Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neotech

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 11:08
Sad me malo zabrinjava taj tvoj sustav Appi, ak ti na njemu ne čuješ razliku između usvirane i neusvirane žice hm
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 11:41
Što se usviravanja kabela tiče Audioquest ima teoriju da je kabel ponovno neusviran svaki puta kad kroz njega ne trče elektroni tj. kad isključiš uređaje. Iz tog razloga imaju DBS ili kako se već zove onaj trik s baterijama. Po tome svaki puta slušaš neusviran kabel ako redovito gasiš mjuzu.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 11:59
Da, da, a u žicama skrivena umjetna inteligencija ravna čovjekovoj. Malo sam i reko. Ja sam čuo da kad ištekavaju vrhunski kabel jer im treba za sajam, trojica ga nose do kombija ko da su se usrali u istom položaju da ne promijeni oblik jer poslije radi drukčije. A nije poneki kabel pokatkad loše ni rastresti (ko gaće ili ručnik prije sušenja) da se elektroni pregrupiraju. Ovo zadnje se ne zayebawam, stvarno sam čuo i to od čovca koji se kabela naprodavao malo žešće. A i prvo sam od njega čuo.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 12:05
Još sam od njega čuo da je, što se kompletnog audija tiče, u kabela najveća deračina t.j. tak jedno 80-90% trgovačke marže u preporučenoj cijeni proizvođača (jakako minus PDV). Naravno da i trgovci moraju jesti, ali ipak, kak bi se to zvalo? Pada mi na pamet porez na budale.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 12:14
To je sigurno neki kabel guru :) 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 12:52
Iznenadio bi se, ali neću reći.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 12:55
Iznenadio bi se koja je marza u hi-endu tzv.bilo to zvucnjak il skatula sa trafom il chipom....Tak da se to ne tice samo drota...
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 13:27
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

...Što se tiče usviravanja, naročito kabela, to je jedna malo žešća bajka, a vrijedi za sve uostalom. Meni što na prvu nije zazvučalo točno kak treba (ili istoga dana) nije ga ni bog usvirao....
Koje si ti to uopće kabele naslušavao? Ja se ne sjećam da je ikad bilo išta drugo do li Audioquest. Ako je Audioquest, kupuj, to je to, kraj priče. Može biti i limeni haha

Btw kabel uopće ne mora biti ni nov, dovoljno je da nije radio dugo vremena. Pogotovo srebrni. Budeš možda čuo jednog dana. Ili ne budeš haha

Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 13:43
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Što se usviravanja kabela tiče Audioquest ima teoriju da je kabel ponovno neusviran svaki puta kad kroz njega ne trče elektroni tj. kad isključiš uređaje. Iz tog razloga imaju DBS ili kako se već zove onaj trik s baterijama. Po tome svaki puta slušaš neusviran kabel ako redovito gasiš mjuzu.

A dobro, ta im je teorija super da im podupre prodaju tih njihovih DBS-ova (Da Bleso Svira tehnologija) koje stavljaju na svoj skuplji drot. Moš mislit da je svaki put to full usviravaje. Da, valjda trebaju svirat stalno da pružaju svoj max, međutim bar kod nekih dielektrika usviravanje je malo žešći utjecaj od običnog stajanja. Nedavno sam si radio taj interkonekt od Neotech srebra, i taj njihov teflon, nakon 24 sata sviranja zvuk se skroz zatvorio, visokih nije bilo a kao cjelina zvuk je bio čudan do neprepoznatljivosti, i onda je dan po dan to dolazilo sebi, do neutrala zvuka, al 100-120 sati da dođe sebi, a i više da poprimi konačni zvuk. Nije žica loše zvučeća bila na 0 sati, gora je puno nakon dvadesetak sati sviranja, vjerojatno i manje. I sad vjerojatno je tu taj PTFE najzajebaniji, ali tak se ponaša.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 13:47
Moguće je da Audioquest zato i limitirano stavlja teflona u svoje žice, da bi izbjegao što više tih break-in zvuk šokova kod manje upućenih konzumenata, pa radije stave kakav benigniji dielektrik.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno
Forum: Računala i audio