Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub 06.04.'19 ACA - Mag-Lev ML1

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 16:09
E, ali ako ciljana publika za Mag-Lev nisu audiofili, nego novokomponirana lifestyle publika...
...postavlja se pitanje, zašto je proizvod prezentiran u klubu Audiofil?
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 16:13
Reci ti meni..obrva
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 16:14
Svakako jedinstven i zahtjevan projekt koji je vjerojatno u startu bio zamisljen kao atrakcija koja ce prodavat samu sebe.

Unatoc slutnjama da bi magnetsko polje moglo utjecati na zvicnicu i ostale osjetljive sisteme, vjerujem da nisu rasipali previse magnetske energije uokolo jer bi izgubili iskoristivost sistema. Pretpostavljam da su silnice strogo fokusirane na zadano polje.
Jednako tako postoje gramafoni koji koriste klasican lezaš plus magnetku repulziju kako bi izbjegli trenje na dnu lezaja, s druge strane imamo direct drive gremove koji koriste rotacijsko magnetsko polje i stalne visepolne magnete ispod tanjura, tako da bi se ovo moglo nazvati i hibridom oba sistema koji inace nemaju problema s time da ce zvucnica nesto pokupiti.

Onkio je 90tih izradio grem koji je koristio sistem kaveznog motora.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 16:21
Amigo, oklopljena zvučnica je svaka koja ima kućište od nemagnetičnog metala (aluminij, bakrena folija itd) a takvih ima cijela hrpa među AT, Shure, Stanton, Decca itd.
 Na takvo oklapanje sam mislio, ne na na čelične ploče.
Koliko sam ja shvatio dečke iz Slovenije, i u razgovoru s njima, grem je namijenjen hipsteraj publici ali i kao entri level prema audiofiliji. Mogućnosti su ogromne, uz male korekcije dizajna to bi moglo izgledati i raditi kao jako ozbiljan gramofon u uadiofilskim razmjerima.
ovako pomalo djeluje kao igračka a i finiš je pomalo plastnjikav, ništa što se neda  riješiti.
Vedran The Zmaj
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 16:34
Obzirom da je ciljana puplika - publika lifestyle smjera, cijena je apsolutno prihvatljiva. Ljudi koji kupuju Bang & olufsen, Loewe, B&W Zeppelin i sl., će sigurno poželjeti a mnogi i kupiti ovako nešto. 

Gram je bio spojen na odličan sistem, zvučnica je Ortofon 2M Black (među najboljim zvučnicama u kategoriji MM zvučnica) i nije to loše radilo. Nikakvih bitnih nepravilnosti. Za nezahtjevnog korisnika po pitanju kvalitete reprodukcije ono što smo čuli je više nego dovoljno dobro. 

Odličan proizvod za ciljano tržište. Dečki samo naprijed Bravo

Editirao tomislav1 - 08.travanj.2019 u 16:35
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 16:35
Mislim upravo suprotno. Dakle, niti je tu počela, niti će tu priča završiti.
Isrkeno se nadam i želim da im se svi planovi (a imamju ih puno) ostvare.
Cijena? Hm, ne mislim da je 3000 EUR puno za ovakav proizvod.
Ono, proizvod je doista inovativan, kvalitetan, drugačiji... ali i bez toga, za taj novac ne mislim da svira loše, dapače. 

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Ali da je projekt vrhunska life style marketinška ideja, to svakako.

I tu priča počinje i završava.
Disconnected from the collective
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 17:28
Apsolutno je hvalevrijedno što smo MagLev imali priliku vidjeti i čuti u Klubu.
Proizvod ima zagarantirano tržište. Samo naprijed.
    Moj HiFi
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 19:57
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Apsolutno je hvalevrijedno što smo MagLev imali priliku vidjeti i čuti u Klubu.
Proizvod ima zagarantirano tržište. Samo naprijed.

Sve si rekao u tri rečenice. Mislim da bi baš ovakve prezentacije bilo dobro imati češće u Klubu. Ipak je i to segment audiofilije, nije baš uvijek sve u hi endu.
Pa još i dašak ekskluzive, mogućnost razgovara s konstruktorom i uvid u pomalo uvrnutu ali zanimljivu ideju... Ne moraju se koplja lomiti samo oko toga svira li nešto dobro ili ne. Ovakve unikatne večeri mogu biti odličan mamac za sve koji prate zbivanja u audio domeni. Sve pohvale.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 22:04
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Pitam se jel bu prije ili kasnije netko dobio maglev disk u ludaru...

Bilo je letećih tanjura kod korisnika jer su slabo razumjela uputa.
Drugim riječima nije kao običan grem pa se mora na neke stvari pripazit što konstruktori i naglašavaju, ali ko čit fakin menjual dok stvari ne pođu po zlu.
haha
 Inače cijenovni rang misle rastegnuti na niže za opće dobro i na više za zahtjevnije korisnike, samo im treba još malo vremena da poslože stvari.
Ako sam ja dobro razumio slovenščinski prodali su već 700 komada ili sam nešto pobrkao.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 22:25
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Svakako jedinstven i zahtjevan projekt koji je vjerojatno u startu bio zamisljen kao atrakcija koja ce prodavat samu sebe.

Unatoc slutnjama da bi magnetsko polje moglo utjecati na zvicnicu i ostale osjetljive sisteme, vjerujem da nisu rasipali previse magnetske energije uokolo jer bi izgubili iskoristivost sistema. Pretpostavljam da su silnice strogo fokusirane na zadano polje.
Jednako tako postoje gramafoni koji koriste klasican lezaš plus magnetku repulziju kako bi izbjegli trenje na dnu lezaja, s druge strane imamo direct drive gremove koji koriste rotacijsko magnetsko polje i stalne visepolne magnete ispod tanjura, tako da bi se ovo moglo nazvati i hibridom oba sistema koji inace nemaju problema s time da ce zvucnica nesto pokupiti.

Onkio je 90tih izradio grem koji je koristio sistem kaveznog motora.

Fino si to napisao.
I mene zanima jel magnetsko polje utjece na vijek trajanja zvucnice i trenutno na nju.
Fora , u svakom slucaju
EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente