Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Podešavanje LMSa na NASu

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2018 u 16:50
Moj RPI vrijedi poslusati jedino na spdif (bnc ili coax), jer je gore digione signature hat. Usb izlaz radi, ali taj na malini ni bog zna sto.
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2018 u 17:19
Gledam sad, SOTM ima samo usb ulaz :(
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2018 u 17:51
Sotm ima ethernet ulaz, a i USB. Izlaz ima USB,  koji ide na usb bridge.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2018 u 17:52
Originalno postano od strane člana: ear_drum ear_drum napisao:

Moj RPI vrijedi poslusati jedino na spdif (bnc ili coax), jer je gore digione signature hat. Usb izlaz radi, ali taj na malini ni bog zna sto.
To isto može. Spojimo se ravno na DAC.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 11:26
Jučer došao Ear_drum i u 10 minuta složio LMS. Radi bez greške, svira i nativne DSD-e. Zvuk mi se čini bolji i od Minim servera i od Media servera (Sinology). Ja sam stoput pokušavao i nikako da proradi. Sretan sam ko prase. Hapy

U stvari došli su Ear_Drum i još jedan audiofil (nisam pitao ima li account na forumu), reprezentacija audiofila iz Krapinskih Toplica. Vrlo ugodan slušanac i druženje. Gospoda par excellence. Moramo to ponoviti što prije, a povod će biti isprobavanje Ear_Drumove Maline. Bravo

Editirao amigo - 17.siječanj.2019 u 11:33
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 13:06
Ako je sad složen LMS, jel to znači da koristiš i Logitechov Squeezelite kao player?
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 13:16
Ajd, baš me zanima kako će se pokazati malina s digione signature karticom. Moja s digi pro se nije dobro provela u srazu sa Sotm. Amigo, napiši koju ako ti se da s obzirom da je još kod tebe... Sigurno će zanimati mnoge.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 13:45
Je, na Sotm je squeezelite, a upravlja se orange squeezejem.

Malina? Ne bih rekao da se nije dobro provela. Usporedba sa sotm sms200 ultra nije fer, jer je cijena neusporediva, računajući i linearno napajanje koje je ganjalo Malinu. Sotm je naravno bolji.
Ali opet, Malina je bolja od mojeg HTPC-a, koji je bio bolji od mnogih drugih PCa i laptopa.
Rekao bih da se zvučnim kvalitetom tvoja Malina smjestila negdje između mojeg HTPCa i Sotm sms 200 (bez ultra).
Malina je svirala vrlo čisto i precizno, ali nešto tanje i pliće, više flat. Slično svira sms200 (bez ultra), iako još uvijek malo bolje, jer ide dublje i radi dinamičnije, ali je i on flat, pozornica nema neke dubine.

Editirao amigo - 17.siječanj.2019 u 13:50
    Moj HiFi
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 14:11
 Eto nam nekih novih korisnih saznanja u službi napretka. Malina je ok, ali može to i mnogo bolje.  Naravno, napredak treba i platiti, ali vrijedilo je saznati da nije baš na razini placeba. Najviše me iznenadilo koliko je stisnuta u dinamici naspram Sotm Ultra. 
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 14:18
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Jučer došao Ear_drum i u 10 minuta složio LMS. Radi bez greške, svira i nativne DSD-e. Zvuk mi se čini bolji i od Minim servera i od Media servera (Sinology). Ja sam stoput pokušavao i nikako da proradi. Sretan sam ko prase. Hapy

U stvari došli su Ear_Drum i još jedan audiofil (nisam pitao ima li account na forumu), reprezentacija audiofila iz Krapinskih Toplica. Vrlo ugodan slušanac i druženje. Gospoda par excellence. Moramo to ponoviti što prije, a povod će biti isprobavanje Ear_Drumove Maline. Bravo

Amigo, nemoj da se crvenim. 
Nama je slušanje Amigovog sustava i druženje bilo krasno iskustvo, a dojmovi su Respect.
Em, što je sve složeno kak spada, od sobe, do hardvera i izbora glazbe, em što to zvući zaista vrhunski, transparentno, brzo, dinamično, ugodno. Bez greške ! Jedan od bolje složenih sustava  neovisno o cijeni.
Tlaka mi je bila odspajati malinu, a i bili smo kratki s vremenom, ali kad bude prilike probati ćemo kako to radi (SPDIF s Allo Signature izlaza maline vs  SOTM Ultra s USB izlazom.). Nadam se da razlika neće biti tolika kolika je razlika u cijeni uređaja. 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Strujni kabeli
Forum: Audio komponente