Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PS Audio Power plant p15

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 83>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 19:20
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

je li netko već rekao Dorianu da je fulao forum? Mislim, čisto iz najbolje namjere? Čovjek očito razumije neke stvari, no postoje razni audio forumi, news grupe, razni tehnički forumi ...

A ovaj nas nije audio forum, a nema ni nikakve veze s tehnikom?

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 19:20
ma daj Sten, da nema Doriana jedva da bi se pisalo na forumu, čovjek pomaže malo života unijeti
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 19:39
Sreca pa ima par takvih koji kontriraju svakakvim gluparijama koje se ovdje napisu od strane "pravih" "audiofila"
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 21:39
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

@kabel
-tako sam i mislio da nema nikakve bitne potrosnje i dobro da je tako
-napisao sam da ne znam sa cime je izoliran kabel, pretpostavio sam da se radi o home made izolaciji bez ikakvog atesta i napravljen bez bilo kakve strucnosti iz tog polja, sto energetske sto zakonske sto o elektrosvojstvima materijala, to cisto iz iskustva jer nije za vjerovati sto sve ljudima padne na pamet s obzirom na odgovor ocito sam pogodio jer nisam nigdje vidio kabel od 5mm2 srebra da postoji u prodaji sa elektroenergetskim certifikatom, znaci ziva opasnost
-sa pitanjem o bakru samo potvrdujes potpuno nepoznavanje materije o materijalima, dodatna opasnost
-vjerojatno ima stock kabela kojekavih laznjaka ili srot kineza pa da se kvadratura ne poklapa sa napisanim, no ono sto se sluzbeno prodaje malo je vjerojatno da bi se itko isao sa tim igrati i placati kazne, no tu se postavlja pitanje s obzirom na potpuno nepoznavanje tehnicke tematike kako bi ti uopce izracunao kvadraturu neke zice, osim ako ne pise na njoj
-ok,neka bude najvise 3% no sve preko toga je izvan granice pameti i kakvi su to  uredaji koji su tako nestabilni, ispada da kod tebe sve nekontrolirano oscilira ako je tocno to sto pricas
-ovo zadnje me bas onak od srca nasmijalo, kabel koji se NE MOZE napraviti kod kuce, hahaha, ne vjerujem da si to izgovorio, jedino jos nije jasno kakav je to kabel

Ako sam napisao da se NE MOŽE napraviti kod kuće, onda to znači da pretpostavljam da nitko normalan nema u kući liniju za rad s tekućim polivynilkloridom, sintetskom gumom,ili nekim srodnim izolatorima!
Što se atesta tiče, riga mi se od ponavljanja istih gluposti već duže vrijeme!
Kabel koji sam spomenuo je ATESTIRAN po defaultu, jer je rađen po adekvatnom standardima koji nose oznaku CE!
U zemljama u kojima se prodaje, ispunjava sve sigurnosne uvjete i točka!
Što se tiče stručnosti, dipl.ing. Elektrotehnike i računarstva na forumu poznat kao Ilimzn je osoba s kojom se savjetujem, i na više projekata surađujem. Ako misliš da on nije dovoljno stručan, onda to napiši!
Je li misliš da sam toliko glup da bi riskirao nečiji život zbog nekih novaca?
Pa nisam pohlepni kreten?!?!
Ako meni ne vjeruješ da se u pravilu prodaju žice s minimalno 20% smanjenom kvadraturom od deklarirane, onda uzmi licnasti kabel za kućnu upotrebu, i izračunaj mu kvadraturu. Za 2,5mm2 debljina licne bi trebala biti 0,255 mm fi
A broj licni bi morao biti = ili>49!
Sve ispod toga je manje od 2,5mm2. Inače ih obično bude 40, jer se šublerom umjereno u spiralu u kvadraturu ubraja i zrak?!?
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 21:42
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Sreca pa ima par takvih koji kontriraju svakakvim gluparijama koje se ovdje napisu od strane "pravih" "audiofila"

Neka su se i ti javio, nauči prvo slagati Lego kocke pa onda komentiraj
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 21:49
Nekako mi zao da se spustam na tvoj nivo...pa...

Editirao nu!me! - 24.prosinac.2019 u 22:12
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 22:27
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Nekako mi zao da se spustam na tvoj nivo...pa...

Ponavljam, prvo nauči slagati Lego kocke,
nakon toga kupiš u Ikei neki jednostavniji ormarić. Pa kad njega savladaš, onda možeš polako početi slagati jednostavnije stvarčice u kitu 😉 Srećo moja zlobna, ti si se spustio na nivo frustrirane bakice

Editirao Kabel - 24.prosinac.2019 u 22:30
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2019 u 11:12
Ajde, ajde, mir matorci haha  Niškoristi od nadyebavanja.

Moje mišljenje je, da ako sam uređaj ima zaista dobro izvdeno napajanje, ne trebaju mu vanjski regeneratori i filteri niti on proizvodi ili šalje nusprodukte nazad u letvu.

Proizvođacima se neda to srediti u samim uređajima pa ostavljau drugima.

