Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

KLUB 28.09.2019 SonusArt

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 12:28
Samo jedna mala crtica s poukom…  Ne zamjerite Dorianu što mu svaka dlaka smeta i što kao tehnofil ima iskrivljenu sliku stvarnosti. Mogu se poistovjetiti s njim u doba dok sam bio dosta mlađi (prije 20ak god.) Proučavao sam iznutrice pojačala, urednost žica, veličinu trafoa, broj izlaznih tranzistora i slinio nad SS monstrumima… I danas mi se to dogodi. Doduše vrlo rijetko i kratkotrajno.

Izvrstan primjer mi se ukazao danas listajući stranice Stereophilea. Nabasao sam tako na kratki osvrt Dorianovih mokrih snova – PS audio BHK 300 izlaznih pojačala. Ukratko, iako se nalazi na popisu recommended uređaja,  jedan izlaz je prilikom mjerenja postao nestabilan i na kraju ispustio dušu. Drugog su izmjerili do kraja i zaključili da je odlično dizajniran, ali da ga je najbolje upariti sa zvučnicima koji ne padaju ispod 4 oma impedancije!!!  (Bem ti snagatora). Stoga su mu našli idealnog partnera u DeVore Orangutan 0/96 visokoosjetljivim zvučnicima. Pouka? Ne suditi po slici ili nedajbože specifikacijama. Stvari nisu onakve kakve se čine na posteru.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 13:26
Kriva tema, al jbg, koja nije?
haha
Imao sam s Dorianom prepisku i znam kako rezonira. Zato sam ga i nazvao hajtek men. Maime ništa tehnološki starije od koje godine i što nema posljednji urlik čipovlja u crijevima, njemu jednostavno ne valja. Tako mi je temeljito opljuvao dCS i Krell, ali nisam se nafurio jer mi ne treba prevoditelj za audio. A i sam sam to tražio kad sam kraticu PS Audio protumačio kao Pure Shit Audio, a njemu pun potpis (a i soba bogami) toga. Daklem, ko mi kriv?
haha
Inače stoji činjenica da u info temama o aktivnosti kluba ne bi trebalo sprdati uređaje koji trebaju biti prezentirani. Tim prije jer sam u životu vidio iznutrice pojačala ili dva pa me čudi tolika halabuka oko onog talijanskog ampa koji izgleda sasvim normalno. Pogledajte unutrašnjost starijih GamuT pojačala, a 47 Labs da ne spominjem.
Smznuthaha
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 13:59
hehehe... sjećam se šprehe oko čipovlja. "Moj je broj 6, a tvoj broj 4".  Zanimljiv čovo samo što najčešće uletava đonom i nije čuo za točku. Samo zareze ljepi svako tolko. haha 

Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 15:45
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Samo jedna mala crtica s poukom…  Ne zamjerite Dorianu što mu svaka dlaka smeta i što kao tehnofil ima iskrivljenu sliku stvarnosti. Mogu se poistovjetiti s njim u doba dok sam bio dosta mlađi (prije 20ak god.) Proučavao sam iznutrice pojačala, urednost žica, veličinu trafoa, broj izlaznih tranzistora i slinio nad SS monstrumima… I danas mi se to dogodi. Doduše vrlo rijetko i kratkotrajno.

Izvrstan primjer mi se ukazao danas listajući stranice Stereophilea. Nabasao sam tako na kratki osvrt Dorianovih mokrih snova – PS audio BHK 300 izlaznih pojačala. Ukratko, iako se nalazi na popisu recommended uređaja,  jedan izlaz je prilikom mjerenja postao nestabilan i na kraju ispustio dušu. Drugog su izmjerili do kraja i zaključili da je odlično dizajniran, ali da ga je najbolje upariti sa zvučnicima koji ne padaju ispod 4 oma impedancije!!!  (Bem ti snagatora). Stoga su mu našli idealnog partnera u DeVore Orangutan 0/96 visokoosjetljivim zvučnicima. Pouka? Ne suditi po slici ili nedajbože specifikacijama. Stvari nisu onakve kakve se čine na posteru.

