Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pristup glazbi vs. pristup hifi

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2019 u 22:30
Zašto neslaganje oko zvuka? Mislim da je to prilično jednostavno...ukus.
Možeš isproducirati istu pjesmu na desetke različitih načina i nijedan neće biti neispravan, nego jednostavno drukčiji. Isto tako tu neku pjesmu možeš reproducirati na desecima sustava koji to drugačije prezentiraju i sve dok ne uđeš u sferu epske muljavoće, distorzije i ostalih neugodnosti, takva reprodukcija će se vjerojatno nekom svidjeti.
A zašto netko ima ukus kakav ima, na to nemam odgovor, tu treba dublje istražiti povijest bolesti. haha

Osobno sam nekako analitički nabrijan po pitanju ukusa. Znam kako zvuči stvarnost, nemreš me samo tak sjebat da je ono kaj izlazi iz zvučnika identično realnom izvoru (jer ako nešto i je, sve neće bit), pa se ni ne trudim boriti se s tim, neg jednostavno ciljam na neutralniju i detaljniju (tj. mrtviju) reprodukciju, jer ne volim kad je nešto snimljeno a ja to ne čujem. haha
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2019 u 01:12
Uvijek i iskljucivo pjesma.
Nikakva "linija" i njena vrhunska kvaliteta me ne moze natjerat da mi se nesto svidi. Imam doma Dianu Krall radi zene, slusa ju samo kad me nema doma. Uvjet. I brak funkcionira.
Hardver je meni nuzno zlo, ali je ljepse pustit jazz na dobrom setapu, nego na kazicu od 3W. Isti sam dobavio i nemam ga namjeru mijenjati vise nikada. Ne kazic, hardver. Meni je ok i to je to. Kosta ko Appov lijevi zvucnik, ali prema uvjetima u kojima slusam, kad mogu slusat na miru, prezivjet cu do daljnjeg.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2019 u 09:45
Moj mozak prvo napravi scan i analizu uzorka zvuka i prema tome odredi da li može uživati u sadržaju. Ako nešto posebno strši ili je prenaglašeno stupanj doživljaja glazbe teži k nuli. :) Ipak smo zbog tog felera na audiofilskom forumu, jer nam je kvaliteta reprodukcije bitna? U autu ili dok slušam s tranzistora ta analitičnost mozga je nekako isključena i guštam do neke razine.

Slušao sam dosta odličnih, tuđih, sustava raznih vrsta i vrijednosti po kućama što forumaša što ostale populacije i koliko god ti sustavi bili dobri dosta se razlikuju. Složeni su prema afinitetu (uhu) vlasnika tj. prema onom na što je pojedino uho najviše osjetljivo. Po meni, poanta je da niti jedan od parametara zvuka ne pada ispod neke kvalitativne razine. Tada je moguća univerzalnost, širina glazbenog sadržaja. U protivnom te sustav usmjeri da slušaš ono što mu najbolje leži. 
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2019 u 10:53
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Neki dan, u toku opuštenog druženja s forumskim kolegom, aktivnim clanom kluba, zapravo dragim covjekom, među hrpicom tema, neceto je i pitanja što spaja a još bitnije što razdvaja ljude koji se bave ovim hobijem, i zasto realno u prosjeku cesce nailazimo na neslaganja oko zvuka nekog sustava nego suprotno, zašto ljudi međusobno vrlo razlicito percipiraju ili cuju mane i vrline kod reprodukcije?

Zašto na kraju imamo doma složene vrlo razlicito zvucece sustave, koje na kraju smo slagali za sebe?

Osobno mislim da je početna tocka tih razlika i daljnih neslaganja, različitost shvacanja glazbe i nacina slušanja glazbe opcenito. Ne tice se zanrova, nego zaista shvacanja što nam glazba znaci u zivotu i kako ju doživljavamo kao faktor.

Što vi mislite o tome? 

Jako dobro pitanje!!!
Odgovor je ..... haha
Trebalo bi malo razmisliri prije odgovora.

Alo Miljac...probaj odgovorit Gashi prije nego te demencija dostigne haha
A na Gashino pitanje sjetim se odlične kazališne predstave Žene su s Venere, muškarci s Marsa. Pita glumac publiku zašto muškarci voze brzo ? Pa zato da prestignu svakoga...

Pitanje Miljcu i Gashi. Jeste li se složili slušajući istu glazbu, jel bolji zvuk na Malini ili McIntoshovom dacu ?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2019 u 11:10
Glava napisi nesto na ovu temu.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2019 u 11:12
pa jesam...odgovor na moje pitanje dosta toga kaže...pretpostavljam
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2019 u 11:14
Nisi, procitaj uvodni post .
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2019 u 11:33
onda odgovorim nakon MIljca haha
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2019 u 11:39
Meni osobno za slušanje muzike ne treba hi-fi, većina toga se snima i producira da osnovna informacija o melodiji, tonu, ritmu, instrumentu, glasu itd. zvuči slušljivo na svim uređajima.

Znači na malom radiu u kuhinji, kompjutorskim plastičnjara zvučnicima, u autu, sa mobitela na slušalicama itd se može uživati u glazbi prije svega ako se sluša glazba, a ne analizira zvuk.

Hi-fi je tu da se čovjek opusti i totalno uroni u djelo, produkciju, svirku sa svim svojim detaljima i bojama, dinamičkim kontrastima itd itd

Zašto svi imaju drugačije sustave?
Po meni zato što nema nikakvog čvrstog mjerila i odrednice za to nego svatko ide prema sebi pa koliko mu to sto ima doma zvuci uvjerljivo i prirodno, "da su izvođači u sobi" i sl mjerila koja su dosta subjektivna.

Također u studijima gdje se snima ili masterira glazba opet nema nekih konkretnih odrednica, nego se svaki ton majstor ili producent također ravna po svojim ušima i po alatu, monitorima itd ili što već koristi koji opet svi zvuče drugačije kao i različiti hi-fi uređaji, pa opet dobiješ neku subjektivnu aproksimaciju.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2019 u 12:12
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

onda odgovorim nakon MIljca haha
Zašto poslije, zar smo u djecjem vrticu?

Ili bolje nemoj ako ne želiš u to ulaziti , ipak to trazi neki napor i preispitivanje samog sebe. haha

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje