Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Chesky Binaural

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Chesky Binaural
    Objavljeno: 11.studeni.2019 u 14:43
Za Chesky bros čusmo svi, a je tek nedavno preslušao jedno od njihovih izdanja snimljeno binauralno. Pa u čudu slušam i pitam se zašto ta tehnika snimanja nije postala dominantnom tijekom dugih godina. Ne samo da nije nego se ponekad spomene u kontekstu snimaka za sluje i to je sve. Na sjećam se kad sam zadnji put imao dojam da sjedim ispred hife, a kao da sam uživo ispred jazz tria. Ali fakat, doslovce, a ne više ili manje u natruhama. Ja bih htio da sve zvuči tako. Dobro, bolje reći sva ona glazba koja žanrovski vapi za vjernom prezentacijom zvuka. Poslije sam čuo još neke snimke iz navedene produkcije, a mislim prvenstveno na ovo zlodjelo ispod pa ako se toga domognete i počujete, komentirajmo.

Editirao Apparatus - 11.studeni.2019 u 14:44
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2019 u 20:00
Ovo što ja cujem iz ovog joutubeta, je zapravo skoro dual mono snimka, gdje klavir dominira lijevim kanalom a više distancirani bubdnjevi desnim, dok je kontrabas negdje skriven u sredini.

Tak se snimalo 50-tih i 60-tih i nije to rijetko za to doba, recimo Rudy Van gelder spika.

Editirao Gašo - 11.studeni.2019 u 20:00
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2019 u 21:28
Appi jel imas CD ili si negdi skinuo album?
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2019 u 22:04
Jedan od hvaljenijih Chesky binaural albuma je Amber Rubarth - session from the 17th word. Prostornost se super cuje, pogotovo sa slusalicama. Jedan od drazih mi chesky izdanja (uz Sara K).
Ovaj David Hazeltine se skida, bas me zanima kakav je taj album ...
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 08:14
Suptilan je i refleksivan, vrhunski odsviran i još bolje snimljen. Čisti dokumentarizam. Kako bi i inače češće trebalo biti, a nije. Tipični four is the crowd album. 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 08:16
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Appi jel imas CD ili si negdi skinuo album?
Ako na peem pošalješ emajl adresu...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 08:26
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ovo što ja cujem iz ovog joutubeta, je zapravo skoro dual mono snimka, gdje klavir dominira lijevim kanalom a više distancirani bubdnjevi desnim, dok je kontrabas negdje skriven u sredini.

Tak se snimalo 50-tih i 60-tih i nije to rijetko za to doba, recimo Rudy Van gelder spika.
Pustimo kontroverznog van Geldera koji je vrlo vjerojatno imao više oponenata od poklonika. Uostalom, u ono su doba svi snimali slično. Najgore su mahom snimke (inače nerijetko dobre ili jako dobre) snimane mono koje je kasnije netko umjetno raspilio na stereo. Ali to se ionako sluša zbog glazbe, a sve drugo je manje bitno.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 10:30

al kak ti zvuči ova snimka?

meni ovak, na sluške, ne fali neka veća separacija kanala, separirano mi je taman koliko treba, zvuči skroz dobro i kreira mi prostor
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 10:48
Evo iste tehnike primjerenije nama mladima!    

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 12:38
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

al kak ti zvuči ova snimka?

meni ovak, na sluške, ne fali neka veća separacija kanala, separirano mi je taman koliko treba, zvuči skroz dobro i kreira mi prostor
Pa zvuci kao da sam u nekoj dvoranici, stojim kraj klavira koji mi je cisto lijevo od mene, kontrabasista je ispred na jedno 6m a bubanj(mali jazz drumkit naravno) je desno na 12m, odjek dolazi od dvorane u kojoj svi boravimo
To je na sluške.

Naravno kad slušaš na zvučnike, sve se je nešto uže postavljeno a klavir nije skroz lijevo nego ispred lijevo jer su i zvučnici ispred.

Kaj je tu tak fantasticno, ne kuzim osim vama naobicne separacije i odjeka.

To je i dalje skoro dual mono, bubanj i klavir vrlo malo "cure" u kontra kanal.

Što se principa snimanja, mislim na to da su nabili jedan recimo dummyhead binauralni mikrofon i postavili instrumente kako sam opisao.

Znaci zvuči više kao da si među instrumentima nego da su oni ispred tebe na pozornici.

Editirao Gašo - 12.studeni.2019 u 12:46
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
ATC-Acoustic Transducer Comp...