Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Modernizacija klasičnog sterea

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Modernizacija klasičnog sterea
    Objavljeno: 22.srpanj.2019 u 14:15

Trenutni stereo sistem se sastoji od Sony TAFA-5ES pojačalo, Quad 11L zvučnika, koji su na masivnim stalcima (12k g komad),  HRT dac, Sony tuner +CD player, Supra 4.0 zvučnički, i sve to smjesteno  u dnevnom boravku (5,5*4,5m) od cca 25m2

S vremenom sam shvatio da mi treba nesto modernije, znači smart opcije, streamanje i slične stvari karakteristične za 2019. (wifi, bluetooth, spotify conect itd.) i prvotna ideja je bila kupovina all in one sistema, te za oko mi je zapeo NAIM Mu-So-QB. Hvaljeni zvučnik koji ima sve moguce i nemoguce načine spajanja, naim app, zvuk dobar, svi zadovljno, cijena oko 5k kn. Malo me zbunilo sto u apsolutno svim reviewima nigdje, ali bas nigdje nitko nije napisao jedno slovo o zvuku, vec svugdje isto, „zvuk je dobar s obzirom na velicinu samog uređaja“ ali nigdje ni slova o samom zvuku tj karakteru. Ali ajde, ionako ga moram poslusat prije kupovine, i posto su suvi imali samo riječi hvale, pa reko ne moze cijeli Internet lagat 😊 Uređaj me (bez slusanja)  osvojio svojim dimezijama, mogućnošću spajanja, znao sam da ce biti određenih kompromisa po pitanju kvalitete samog zvuka, ali mislio sam da je to to.

Ne budi lijen, odem do Audio Dreama i tamo naravno imaju izlozene sve aktivne Naim zvučnike i krenemo sa Naim Muso-QB, i to onako sa one reklamnog postolja kloje je full visoko za razliku od neke komode za dnevni boravak di bi taj zvučnik u konačnici i trebao biti smjesten.

Prvo i osnovno, taj zvučnik ne radi nikakav stage, znači to je jedan zvučnik i tako zvuči, poprilično „točkasto“. U tom treenutku mi je bilo jasno zasto nitko nije pisao o stageu/timbru/timingu i sličnim stvarima, nije to zvučnik za to. Ok to se skupa zvuči, korektno za kutijicu 20x20x20 cm, ali moja očekivanja su bila velika, rezultat osrednji=fail osjećaj na kraju.

Prebacimo se na NAIM MuSo, stariji i veci brat i to se odmah vidi promjena u karakteru zvuka, postoji stage, neka osrednja prostornost, naravno, to bi trebalo svakako poslusat u kućnim uvjetima i po mogućnosti usporediti sa postojećim sistemom. Postoji i Muso2, a to je dorađeni Mu-so, ali je cijena otisla na 12k kn, a to je izvan mog planiranog iznosa.

Na trzistu ima jos takvih all-in-one rjesenja, ali nakon sto me ovaj Naim bas nije osvojio, nekako sam izgubio interes za njima, jer jednostavno, takvi uređaji imaju određena ograničenja zbog same konstrukcije.

U tom trenutku shvaćam da necu moci dobiti ni pribliznu kvalitetu zvuka sa tom vrstom zvučnika, okrećem se drugom rjesenju, svjestan da posteni stereo zvučnici (i njihovi stalci)  jednostavno moraju ostat i sljedece smisleno rjesenje je moderan stereo receiver, koji jednostavno u sebi ima sve sto mi treba.

Kreće googlanje, Onkyo ima u ponudi čisto ok seriju TX-8220 do 8270(doduse stara 2 god) ali ovo je područje gdje se uvijek treba kupovat najnoviji modelski uređaj jer svaki novi ima nove stvari pa nema smisla danas kupovat neki receiver koji npr nema nativnu podrsku za Spotify/Tidal.

I tu se pojavljuje Denon DRA-800H, uređaj premijerno prikazan prije mjesec dana, jos ga nema u ponudi domaćih trgovina, na Amazonu je 500$, nadam se kod nas nece biti preko 5k kn.

Uglavnom uređaj ima apsolutno sve sto mi ikad moze zatrebat, dizajn onako klasično Denonovski, dosadan ali prolazi, posto uređaj tek treba doci na trziste, tako trenutno reviewa jos uvijek nema.

Tu je jos i Yamaha sa svojom serijom stereo recivera serija R-N 200-800 u sličnom rasponom cijena.

Pa ako netko ima neku drugu  preporuku (do 700-800€) ili iskustvo sa ovim tipom uređaja, neka slobodno napise.

Unaprijed hvala (isprike na poduzem uvodnom postu) i  LP

Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2019 u 20:13
Modernije ne znači bolje...
Muso tj. Naimovi sve u jednom sustavi odlično zvuče al nije im namjena mjenjati klasične stereo sustave.
Naimove sve u jednom glazbene linije mogu zamisliti u spavaćoj i dječjoj sobi, u dnevnom boravku kad se ženi neda palit stereo sustav, u nekom društvenom prostoru itd.

