Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audiosilente, Thorens, belt, rpm, itd

Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2019 u 21:15
Originalno postano od strane člana: kiko kiko napisao:

Mislim, koje gluposti ... pa ne treba nekome smartphone aplikacija da bi saznao da li mu gramofon vrti 33 ili 45 okretaja, već za neku preciznu zahebaciju, ne ?  haha  
Ima li tko da mu se da razmišljati o tome?  Driver

Kiko, ipak je to mobitel. Sprava za telefoniranje. Iako je postao pametan, cesto pametniji cak i od vlasnika, i dalje je to mobitel. Nije, nit ce ikad biti precizan mjerni uredjaj.
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2019 u 21:43
No, odradio sam i "minuano rpm test".  Rezulatate današnjeg (kao i prethodnih) možete vidjeti u usporedno ovdje:  https://i.postimg.cc/LspYM6ms/Minuano-lasting-table.jpg

Ukratko:  Skladba od nekakvih 9 i pol minuta je trajala nekakvih 90 stotinki kraće nego na CD-u. To daje RPM = 3,28  iliti - 0,16% od ciljanih 33 1/3 rpm-a. (gledano i slušano od prve do zadnje note,u VLC media playeru) . Tko bi se normalan time opterećivao... haha

Međutim, ono što je interesantno - iPhone je prije otprilike sat vremena izmjerio 33,26 iliti samo  0,06%  manje od ovih 33,28   

Ali.... iPhone app ima i mogućnost manualne kalibracije. Dakle, ranije spomenuti korekcioni faktor (kod auto kalibracije) realno nije 0,9991  već  0,9994    Toliko bih ja trebao tamo unijeti i onda bi iPhone pokazivao 33,28.  Superiška...

Editirao kiko - 11.studeni.2019 u 21:46
poso, kuća, birtija
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2019 u 22:48
Rečeno - učinjeno !   Dakle, ukucao sam 0,9994  i izmjerio je 33,29.  Pa sam ukucao 0,9993 i izmjerio je 33,28  To je ona opcija custom calibration.

Zatim sam vratio azimut motora na nulu i sad mjeri 33,35 rpm ( + 0,04%)  a  w&f  +/- 0,16 %  Znači, skladba bi trebala trajati jednako kao na CD-u.

I ja sad vjerujem Apple-u.  da    Mislim da nisam tih 90 kn "bacio u vjetar"..

Provjerit ću još i Thakker: Obzirom da "na oko" mirnije klizi, čisto da vidim koliko će mjeriti W&F s njime. I onda se neću više time bakćati - samo ću provjeriti s vremena na vrijeme, npr svaki tjedan, dva. Mislim da čak i sama normalna oscilacija mikroklimatskih uvjeta u prostoriji mogu uvjetovati promjenu od +/- 0,05 rpm-a. A toliko malo .. pa to nitko živ ne može osjetiti..

Editirao kiko - 11.studeni.2019 u 22:50
poso, kuća, birtija
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2019 u 23:13

No, odradio sam i "minuano rpm test".  

Ukratko:  Skladba od nekakvih 9 i pol minuta je trajala nekakvih 90 stotinki kraće nego na CD-u. To daje RPM = 3,28  iliti - 0,16% od ciljanih 33 1/3 rpm-a.

Pa nije trajala 90 stotinki kraće nego dulje...  (33,28 rpm)

I ne znam zašto nije omogućen direktan link na Postimage.(?).. kopirao sam direktan link, kao i uvijek.. 
poso, kuća, birtija
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 21:30
Imam "pitanje za nastavnika"..

iPhone može memorirati mjerenje koje možeš potom poslati emailom nekome (jpg - vidi:  https://i.postimg.cc/KjzDRh4T/unnamed-1.jpg ) a možeš ga i uploadirati u World TT database, međutim samo ako je mjereno bez kalibracije (kao.. radi bolje usporedbe s ostalima - kažu).

E sad, na toj slici je prikazan i graf oscilacije brzine u vremenu a meni nije jasno kako je on izračunao 33,35 rpm, kad se vidi da je nekakva srednja vrijednost ispod 33,33 .. ?   Čudno, zar ne.. U čemu je kvaka?

poso, kuća, birtija
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 22:01
Kiko, hitno se skini s toga jer je mentalno zdravlje u pitanju.
haha
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2019 u 22:26
Ma daj... treba malo upregnuti vijuge. Povremeno.

Imam ja i drugih sličnih "pitanja" na koje nitko ne zna odgovor - npr. zašto moj Tomos automatik može samo 38 km/h umjesto 48, a generalno sve sređeno na motoru ... ili zašto mi Win 10 gase ekran nakon 15 minuta kad je namješteno na 10 ?  I takve stvari.  A nitko to ne zna riješiti, odmahuju rukom, kao - to je nebitno. haha

poso, kuća, birtija
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2019 u 21:03
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

kupio usb mikroskop 1600x .... za 73,49 kn, free shipping. Stvarno ne kontam računicu po kojoj oni to prodaju po toj cijeni (sa shipingom!).

haha Kupio i ja. Skontal sam računicu kad sam ga dobio i isprobao.

Došao mi je taj mikroskop prije tjedan dana i evo sad sam ga tek probao. Prema onome što sam uspio maksimalno povećati njihov priloženi Ruler, ispada da je maksimalno 180x.  => 1 mm u stvarnosti na ekranu mjerim 180mm.  Pa i nije tako loše..mislim da 180x vrijedi tih 10 dolara. 

Ako okrećem povećanje na više, postaje mutno. Nisam još probavao kalibraciju, ali sumnjam da se može dobiti još veće povećanje..

poso, kuća, birtija
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2019 u 23:06
Evo i slika ovdje:  https://i.postimg.cc/sf6nFs9L/2-Pove-anje-180x.jpg

To kotirano crveno je -  1 mm  u stvarnosti (na Ruleru).

Najmanji podjeljak na Ruleru je 0,1 mm tj. 18 mm na ekranu.

Btw, mini CD s driverom, koji se dobije u kompletu, je zaražen nekim virusom (kaže Avast). Ali, u uputstvu piše da se driver skine sa stranice. Tako sam i napravio, treba ga samo dekomprimirati (rar) i to je to.

Editirao kiko - 08.prosinac.2019 u 23:09
poso, kuća, birtija
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2019 u 08:47
*****************************MA  DAJ *************************
zden

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,437 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se