Editirao Gašo - 25.prosinac.2019 u 11:32
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2019 u 11:53
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

@kabel
-tako sam i mislio da nema nikakve bitne potrosnje i dobro da je tako
-napisao sam da ne znam sa cime je izoliran kabel, pretpostavio sam da se radi o home made izolaciji bez ikakvog atesta i napravljen bez bilo kakve strucnosti iz tog polja, sto energetske sto zakonske sto o elektrosvojstvima materijala, to cisto iz iskustva jer nije za vjerovati sto sve ljudima padne na pamet s obzirom na odgovor ocito sam pogodio jer nisam nigdje vidio kabel od 5mm2 srebra da postoji u prodaji sa elektroenergetskim certifikatom, znaci ziva opasnost
-sa pitanjem o bakru samo potvrdujes potpuno nepoznavanje materije o materijalima, dodatna opasnost
-vjerojatno ima stock kabela kojekavih laznjaka ili srot kineza pa da se kvadratura ne poklapa sa napisanim, no ono sto se sluzbeno prodaje malo je vjerojatno da bi se itko isao sa tim igrati i placati kazne, no tu se postavlja pitanje s obzirom na potpuno nepoznavanje tehnicke tematike kako bi ti uopce izracunao kvadraturu neke zice, osim ako ne pise na njoj
-ok,neka bude najvise 3% no sve preko toga je izvan granice pameti i kakvi su to  uredaji koji su tako nestabilni, ispada da kod tebe sve nekontrolirano oscilira ako je tocno to sto pricas
-ovo zadnje me bas onak od srca nasmijalo, kabel koji se NE MOZE napraviti kod kuce, hahaha, ne vjerujem da si to izgovorio, jedino jos nije jasno kakav je to kabel

Ako sam napisao da se NE MOŽE napraviti kod kuće, onda to znači da pretpostavljam da nitko normalan nema u kući liniju za rad s tekućim polivynilkloridom, sintetskom gumom,ili nekim srodnim izolatorima!
Što se atesta tiče, riga mi se od ponavljanja istih gluposti već duže vrijeme!
Kabel koji sam spomenuo je ATESTIRAN po defaultu, jer je rađen po adekvatnom standardima koji nose oznaku CE!
U zemljama u kojima se prodaje, ispunjava sve sigurnosne uvjete i točka!
Što se tiče stručnosti, dipl.ing. Elektrotehnike i računarstva na forumu poznat kao Ilimzn je osoba s kojom se savjetujem, i na više projekata surađujem. Ako misliš da on nije dovoljno stručan, onda to napiši!
Je li misliš da sam toliko glup da bi riskirao nečiji život zbog nekih novaca?
Pa nisam pohlepni kreten?!?!
Ako meni ne vjeruješ da se u pravilu prodaju žice s minimalno 20% smanjenom kvadraturom od deklarirane, onda uzmi licnasti kabel za kućnu upotrebu, i izračunaj mu kvadraturu. Za 2,5mm2 debljina licne bi trebala biti 0,255 mm fi
A broj licni bi morao biti = ili>49!
Sve ispod toga je manje od 2,5mm2. Inače ih obično bude 40, jer se šublerom umjereno u spiralu u kvadraturu ubraja i zrak?!?
kompliciras, nije se cilj nadmudrivati, nego ti jednostavno izletavas sa hrpm skroz cudnih izjava, doslovno zvuci kao hvalisanje djeteta koje je dobilo novi autic na daljinsko upravljanje sa nizom nepotrebnog naglasavanja i bez naznake smisla cemu uopce to, doslovno je pitanje cemu to sve sluzi o cemu ti pricas, evo kao primjer.
Po tvojim upisima ispada da si negdje uzeo srebrnu zicu od 5mm2 i onda si negdje zakupio stroj da to izolira gumom i polivilnil necim, sto je potpuno suludo, prvo troskovi tako neceg su ogromni, drugo ako je to vec i napravljeno strojno po narudzbi nemoze imati CE certifikat ni pod razno, postupak je ipak malo kompliciraniji i to bas nikom ne bi palo na pamet raditi, ako nisi svjestan o cemu se tu radi, nazovi recimo ELKU pa pitaj koliko bi kostalo da ti strojno naprave 20 metara kabela po narudzbi, kad vidis iznos odustat ces odmah.
A ako je to sve bas tako fora, umjesto knjige koju pises za opravdanje pa pobogu poslikaj oznake na kabelu i stavi sliku valjanog certifikata sa specifikacijama, ne vidim problem, sto to nije lakse nego pisati hrpu teksta koji bas nista ne govori.
Pozivanje na kolegu ilimzina u ovom kontekstu nema uopce smisla.

Editirao Dorian - 25.prosinac.2019 u 12:01
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2019 u 11:58
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Dorian
 "sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija"

[/QUOTE]

Čudno za jednog audiofila da nezna da oksid srebra provodi struju za razliku od oksida ostalih metala, npr bakra.Upravo zato se posrebruju kontakti.Toliko o tehnologiji materijala.
[/QUOTE]
stvarno ne shvacam sto si htio sa ovim upisom reci, kao da zelis reci da je dobro da neki oksid provodi, ne vjerujem doslovno kamo ovo ide, iduce je valjda kako je za zvuk dobro ako se u mrezni kabel serijski spoji neki otpor jer ja drugacije nemrem prevesti tvoj upis
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 83>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi Fi Osiguraci
Forum: Dodatni pribor