Inače slušao sam Muso na pretprošlom Too loud festu i zvučao je iznenađujuće dobro. Na ovogodišnjem Too Loud festu sam slušao sam Tehniksov sve u jednom sustav od Cinemaaudio arta i također odlično zvuči.

Inače Gadafi postoji opasnost ako zaredaš preslušavat te uređaje od jednog do drugog trgovca da ćeš kupit onaj zadnji preslušani...umori se jednostavno čovjek od biranja.
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2019 u 12:16
Ne znači nuzno bolje, ali eto dosao sam u godine kada me vise toliko te sitnice u samoj kvaliteti zvuka ne smaraju, odnosno spreman sam ih zrtvovati za tu praktičnost, dostupnost i hrpu opcija.

Sad jos vazem da li ici na all-in-one rjesenje (tipa Muso) ili ici na moderan stereo receiver koji ima sve opcije koje su mi potrebne.

A sto se tiče Muso-a, da, on je namjenjen da bude pomoćni sistem, ali čudno mi je da ga bas nitko nije uzeo i direktno usporedio sa npr klasičnim stereo sistemom iste ili priblizne cijene.

Slusao sam ga, ali jako je tesko nesto objektivno zaključiti, posto su uvjeti bili dućansko-sajmeni :)
Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2019 u 12:24
Ima i prakticnih modernih all in one sustava/zvucnika.

https://m.youtube.com/watch?v=cYlSV-knU0U
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2019 u 13:43
Originalno postano od strane člana: gadafi gadafi napisao:

A sto se tiče Muso-a, da, on je namjenjen da bude pomoćni sistem, ali čudno mi je da ga bas nitko nije uzeo i direktno usporedio sa npr klasičnim stereo sistemom iste ili priblizne cijene.

Pa nije zato jer je Muso jako fancy soundbar a stereo sustav je stereo sustav. Usporedba je praktički nepoštena, jer osim kvalitete samih komponenti ne možeš manipulirat ničim. Soundstage ti je doslovce širok koliko su rašireni visokotonci, što ti jedinu realno solidnu slušnu poziciju stavlja u jednakostraničan trokut s njima ili blizu tome.
Ok ajd, Muso QB je kao jako fancy dipol ili bipol surround. haha

Kolko ja vidim imaš samo dva problema. Da li želiš slušati "mono" ili stereo. I koju vrstu povezivosti 100% trebaš?
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2019 u 13:09
@Gaso

Elac je super priča, ali jednostavno njegova cijena je takva da mi se ne uklapa u financijsku priču (2k $) I sa takvim sistem ne bi ustedio prostor, jer i dalje treba stalke i zvučnike, te pripadajuci prostor. Ovakvim rjesenjem bi samo izbacio pojačalo, a ono stoji na komodi ispod tv-a, i nije da zauzima prostor.

@donkimizer
Ne bi bas rekao da je Muso fancy sounbar, ja ga vise vidim kao ulazak Naima na trzise hifi lifestyle uređaja. Slazem se s tobom, ogranicenjima  jednostavno postoje zbog sam konstrukcije, ali za krajni sud bi to trebalo poslusati u nekom smislenom prostoru.
Muso QB je stvarno stagelss zvučnik, dok Muso ipak ima prostora između visokotonaca i samim tim stage je opipljiviji nego na kockastijem bratu.

Koju povezivosti trebam?

Trebam nativnu podrsku za Spotify i ostale slične servise, badalje, bluetooth, wifi, android aplikacija, pametne stvari tipa prebacivanja na ulaz na kojem vidi signal, gasenje uređaja nakon sto neko vrijeme nema nikakvog ulaznog signala, digitalne ulaze (iza kojih je posten dac), USB, podrska za flac, internet radio i sl. stvari.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2019 u 14:41
Ma karikiram malo, ali s obzirom na to da se ne sastoji od dvije zvučničke kutije koje možeš raširit po želji, dobru, odnosno široku pozornicu nećeš imat. Ali definitivno može lijepo zvučat, pogotovo onak za usput, dok šetaš po prostoriji.
A za povezivost vidim da želiš sve..moderno, moderno haha Tu ti nemrem puno pomoć, zapeo sam na AVRu.

Editirao donkimizer - 25.srpanj.2019 u 14:43
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2019 u 16:19
Pretpostavljam da si postojećim sustavom zadovoljan. Predlažem da pogledaš HEOS Link HS2. Dobivaš sve što tražiš....i zadržavaš sve dobro što imaš....A čini mi se da je to i najpovoljnija opcija
All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2019 u 09:53
A da probaš s nečim takvim i to priključiš na postojeći sustav? Nije neka lova, ne možeš puno izgubit, a možda i iznenadi:
Strimaš BT iz telefona kojeg koristiš i kao daljinski i na njemu biraš sve (FLAC/MP3, internet radio, spotify itd..)

Ja ću uzet jedan za u garažu :)

Editirao Fantocci - 26.srpanj.2019 u 10:01
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam