Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Entry Level sistem dio po dio

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2019 u 14:03
Ja bi za entry level (a i puno više) tražio Rotel RA-1062. I možeš kupit pripadajući cd player  i tuner iz iste serije za ne prevelike nofce.

Iz iskustva, meni je takav sustav sa npr. nekim Dynaudio zvučnicima i puno više od entry levela po zvuku...

smijeh
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2019 u 17:00
OK, što se CD playera tiče, ne znam što bi ti rekao, noviji koji nisu preskupi, kažu ljudi, ne mogu vode donijet starijima, ali zato stariji mogu trebat održavanje, pa ako ne znaš nikoga tko bi mogao tu pomoći, moglo bi bit nezgodno...

Ali, što se tiče pojačala i tunera, tu je malo manji rizik ić na starije komponente, nije bez rizika, sve stari i troši se, ali manji je problem nego CD player...

Ja osobno doma imam Sansui AU-217 i TU-217 pojačalo i tuner, sa kraja 70-tih/početka 80-tih, nisu refresh-ani, samo su pregledani, očišćeni i podešeni od doktora za Sansui, Kale...

Nisam imao novca niti sam želio čekat jer Kale uvik ima posla sa puuuuuno moćnijim i skupljim makinama od ovog mog entry-level dvojca, ali rade bez greške, meni sasvim zadovoljavajuće...

Ne zam koliko bi bolje sviralo refresh-ano, ali, kažem, ja zadovoljan...

Trenutno na njuški imaš jedan Sansui rec iz tog perioda sa sličnim specksima...

Ja bi ga na tvom mjestu poslušao... CD nađeš po nečijoj preporuci, i to bi moglo jako lijepo radit sa tvojim Mission zvučnicima...

Jesam li spomenuo kako i ja imam Mission zvučnike, M34i, odlično mi se slažu sa Sansui kombom...

Ako baš mora bit novo pojačalo, i ukoliko ovo stvarno i postoji još uvijek, jer kaže kako crni jeste na lageru i moguće ga je kupit, za lovu je stvarno Best Buy...

2 ipo ijade kuna za novog malog Rotela... Tuner neki polovni, nije bitno koliko star samo da radi OK, CD neki po preporuci ekipe ovde, ako se netko smiluje, i to bi isto moglo radit više nego OK...

Valjda...

zlatni_zub
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2019 u 18:50
ja znam šta oko cd-ova.
digitalizirat audioteku u flac, nabavit DAC...i j**o cd.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2019 u 19:38
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ja znam šta oko cd-ova.
digitalizirat audioteku u flac, nabavit DAC...i j**o cd.

Zvuči vrlo jednostavno osim ovog zadnjeg. To još nisam probao :)
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 00:17
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Zvuči vrlo jednostavno osim ovog zadnjeg. To još nisam probao :)

haha
tehnički, možda bi se dalo i izvesti...ali nikako nije preporučljivo... haha
Na vrh
turki View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj turki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 14:34
Hvala za preporuke, svakako ću ići pogledati i pročitati više o predloženim Rotel i Parasound uređajima, tj, što prije ovaj Rotel RA-10 dok je još u prodaj, a i vidjeti što se nudi po oglasnicima od njega i RA-1062.
Ovo s CD-ovima i Flac-om je vjerojatno neka fora prema nama novim forumašima? :)
Imam kolekciju cd-ova koje neću prodavati i koje bi volio slušati u stanju kakvom jesu, a isto tako imam i hrpu flac-a od albuma koji su mi prošli kroz ruke pa zbog tog mi je bitno da nešto može svirati i jedno i drugo... 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 14:43
nije fora, turki

imao sam i ja, i imam još i sada, kolekciju cd-ova kakva jest, koju sam izripao, i sad slušam flacove od tih istih cd-ova. i puca mi kita za tim diskovima. bitna mi je muzika a ne pipanje nosača i neke psihičke forice, šta mi je ljepše pod prstima, ritual stavljanja diska u ladicu i pipanja knjižice, i od čeg mi je toplije u glavi. flac je bolji, i točka. bolji DAC-ovi za novac, više opcija, i nema *ebačine s time koliko je loš pogon na cd-u i kad će ti riknuti, i koliko si dao dodatnih us*anih novaca za taj pogon diskutabilne kvalitete

Editirao zed_alive - 07.studeni.2019 u 14:47
Na vrh
turki View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj turki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:13
Iskreno, meni te psihičke forice stvaraju tu toplinu u glavi, i nemam nikakvu averziju prema bilo kojem odabiru reprodukcije glazbe, no to je sad već neka druga priča i stvar koja je nebitna u ovoj temi. ;) 

Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:39
Originalno postano od strane člana: turki turki napisao:

Iskreno, meni te psihičke forice stvaraju tu toplinu u glavi, i nemam nikakvu averziju prema bilo kojem odabiru reprodukcije glazbe, no to je sad već neka druga priča i stvar koja je nebitna u ovoj temi. ;) 

Turki, ja te kužim. Može zed trubiti kolko hoće, ali meni moj VRDS transport bolje radi od flakovlja. O komforu bi se dalo raspravljati, ali ritual se uništi skroz drkanjem po mobu/kompu/tabletu. 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 15:43
ma, ritual nije ovdje problem. moš imat ovakav ili onakav, tako nebitno

problem je što za dobar transport moraš caltati za dobar transport. pa i za loš moraš caltati za loš, koji ne bude ne znam kako trajan. u entriju nema VRDS-a

DAC je cost effective opcija za nekog tko si sklapa prvi sustav, jednako kao što je i izbor SH cost effective opcija, ako ti je cilj dobiti najviše dobrog zvuka za uloženi novac

no onda zvuk za dane pare doista mora biti na prvom mjestu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600