Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Vasa kolekcija? vinyl ili cd?

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 18:19
A "iznimno široke" glazbene vidike si uspio pokriti s cijelih 250 naslova? Budi razuman i čitaj što pišeš.
haha
Dobro ti Alexije kaže.Vidim da si isključivo na originalnoj plastici, a to košta i ako ti baš nije napeto radije se jazza niti ne laćaj ozbiljnije jer si ga nayebo na sve moguće načine.
haha
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 18:25
Sa širokim vidicima se dobra glazba ne može preslušat za tri života.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 19:22
Vinyli oko 150 komada uglavnom rock antologija meni najdrazih bendova i albuma od Beatlesa do Zappe.

Cd-a oko 200 kom tu ima od rock antologije gdje dosta Japanskih izdanja i boxova pa preko zesce rock alternative,lakse alternative tipa Wilco i Calexico pa sve do Dead Can Dancea.To je naravno oridjidji sve uz neke ful vredne primjerke.

Jazza imam przence cjelu knjigu uglavnom Blue Note label.

Flaca imam par stotina na kompu pa na usb stavim kaj hocu trenutno poslusat jer player svira flacove i hd pa tako vrtim u krug jer ne volim imat komp spojen na hifu....

Editirao doro - 30.prosinac.2019 u 19:25
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 22:37
Uh, još sam pod dojmom ovog množenja s nulom Kolinde u režiji Zoka Milanovića. Bio je to sraz političara zapadne provenijencije s komodom s Pantovčaka koja čita Hadezeovske floskule i to osrednje. Žalosno.
gluphaha

Daklem, što htjedoh reći... Aha, možda se javi i Tatamata s onih 3-4 TB klasike, ako se ispravno sjećam. Dobro ste pročitali: TB
haha
Ilustracije radi, mojih niti 2500 FLAC-ovlja zauzima nešto preko 700GB pa ti sad vidi burazere.
haha

Editirao Apparatus - 30.prosinac.2019 u 22:38
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 22:42
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

A "iznimno široke" glazbene vidike si uspio pokriti s cijelih 250 naslova? Budi razuman i čitaj što pišeš.haha

Kad bi više čitao s razumijevanjem ono što već napisah, umjesto da se samo piše, bilo bi ti jasnije. No, po proboju postova, a pogotovo potpuno nepotrebnih postova, mogu samo zaključiti da se ložiš na kvantitet haha
Okrugla brojka u glavi kojoj na neki način težiš u dobroj mjeri to potvrđuje. Nikad nisam tazmišljao na taj način o svojoj kolekciji.

Btw. da ne spominjem da klasiku uopće ne doživljavaš, ako se dobro sjećam iz nekih postova od prije. Nadam se da si se barem dobro potrudio, pa nije išlo. To bi još razumio.

AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 22:51
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Uh, još sam pod dojmom ovog množenja s nulom Kolinde u režiji Zoka Milanovića. Bio je to sraz političara zapadne provenijencije s komodom s Pantovčaka koja čita Hadezeovske floskule i to osrednje. Žalosno.
gluphaha

Daklem, što htjedoh reći... Aha, možda se javi i Tatamata s onih 3-4 TB klasike, ako se ispravno sjećam. Dobro ste pročitali: TB
haha
Ilustracije radi, mojih niti 2500 FLAC-ovlja zauzima nešto preko 700GB pa ti sad vidi burazere.
haha

Takav i moj sused Barica TB ko u prici....treba mu pol zivota samo da zrola misom kaj sve ima....taj cjeli album nije poslusao jos od Univerzijade
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 23:00
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Sa širokim vidicima se dobra glazba ne može preslušat za tri života.
Pod širokim vidicima se prije svega misli na vrstu glazbe, ne na količinu toga što si prevalio preko ušiju. Još manje na količinu terabajta koja ti je na hardu. A koju ćeš pošteno preslušati nikad, jer jednostavno nema vremana za sve to.
Ionako ne možeš poslušati svu glazbu na svijetu (pa čak i da slušaš samo jednu vrst/žanr glazbe), ali ideš nekim redoslijedom značajnosti ili nečim sličnim. Naravno, uvijek možeš naći na male bisere na najneočekivanijim mjestima. Ti su mi najdraži.

Nakon nekog vremena vidiš kako stvari stoje s kojim žanrom. Odnosno, koliko bi se tu dobre glazbe moglo naći (tek sad spominjem dobru glazbu, dosad sam samo glazbu, što je naravno subjektivno, ali opet govori o tome da je dobra glazba relativan pojam).
Nekome je većina glazbe koju čuje dobra, nekome je to manje od 10%. Oboje legitimno.

AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 23:33
Osobno sam jako dugo imao izmjenicne faze ekspanzije i faze fokusa glazbe koju slusam. U ekspanziji puno preslusavanja, naravno, ne nasumicnog. Informiranje, upoznavanje stvari. Nakon toga suzavanje i produbljebo slusanje. Zadnjih sada vec dosta godina sam u fazi gdje slusam kolicinski relativno malo umjetnika, ali intenzivno. Slican sam i sa citanjem knjiga...citam gotovo 100% klasiku, mnogo puta ponovno, te vrlo sporo zapravo. Sve vise isto tako slusam i muziku. A slusam iskljucivo albume...nikakve pojedinacne trackove, playliste, nasumicni radio program i slicno.

S obzirom na taj nacin slusanja takoder mi vinil kao medij najvose odgovara. Spor medij, medij koji podrazumijeva ukljucenost covjeka koji je u interakciji s njim, u odnosu na CD skup medij sto ogranicava koliko mozes kupiti - sve stvari koje mi zapravo odgovaraju.

CDa sam imao stotinjak. Jos prije 15ak godina kad sam krenuo sa vinilima sam prodao vecinu. Zadnjih cca pola godine prodajem preko discogsa jos 30ak izdanja koji su rariteti i za sto sam uspio dobiti vrlo znacajan novac, a jos nekih 20ak koje imam i koji su opca mjesta - stoje u ormaru i nemam sta s njima, isto kao i kolekcija dvd-a.

Vinila imam dvjestotinjak, ali vrlo probrane stvari. Ne kupujem izraubane ploce u domacim s/h ducanima, po standovima i sl. Preko ebaya i diacogsa s/h da. Ne kupujem ni prevare major labela prisutne u raznim formama reizdanja. Od muzike koju slusam, daleko najvise eksperimentalna muzika, nesto black metala, vecinom novijeg i s europskog podrucja, klasicni rock i u zadnje vrijeme pokusavam uci u klasiku, ali mi tesko ide. Znam da bi mi mogla odgovarati i osjecam da je tu jedan bogat svijet koji zelim istrazivati, ali jos ne govorim tim jezikom nazalost. A nisam od onih koji slusaju nesto samo zato sto je milozvucno, ritmicno, povrsno privlacno i slicno. Dok mi ta muzika istinski ne progovori, to jos nije to. Govorim o "klasicnoj klasici", ne o recimo drugoj polovici 20og stoljeca, sto mi je full privlacno i volim.

Editirao popol_vuh - 30.prosinac.2019 u 23:37
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.prosinac.2019 u 23:47
Da nesto dodam jos kratko i izdvojeno. Za mene pitanje karaktera i vrste kolekcije ima smisla samo u okviru smislenog zivog odnosa koji imam sa snimljenom muzikom. To je vjerojatno vrlo osobna stvar. Ja ne mogu imati dubok i kvalitetan, smislen odnos sa jako puno stvari (a niti ljudi) odjednom.

Imao sam i ja faza sa stotinama gigabajta albuma koji su mi svi zapravi vrlo dobri, ali moj odnos sa tom muzikom je tada bio los. Brzo, nefokusirano, gotovo shizofreno slusanje...ponekad konzumiranje cak. Za mene je vinil rijesio taj problem. (da bude jasno - pricam za sebe. ne mislim da to nuzno vrijedi za sve, ali ja sam cini se takav).

Editirao popol_vuh - 30.prosinac.2019 u 23:47
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2019 u 00:34
Nakupilo se par sto cdeja i ponešto vinyla.
Kako dete više neće cedeje tako smo prešli samo na lp.
Nama je to čisto zabava i razonoda.
Kako je mali u nekoj metalnoj fazi, tako i ja lopatam u tom smjeru.
Nisam isključiv, ali još mi nije black metal lego.
Malo previše urlikanja za moj ukus, no možda se naviknem, dug je put.
Daklem za sada vinyl prevladao u trošenju love iz sličnih razloga kao u kolge popola.
Te neke silne albume u comp audiu sam uvijek zaobilazio u širokom luku jerbo mi je jasno da to nebum preslušavao.
Jednostavno kad je previše nečega izgubim voljni momentum.
Zato na svadbama uvijek ostanem gladan.
smijeh
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA