Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć - zvučnici preporuka

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2019 u 17:39
Ovaj Castle sto t Apparatus predlaze je za tu cijenu svemirski.
Zed
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2019 u 18:48
Sa one liste cuo (i posjedovao) par modela moj izbor bi pao na Mission LX2 bez puno predomisljanja, ako ti se uklapa u budzet.

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2019 u 19:13
Tannoyy gold eclipse !

zden

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2019 u 21:34
U vezi Castle Isis, svakako uzeti u obzir što je Zed napisao. Ono u vezi tvitera. Ja ih nisam imao pa ne znam, a on jest. Naslušao se svojedobno raznih modela i bili su jedan bolji od drugoga, Ali to je bilo prije 20 + godina, a sad je sad.
mig

Editirao Apparatus - 21.listopad.2019 u 21:37
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2019 u 22:58
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

U vezi Castle Isis, svakako uzeti u obzir što je Zed napisao. Ono u vezi tvitera. Ja ih nisam imao pa ne znam, a on jest. Naslušao se svojedobno raznih modela i bili su jedan bolji od drugoga, Ali to je bilo prije 20 + godina, a sad je sad.
mig

Imam ih još uvijek i za sada ne pokazuju znakove umora. Prije par mjeseci sam ih spojio i sve je ok. Naravno, stari su to zvučnici, pa bi trebalo prije kupovine obratiti pažnju na ovo što kaže Zed i dobro pregledati i preslušati.
Već su se spominjali par puta ovdje na forumu i stvarno mi nije jasno kako to nitko nije kupio.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2019 u 22:59
Uf ,Cydia ,oni prvi s popisa su ti stari čet'erest godina! Kak veliš da si neupućen ,trebao bi bježati od svega starijeg od 15-ak godina ,a pogotovo od nekih Vintage zvučnika i zvučnika od proizvođača poznatijih po mini-linijama kao npr. Samsung ,Sony ,Philips ,Kenwood i sl. jer ,vidim da njuškalo vrvi takvim zvučnicima.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2019 u 09:42
Originalno postano od strane člana: cydia cydia napisao:

Pozdrav,

hvala na informacijama. Znači za cijenu, hm... ako su polovni onda tako negdje oko 1000kn, eventualno i malo više, sve ovisi, ali i ne rado baš 1500 kn...

A što sam našao na njuškalu su ove tu:

KS Kücke Linea B50
KEF Cresta 10
Infinity RS4000
MONITOR AUDIO RADIUS 180
FOCAL JM lab Chorus 705
Ciare/ electronic melody
Mission M72
NS 7900
INFINITY EL 20
Tannoy Mercury m1
IMG Stage Line SOUND-65/SW
Mission LX-2

I ovaj Castle Isis što je Apparatus naveo... što mislite?
O Castleu je sad valjda rečeno sve što se moglo. Iz prve i druge ruke. U vezi popisa, imam godinama Tannoy Mercury M1. To jest ima ga ženica pa moram paziti da me ne ispljuska. Odličan mali zvučnik pogotovo uzevši u obzir da sam ga kupio za 500 kuna. Dosta davno imao KEF Cresta na posudbi, ali dobrih godinu dana. Paranormalno dobar za novce. Još je bio bolji Cresta 2 (za broj veći) jer je imao sve što i jedinica plus bolji bas. Kakav je Cresta 10, pojma nemam osim što je ružniji. 
Budžet ti je jako tanak pa nije lako kupiti iole kompletan zvučnik koji k tomu nije jako star i koji će biti pouzdan. Dobro kolega Mijo veli. Što god bilo, morat ćeš smoći načina probati kod sebe jer nitko drugi ne zna što bi ti htio.
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2019 u 11:48
Ponekad se na njuškalu pojavi "prilika koja se ne propušta " ,ali kak je njuškalo nakrcano s toliko smeća od zvučnika ,kojekakvih bumboksova ,ispodprosječnih zvučnika ,kojim vlasnici lijepe etiketu hajenda i tak ,jednostavno nemam volje pratiti ponudi na njuškalu . Ali mi je žao što svojedobno nisam uzeo TDL Rtl 1 ,pa makar im popravljao i skretnicu i ovjese ,jer ta firma više ne postoji a čovjek tražio 750 kuna za njih !
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2019 u 18:32
Spomenuo bi također jos jedan mali odlican zvucnik koji ide za kikiriki (ispod 100 jura), i ne da vrijedi svake lipe nego puno više. 

Imam ih u drugom sistemcicu, probao ih i u glavnom, nevjerojatno kako to radi, naravno ne mogu jako duboko i gromoglasno, ali strahovito su brzi, dinamicni, prilicno neutralni i ugodni.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2019 u 18:38
Ako naiđe, ovo je isto odlican mali zvucnik

Editirao Gašo - 22.listopad.2019 u 18:45
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje