", a meni papir paše kao najbolji kompromis jer mi koloracija koju rade "papirni" driveri najviše odgovoara i mislim da dobro reporoducira timbar najvećeg dijela instrumenata, a možda i glasova.
Satori je i "nasljednik" Revelatora zbog kojeg sam se zaljubio u hajfaj hobi (iako je Revelator sve samo ne hajfaj). No, kad sam ga konačno donio kući u obliku Cremona zaključio sam da je ta farbaona u redu za poslušati tu i tamo ponegdje, ali imati to stalno kod kuće bilo mi je too much.
Satori je daleko neutralniji, a ima sve druge odlike  Revelatora. To je ujedno i odgovor zašto ne Fusion.

Što se tiče Gravesena, nemam pojma o njemu i meni njegov "brand" ništa ne znači, ali čitajući što piše i što drugi pišu o njemu zaključujem da nije lajbek. Možda nije od Satorija izvukao makismum koji bi netko drugi izvukao, ali sigurno je u velikoj mjeri izvukao dosta, a to mi je dovoljno da zaključim da je zvučnik koji je radio netko tko se kuži, od vrhunskih drajvera napravio - dobar zvučnik.

SBA-10 je po meni savršene koncepcije te iako sad imam dosta dobre komercijalne zvučnike, nemaju 10" bas, a znam što to znači u mojoj sobi. Također mi paše što je BR prema naprijed jer meni zvučnici moraju biti nabijeni na zid. Probao sam Jensena 1071 i to je čudo. Samo što koristi Revelatore koje ne volim.

Sve mi je jasno što se tiče samogradnje i tu nemam problem. Ja te zvučnike neću nikad prodavati pa mi je nebitno koliko "gubim".  

No, da skratim, nu!me!, javljam se kao kupac kad izguštaš svoje Satori samograndje :) Hypex bi ostavio samo na basu, a ostale ti ostavim.

Editirao George - 21.siječanj.2020 u 18:04
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2020 u 19:29
Neću reći da bi pogriješio što bi mi ostavio ncore, ali cjela ova kombinacija svira dosta neutralno i meni to odgovara.

Pred par dana bio do susjeda koji ima malo skuplji sustav i osjeti se da su kod njega vokali ''malo mekši''...(ima cjevno pretpojačalo u lancu...)

Kad sam to čuo, počeo razmišljati dali da zgotovim AB klasu koja mi par meseci stoji polemljena i samo trebam pospajati par zica...
Ali evo, zadnjih par dana slusam ovaj moj sustav i jednostavno ne vidim dali bi ista mijenjao, i dali se isplati zafrkavati sa AB klasom.

Visoki su odlični, bas ima kontrole, možda su vokali malo ''suhi'' ali sve skupa je to jako neutralno, ništa ne odskače, sistem nije niti malo naporan i meni to odgovara.
Čak ne znam ni dali bi rekao da su vokali suhi, već da se razlika u zvuku čuje samo u direktnoj usporedbi.

Sad je pitanje što tko voli i čemu teži...

Uglavnom da, satori mi sviraju jako ljepo, i osobno mi odgovaraju u kombinaciji sa ncorom.

Slijedeci korak bi moglo biti nesto sa purifi-em...ali s obzirom kako mi svira ovaj kombo nisam siguran da se isplati...

SBA10 i meni djeluje kao ok projekt i mislim da nećeš fulati s njim, samo eto, nije ni jeftin ;)
mada, kad je bal nek je maskembal, pa bi išao na SBA-741 + bass modul ;)
(PS zanemari kometar vezan za SBA-741, to mi samo djeluje kao zanimljiv projekt...ne trkeljam da je on bolji ili slicno od SBA10 ;))

Editirao nu!me! - 21.siječanj.2020 u 19:43
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2020 u 22:33
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Što se tiče Gravesena, nemam pojma o njemu i meni njegov "brand" ništa ne znači, ali čitajući što piše i što drugi pišu o njemu zaključujem da nije lajbek. Možda nije od Satorija izvukao makismum koji bi netko drugi izvukao, ali sigurno je u velikoj mjeri izvukao dosta, a to mi je dovoljno da zaključim da je zvučnik koji je radio netko tko se kuži, od vrhunskih drajvera napravio - dobar zvučnik.

Ma zna čovjek, al nekad radi glupaste kompromise, što je za DIY...glupasto. haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2020 u 23:27
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Pred par dana bio do susjeda koji ima malo skuplji sustav i osjeti se da su kod njega vokali ''malo mekši''...(ima cjevno pretpojačalo u lancu...)

a šta ako to ovisi o digitaliji, balansu tonaliteta u konkretnoj akustici, nekim desetim sitnicama tipa vibracijama po komponentama...
prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2020 u 08:25
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

a šta ako to ovisi o digitaliji, balansu tonaliteta u konkretnoj akustici, nekim desetim sitnicama tipa vibracijama po komponentama...

kod mene je prostorija koma, goli betonski zidovi...tako da je sve moguće ;)

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,688 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente