Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Vasa kolekcija? vinyl ili cd?

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vasa kolekcija? vinyl ili cd?
    Objavljeno: 29.prosinac.2019 u 21:18
Slucajno sam naletio na ovaj post na jednom stranom forumu i malo me dirnuo, na jedan nacin.
Cisto iz radoznalosti, interesira me kolicina diskova ili ploca koju clanovi foruma imaju, zanrovski sadrzaj takodjer.

Ne znam sto se sve nalazi u ovoj kolekciji, ali kada bih imao 3mil usd viska, vjerujem kako bih razmislio o kupovini ove i prenosenju te cuvanju sveg ovog 'blaga' buducim generacijama (koje to vjerojatno ne bi bas interesiralo,ha.ha)

Editirao alexatpos - 29.prosinac.2019 u 21:19
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2019 u 21:52
382 CD-a
909 FLAC
Po žanrovima ne znam baš točno, ali oko 200 je klasika, od onog ostalog nekih 70% jazz, ostalo blues, rock, soul
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2019 u 22:55
Priča o tom liku stara je 10-ak godina. Mislim da se radi o najvećoj kolekciji vinila na svijetu, barem koliko je poznato. Suludo.

Ostala su mi dva vinila. Test ploča PGP RTB i Wishbone Ash - Argus, nepatvoreno remek djelo za sva vremena i jedan od mojih cjeloživotnih albuma. Ploču sam pribavio 1979. i na omotu je ispisana posveta mojoj prvoj ljubavi.

Fizičkih cedea 710 (oriđiđi se razme). Rokije i đeza lapo lapo. Trenutno FLAC fajlova 2440. Đeza 1187, rokije 1212. Nešto samplera i zavidan broj "klasike": ukupno 4. FLAC-oteka neprestano raste, a fizičke sam prestao kupovati kad sam prije 5 godina otkrio sve dražesti i blagodati komp audija.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2019 u 23:04
Oko 250 cd-a. ali to je best-of-the-best. Ima svega i svačega osim narodnjaka i metala. Bilo bi vjerojatno oko 700-800, da se tokom godina nisam riješio "viškova".

Meni se kod ovakvih pitanja uvijek javlja dilema količine/kvalitete. Netko jednostavno voli gomilati, "skupljati" iz ovog ili onog razloga (čak i kad naslov nije "baš nešto"), a nekome nema smisla imati u kolekciji naslov koji nije poslušao nekoliko godina. Očito spadam u tu drugu kategoriju.
Ili, imati cd, a na njemu jedna ili dvije dobre stvari. Radije si napravim kompilaciju od više takvih cd-a, pa originale proslijedim dalje.

Btw. ne smatram da ima nešto loše u onoj prvoj kategoriji (pogotovo jer mi je ponekad žao za neke od cd-a kojih sam se riješio).čisto znam par ljudi koji su skloni da samo ulazi u kolekciju a ništa ne izlazi. Meni je to malo čudno, ali ok.

Btw. nisam pogledao sadržaj linka, ali lova nije to što me sprječava da si nabavim još barem toliko cd-a kolko sad imam. Nitko sretniji od mene.
Radi se samo o tome da zadnjih godina ne nalazim baš nešto vrijednoga kolekcije (meni, naravno).
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 10:57
Appy, link je  iz 2008, bas me interesira sta je bilo na kraju s tim...
Ako izlizes Argusa, mislim da ja imam primjerak, nisam ga poslusao sigurno preko 20 godina, pokloniti cu ti ga...

Sten, pogledaj link....
Inace, na tvoje (mozda retoricko) pitanje nemam odgovor, naime mislim kako ne poznajem ikoga vise tko kupuje muziku, ikakvu.
Pretpostavljam kako zbog toga i hi fi ima manje poklonika....
Osobno, ja i dalje narucujem, iskljucivo fizicki format, ali imam drugi 'problem', izdanja koja me interesiraju (samo jazz) posatju sve teza za pronaci i sve skuplja...
No, kada bih ih znao 'isprziti, svakome bih dao jednu biranu kolekciju od npr. 1000 jazz albuma koje vrijedi poslusati, samo da ta muzika nekako 'opstane'.

Editirao alexatpos - 30.prosinac.2019 u 10:57
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 12:13
Kod mene oko 1200 cd-a, 100Gb flacova. Od toga podjednako jazz, rock, pop i tek par postotaka klasike i progresive, metala... Cd-i dalje pristižu redovno s par adresa. U slušaoni/boravku stoji aktualnih 200-tinjak dok je ostatak u radnoj sobi, pa se to pretumbava svako toliko, ovisno o raspoloženju.
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 13:33
Meni je oduvijek bio blagi fetiš i nekakav imaginarni međik nambr imati  prvo 1000 vinila pa poslije kad sam digao ruke od škripavog crnog zlata, imati soma cedea. Mislim da bih još 300 plastišana mogao napabirčiti do kraja karijere, samo imam drugi problem, a to je manjak inspiracije. To jest, više ni sam ne znam što bih mogao nabaviti. Nisam skučen samo na jazz, a kad mi komp player indeksira kolekciju nakon svakog uključenja, pokaže oko 560 izvođača što mi je lagano zapanjujuće. Nikad nisam razmišljao o tomu pa mi je pomalo čudno da uopće znam toliko glazbenika i da sam ih poželio imati. Kako god bilo, nitko mi ne može zakeljiti etiketu suženog glazbenog interesa.

Ovaj Amer s milijun vinil albuma i milijun i pol singlova izgleda i danas je živ, a trebao bi imati oko 80 godina. Koliko sam na brzaka izguglao i ako sam dobro ubrao, kolekciju je na kraju uspio utopiti valjda 2013. i to nekom prometnom magnatu (bus kompanija) iz Sao Paola koji kani napraviti muzej.

Alexa, to ti se inače zove ripanje. Jedan od najpopularnijih softvera ti je EAC (Exact Audio Copy) i može ga skužiti svaka polupismena baba. Samo mislim da nisi svjestan koji je isusov posao izripati soma cedea. Ja bih bio jedan od zainteresiranih iako mnoge od tih tvojih 1000 već imam i slušam, ali nažalost osobno ne mogu jamčiti dug opstanak te glazbe obzirom na kilometražu i godinu proizvodnje.

Editirao Apparatus - 30.prosinac.2019 u 13:39
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 16:25
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Sten, pogledaj link....
Inace, na tvoje (mozda retoricko) pitanje nemam odgovor, naime mislim kako ne poznajem ikoga vise tko kupuje muziku, ikakvu.
Pretpostavljam kako zbog toga i hi fi ima manje poklonika....
Osobno, ja i dalje narucujem, iskljucivo fizicki format, ali imam drugi 'problem', izdanja koja me interesiraju (samo jazz) posatju sve teza za pronaci i sve skuplja...
No, kada bih ih znao 'isprziti, svakome bih dao jednu biranu kolekciju od npr. 1000 jazz albuma koje vrijedi poslusati, samo da ta muzika nekako 'opstane'.
Eto, ja još kupujem, ali vrlo malo jer nemam što, a godine kad sam kupovao (manje/više) na slijepo, pa onda nekako "utapljao" dalje su odavno prošle.
Utječe li manje kupnje na hifi … prije bih rekao obrnuto. Meni je bavljenje hifijem proširilo glazbene vidike, ne obrnuto. Mislim da ćeš prije nekoga nagovoriti na bolji zvuk nego da počne slušati npr. Šostakoviča ili gotovo bilo što od klasike.

Nisam nikad bio ljubitelj "gomilanja", pa me link ne zanima. Znam da na svijetu ne postoji 1000 naslova koje mi meni bili interesantni za kolekciju, tako da …
"Komp element" nemam volje ubacivati u sistem, jednostavno spržim downloadano na cd i poslušam, ali za pronaći meni zanimljivu mjuzu (novu prije svega) to bi zapravo bilo najbolje rješenje. Bumo vidli. 
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 16:38
Appy,nisam brojao, vjerujem kako ih imam i vise (jazz a) a tih spomenutih soma cd ova je neki okvirni minimum pokrivanja glavnih protagonista i svirki jedne dekade, recimo, od 55.-65.e

Svakako nastavljam sa kupovinom, zaista je nevjerojatna kolicina toga, cak i uz visoke kriterije i kad covjek ne kupuje sa mislju stvaranje kolekcije ili posjedovanja cijelog kataloga nekog izvodjaca (to ne radim, nemam 'sve' ni od jednog izvodjaca, izuzev onih tipova koji su snimili par albuma, pa nestali)

Imam i cca 300 ak vinila, mnoge sam podijelio, a i nisam kupio plocu od 96,e mislim....Ne slusam ih vise, nemam jazza u tom formatu, to je sentimentalna uspomena na neko drugo vrijeme i drugaciju glazbu, koju vise ne slusam.

Pretpostavljam kako sam i kao mladac vec bio na tragu ozbiljnije kolekcije (nisam nikad slusao 'pop' ili muziku vremena u kojem sam zivio, sve je i tada bila manje poznata glazba proslih vremena) ali od kako sam se susreo sa muzikom koju sada slusam, nisam se vise osvrtao na drugu 

Pc audio mi je odbojan iz vise razloga, vjerujem kako je 'ripanje' jednostavno, iako vremenski zahtjevno, no na 'srecu', nitko uglavnom i ne pokazuje interes da mu to napravim....eventualno,zuti mrav, ponekad, u trenucima 'kreativnosti', obicno kada proba neki novi 'tweak'....

Inace, kada bih to sebi mogao priustiti, sve bih nabavio na vinilu...potpuno razumijem suzu u oku covjeka iz price....no, drago mi je ako si saznao kako je ipak nasao kakvog bogatuna koji ce to valjda sacuvati....

P.S. Sten, mozda je vrijeme da prosiris glazbene vidike i pocnes slusati jazz....brzo bi ti 'zafalilo' mjesta na policama cool

Editirao alexatpos - 30.prosinac.2019 u 16:41
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 17:30
Moji vidici su iznimno široki, što bi trebalo biti razvodno iz prvog posta obrva Dakle, nije da ne slušam jazz, samo mi se jako malo toga sviđa. U kolekciji mi je svega 20-ak cd-a, što otprilike znači 10% kolekcije.
I uopće ne bih imao ništa protiv još barem 20-ak komada, a zašto ne i još 40, još bolje. smijeh
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Interkonekti - srebro i...