Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

KLUB 28.09.2019 SonusArt

Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 23:08
Originalno postano od strane člana: Solo Solo napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Klub je otvoren za sve i svatko tamo zalazi ili ne zalazi iz svojih razloga.

Osobno ne osjecam posljedice toga sto ne dolazim, ali rado cu doci ukoliko me nesto privuce.

Ma naravno. Stavio sam smajlić...evo opet...haha
Naravno da ne osjećaš poslijedice. No malo "po prstima" zbog neažurnosti se podrazumjeva...haha

Iskreno, zapazim tvoj upis na klupskim temama sa vremena na vrijeme zadnjih par godina... I nisam jedini. I stvarno ne kužim što te pokreće na takav cinizam i podhebavanje...Koliko meni je poznato u klubu te nije bilo bar minimalno 10-ak godina osim koliko se sjećam na prezentacije partnerske HD multimedije i eventualno kojeg posjeta usput više... I svaki upis i komentar je isti, takav kakav je i ovaj. Ponajmanje imaju veze s aktualnom prezentacijom. Čovjek bi si čak pomislio da si upućen u rad kluba.  Za nekoga tko je bio i počasni član kluba baš si super.

Eto...sad sam i ja dobio po prstima.....haha...
Klub je pun meni vrlo dragih ljudi i odnos prema njima ne treba dovoditi u vezu s mojim odnosom prema klubu. Ja bih se, kao i ti, pitao što nekog pokreće da broji tko je koliko puta bio u klubu? Kao da se radi o nekakvoj svetinji u koju je  učestalost dolaska  dokaz ispravnosti a eventualna kritika hereza.
To kod mene u startu stvara potrebu za zajebancijom...haha
Koliko je vremena prošlo? 15 godina?
U klubu sam od početka osobno i kao donator te jedan sam od onih koji su vidjeli potencijal ideje audiofil kluba. Po meni je bilo dovoljno vremena i nije postojao ni jedan razlog da se klub ne razvije u nešto što danas predstavlja TooLoud fest. Što po imageu, kvaliteti, ozbiljnosti i relevantnosti. Prošlo je 15 godina i imamo što imamo. Početni zanos je splasnuo te je volje i želje ponestalo. Osnivače baš i ne vidim. Ponekad je znalo zaiskriti i iz toga se znalo nešto pozitivno dogoditi. Možda se nije moglo bolje. Moguće. Za mene je to određeno razočarenje no što se može. Tako to ponekad ide. Stvari se ne razvijaju kao želiš...

Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 23:40
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Hm...
A za neupućene, što znači rad kluba?
Koliko vidim, svodi se manje-više na marketinške prezentacije...

Klub je kao prvo volonterske naravi tako da i sve aktivosti i sve vidljivo i nevidljivo treba doživljavati u tom svjetlu. Sve naše aktivnosti i neaktivnosti ovisne su o našem angažmanu u neko naše slobodno vrijeme. Uz nešto "tehničkih" prezentacija, kroz klub je prošlo i dosta koncerata,  te kroz većinu vremena su kako ti kažeš "marketinških prezentacija" mada ih ja tako nimalo ne doživljavam pogotovo kroz zadnjih par godina kada se za razliku od prije promijenilo stanje i na tržištu i i u samom hifi-ju. Klub je predavanjima ili prisustvom bio uključen i na pokojem sajmu. Postoji naravno i gro druženja i ajmo reć razmjena iskustava bilo kroz zajedničke posjete sajmovima, drugim prezentacijama i osobnim sustavima a kojih je puno inicirano kroz druženje i upoznavanje u klubu. Sigurno da je klub uvijek bio otvoren za bilo kakve produktivne i poticajne inicijative bilo kroz predavanja, neki panel ili prezentacije. I iz samog tog razloga vjerujem da su Devo i Tatamata napisali to što jesu. 
Svatko su takvoj jednoj prezentaciji očito izvlači neke svoje zaključke i dojmove bio on prisutan ili ne. To valjda izgleda nije ni bitno. Na žalost po meni forum je uvijek bio u raskoraku s onim što se dešavalo na prezentaciji i uvijek su se tražile neke vjerne recenzije zvuka i uređaja. Kao da maltene svi doma imaju iz prve posložene vrhunsko zvučeće sustave ili da ih je bar lako kroz to vrijeme pravilno ocijeniti. Jednostavno to u principu nije baš tako. Čast iznimkama. Vjerujem da je veliko iskustvo bilo i onima koji su sa nekim od vrhunskih komponenti koje su bile predstavljene u klubu, prošli proces samog setapiranja i ugađanja zvuka za prezentaciju. Kad se tako nešto odradi u gro navrata s vrhunskim komponentama koje "moraju dobro raditi" a to ne pokažu uvijek, sigurno predstavlja jedno vrijedno iskustvo za koje, složit ćeš se, ne možeš baš često naći prilike. Klub je kroz svo to vrijeme za takve stvari zaista bio prilika. Stvari se naravno mijenjaju kako u našoj hifi okolini tako i u klubu, što je bilo prije 10 godina više nije, ali sigurno da barem u onoj osnovi se nije ništa bitno promijenilo i da se i dalje za one koji vole hifi i kojima vjerna reprodukcija nešto znači ima prostora i mjesta gdje se takve stvari cijene i razmjenjuju. Shvaćam i da "na van" neke stvari i upisi pogotovo ovdje na forumu mogu imati drugačiji smisao ali baš zbog toga i takvih stvari forum nije najsretnije mjesto i forma. To je jednostavno teško promijeniti.
Timbral listening
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2019 u 00:18
Dražene, niti tko broji niti poteže ali sam si neke stvari izpotencirao... Kad te ovako čitam. a prije si od mene skupio klubskog staža, pitam se gdje je tebi nestao početni zanos i volja, otkud razočarenje i zašto nije bilo kod tebe volje za nešto konstruktivnije i konkretnije od ovakvog natezanja po forumu. Za angažman u klubu uvijek ima slobodnih mjesta ...
Btw igrom slučaja sam neki dan sa Kuzmom na Ljubljanskom sajmu malo porazgovarao baš o temi i sajmovima koju gore navodiš i nekako smo se našli na istim valnim duljinama baš za konstataciju kako je taj naš tradicionalni hifi (onaj klasičan, stereo, gdje je zvuk i vjerna reprodukcija na prvom mjestu) ipak i dalje sport puno manjeg broja zanesenjaka od onog okruženja i one gomile koja svake godine pohodi Minhen i slična događanja. To je u svom istinskom smislu bio i ostao sport nekog manjeg broja ljudi, po meni s te strane nespojivim sa takvim masivnim događajima. 

Editirao Solo - 12.listopad.2019 u 00:46
Timbral listening
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2019 u 00:43

Dražene, niti tko broji niti poteže ali sam si neke stvari izpotencirao... Kad te ovako čitam. a prije si od mene skupio klubskog staža, pitam se gdje je tebi nestao početni zanos i volja, otkud razočarenje i zašto nije bilo kod tebe volje za nešto konstruktivnije i konkretnije od ovakvog natezanja po forumu. Za angažman u klubu uvijek ima slobodnih mjesta ...
Btw igrom slučaja sam neki dan sa Kuzmom na Ljubljanskom sajmu malo porazgovarao baš o temi i sajmovima koju gore navodiš i nekako smo se našli na istim valnim duljinama baš za konstataciju kako je taj naš tradicionalni hifi (onaj klasičan, stereo, gdje je zvuk i vjerna reprodukcija na prvom mjestu) ipak i dalje sport puno manjeg broja zanesenjaka od onog okruženja i one gomile koja svake godine pohodi Minhen i slična događanja. To je u svom istinskom smislu bio i ostao sport nekog manjeg broja ljudi, po meni s te strane nespojivim sa takvim masivnim događajima.

Utjecaj ljudi iz posla, među koje i ja spadam, je od početka bio limitiran. Zbog potencijalnog sukoba interesa smo bili po strani. Ne vidim što smo više mogli. Donirali smo opremu da klub krene, dali podršku i u obostranom interesu i krenuli s prezentacijama. No kako to obično ide, opetovano ponavljani obrazac je postao dosadan i početni momentum se izgubio a zainteresirani su se počeli osipati.
Jednostavno nije napravljen prijeko potreban iskorak. Ostalo je povijest. ...
Što se tiče razgovora s Kuzmom i pozicije klasičnog hifi-ja nema nepoznanica. Kuzma zna isto što i svi mi iz posla. Klasični hifi je otprilike na 25% prometa u odnosu prije 10 godina no zamjenili su ga drugačiji uređaji. Hifi se samo se promijenio....
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2019 u 10:39

... gdje je tebi nestao početni zanos i volja, otkud razočarenje i zašto nije bilo kod tebe volje za nešto konstruktivnije i konkretnije od ovakvog natezanja po forumu. Za angažman u klubu uvijek ima slobodnih mjesta ...

Tko u klubu trenutno daje ideje i odlucuje o programu klubskih događanja? 
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...
Forum: Uradi sam