He, definitivno se slazem da mi ovo nije trebalo. No zadramili ste u najmanju ruku kao da svi posjedujete dionice te firme pa se nadate da ce skociti kao Kraseve(nece), potpuno otislo u suludi besmisao. Pogotovo ti Dan sa ovim zadnjim, ne poznajemo se, no kad nesto pises onda stavi i link na izvor. Tko kaze da je tekst vjerodostojan, koji je serijski broj uredaja koji se navodno zdimio pa mozemo i to prodiskutirati. Osobno posjedujem BHK250(jako slicno 300-ki) i to ima extremno mali unutarnji otpor i radi bez frke i na 2oma. Kroz firmu prode i nebrojeno PA opreme i nisam ga jednom spojio na touring kutije bez ikakve frke, ako ne vjerujes donesi svoj amp pa cemo istu stvar probati, ne odgovaram za posljedice po tvoj amp. Stavio sam potpuno bezazlen komentar na izgled, doslovno kad sam vidio sliku ako bas hocete zagrcnuo sam se od nevjerice da to itko moze pustiti u prodaju, ok +100000kn outside hr nije neki ozbiljan novac to je cinjenica, no opet uz najbolju volju osim na ebay-u nisam mogao naci ni jedan tranzistor u produkciji TO-39 kucista, ni jedan microcontroler kakav je ugraden u taj amp isto nisam nasao u tekucoj produkciji i vrhunac je ona antikorozivna farba, analizirao sam i dublje, no bolje da to ne pisem, uglavnom amp je  poluproizvod, trendovski je popularno imati hybrid i nafrljen bias na A-klasu za privuci ekipu koja ne kuzi sto je ispod haube, doslovno 100kkn baceno u vjetar, takav dojam amp ostavlja i nije nikakva negativa nego ono sto je ocito vidljivo kao takvo, tko ne vjeruje slobodno donese amp pa ga raskopamo na mom stolu i uvjeri se izbliza svojim ocima. Lijepo Vas pozdravljam dok ne shvatite da nisam nista napisao sto nije cinjenicno vidljivo i da ni na kraj pameti nije bilo nikoga uvrijediti(uostalom komentirao sam obicnu nezivu stvar, malo lima i plastike i siguran sam da nitko od Vas nije u vlasnickoj strukturi firme da bi ga trebalo dirati), a Vasi komentari su ciljane uvrede iz potpuno nepoznatog razloga i nepoznatim i nerazumljivim ciljem.

PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 17:13
Dorian, prilažem serijske brojeve uređaja koji su testirani. Imaš i link kao i završnu rečenicu Johna Atkinsona (obrati posebnu pažnju na zadnju rečenicu). Činjenica da pojačalo radi na 2 oma nije nikakvo čudo i trebalo bi biti sasvim očekivano od 300/600W snagatora, ali kao što vidiš pitanje je KAKO radi. Neki zvučnici padaju i do 1ohm (koliko znam neki elektrostati i niže), pa tu pojačalo mora biti vrlo stabilno i ne pokleknuti. Očito PS Audio taj dio nije do kraja znao rješiti (čitaj bilo bi preskupo), pa čak za tvoje BHK 250 ne navode snagu na 2 ohma u specifikacijama. Tu se ne misli da će se pojačalo zdimiti na zahtjevnim zvučnicima nego se neće pokazati u najboljem svijetlu. I zato mu treba dati nešto lakši teret. Postavlja se samo logično pitanje čemu onda uopće tolika snaga? 

Serial numbers of units reviewed: NPWA-A1-5G0062, '5G0063

Amplifiers do tend to break when I set them up on the test bench—it's the audio equivalent of taking a car out on the skid pad to find out at what lateral g-force it rolls over—so I give PS Audio's BHK Signature 300 the benefit of the doubt. Its measured performance indicates that it is a well-designed, well-engineered powerhouse of an amplifier, though it will perform at its best with speakers having an impedance of 4 ohms and above.—John Atkinson

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 17:35
I Dorian ce oguglati i shvatiti da ovo nema smisla, samo mu dajte vremena.

Pricam iz vlastitog ponasanja.

Nekad sam bio zagrijan za otkrivanje zavjera i prevara pa sam prdio na sav prdež sto jeod uređaja sr*nje, a sto nije. Onda sam shvatio da je to gubljenje vremena, da štetim samo sebi, i da time necu nikog spasiti od loseg ulaganja, jer na kraju ljudi kupuju iz raznih pobuda i uvjerenja, tocka.

Boli me kuka sto ko kupuje i sto se kome sviđa, njegova stvar, njegov novac.

Sad samo imam privatnu listu uređaja za izbjegavanje, sto se servisa tice , to su oni koji su tvornicki osuđeni na crkavanje, traze veliki i dugotrajan angazman i na kraju ipak ostaju trajan problem.

Editirao Gašo - 26.rujan.2019 u 17:38
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 18:36
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Kriva tema, al jbg, koja nije?
haha
Imao sam s Dorianom prepisku i znam kako rezonira. Zato sam ga i nazvao hajtek men. Maime ništa tehnološki starije od koje godine i što nema posljednji urlik čipovlja u crijevima, njemu jednostavno ne valja. Tako mi je temeljito opljuvao dCS i Krell, ali nisam se nafurio jer mi ne treba prevoditelj za audio. A i sam sam to tražio kad sam kraticu PS Audio protumačio kao Pure Shit Audio, a njemu pun potpis (a i soba bogami) toga. Daklem, ko mi kriv?
haha
Inače stoji činjenica da u info temama o aktivnosti kluba ne bi trebalo sprdati uređaje koji trebaju biti prezentirani. Tim prije jer sam u životu vidio iznutrice pojačala ili dva pa me čudi tolika halabuka oko onog talijanskog ampa koji izgleda sasvim normalno. Pogledajte unutrašnjost starijih GamuT pojačala, a 47 Labs da ne spominjem.
Smznuthaha
Evo Api quotam tebe,jer nam se razmišljanja skoro ne razlikuju.Čitam temu,vidim da se Dorian zaletio(ali takvih je bilo puno,pa mu nije zamjeriti,ima jednostavno drugi pristup svemu).Jeste ga napali,ali on je u komp audiju ,ima svoj pristup glazbi,naravno uletio je u krivu temu.Iznenadilo me da se nije javio onaj što godinama broji elektrone,takvog majka na ovome forumu nije rodila.Slažem se da treba nešto poslušati o donijeti svoj sud o tome(koji je uvijek subjektivan kao rezultat muzičkog poimanja u našoj glavi,a ne uređaja koji sviraju.U doba kada sam pohodio sajmove ,pod pretpostavkom da su sve sobe loše akustički tretirane,ipak se vidjelo koje pojačalo ili zvučnici bolje ili lošije sviraju.Ne ulazim u to kako su napravljena pojačala,što je šit,a što nije,no slažem se sa tobom da je PS audio sr*nje u svakom proizvodu,pogotovo kada sam prisustvovao raščlanjivanju onog nesretnog PS audio power planta što sam imao i vidio što su Ameri napravili,a Kinezi zajebali.Pa je otišao u smeće  zauvijek.
Nosce te ipsum
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 23:02
Ne poznam Doriana i neznam koje su mu fiksacije ili fetiši no fakat ne kužim što ste navalili toliko na njega? U što se toliko ogriješio?haha
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 23:46
Dorian, smatram da nije pristojno tako uklizati na pozivnicu u klub, pa da se radi o ne znam čemu i koliko god se tebi neki uređaj ne sviđao. Nitko nije uvrijeđen, samo treba znati malo forumskog bontona. Stoga sam dirnuo u svetinju zvanu PS Audio, koji evidentno ima problema s inženjeringom, da vidiš da nisi u disneylandu i da se štedi na sve strane. Tako je danas na svim područjima. Bitnije je napraviti dobru marketinšku priču, na to se troši mnogo...

Ako ništa drugo barem smo malo održali temu pri vrhu, pa možda doprinesemo posjećenosti kluba u subotu. Beer
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2019 u 23:54
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ne poznam Doriana i neznam koje su mu fiksacije ili fetiši no fakat ne kužim što ste navalili toliko na njega? U što se toliko ogriješio?haha

Ma ništa, samo se malo zekamo haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno