Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo za Concerto Home

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 11:45
Tvoje pliz

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 11:54
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Ma diy se danas ni ne ispalti s obzirom na cijene gotovih uredjaja...bar sto se tice zvucnika i pojacala...

Mladjoj ekipi CD, tuneri, gramofoni su ionako nepotrebni kao izvor...

Tu rpi jako ljepo uskoci...a bar to nije problem da si covjek sam slozi

Ma diy se danas ni ne ispalti s obzirom na cijene rabljenih uredjaja

(morao dopisati rabljenih)

jer kakve su cijene po njuskalu samogradnja se skoro ni ne isplati
ali samogradnja je ipak hobi, pa...;)
Diy u biti ne bi trebalo gledati sa pogleda isplativosti, radi se o cistom zadovoljstvu i gustanju u nesto sam napraviti, koliko je to uopce danas moguce s obzirom na vrijeme i brzinu zivota, evo mene osobno DIY uvijek veseli i podsjeti na dane prije fax-a i zaposlenja, tvornicki uredaji su bili financijski nedostupni i taj dio zivota mi je uvijek ostao u lijepom sjecanju, no evo i primjer trenutno sa mog radnog stola necega sto se recimo isplati napraviti u diy varijanti onak procjena na prvu, XP17 cijena +5000eur, a u diy varijanti se bez frke napravi ne klon nego 100% kopija za okvirno 300eur, vizualni izracun u par minuta i moze biti samo manje da stavim na papir.
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 12:10
XP17...to neki pass ?...
Ne pratim to vise, ali ako je pass u pitanju to onda nije nista cudno...

U postu sam naveo da sam prvenstveno mislio na zvucnike i pojacala...

Meni sva ta pojacala sviraju vise manje isto...
I kinez od 20e, i hypex nc od 300e i pass od 3000e

Ma ustvari diy je kad se nama para za pravi hifi pa je onda ok varijanta

Editirao nu!me! - 24.kolovoz.2019 u 12:24
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 12:50

XP17...to neki pass ?...

Ma ustvari diy je kad se nama para za pravi hifi pa je onda ok varijanta
hehe, da Pass je u pitanju, iako to sasvim slucajno spomenuo jer mi je pred ocima, no debelo bi se prevario vrhunski DIY je sve samo ne jeftin, a jos kad bi se vrijeme racunalo, no opet tvornicki amp od 30000eur ispadne u diy varijanti 3000eur i u principu bude bolje nego tvornicki i jos dobra zabava u prici. Sad me zanimaju komentari ekipe  na ovo tvoje da sve svira isto, bit ce to zanimljivo, no evo vec u startu cu te demantirati sa jednim dogadajem kod mene prije koji mjesec, dosal na servis jedan kolega, sad smo vec frendovi i kupio je nesto sto si je dugo zelio i nije prije uspio nabaviti i donesal to na rutinski pregled, bas u to vrijeme sam prodavao B-setup koji mi je samo stajao i sakupljao prasinu i tako u razgovoru veli kolega ajde da cujem ukljuci to malo, uglavnom pala ladica samo tako i otisao B-setup par dana poslije na opce veselje obojice.
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 13:44
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Tvoje pliz

Urgh, napisao esej, izbrisalo mi se, evo opet ali ukratko. Nemam druge slike pri sebi pa eto ovog.

Cilj je bio napravit "neutralan" ( haha ) bookshelf sa što boljim polarnim karakteristikama i adekvatnom bas ekstenzijom da (skoro) ne zahtijeva dodatak subwoofera, pogotovo u manjim sobama.
Visokotonac je SB Acoustics SB29RDNC, niske rezonantne frekvencije - da crossover frekvencija bude što niža i lakše sparim polarni odziv sa wooferom. Ima i mali faceplate - za što manju udaljenost između centra dva drivera.
Midwoofer je 5" SB15CAC30, sendvič keramika/aluminij koji svira dovoljno dobro da može proći kao fullrange.
Kabinet ima 14 litara (unutarnji volumen), što u kombinaciji sa port štimom od 32 Hz rezultira blagim 3dB padom u basu od 100 do 40 Hz, ali mislim da svaka, pogotovo manja soba po tom pitanju dobro kompenzira.
Izgrađen je od 20mm MDFa, osim bafflea koji je 50mm debljine. Baffle ima radijus od 5cm na rubovima što značajno minimizira difrakciju i stoga je još jedan korak prema neutralnom karakteru zvuka.
Kabinet će u skorijoj budućnosti dobiti i pasivni radijator umjesto porta.
Unutrašnjost ništa posebno, standard ukrute, nekakav Jantzenov damping.
Crossover je pao na 2kHz, električno drugog reda na wooferu i trećeg reda na visokotoncu sa impresivnim phase trackingom oko crossover regije (ne sjećam se napamet koliko široko).

Zvučno sam 95% tamo gdje želim biti, testiram još nekoliko opcija reza, ali i s ovim sam iznimno zadovoljan. Povremeno čujem neki sadržaj koji bude sibilantniji nego što sam navikao (no opet, referentni zvuk mi je berilijski visokotonac pa j****a), to nešto što moram istražiti, a drugih primjedbi nemam. Bas ekstenzija je najbolja koju sam čuo u tako malom paketu, a i jednom kolegi su proplesali prozori u sobi...nisam znao da 5" to može. haha Off axis je čak iznad očekivanja dobar, ništa ne strši dok hodam po prostoriji i slušam.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 14:15
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

hehe, da Pass je u pitanju, iako to sasvim slucajno spomenuo jer mi je pred ocima, no debelo bi se prevario vrhunski DIY je sve samo ne jeftin, a jos kad bi se vrijeme racunalo, no opet tvornicki amp od 30000eur ispadne u diy varijanti 3000eur i u principu bude bolje nego tvornicki i jos dobra zabava u prici. Sad me zanimaju komentari ekipe  na ovo tvoje da sve svira isto, bit ce to zanimljivo, no evo vec u startu cu te demantirati sa jednim dogadajem kod mene prije koji mjesec, dosal na servis jedan kolega, sad smo vec frendovi i kupio je nesto sto si je dugo zelio i nije prije uspio nabaviti i donesal to na rutinski pregled, bas u to vrijeme sam prodavao B-setup koji mi je samo stajao i sakupljao prasinu i tako u razgovoru veli kolega ajde da cujem ukljuci to malo, uglavnom pala ladica samo tako i otisao B-setup par dana poslije na opce veselje obojice.

Nikad mi nije bilo jasno zasto kad ekipa slusa tudji sistem baca ladice...
Bice iz zavisti...kao ono, slucajno sam ju gurnuo...valjda nije nista razbio usput...
A dobro...

Ali ja sam uvjeren da svi ne cujemo isto pa...
A tu je blajnd test koji bi sigurno potvrdio da nebi bilo razlike izmedju mog pojacala od 7000kn i nekog od 70000kn...(bez obzira bilo to diy ili komercijala)...i da vecina nebi ni skuzila koji svira ;)
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 14:41
@nu!me! opet me nasmijao, ma to sa ladicom valjda i sam shvacas da je u cilju vizualizacije price, no definitivno nije tako kako ti tvrdis, s obzirom da ne zelim nista reklamirati i prica je prosla necu navoditi uredaje, no i njegov setup i moj su bili kod mene, jasno da sam ih paralelno upogonio i razlika je bila vise nego ocita, kolega je skocio od radosti, a dovoljno govori da sam cak i ja koji ima podosta godina i potumplana uha cuo razliku i to bas ono ocito, cjenovno gledano u SH otprilike jednake vrijednosti, no tehnicki je moje bilo cinjenicno xxx rangova visa klasa, btw,,razlika se mora cuti jer bi inace propale firme koje nesto zele naplatiti 10x vise od konkurencije, cinjenicno je i da jako puno toga je cisti pseudo pogotovo kod audiofila, no razlike medu klasama se cuju.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 14:55
Ne znam...
Ja sam sa pass alephX60W presao na hypex...
Meni to svira lila
A bar mu ne treba ura vremena da zapjeva
Ma...zekim ja malo...

Dosadno mi...
Cekam priliku da vidim kako ce ovo svirati u mom prostoru

Na vrh
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 15:02
A kaj je to? proteza
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.kolovoz.2019 u 17:25
[QUOTE=nu!me!] XP17...to neki pass ?...

Ma ustvari diy je kad se nama para za pravi hifi pa je onda ok varijanta [/QUO
TE]
Nu!me ,moram se osvrnuti na ovu tvoju zadnju rečenicu ,gdje veliš da je Diy za sirotinju koja nema para ... To je toliko nisko da ja iskreno želim vjerovati da je to pokušaj zajebancije ,koji ja nisam shvatio! I još ,po difoltu ,i Donkija trpaš u koš "Diy sirotinje" iliti "diyera iz nužde" ! Što bi rekla južna braća - Nediljeti..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
DSD
Forum: Audio komponente